PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisimiz ve Motorlarımız

Sayfa : [1] 2

superboycu
09 Şubat 2015, 17:09
Değerli arkadaşlarımız ilk önce ben Polis'lerimizi çok seven ve onlara çok özenen genç bir arkadaşınızım.

Ben işimden eve dönüyordum 38km mesafe var otobandan gelirken baktım 150 , 200 motorlar 8 , 9 tane karşı şeritten geliyorlar ve çok hızlılar yanımdan geçtiler peşinden polislerin siren sesleri ben işime gücüme giden bir insanım beni gördüler hemen önüme kırdılar ve bende anlayamadım motorun ön telerini vurdum polis aracına , indiler geldiler suratıma yumruk attı biri ve ben sinirli bi karaktere sahibim itekledim ve motoruma tekme attılar bağladılar bi güzel ceza yazdılar ben diyorum benim onlarla ilgilim yok işten geliyordum buyrun ehliyetim adamlar hiç dinlemediler bile benim sorum şu birdahike böyle bi durum olursa kaçmayı pilanlıyorum adamlar dinlemiyorlar direk ceza yazıyor ve pataklıyorlar kaçmanın cezası ne acaba kaçsam yakalansam ne olur plakadan birşeyler yaparlarmı.

Türk polisimizden kaçılmaz ama bazıları gerçekten Türk olduklarına şüpeleniyorum iyi günler.

pnongrata
09 Şubat 2015, 17:37
Yanlışlıkla sınırı şaşıran Yunan polisidir onlar.. Türk olamaz.

superboycu
09 Şubat 2015, 17:48
Keşke öyle olsa ama malesef

4Vaqrant
09 Şubat 2015, 17:50
Ahaha ulan bize niye denk gelmezki bi kamera ile cekceksin guzelcede dovceksin hakkini ariycaksin sonra akillari baslarina gelsin,sizin aksinize bende zerre haz etmem polislerden

Taner YILMAZ
09 Şubat 2015, 17:51
Değerli arkadaşlarımız ilk önce ben Polis'lerimizi çok seven ve onlara çok özenen genç bir arkadaşınızım.

Ben işimden eve dönüyordum 38km mesafe var otobandan gelirken baktım 150 , 200 motorlar 8 , 9 tane karşı şeritten geliyorlar ve çok hızlılar yanımdan geçtiler peşinden polislerin siren sesleri ben işime gücüme giden bir insanım beni gördüler hemen önüme kırdılar ve bende anlayamadım motorun ön telerini vurdum polis aracına , indiler geldiler suratıma yumruk attı biri ve ben sinirli bi karaktere sahibim itekledim ve motoruma tekme attılar bağladılar bi güzel ceza yazdılar ben diyorum benim onlarla ilgilim yok işten geliyordum buyrun ehliyetim adamlar hiç dinlemediler bile benim sorum şu birdahike böyle bi durum olursa kaçmayı pilanlıyorum adamlar dinlemiyorlar direk ceza yazıyor ve pataklıyorlar kaçmanın cezası ne acaba kaçsam yakalansam ne olur plakadan birşeyler yaparlarmı.

Türk polisimizden kaçılmaz ama bazıları gerçekten Türk olduklarına şüpeleniyorum iyi günler.

Polisten kaçtığın zaman durum polisin insiyatifine kalır.

1-Senin şüpheli olduğunu bildirir ve ortalık ayağa kalkar üstelik terörist muamelesi görürsün.

YADA

2-Sadece dur ihtarına uymadığın için ceza keser oda 150-250 TL miydi ne.
Ödediğim rakamı tam hatırlamıyorum.

numb91
09 Şubat 2015, 17:53
motoruna güveniyorsan yollarıda biliyorsan cevirme dahi olsa durma kaç.

telike
09 Şubat 2015, 18:23
etiket motosikletler.. en büyük dert bu.. çok üzücü

can498
09 Şubat 2015, 18:29
kaç. dur ihtarına uymadığına dair plakana ceza yazarlar sadece. aksi taktirde olanlar hoş değil.

