PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürekli aynı dertten muzdaribim. Bir yardım edin?

thebalatt
13 Şubat 2015, 12:57
Selamu aleykum. Akşam motoru bırakıyorum sabah uyanıyorum çalıştırmaya çalışıyorum çalışmıyor. Aküden ses gidiyor ama çalışmıyor. DÜn gittim aküsünü değiştirdim, sabah uyandım çalıştırıyorum yine çalışmıyor. Ya kick-start'la çalıştıracam yada vurduracam. Ama hergün onları yapmaktan sıkıldım sorun nedir sizce? Nasıl bir çözüm sunuyorsunuz? Ne yapmalıyım?

nines
13 Şubat 2015, 13:54
eğer barşa bastığında marş almıyorza yada bızzz diye bir ses geliyorsa alternatör arızalı olabilir. benim eski çinlide olmuştu.

thebalatt
13 Şubat 2015, 14:55
eğer barşa bastığında marş almıyorza yada bızzz diye bir ses geliyorsa alternatör arızalı olabilir. benim eski çinlide olmuştu.

Peki nasıl yapılır çok masraflı olur mu?

nines
13 Şubat 2015, 15:34
yenisiyle değiştir bence motorun neyse götür servisine onlar zaten fiyat verir belkide farklı birşeydir bilemiyorum. bana 60-70 liraya mal olmuştu diye hatırlıyorum ama yanılıyoda olabilirim. aradan 2 yıl geçti.

bu arada alternatör diye yazmışım konjektör diyecektim. kusura bakma.

kurubuz
13 Şubat 2015, 16:07
Az daha ekle japon al :mrgreen:

PysLre
13 Şubat 2015, 16:27
Bujiyi bi sök ucuna bak kömürleşme yapmıştır. Onu bi temizle ondan sonra tekrar dene sorun biter.