PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ekipman tavsiyeleri

rebelrider67
07 Şubat 2015, 22:43
Arkadaşlar basligi nereye acacağımı tam bilemedim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın ben sizden ekipman tavsiyesi isteyeceğim.1 ay sonra cbr 125 alacağım ve bu 1ay içinde mutlaka kaskımı alacağım motosikletimi aldıktan sonra her ay ekipmanımı tamamlayacağım.
Kask 500tl civari bir kask arıyorum ama bunu yükseltebilirim max 800tl diyelim kaska
mont fiyat olarak ne kadar ayarlamam gerektiğini bilmiyorum ama 500tlden daha uygun olması gerekebilir
eldiven tavsiyesi de istiyorum
dizlik icin de fiyat bilmiyorum ama orta-ust seviyelerde tavsiyelerinize açığım

ekipmanlar için toplam 1500tl kadar bir bütçe ayırabiliyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

efendy06
07 Şubat 2015, 22:52
http://www.motosiklet.net/forum/cruiser-chopper/142136-chopperdan-anlayan-arkadaslar.html#post3539643

Aynı gün açtığın iki başlık. Ya biz bilmiyoruz ama cbr chopper, ya da sen trollüyosun.

rebelrider67
07 Şubat 2015, 23:04
önümüzdeki ay kuzenim de bende motosiklet alacağız cbr benim alacağım motosiklet kuzenim de chopper istiyoruz beraber ilgileniyoruz kimseyi kandırma veya dalga geçme gibi bi amacım yok diğer başlıkta da yazmışsın ona da açıklama yaptım buna da açıklama yapıyorum ayrıca ilgin için teşekkür ediyorum iyi forumlar

maxim
07 Şubat 2015, 23:07
mt revenge kask önerebilirim ama 1 beden büyük bakın.. 4riders ürünleride diğer ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar.. 125 lik motor sürecekseniz iyi alternatiflerdir bence.

giritli
07 Şubat 2015, 23:28
arkadaşlar ls2 mi ne öyle bi kask var sizce güvenlimi?

emrb
07 Şubat 2015, 23:43
kask olarak shark veya scorpion,mont olarak bering öneririm

rebelrider67
08 Şubat 2015, 01:36
ls2 kaskin gözümün önünde kazada 2 parça olduğunu gördüm ls2 kask alacağımı hiç sanmıyorum

oluroyle
08 Şubat 2015, 03:29
Dizlik yerine pantolon düşün

Pathologyst
08 Şubat 2015, 04:55
Dizlik yerine pantolon düşün

👍👍 aynen katiliyorumm

rebelrider67
08 Şubat 2015, 05:12
Öğrenci olduğum için pantolon kullanma şansım çok zor okula gideceğim ve pantolonun üstüne anca dizlik giyebilirim ama sivil için de orta yollu bi pantolon önerebilirsiniz
ayrıca bu ekipmanları nereden almamı önerirsiniz bütün fikirlere bilgilere açığım

Pathologyst
08 Şubat 2015, 05:16
Internetten vs. Kolaylikla temin edebilirsiniz. Pantolonlarin gunluk kullanima cok uygun olanlari var. En kotu bi sirt cantasi edinip pantolonunuzun ustune giyip okulda cikarabilirsiniz soguk havalarda vs. Altin degerinde bu pantolonlar :)

farostar
08 Şubat 2015, 05:42
gecenlerde motomax da gördüm protektörlü kevlarli kotpantalon...
http://www.motomaxonlineshop.com/held-ractor-denim-pantalon-pmu2855

oluroyle
08 Şubat 2015, 10:52
Öðrenci olduðum için pantolon kullanma þansým çok zor okula gideceðim ve pantolonun üstüne anca dizlik giyebilirim ama sivil için de orta yollu bi pantolon önerebilirsiniz
ayrýca bu ekipmanlarý nereden almamý önerirsiniz bütün fikirlere bilgilere açýðým
Ekipman parası biriktirmek keyiflidir, hele de öğrenci olunca harcliklardan.. Ustune de ihtiyaç olmasa dahi boş vakitlerde calisip, kazanip parayı direkt ekipmana ayirmak , kendin için birşeyler yapmak mutlu eder.

Bende sizin gibi dusunuyordum, ogrenciyim okulda pisik olurum,yazin, ne kadar yazlik olanindan alsamda sicak olur vs vs .. Öyle degilmis,pantolon önemlidir.

Kisinda okula gelip gideceksiniz hem arada birde olsa..