CompanERROR
09 Şubat 2015, 18:33
Hıhı türk değiller avut kendini. Irkçılık yapnma kardeşim. Biz türk polislerinin neler yaptığını gözlerimizle görüyoruz nedir bu tavır. Yok yunandır yok israildir. He tüm türklerde melektir zaten delirtmeyin adamı! hak etmişin oh olmuş dicemde olmicak üzüldüm çünkü :(

nines
09 Şubat 2015, 18:43

umarım hastaneden darp raporu almışsındır. o raporlada yallah savcılığa hatta iş yerinden işe giriş çıkış saatleri vs'de isteyebilirsin. tabi şuda var burası türkiye okadar delil götürürsün bunun geçerliliği yok der yada bir bakarsın deliller kaybolmuş.

MotorKafa
09 Şubat 2015, 18:44
Polislerin adam olmadığını anlamışsındır umarım. Genelleme yapmayayım diyorum ama durduramıyorum kendimi.

Bkz: A.C.A.B

evural
09 Şubat 2015, 18:46
Polisten kaçılır mı arkadaşım. Çekip tabancasını seni vursa ne yapacaksın. Bir de durma kaç diye yazanlar olmuş. :)

superboycu
09 Şubat 2015, 18:47
Kaskım vardı camı çatladı okadar ama hiç dinlemediler yani diyorum işten geliyordum adamlar sanki robotlar hiç bişi demiyorlar sadece ceza ya devem ediyorlar.

crxforever
09 Şubat 2015, 19:00
işinden evine dönen bir insan kaza tehlikesi atlatıyor yumruk yiyor ve de bir daha başına gelmemesi için önlem alması gerekiyor.
ne lanet bir memleket olduk böyle. çevresi olan dayı amca vs varsa kullan üstüne darp raporu iş yeri giriş çıkış kayıtları ile savcılığa git.
belki sana yaptıkları yanına kar kalır ama ibr kaç şikayet üst üste gelince başları ağrıyabiliyor.

ozgurozeren
09 Şubat 2015, 19:06
valla ben bir şey anlamadım, yol gidiş gelişmiş, karşı şeritten motorlar ve polisler geliyormuş. olay otobanda geçiyor, nasıl oluyorda polisler otoban duvarını aşıp senin önüne geliyorlar?
aynı şeritte bile olsanız,emniyet şeridine geçirmeden yolun ortasında duramazlar? senin hayal gücü geniş galiba?

Karalı
09 Şubat 2015, 19:30
Yapacak birşey yok memlekette ve dünyada hertürlü ...çocuk var sadece bize ve polise özel bir durum değil

actros1
09 Şubat 2015, 19:34
senaryo zayıf.oyuncular verimsiz...

superboycu
09 Şubat 2015, 19:37
işinden evine dönen bir insan kaza tehlikesi atlatıyor yumruk yiyor ve de bir daha başına gelmemesi için önlem alması gerekiyor.
ne lanet bir memleket olduk böyle. çevresi olan dayı amca vs varsa kullan üstüne darp raporu iş yeri giriş çıkış kayıtları ile savcılığa git.
belki sana yaptıkları yanına kar kalır ama ibr kaç şikayet üst üste gelince başları ağrıyabiliyor.
Kardeşim 4 şeritli yol 2 sa 2 sol anla artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Beyler olayı ciddiye almıyanlar yazmasın ben kafama göre boşu boşuna konu açmadım madurluğumu belirtmek için açtım biri çıkmış senaryo zayıf diyor bu arkadaşı ayakta alkışlıyorum gerçekten kesin polis akrabası.

oqnfdn
09 Şubat 2015, 19:45
Hayatım boyunca polislerden hiç kaçmadım. Pek te sevdiğimi söyleyemem kendilerini ama şimdiye kadar hiç bi problem çıkarmadılar evraklarım herşeyim tam. Adamlar işlerini yapıyolar. Hatta bir çevirmede adam dediki kaskı felan çıkarma geç polis arabasının önüne de kamera çeksin seni adam akıllı motorcu görsün emniyet dedi. Belki de oturduğum muhitteki polisler çok iyi. Anlam veremedim sizin bu durumunuza.

superboycu
09 Şubat 2015, 19:49
Hayatım boyunca polislerden hiç kaçmadım. Pek te sevdiğimi söyleyemem kendilerini ama şimdiye kadar hiç bi problem çıkarmadılar evraklarım herşeyim tam. Adamlar işlerini yapıyolar. Hatta bir çevirmede adam dediki kaskı felan çıkarma geç polis arabasının önüne de kamera çeksin seni adam akıllı motorcu görsün emniyet dedi. Belki de oturduğum muhitteki polisler çok iyi. Anlam veremedim sizin bu durumunuza.

