PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba Çita Gold 170FX nasıl bir motosiklet?

QoRaY
08 Şubat 2015, 18:16
Merhabalar, Kuba Çita Gold 170FX almış bulunmaktayım. Sizce nasıl bir motosiklet ? Çabuk arıza yapıyormu parçası pahalı mı ? Performansı nasıl ? Daha deneme fırsatı bulamadım sizden bilgi almak istiyorum

puskevit
08 Şubat 2015, 18:19
Keske almadan soraydın be :D hayırlı olsun bakam

QoRaY
08 Şubat 2015, 18:24
Teşekkür ederim sağolun

Macit250
08 Şubat 2015, 18:28
Modifiye ile adana otobanında 200 gören varmış .

QoRaY
08 Şubat 2015, 18:33
Bu motorla 200 yapmak ölüm getirir bence orjinalini bozmamak daha iyi gibi tork olsun kıvrak olsun yeterli, 170 FX'in motoru hakkında bilgiye sahip misiniz ? Karburatör vs. kaç cc gücünde ?

Mexico
08 Şubat 2015, 18:38
Yahu aldim diyorsun,performansi yeterli diyorsun sonra kac cc diye soruyorsun bu nasil is?

QoRaY
08 Şubat 2015, 18:41
Motosiklet hakkında pek bilgim yok görünüş olarak beğendim aldım deneme fırsatım olmadı

shooter1
08 Şubat 2015, 19:50
almışsın hayırlı olsun, tekerin düz bassın

QoRaY
10 Şubat 2015, 20:38
Teşekkür ederim sağolun

kinqdai
10 Şubat 2015, 21:20
Aramıza yeni bir 170fx li arkadaş geldi hoş geldin kardeş hayırlı uğurlu olsun keşki telli cant alaydın ama neyse çelik de güzeldir güzel :D

Motor 150 CC. Çok çabuk hızlanır 1-2-3-4-5 rodaj süresince zorlamazsan 120 yi görebilirsin.Rodaj kısmını iyi gerçekleştirmeye bak. Çok atik, vites aralıklarında bunu hissediyorsun zaten. Çok şükür ben daha bir arıza görmedim kronik olarak. Ama çok kalite de beklememek lazım sonuçta hepsi gibi buda bir cg.Ama en azından bana göre diğerlerinden bir tık üstte. Performans açısından sıkıntın olmasın emin ol tatmin edicektir. Orjinalliğini bozmamanı tavsiye ederim. Bazıları için sıkıntı ama benim için çok güzel bir vites kutusu var. Aşa basarsan n-1-2-3-4-5-n-1-2-3-4-5 , geriye çekersende n-5-4-3-2-1-n-5-4-3-2-1. Sormak istediğin bişey olursa gördüğüm ve deneyimlerim doğrultusunda yardımcı olurum. Ha lastiklerine güvenme sakın diyim çok dandikler :D Pişman olmazsın ya kardeşim tekrar dan hayırlı olsun. Sakın ama sakın orjinalliğini bozma zaten fazla hız iyi olmuyor bu tür makinelerde 120 çok rahat görürsün 140 da güzel rodajına bağlı. 160 170 yaptım diyip morelini bozanları hiç takma çünkü yok öyle bir dünya orjinal motor ile :) Söylemeyi unutmuşum fren her zamanki gibi genelde de olduğu şekilde 60 km/h dan sonra çok zor durmaya yardımcı oluyor. Haberin olsun yani 100 ile giderken misal o frenin seni durdurması çok zaman alıyor ve sıkı fren kullanıncada g*tu başı ayrı oynuyor haberin olsun dikkat et :)

200 km/h ı marka olarak olarak belirli marka yı örnek gösteremeyiz ama genelleme yaparsak cg olarak yaptığını iddaa eden ve yapanlar var. Akıl, mantık ermiyor dışardan bakanlar sadece "YAV HE HE olurmu lan öyle şey" diyip geçiyor. Ama adamlar yapıyor ya kardeşim. Ellerine,emeklerine sağlık, fakat iyi birşey değil kesinlikle hiç iyi bişey değil. Bisiklet gibi bir motorla yani bisikletten tek farkı olan alt tarafında benzinle çalışan bir motor kısmı olan bir makineyle diğil 200, üstüne yatarak 100-150 yi geçmek bile tekere taş değdirse sıkıntıya sokar insanı.
ÖRNEK BİR YAPILI MAKİNA; (SİZCE BUNU SÜRMEK NE KADAR MANTIKLI?)
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/1959883_781224675299246_7845294023791857969_n.jpg? oh=721f051ca6b779a7e9af2028d50f4875&oe=5561D372

QoRaY
11 Şubat 2015, 01:19
Cevabınız için teşekkür ederim. Orjinalini zaten hiç ellememeyi düşünüyorum kendini gösteren bir motosiklet, sizin gönderdiğiniz fotoğraftaki gibi motosiklet yapanlarıda anlamış değilim. Mühendisin büyük uğraşlar sonra tasarlamış olduğu bir motosikleti bozmak mantık işi değil, çok riskli. Lastik konusunda önerebileceğiniz bir marka varmı ? Bende değiştirmeyi düşünüyordum lastikleri yol tutuşu baya kötü. Nasıl iyi rodaj yaparım pratik bilgiler de verirseniz çok iyi olur :)

kinqdai
11 Şubat 2015, 01:47
Adamlar mühendislere kafa tutuyorlar ya çılgınlar :D Lastik olarak hiç bir fikrim yok inan ve bence çok da seçenek olabilceğini sanmıyorum. Araştırman lazım yani. Rodaj konusunda da bana kullanım kitapçığı vermediler. Sordum artık gelmiyor demişlerdi çok şaşırmıştım açıkcası. Sana verdilermi bilmiyorum eğer verdilerse kitapçık üzerinden detaylı olarak harfi harfine uygulaman senin yararına olur. Bana aldığım bayinin yetkili servisindeki usta yardımcı olmuştu 5.5 deviri geçmemen ve max 60 km hız ilk bakıma kadar senin için iyi olur dedi. 2-3 kez kuralları çiğnedim fakat şuan bi sıkıntım yok motor 1000 e ulaşıyor kısmetse 2000 de tekrar bakıma gidicez bakalım hayırlısı. Kullanma kitapçığı verdilerse onuda yazarsan bi sevinirim :)

erensipahi
11 Şubat 2015, 11:01
Öncelikle hayırlı olsun kinqdai yede söylemiştim sanırım frenler lastikler harici birde fazla devirli kullanırsanız deviri 11.000 e getirirseniz subap keser motor kitler piston patlar karamanda yaşıyorum her haftasonu tamircimle sohbet etmeye gittiğimde silindir değiştirirken görüyorum bakımlarını zamanında yaptırıp fazla devirli kullanmazsanız bi sıkıntı yaşamazsınız :)

QoRaY
11 Şubat 2015, 18:04
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bana da herhangi bir kullanım kılavuzu vermediler. Kullanım kılavuzuna http://www.kubamotor.com.tr/kullanimkilavuzlari/touring.pdf bu adresten ulaştım. Kullanım kılavuzunda 50 km hızı yaklaşık 1000 km içinde geçmememiz söyleniyor. Lastik konusundada en kısa zamanda lastikleri değiştirmeyi ve Pirelli,Michelin gibi markaları tercih etmeyi düşünüyorum.