PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8-10 bin tl arasi motor tavsiyesi

CxAnKACx
08 Şubat 2015, 10:51
Merhaba abilerim ablalarim kardeslerim. Oncelikle kendimi tanitayim, adim tuna ankarada yasiyorum lise ogrencisiyim. 14 subatta 17 yasim bitiyo ehliyet icin basvurumu yapicam. Motor ustunde cok fazla tecrubem yok, yazligimizda kullandigim mobiletim var ve arada kullandigim bi tanidigimizin drz 400 enduro modeli var. Bunun disinda kaan hocadan egitim aldim. Motor tecrubem bu kadar. Bos trafikte bir kac kere araba kullandigim oldu, bunun disinda araba hakimiyetim yeterli duzeyde kalkis gidis viraj vs sorun yasamiyorum. Cok fazla bisiklet tecrubem var , bisikletle kontrayi bol bol calistim pratik de yaptim bisiklet hakimiyetim de oldukca iyidir.
Size danisacagim konuya gelirsek ben arastirmalarim sonucu R25 almayi dusunmustum ancak babam ilk motorumu daha ucuz ve ikinci el bir makine olmasini istiyo , 1-1,5 yil tecruben olsun daha sonra iyi motor aliriz diyo. Hakli da tabi ancak gidip de ybr-cbf tarzi bi motor istemiyorum. SS motorlarin karakterini sevmeme ragmen Naked motorlara karsi konulmaz hastaligim var. Bunun yaninda SM motorlarini da cok sempatik buluyorum. Cruiser tabiki iyi hos motor ancak benim cok tipim degil icimdeki genclik atesinden olsa gerek :D. Size sorum motor ikinci el olucak, ne almaliyim bu fiyat araligina simdilik cok masraf cikarmayan ve surebilecegim. Simdiden tesekkurler iyi forumlar.
*Not: ekipmanlarim tam ancak bir goz gezdirip eksik var mi diye bakarsaniz sevinirim:
Kask: Shark S600
Eldiven: Kislik-Revit H2O(tam hatirlamiyorum) ve yazlik parmaksiz eldivenim var.
Mont: Revit ignition 2
Bot:YDS diablo 11.0 (uzun bot)
Dizlik: Prosev mafsalli
Ayrica balaklava ve buffim da var.

beyefendi
08 Şubat 2015, 10:54
Günaydın :D benim cevabım duke200

mephamd
08 Şubat 2015, 11:29
Crf250l. Ikıncı el

CxAnKACx
08 Şubat 2015, 11:37
Gunaydin size de. Cevaplariniz icin tesekkur ederim duke 200 ikna edebilirsem aklimda olan bi model. CRF 250L'yi de dusunmuyor degilim ancak o motoru hakkini vererek arazi vs kullanamam SM modeli olsa daha iyi olurdu. Baska onerilerinize acigim. Bu arada fiyat 10.000TL yi gecmemeli. Ikinci el cbf 500 hakkinda ne dusunuyorsunuz kullanmasi cok mu zor bir motor?

mephamd
08 Şubat 2015, 11:40
Arazide kullanma sartmıs gibi yazmışsınız. O motor arazi motoru değil. Dualsport motosiklet. Yol lastiği takip şehirde kullanırsınız.
Ben öyle yapıyorum

Darkcity2000
08 Şubat 2015, 12:04
http://sahibinden.com/198617255

cbf 250

CxAnKACx
08 Şubat 2015, 12:15
Haklisiniz o zaman crf'yi konusiyim. CBF250 de guzel aslinda ama fiyatlari cok yakin CBF500 ile. Cbf500 beygir vs R25'e yakin zaten. Agirligi cok mu gelir sizce.

Ezio41
08 Şubat 2015, 12:21
Cbf 500'ü aklından çıkar kardeşim , vitesli motorda ve trafikte belirli bir tecrüben olmadan cbf 500 alırsan kendini imha edersin . Daha dün gece 250 cc ile 17 yaşında vafat eden bir motorcu kardeşimizin haberini paylaştım okumadınız herhalde . http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/142157-17-yasindaki-genc-kardeslerimiz-bu-haberi-iyi-okunsunlar.html

Eğer naked ve ss tarzı seviyorsanız , 8-10 bin tl arasında alabileceğiniz sıfır ve ikinci el motor olarak ; Mt-125 , duke 125 , yzf 125 , cbr 125 , wr 125 Veya 200 cc olarak Pulsar 200 , duke 200 alabilirsiniz . Başka motorlara bakmayın şuanlık . Bunlardan birisini alıp bir sene boyunca kullanın o sırada da 10-15 bin km devirin . Daha sonra ileri sürüş eğitimi alarak cbf 500 veya r25 alabilirsiniz .