Benim yaşadığım bölgede çok plakasız tabiricaizse apaçi var ehliyetsizi var abartı takıp saba doğru 3 gibi geziyorlar onlar yüzünden bizlerede patlıyor

kinqdai
09 Şubat 2015, 19:58
Motoruna güveniyorsan yerinde bile durma. Afedersiniz ama genel olarak söylemiyorum ama bazı polis denilecek şerefsizler ya.şaklar ge.şekler yani kullanamıyorum ama o argo kelimelerinn hepsini yalayıp yutan sonrada yarabbi şükür diyen BAZI TÜRK POLİS LERİNE HİÇ BİR İNSİYATİF VERMİCEKSİN. Çünkü onlar seni hiç bir zaman dinlemiceklerdir hiç bir zaman haklısın kardeşim demiceklerdir. Birisi zıplayıp ya şöyle böyle derse ters düşeriz söyleyim adam yeterince açıklamış daha üstüne bana o BAZI TÜRK POLİS lerini savunacak eleman çıkmasın ortaya. Motoruna güveniyorsan ve bir hayvan yerine konulmuşsan bir polis karşısında direk yardır.

DKN
09 Şubat 2015, 20:22
bu yazılanlara inandınız mı yoksa ayıp olmasın diye inanmış gibi mi yapıyosunuz ?

numb91
09 Şubat 2015, 20:45
Arkadaş haklı A.C.A.P.

shooter1
09 Şubat 2015, 20:45
senaryo bana da zayıf geldi tutmadı

COQ
09 Şubat 2015, 20:46

Al benden de o kadar.
Beni de ne zaman çevirseler aynı anlattığın gibi.
Hatta lastik havalarımı kontrol ederler, inikse şişirirler, zincirimi yağlarlar.
Kısaca çok şekerler.
Hatta çevirmelerde durmak için frene basmak zorunda olduğumuzdan egm her on çevirmede bir fren hidroliğinin kontrolü ve her elli çevirmede bir balata/plaket değişiminin polis tarafından yapılması için genelge yayınlayacakmış.
Çevirmeden sonra motosiklet sürücüsünün sırtını sıvazlama ve hadi koçum tekerin düz bassın temennileri ise bazı yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğinden Haziran'dan itibaren kaldırılacakmış.

tamerozkul
09 Şubat 2015, 20:48
Istanbulu bilmiyorum ama kucuk illerde polisler boyle davranmiyor

superboycu
09 Şubat 2015, 20:53
Ya beyler üzmeüyorsunuz bi motorcu kardeşinizin başına gelenlere dizi senaryo diyerek gerçekten küçümsüyorsunuz @tamerozkul kardeşim aynn ben ufak biryerde yaşıyorum yani yaşadığım yer taksim gibi biyer ufak öbür arkadaşlara diyorum kalbimi kırdınız helal olsun.

telike
09 Şubat 2015, 21:21
ya dostum ben senin kalbini kıracak bişey yaptığımı düşünmüyorum kusura bakma. etiket bir motosikletle mesela tabiri caiz ise "faça bir cub" ile full koruma da olsan evrakların tam da olsa bi sıkıntı çıkartırlar.
benim de anlamadığım noktalar var otobandasın karşı şeritte kovalama var ama seni enseliyorlar bu bir
ikincisi etiketlik ve görüntü apaçiliği konusunda üzerime yok. çünkü bildiğin mohawk ile geziyorum şehirde. apaçilerin güney batılı kollarından olan bir kızıldereli kabilesinden görüntüsü veriyorum :D 5 tane benden farklı tipteki apaçiyi çevirmişlerdi bana baktılar selam verdim geçtim. yani hiç sorgusuz sualsiz dövdüler falan.. ne biliyim tamam senaryo, troll falan olmayabilir ama olayda sanki bize anlatmadığın bişeyler var.

MD.Murat
09 Şubat 2015, 21:31
+1 hikayede büyük boşluklar var.
Kim olursa olsun durduk yere yumruk atmaz.

tanertc
09 Şubat 2015, 21:43
+1 hikayede büyük boşluklar var.
Kim olursa olsun durduk yere yumruk atmaz.

Yumruk atmak mı? Kafana bile sıkarlar emin ol.

superboycu
09 Şubat 2015, 21:44
Beyler yorumumda düzelttim 4 şeritli yol dedim 150 200 lük motorlarla kaçıyorlardı dedim benimkide 100lük motor yani tip olarak farklarımız yok kaçanlardan köylü motoru tarzı 2. telike kardeşim hani yanlış anlama ya asabi polise tam polisine denk gelmedin yada benim gibi bi olay yüzünden enselenmedin birde şunu dicem burada trafik polislerine 2 ayda 1 emirmi geliyor artık ne oluyorsa günde 100 e yakın motor topladıklarını biliyorum ehliyetsiz ve plakasız çok insan var kusura bakmayın ama konuyu açtığıma pişman oldum.

gokhanarslan
09 Şubat 2015, 22:02
Polis sevilir mi la? :queen:

RAMİREZ
09 Şubat 2015, 22:30
Seni durduk yere darp etmeleri, motoru durduk yere bağlamaları, hiç konuşmadan direkt olarak dövmeleri falan biraz hikaye gibi geldi. Yoksa büyük geçmiş olsun tabi. Bütün bunlar oldu ve sen hiçbişey yapmadın mı? Yani en yakın emniyet müd. gidip şikayet falan etmedin mi? İlginç..

Onurhan D
09 Şubat 2015, 22:30
Bu hikaye tutmaz usta hiç inandırıcı değil eğer inandırıcı olmak istiyosanız kaskınızın kırılan vizörlü resmini çeker misiniz merak ettim.Bide olaayın yaşandığı yerin tam olarak neresi olduğunu orayı bilenler illaki çıkacaktır otobanda birden karşı şeride geçebilecekleri bir yer mi ? (Hiç sanmam eğer öyleysede orası otoban olmaz zaten)

linkinpark20
09 Şubat 2015, 22:31
işim gereği 100'e yakın belki daha fazla tanıdım ve bunların 95'i on numara insanlar. malesef araba bazı çürük elmalar çıkabiliyor.

shooter1
09 Şubat 2015, 23:10
Yumruk atmak mı? Kafana bile sıkarlar emin ol.
nereye sıkıyorlar yaw
ördek mi vuruyorlar

Sj's
09 Şubat 2015, 23:19
Dostum seninki coldeki bahtsiz bedevi durumu olmus daha cok bence. 12 senelik motosiklet gecmisimde hic bir polisten ciddi sekilde sikayet edebilecegim bir muamele gormedim.

Ki plakasiz gezerim (arkada degil de depo ustu cantada plaka), cakar kullanirim falan bunlara ragmen. Belki efendiliginiz veya trafik adabinizla alakalidir polisle olan sikintilariniz.

eraksoy
09 Şubat 2015, 23:22
Motorlar karşı şeritten mi geliyo, arkandan mı geliyo onu anlayamadım. Arkandan geliyorlar sa tamam polisler hedef şaşırmış diyeceğim. Ama yok karşı şeritten geliyorlar ve polis seni durduruyor sa hikaye diyeceğim. Mantığım öyle diyo.

gargaburun
09 Şubat 2015, 23:38
Kafadan yorum yapıp polisi kötülemeyin!!

Adam gibi araç kullanana kimse birşey yapmaz, yapamaz!!

Kullandığın araç ile trafik kurallarına uymayacaksan,

Kusura bakma o araca binmeyeceksin. ..

Suçu olan, kusuru olan kaçar polis den!!

(Konuyu açan arkadaş, çelişkili bir rapor açmıştır,
Yada tam anlatamamışsın olayı. . )

crxforever
09 Şubat 2015, 23:44
Kardeşim 4 şeritli yol 2 sa 2 sol anla artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Beyler olayı ciddiye almıyanlar yazmasın ben kafama göre boşu boşuna konu açmadım madurluğumu belirtmek için açtım biri çıkmış senaryo zayıf diyor bu arkadaşı ayakta alkışlıyorum gerçekten kesin polis akrabası.

karrrdeşim ne dedik sana şimdi ? insan gibi akıl veriyoruz.:farao:
küçük yerdeysen o yörede hatırı sayılan bir tanıdık vs bulup şikayet edeceksin.çok kafaya taktım üzerine gideceğim bu işin diyorsan bir avukata da danışabilirsin. başka da yapacak bir şey gözükmüyor ne yazık ki ? değilsin belki ama apaçi de olsan yarışçı da olsan darp yapma yetkisi yok.

xbuky
10 Şubat 2015, 00:32
CSB ..........

Taner YILMAZ
10 Şubat 2015, 00:38
Kafadan yorum yapıp polisi kötülemeyin!!

