PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet konusunda kesin birşey var mı?

pofidik
08 Şubat 2015, 12:35
Arkadaşlar Eylül 1998 doğumluyum. Bu sene Eylül ayında başvuracaktım. Şimdi stajyer ehliyet vs gibi saçmalıklar çıkacak haberleri var bu kesin mi ne zamana çıkar? tam olarak detayları ne anlatabilecek olan var mı?

KaanD
08 Şubat 2015, 12:50
Arkadaşlar Eylül 1998 doğumluyum. Bu sene Eylül ayında başvuracaktım. Şimdi stajyer ehliyet vs gibi saçmalıklar çıkacak haberleri var bu kesin mi ne zamana çıkar? tam olarak detayları ne anlatabilecek olan var mı?

Şubat 1998 doğumluyum günümü doldurur doldurmaz gidip A2 ehliyet için kayıt yaptırdım, bende öyle bişey olmadı ama yazın yeni ehliyete geçilecekmiş ne olur bilemem

ozhanhrmann2
08 Şubat 2015, 12:50
bende temmuz 98liyim bekliyorum neymiş bakalım

yiwotxxx
08 Şubat 2015, 13:04
Ben de haziranlıyım diye üzülüyodum he daha kötüleri varmış hehheh :P

umuterdogdu
08 Şubat 2015, 13:36
Arkadaşlar 18 yaşımı bitirdim hem araba hem motor alıcagım mart 21 de sınavım var hocalar filan bişey demedi stajer ehliyetle iligli 21 martdan sonra direksiyon ondansonra 15 gün içinde sertifikan çıkar deedi mi ne yani nisanın başında ehliyetle gircem stajer ehliyet olayı sanırsam daha girmedi yürürlüğe girmesinde 2 senemi ne yanında ehliyetli biri olması gerek filan cart curt :Z motorla arkana kız arkadaşını alcan hop dur sen :D ehliyet yok :D asd ssen in babam bincek :D .:D :) inşallahda girmez ama tam bir bilgim yok :D eger varsa ben şok olurum 2 yıl araba fılan kullanmam :D

Erem Orhan
08 Şubat 2015, 13:42
arkadaşlar dün resmi gazetelerde açıklamalar yapıldı.Yaza kadar ehliyetler değişecek ve stajyer ehliyetlerde yaza kadar kesinleşecek.Yani 21 marta kadar koşturun.Bende bu ayın 15 inde sınava gircem direksiyon sınavına sonra ise motosiklet dersleri ve sınavı olacak.Eskisi gibi kolay değil malesef napcaz bilmioruz.Herkese başarılar demekden başka bişi yok.:silent:

Morphin
08 Şubat 2015, 16:18
Yaşlanmışız ya la :farao:

Onurhan D
08 Şubat 2015, 16:28
Arkadaşlar 18 yaşımı bitirdim hem araba hem motor alıcagım mart 21 de sınavım var hocalar filan bişey demedi stajer ehliyetle iligli 21 martdan sonra direksiyon ondansonra 15 gün içinde sertifikan çıkar deedi mi ne yani nisanın başında ehliyetle gircem stajer ehliyet olayı sanırsam daha girmedi yürürlüğe girmesinde 2 senemi ne yanında ehliyetli biri olması gerek filan cart curt :Z motorla arkana kız arkadaşını alcan hop dur sen :D ehliyet yok :D asd ssen in babam bincek :D .:D :) inşallahda girmez ama tam bir bilgim yok :D eger varsa ben şok olurum 2 yıl araba fılan kullanmam :D

ikisi için kursa ne kadar para verdin ?

semih1963
08 Şubat 2015, 18:34
http://www.habertadinda.com/egitim/24-milyon-ehliyet-degisiyor-stajyer-ehliyet-geliyor-park-edemeyen-yandi-h98548.html

1Haziran deniliyo burdada sürücü kurslarındaki abilerimiz bilgilendirirse daha iyi olur

Bune
08 Şubat 2015, 18:40
Nesini saçma buldun stajyer ehliyetin biraz bahseder misin?

yigit35
08 Şubat 2015, 18:44
Simdi bu yasa cikarsa 16 yasinda a1 ehliyeti alip 11 kw kadar olan motosikletleri kullanabilecekmiyiz ?

pofidik
08 Şubat 2015, 21:00
Nesini saçma buldun stajyer ehliyetin biraz bahseder misin?

Çok fazla şeyini açıkcası ama kısa bir şekilde özetlemem gerekirse senelerdir motosiklet almayı hayal ediyorum şu an bu olay çıkarsa daha senelerce bekleyeceğiz ancak yok ehliyet olan birisi yanında olacak tek hatanda ehliyet alınacak falan, bundan önce böyle değildide bizde mi böyle olacak, ve tabi şuda var benim en büyük hayalim isteğim motosiklet eğitimi vs almak yani enduro eğitimi gibi şeylerden bahsediyorum ancak sizde biliyorsunuz ki bunların maliyeti oldukça yüksek... Gidemiyorum.. En azından ehliyeti alınca bir şekilde araziye vs girerek hevesimi birazda olsa yatıştırabileceğim...

ozhanhrmann2
08 Şubat 2015, 21:03
pofidike katılıyorum artık yanımda ehliyetli adamı yalvar yakar taşıyamıcağımıza göre polisten kaçıcaz plakayı katlıcaz yarısı görünmücek.

ehliyetimizle rezil olucaz neyse artık.

ehliyet almayı planlıyoruz senelerdir her şeyde bizim 98 nesline vurdu birader anlamadım gitti..