CxAnKACx
08 Şubat 2015, 12:30
Ezio yorumun icin tesekkurler. Gormemisim konuyu gozumden kacmis allah rahmet eylesin. Haklisin o zaman 500luk makineye bakmiyim dedigin gibi 125lik makinelere tekrar goz gezdiriyim. Yere dusunce cok masraf cikarmicak bi makine uygun olucak benim icin aklinda boyle bir makine var mi acaba? Malum yzf'nin yedek parcasi belli. Wr125'in SM modeli aklimda aslinda sonucta dusmek icin yapilmis bir motor cok masraf cikarmaz diye dusunuyorum.

Seko
08 Şubat 2015, 12:30
CBF 500'ü unut. Hem tecrübesizsin hem de nesli tükenmiş bir motor. Üretimi durmuş motor alma, CBF 250 de dahil. Elinde patlar. Ay sonunda fuar var, fuarı bekle.

Ezio41
08 Şubat 2015, 12:51
Ezio yorumun icin tesekkurler. Gormemisim konuyu gozumden kacmis allah rahmet eylesin. Haklisin o zaman 500luk makineye bakmiyim dedigin gibi 125lik makinelere tekrar goz gezdiriyim. Yere dusunce cok masraf cikarmicak bi makine uygun olucak benim icin aklinda boyle bir makine var mi acaba? Malum yzf'nin yedek parcasi belli. Wr125'in SM modeli aklimda aslinda sonucta dusmek icin yapilmis bir motor cok masraf cikarmaz diye dusunuyorum.

Ben teşekkür ederim kardeşim . Motosiklette illa düşüp kalkacaksınız diye bir kaide yok . Ha dersiniz ki ben arazide kullanacam o zaman kabul . Çünkü arazide düşmeniz çok daha fazla olacaktır asfalta göre . Arazide düşecekseniz düşün ama asfaltta trafikte düşmemeye çalışın . :) Wr 125'inde parçaları çok pahalı şimdiden uyarayım sizi . Mesela ön farı 400 tl , ön amörtisörlerinin bir tanesi 1000 tl küsür . Ön çamurluk 250 tl civarı . Parçaları 125'liğe göre aşırı pahalıdır . Ama 125'likler içerisinde de baya bi kalitelidir orası ayrı . Şuan sizin için öncelik , motosikleti öğrenmek ve trafikte tecrübe sahibi olabileceğiniz bir motor bakmanız olsun . Eğer gönlünüzde r25 varsa önce bi 2. el fazla pahalı olmayan bir motor alın cbr 125 gibi . Tecrübe kazandıktan sonra ve arayada eğitim katarak Yamaha r25 veya o segmentte farklı bir motor alabilirsiniz .

CxAnKACx
08 Şubat 2015, 14:15
Cbr125 de guzel bir motor ancak boyum 180 75 kiloyum sporcu iri bi yapim var biraz. O yuzden altimda pek de ufak kalmayacak bi makine daha iyi olur cbr125'i egitimde bir ablamizin altinda gormustum birlikte cok guzel duruyorlardi abla inince boyunun 165ten az oldugunu gorene kadar :D ben de motordan duserim demiyorum tabi ama babami ikna etmek zor malum kafasina takmis birisi devirirse masraf cikartmasin diyo. Ikinci el cbf250 veya ybr250'lere yonelicem sanirim. Cok tesekkurler yorumlarinizi ve fikirlerinizi esirgemediginiz icin. Aksam konusup son durumu tekrar bildiririm. Saglicalikla kalin tekeriniz duz bassin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

@seko yorumunuzu yeni gordum. Siz de haklisiniz ancak baska secenek yok yeni nesil motorlar icinde fuardan R25 veya Z250 bakmayi dusunuyodum ancak simdilik kabul etmicek gibi daha sonra aliriz iyi motor diyo. 0 motor olmicak yani ikinci el olsun 8-9u cok gecmesin diyo. 400ccymis 600ccymis ilgilendirmez diyo

maxim
08 Şubat 2015, 16:13
kesinlikle bajaj pulsar. ekipmanlar güzel. ben olsam o kaskı almam ama sen bilirsin sağlam kask fakat mt revengeden bile daha çok rüzgar alıyor içine..

dyavol-77
08 Şubat 2015, 16:23
Merhaba abilerim ablalarim kardeslerim. Oncelikle kendimi tanitayim, adim tuna ankarada yasiyorum lise ogrencisiyim. 14 subatta 17 yasim bitiyo ehliyet icin basvurumu yapicam. Motor ustunde cok fazla tecrubem yok, yazligimizda kullandigim mobiletim var ve arada kullandigim bi tanidigimizin drz 400 enduro modeli var. Bunun disinda kaan hocadan egitim aldim. Motor tecrubem bu kadar. Bos trafikte bir kac kere araba kullandigim oldu, bunun disinda araba hakimiyetim yeterli duzeyde kalkis gidis viraj vs sorun yasamiyorum. Cok fazla bisiklet tecrubem var , bisikletle kontrayi bol bol calistim pratik de yaptim bisiklet hakimiyetim de oldukca iyidir.
Size danisacagim konuya gelirsek ben arastirmalarim sonucu R25 almayi dusunmustum ancak babam ilk motorumu daha ucuz ve ikinci el bir makine olmasini istiyo , 1-1,5 yil tecruben olsun daha sonra iyi motor aliriz diyo. Hakli da tabi ancak gidip de ybr-cbf tarzi bi motor istemiyorum. SS motorlarin karakterini sevmeme ragmen Naked motorlara karsi konulmaz hastaligim var. Bunun yaninda SM motorlarini da cok sempatik buluyorum. Cruiser tabiki iyi hos motor ancak benim cok tipim degil icimdeki genclik atesinden olsa gerek :D. Size sorum motor ikinci el olucak, ne almaliyim bu fiyat araligina simdilik cok masraf cikarmayan ve surebilecegim. Simdiden tesekkurler iyi forumlar.
*Not: ekipmanlarim tam ancak bir goz gezdirip eksik var mi diye bakarsaniz sevinirim:
Kask: Shark S600
Eldiven: Kislik-Revit H2O(tam hatirlamiyorum) ve yazlik parmaksiz eldivenim var.
Mont: Revit ignition 2
Bot:YDS diablo 11.0 (uzun bot)
Dizlik: Prosev mafsalli
Ayrica balaklava ve buffim da var.
Bagaj Pulsar 200ns tavsiye olunur...

Seko
08 Şubat 2015, 16:28
Pulsar olur.

Mexico
08 Şubat 2015, 17:00
Pulsar olmaz.
Yapma güzel kardeşim etme. Bak az önce okudum vefat eden çocuğu. Önce canını,aileni sonra zevkini düşün. Git al bir scooter haşatını çıkarana kadar bin. O arada paranıda biriktir git al canının istediğini. Sana tavsiyem scooter+eğitim ve sonrasında güzel bir motor.
Scooter dememdeki amaç trafiği öğren. Araba tecrüben yok muhtemelen çünkü daha yaşın ufak. Debriyaj,kavrama,vites gibi şeyleri dert etmeden git al bir scooter iyice piş.

nines
08 Şubat 2015, 17:03
pulsar bakabilirsin ikinci el cbr 250/125 bakabilirsin. megelli bakabilirmisin bilmiyorum kullanmadım kimisi iyi diyor kimisi kötü.

puskevit
08 Şubat 2015, 18:17
2.el cbr 250

CxAnKACx
08 Şubat 2015, 19:00
Pulsar ilk ciktigi zamanlar aklimdaydi zaten. Ancak hint mali olmasi servisi yedek parcasi vs cok sicak gelmiyor tabi yine dusunulebilir.
@mexico yorumunuz icin tesekkur ederim ancak skuter acikcasi aklimda kesinlikle yok arabada da duz vites kullanilmasi taraftariyim zaten. Bu arada debriyaj-gaz ayarlarken sikinti yasamiyorum yaklasik 2 yildir trafige kapali alanda talim yapiyorum araclarla. (Drift vs apacilikler degil dur-kalk, park etme, yokus yukari kaldirma vs) ayrica motor egitimi de aldim kaan hoca su anda 600luk makine de surersin ancak trafikte risk fazla 250'lik makineden buyuk alma demisti. CBR 250 onermisti o da. Ikinci el japonlari dusunuyorum simdilik. Babamla cbr ve duke'ü tekrar konusucam olmazsa buyuk ihtimalle ybr'ye kaldim. Herkese cok tesekkur ederim yorumlari icin.

LynXMaSTeR
08 Şubat 2015, 20:16
2013 cbr 250r tam da istediğin fiyat aralığında.