PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : marş a basıyorum acayip bir ses geliyor

Bilgi Sıfır
23 Şubat 2015, 04:28
Merhaba motoru az önce çalıştırayım dedim ve kontağı çevirince hiç sıkıntı yok farlar gösterge hepsi çalışıyor fakat marş a basınca farlar gösterge kısılıyor ve marşı almıyor tır tır tır elektrik sesi gibi bişey geliyor ve motor çalışmıyor vurdurmayı bilmiyorum acemiyim ve bu olay ayak fren i yukardaydı alçaltmak için vidasını ayarladım freni sıkdım bundan sonra oldu alakası olamaz gibi duruyor bir bağlantısıyok sonuçta sabaha kadar çalıştırmam gerekiyor işteyim suan eve gitmem gerekicek :pale:

ozgur325
23 Şubat 2015, 07:08
Akün zayıflamış ya da tesisatın bir yerinde şase var. Kontağı aç vitesi ikiye tak debriyajı çek yokuş aşağı sal hızlanınca sert şekilde debriyajı bırak

Bilgi Sıfır
23 Şubat 2015, 07:37
Akün zayıflamış ya da tesisatın bir yerinde şase var. Kontağı aç vitesi ikiye tak debriyajı çek yokuş aşağı sal hızlanınca sert şekilde debriyajı bırak

motor yeni 3 hafta oluyor alalı vurdurmayı hiç denemedim ama motor vitesde iken ittiğimde frenliyor yokuşta 2ye aldığım zaman zararvermesin motora?

mterayes26
23 Şubat 2015, 09:41
Akü dostum başka yerde arama

fearlesboyy
23 Şubat 2015, 09:59
bu havalarda böyle olması normal motorlar sık çalısmayınca aküler soğugun etkisinden daha cabuk zayıflıyor vurdur calıstır bıraz gez sıkıntı kalmaz

erensipahi
23 Şubat 2015, 10:08
Akü bitmiş vurdururarak çalıştırın biraz çalıştıktan sonra akü eski haline gelecektir

Bilgi Sıfır
24 Şubat 2015, 01:54
aküdenmiş gerçekden acemi olduğum için bilemedim çıkan ses baya garip geldi çünki neyseki düzeldi çok mutluyumyaaa :queen: