PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBR125R tamir maliyeti

GökhanAkkaya
19 Şubat 2015, 15:33
Arkadaşlar babamın bir arkadaşında HONDA CBR125R 2012 model siyah renk süper motor var.
Ve bu motor kaza yapmış ön kısımdan.

Ön lastik zaten yırtılmış, kullanılması güç. Jantın köşelerinde yamulmalar var, lastik takılsa bile hava kaçırır.
Amortisör yamulmuş, biraz geri doğru gelmiş değişmesi gerekiyor.
Ön far ve farın etrafındaki grenajlar değişecek, ayrıca ön çamurluk.

Gidonun ise bir tarafı kırık, gaz kolu falan hep değişmesi gerekecek. Yan grenajlar da kırık, sağ ve sol değişmesi gerekecek.
Son olarak deponun arka kısmı içeri göçmüş.

Bu haliyle 1,5bin liradan satıyor. Ben bu motoru alırsam çalışır hale getirmek için kaç TL harcamam gerekecek?
Kısacası depo tamir ettirilecek, sağ sol grenajlar takılacak.

Ön takım ise neredeyse değişecek.

4Vaqrant
19 Şubat 2015, 15:37
Görünürde belki bunlar var ama içi nasil acaba? Baska bi ton problemi cikabilir bence bulasmayin 125 lik makine icin degmez ha illa istiyorum diyorsaniz. Motoru bi honda servisine götürmekten baska kimse size net bisey diyemez kanımca

GökhanAkkaya
19 Şubat 2015, 15:40
Arka tarafta yani şaside babam bir hasar olmadığını, karbıratörde bile en ufak sıkıntı olmadığını söyledi.
Eğer şansımanda falan da bir sıkıntı yoksa almaya değer mi sizce?

Çünkü bu motoru alabilecek gücüm ancak bu şekilde var. 6-7 milyar yeni kasaya veremem.
1,5 şimdik hasarlısına verip. 2bin lira ile ayağa kaldırabileceksem almak istiyorum.

Ne dersiniz?

fearlesboyy
19 Şubat 2015, 16:07
gökhan akkaya burdan yazmayla uğraşmayayım özelden yazdım bir bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

ön takım değişecekse bayagı pahalı olur yanı komple sıfır toplarsanız cokda uyguna gelmez hatta kazalı olur motor samada sıkıntı olur.bu kadar para harcayacagınıza 5-5500 arası bulbulursanız alın dıycem ama butcem yok demısısınz..şimdi alıp astarı pahalı olucaksa hazır elınızde patlar bence önce eksık parcaların fiyatını hondadan alın öyle girin bu işe

kurubuz
19 Şubat 2015, 16:31
Bulaşma. Motoru bu hali ile sadece parçacı alır. O da toplamak için değil parça parça satmak için.

GökhanAkkaya
19 Şubat 2015, 16:55
Honda'dan parça fiyatını nasıl alabilirim? Nereyi aramam gerekiyor?

sedat_57
19 Şubat 2015, 17:06
resim yok mu böyle hayali karar zor verilir bence al 1500 lira para değil

GP500-1st
19 Şubat 2015, 17:10
bence satan hondadan 4 bin küsür fiyat almış işcilikle:P

GökhanAkkaya
19 Şubat 2015, 17:42
Arkadaşlar motorun tüm parçalarını yetkili servisten sıfır alıp orada birleştirtmeyi düşünmüyorum zaten.
Mesela yan grenajları 180 + 180 liradan temin edebiliyorum.
Veya jant + lastik + diski 250 liradan satan insanlar var. Hepsini sıfır almaya kalksak zaten işin içinden çıkamazdık :)

Olaya 2. el parçaları da dahil edip tanıdık bir tamircide olayı halletmeye çalışacağım.
2000 liraya işin içinden çıkabileceksem şahane olacak. 1,5 bin liraya kazalı hali ile satın almayı düşünüyorum.

AKSİ HALDE 1,5 LİRAYA PİZZA MOTORU ALIP MAL GİBİ DOLAŞACAĞIM MEYDANDA :) Sizce mantıklı olan nedir?
Ben kızların karşısına CBR ile çıkmak istiyorum.

sedat_57
19 Şubat 2015, 17:51
Arkadaşlar motorun tüm parçalarını yetkili servisten sıfır alıp orada birleştirtmeyi düşünmüyorum zaten.
Mesela yan grenajları 180 + 180 liradan temin edebiliyorum.
Veya jant + lastik + diski 250 liradan satan insanlar var. Hepsini sıfır almaya kalksak zaten işin içinden çıkamazdık :)

Olaya 2. el parçaları da dahil edip tanıdık bir tamircide olayı halletmeye çalışacağım.
2000 liraya işin içinden çıkabileceksem şahane olacak. 1,5 bin liraya kazalı hali ile satın almayı düşünüyorum.

AKSİ HALDE 1,5 LİRAYA PİZZA MOTORU ALIP MAL GİBİ DOLAŞACAĞIM MEYDANDA :) Sizce mantıklı olan nedir?
Ben kızların karşısına CBR ile çıkmak istiyorum.

kızların karşısına kazalı belkide pert kaydı olan bi motoru mu kendine layık görüyorsun peki..

Kız için motor toplayacağını bilsem hiç yazmazdım neyse öğrendik kolay gelsin

GökhanAkkaya
19 Şubat 2015, 18:39
Abiciğim 17 yaşında bir genç var karşınızda. Dışarıdan nasıl göründüğüm kesinlikle çok önemli benim için.
Bunu lütfen görmemezlikten gelmeyin. Ben CBR tarzı süper motorlara aşığım, bunlardan aşağı motor alamam.

Lütfen anlayın beni. Bende 2 teker sevdası çok uzun zamandır var. Ben bu 2-3 bin lira parayı normalde bisikelte harcıyordum.
Üniversite yüzünden motora geçmem gerekiyor ve bütçem ortada.

GökhanAkkaya
22 Şubat 2015, 00:31
Arkadaşlar babam yarın motoru görmek için ortaya götürüyor beni. Lütfen bu akşam veya yarın erkenden cevap verin.
Dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Şasi kısmında nelere dikkat etmeliyim?

Yarın gidince resimleri de atarım size detaylıca. Lütfen nelere dikkat etmem gerektiğini belirtin.
@sedat_57 @GP500-1st @kurubuz @4Vaqrant

mterayes26
22 Şubat 2015, 15:50
Bizde 27 yasında başlamadık bu işe kardeş, anca ergen kenar mahalle kızlarını kandırırsın o kafayla o motorla. Takarsın birde abart

2 3 bine toplayamazsın

GökhanAkkaya
26 Şubat 2015, 00:19
17 yaşında adamız, bırak da arkamıza bir kız atalım ya. Kenar mahallesini bulduk da orta mahallesi kaldı sanki :)

serkanADH13
26 Şubat 2015, 00:40
bu ilanı bir incele istersen...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-aciklamayi-okuyunuz-okumadan-aramayiniz-197995133/detay

mterayes26
26 Şubat 2015, 01:01
Bende diyorum ki kız atmak için biniyorsan hiç binme, kadınlar özgürlüğü kısıtlar

F54
26 Şubat 2015, 01:22
Beyler adamın hevesini kırmayın he deyip geçin bari
Bence se motoru al bi güzel topla güzel ortam yaparsın....

kordinaryus
26 Şubat 2015, 02:08
bizim arkadaşta vardı mahalledeki bütün kızlar birbirine girdi ben oturucam onun arkasına diyerekten. mahalleli para toplayıp araba aldılar çocuğa kan çıkmasın diye.

mterayes26
26 Şubat 2015, 02:39
Beyler adamın hevesini kırmayın he deyip geçin bari
Bence se motoru al bi güzel topla güzel ortam yaparsın....

bizim arkadaşta vardı mahalledeki bütün kızlar birbirine girdi ben oturucam onun arkasına diyerekten. mahalleli para toplayıp araba aldılar çocuğa kan çıkmasın diye.

Ne güldüm yaaaa

fearlesboyy
26 Şubat 2015, 09:36
bu ilanı bir incele istersen...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-aciklamayi-okuyunuz-okumadan-aramayiniz-197995133/detay
bu ılan eskı kasa arkadaş yenı kasa cbr için soruyor sanırım

Alisilin
26 Şubat 2015, 11:39
Delikanlının hevesini kırmayın beyler, hatırlayın liseli yıllarınızı bakayım :)

nines
26 Şubat 2015, 13:45
Gökhan bence kendi soruna kendin cevap vermişsin. şu parçayı şu fiyata şurdan bulurum bunu burdan. buradaki herkes sana servis fiyatını söyleyecektir çünkü ikinci el çıkma parçalar dükkandan dükkana fiyat farkı gösterirki bazılarında bariz fark var. ha ben olsam çıkma alırmıyım almam niye diye sorarsan çıkmaların büyük kısmı çalıntı motorların sökülerek satılması ile ortaya çıkıyor kalanı ise kazalı ve tamiri astarı yüzünden pahalıya gelen motorların parçaları.

şimdide ben bir soru soracağım. motoru 1500 liraya adam satıyor iyi güzel peki senin bütçen ne enazından onu söylersen o bütçeye göre enazından ortalama yaptırıp yaptıramayacağına dair yorumlar yapabiliriz. ama benim görüşüm o motorun en aşağı 3-4 bin lira masraf isteyeceği yönünde. o durumdada bütçenin en aşağı 5000 lira civarı olması gerekiyor. ayrıca ileride büyütmek istediğinde satarken büyük ihtimalle sıkıntı yaşayacaksın.

şimdi gelelim ikinci soruya ki bu bence çok daha önemli sorudur. ehliyetin varmı? koruma ekipmanlarına para ayırdınmı? ben kaskmam delikanlıyı bozar mantığındaysan sakın ama sakın motor alma derim. kimsenin vebalini almak istemem sonuçta. ayrıca ileride büyütmek istediğinde satarken büyük ihtimalle sıkıntı yaşayacaksın.