Adam gibi araç kullanana kimse birşey yapmaz, yapamaz!!

Kullandığın araç ile trafik kurallarına uymayacaksan,

Kusura bakma o araca binmeyeceksin. ..

Suçu olan, kusuru olan kaçar polis den!!

(Konuyu açan arkadaş, çelişkili bir rapor açmıştır,
Yada tam anlatamamışsın olayı. . )

Motor kullanırken suçum yada kusurum olmadığı halde durmadığım olmuştur.

Adventure58
10 Şubat 2015, 01:02
Polis işde. Sonra dedinmi ben bunlaramı özeniyorum . Neden se ben sevecek yanlarını göremiyorum. Eskiden istisnlar vardı şimdi istisnanın istisnası var. onlarda kendini saklıyor grup içinde.

dalangıç
10 Şubat 2015, 01:05
Antalyada iki çevik kuvvetin yanından gectim az ilerde park ettim işim vardı gelip bana ehliyet,ruhsat,kimlik sordular neden selam vermiyorsun bizi sallamıyormusun diye azar çektiler!!! İstanbulda yunusları gördüm sizin motorlar taş gibi maşallah modifiye varmı diye muhabbete girdim. Afyonda polis çevirdi evrakları kontrol ettiler sonra naapiyosun falan dedim istanbula gidiyorum gel bakim yorulmuşundur bi çay iç diye aldılar muhabbet sardık sonra yola devam ettim değişikler vesselam ama biride hayatımı kurtarmıştı resmen birine dalarken al aşağı etmişti etmese katil olurdum yani hepsi bir değil insan sonuçta ne bileyim birkaçı yüzünden hepsi kötü dememek lazım...

Emre21
10 Şubat 2015, 02:02
Normal şartlarda polsiin dur ihtarına uymamak 169 lira ama durmadığınız zaman yok üstüme sürdü kaçtı yok uygunsuz ışık bulundurma yok trafiği tehlikeye attı diyerek 500 lira civarı alakasız ceza kesiyorlar.Ben plakayı çıkartıp sırt çantama koyuyorum durmuyorum eğer bi şekilde durursam yada park halinde yakalarlarsa titreşimden cidalar açıldı düştüm diyip çıkmaya çalışıyorum işin içinden çıkmassamda plaka üstündeyken lanet olsaı dur çizgisinden yediğim cezanın yanında hiçbişey ödiceğim ceza

GezeGeze
10 Şubat 2015, 02:41
Söylesem tesiri yok, sussam gönül râzı değil.
(Fuzuli)

shooter1
10 Şubat 2015, 03:12
Normal şartlarda polsiin dur ihtarına uymamak 169 lira ama durmadığınız zaman yok üstüme sürdü kaçtı yok uygunsuz ışık bulundurma yok trafiği tehlikeye attı diyerek 500 lira civarı alakasız ceza kesiyorlar.Ben plakayı çıkartıp sırt çantama koyuyorum durmuyorum eğer bi şekilde durursam yada park halinde yakalarlarsa titreşimden cidalar açıldı düştüm diyip çıkmaya çalışıyorum işin içinden çıkmassamda plaka üstündeyken lanet olsaı dur çizgisinden yediğim cezanın yanında hiçbişey ödiceğim ceza
172 liradır

nines
10 Şubat 2015, 09:56
polisler robot değil yani aa bir program verelim hep öyle davransın olayı yok onlarda insan. içlerinde dünya tatlısı olanlarıda var mendebur hatta ölse yüzüne bakmayacaklarımda var. demek istediğim beş parmağın beşi bir değil. evet üstüne üniforma beline silahı taktıklarında beyde benim paşada benim diyenleride gördüm ama öte yandan çok babacan olanlarıda gördüm.

Dodin
10 Şubat 2015, 10:02
Polis sevmem, siz de tanıştığınıza göre artık sevmezsiniz , keşke dediğiniz gibi olsa polisler , arkasokaklar dizisi gibi değil hayat

Mertcan39
10 Şubat 2015, 11:33
hikaye banada uydurma geldi ama polislerimiz pusuya yatip kask mont eldiven dizlik herseyim tam beni durdurdular nerden geliyon dedi bende duymamis gibi cevap vermedim dur gitmeden bi ceza yazayim oyle gidersin allah icin bu nasil tavir evraklari verdim bisey yapamadi gonderdi