Bune
08 Şubat 2015, 21:25
Vay arkadaş genliğe bak ya, benim neslim değişim için neler vermezdi benden bi önceki nesil sırf bişeyler daha iyiye gitsin diye canlarını bile verdiler ama bu 98 nesli iyiymiş kuralına uygun sürelim diyeceklerine plaka katlayalım diyorlar cin olmadan adam çarpma yani.

Tez zamanda gelsin artık şu ehliyet kanunu araç sürmeyi bilmeyen motorları göremeyen ve motor nasıl sürlür onu düşüneceğine cinlik peşinde olanlar bi ayıklansın artık.

ShockWave
08 Şubat 2015, 21:50
ilk olarak motosikleti vurmaz bu ehliyet rahat olun stajyer ehliyet diye motosiklette olmaz olamaz ikinci olarakta senelerdir stajyer lafı geçip duruyor bi uygulama göremedik değiştirirlersede artık yapcak bişey yok...

umuterdogdu
08 Şubat 2015, 22:28
Arabada bi nebze uygulanırda motorda aşırı derece saçma

pofidik
08 Şubat 2015, 22:31
Yok yani zaten motosikleti yeni kullanmaya başlayan kişinin en çok zorlandığı şey artçı ile dolaşmak. 2 sene artçı şart,inanılmaz saçma!

Ensar..
09 Şubat 2015, 01:26
Bence bu artcı olayı olmaz, sadece yaş 16 ve 18 olacak, 3 kez kırmızı ışıkta geçersen alkollü kullanırsan sıfırlanıp tekrar alıcaksın. 2 sene dolunca da normal ehliyet alıaksın Gerçekten çok karışık ve bazı yönlerden çok saçma bi uygulama. Bi forumda 2003'de adamlar konuşuyolarmış bu stajyer ehliyetini okumuştum bi ara. 12 sene çıkmadı, geldi bize vurdu. Ne kadar acı değil mi?

Berkay*
09 Şubat 2015, 01:46
Bize falan vurmadı be, bu da o malum projelerden bir tanesi işte. Bana sorarsanız bununda yürürlüğe gireceği yok, ygs-lys'nin yazılı olmasınında.

Yönetici: Ehliyete yeni sistem, uçan tramvay, okullara go-kart, trafik sorununu çözdük.
Yanındaki yardımcısı: Başkanım seçimler bitti biz kazandık.
Yönetici: Ha oğlum baştan desene... Şu kağıtları sakla diğer seçimlerde bunlardan ilham alıcaz.

Ensar..
09 Şubat 2015, 01:56
Bize falan vurmadı be, bu da o malum projelerden bir tanesi işte. Bana sorarsanız bununda yürürlüğe gireceği yok, ygs-lys'nin yazılı olmasınında.

Yönetici: Ehliyete yeni sistem, uçan tramvay, okullara go-kart, trafik sorununu çözdük.
Yanındaki yardımcısı: Başkanım seçimler bitti biz kazandık.
Yönetici: Ha oğlum baştan desene... Şu kağıtları sakla diğer seçimlerde bunlardan ilham alıcaz.

Mantıklı. :cat:
((Bu stajyer ehliyet YALANINI sürdürüyolar ki, herkes bu yasa çıkmadan ehliyet alsın. Sürücü kursları para kazansın.))
Buna benzer birşey de okumuştum. Artık doğru mu yanlış mı bilemem ama bu yasa çıkarsa işler daha da kötüleşecek trafikte bence...

Evdeyim
09 Şubat 2015, 03:44
Mart ayının son kayıtları salı günü son diye biliyorum

lawyer_16
09 Şubat 2015, 04:48
çocuklar! stajyerlikle ilgili bahsettiğiniz her şey, duyduğunuz haberler, uydurduğunuz senaryolar ve de yürüttüğünüz tahminlerin hepsi YANLIŞ! stajyerliği kimse kafasına takmasın. günü gelince herkes araba-motor ehliyetini alsın, akıllı akıllı kullansın.

superboycu
09 Şubat 2015, 17:52
Kardeşim şuan tarihlerden şubatın 9 u ben başvurdum sordum varmı stajyer ehliyet mevzusu yok daha yürürlüğğe ghirmedi seneye girmesi bekliyor dediler acele et bençe

pofidik
09 Şubat 2015, 19:30
Yaş tutsa bugün başvururum da yaş tutmuyor dahaca

MotorcuMetos
09 Şubat 2015, 21:46
Bende temmuz doğumluyum Pcx için eğliyet alcam sınavda vitesli mi sürcem yazın :_?

superboycu
09 Şubat 2015, 21:48
Bende temmuz doğumluyum Pcx için eğliyet alcam sınavda vitesli mi sürcem yazın :_?

valla her 2 sinide süreceksin daha önce abim aldı yanında izleme gittim

telike
09 Şubat 2015, 22:56
Kardeşim şuan tarihlerden şubatın 9 u ben başvurdum sordum varmı stajyer ehliyet mevzusu yok daha yürürlüğğe ghirmedi seneye girmesi bekliyor dediler acele et bençe

2008 de 18ime girdim. o günden beri "seneye gelcek stajyer ehliyet acele edin"