Ekipmani mağazalardan deneyerek bedeninizin ne oldugunu kesfedin once.. Bedeninizden emin olun öyle alın derim..standart beden bir dizlik örneğin kaza aninda eğer ki dizleriniZ Ince ise dönebilir, bol gelen ekipman zarar da verir.

link veremiyorum su an ,telefondan giriyorrum..

rebelrider67
08 Şubat 2015, 12:23
Kesinlikle katılıyorum kendi paramla ekipman parası biriktirmek eğlenceli olacak ama hala kask için kesin bi karara varamadım arai kaskdan başka kask giyme kafana diyenler var siz ne düşünüyorsunuz

CHaTaN
08 Şubat 2015, 13:54
AGV - NOLAN - Scorpion bu kasklara bakabilirsin hepsi o fiyatlara göre kaliteli kasklardır.
Dizlik tavsiye etmem dizlik takacağına korumalı pantolon almanı tavsiye derim.
Tabi ekipmanlar kask dizlik ve eldivenden ibaret değil
Kask-Mont-Sırtlık-Eldiven-Pantolon-bot ve bunların hepsi motosiklet için üretilmiş olmalı ve korumalı olmalı

maxim
08 Şubat 2015, 13:56
Kesinlikle katılıyorum kendi paramla ekipman parası biriktirmek eğlenceli olacak ama hala kask için kesin bi karara varamadım arai kaskdan başka kask giyme kafana diyenler var siz ne düşünüyorsunuz

http://sharp.direct.gov.uk/ kaskların koruma değerlerine buradan bakabilirsin ama rüzgar geçirme konfor değerleri değildir unutma sadece sağlamlık testi

kkmik
08 Şubat 2015, 14:11
Konu takipteyim cunki bende ayni dertteyim. Ls2 cok iyi diyorlardi sharptada iyi puani var. Butceme gore de almayi dusunuyordum ama... napsam bilemedim

rebelrider67
08 Şubat 2015, 15:31
sharp birçok kişinin söylediğine göre ticari amaçlar güderek bazı firmaların kasklarına fazladan puan veriyormuş kask konusunda hala karar veremedim

Sokollu
08 Şubat 2015, 15:35
Bahsi geçmişken yazıyorum, Scorpion kaskın neden modeli çok az veya karaborsa ? Motomax sitesinde stokta yok, diğer sitelere bakıyorum 400,500 serisi var. Ve hep siyah renkteler. Fuarda deneme şansım olur inş

rebelrider67
08 Şubat 2015, 16:33
nolan, agv, scorpion,bell, shark, icon, caberg bu marka kaskları araştırıyorum sanırım bunlar kaliteli kasklar. Bunlar arasinan tavsiyeleri olan var mı hangisini önerirsiniz önermeyeceğiniz var mı

CHaTaN
08 Şubat 2015, 16:34
Bahsi geçmişken yazıyorum, Scorpion kaskın neden modeli çok az veya karaborsa ? Motomax sitesinde stokta yok, diğer sitelere bakıyorum 400,500 serisi var. Ve hep siyah renkteler. Fuarda deneme şansım olur inş

Bu sene itibarı ile iki adet scorpion kask aldım. Birçok renk ve model vardı ben exo 2000 modelini aldım. Kask iyi güzzel bir kasl. Bence motomaxın kendi şubesine uğrarsan model bulabilirsin diye düşünüyorum

rebelrider67
08 Şubat 2015, 16:40
Bu sene itibarı ile iki adet scorpion kask aldım. Birçok renk ve model vardı ben exo 2000 modelini aldım. Kask iyi güzzel bir kasl. Bence motomaxın kendi şubesine uğrarsan model bulabilirsin diye düşünüyorum

Fiyatı ne kadar acaba kaskın

nines
08 Şubat 2015, 16:56
Arkadaşlar basligi nereye acacağımı tam bilemedim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın ben sizden ekipman tavsiyesi isteyeceğim.1 ay sonra cbr 125 alacağım ve bu 1ay içinde mutlaka kaskımı alacağım motosikletimi aldıktan sonra her ay ekipmanımı tamamlayacağım.
Kask 500tl civari bir kask arıyorum ama bunu yükseltebilirim max 800tl diyelim kaska
mont fiyat olarak ne kadar ayarlamam gerektiğini bilmiyorum ama 500tlden daha uygun olması gerekebilir

ekipmanlar için toplam 1500tl kadar bir bütçe ayırabiliyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

kask için nolan n86 öneririm (desenlileri biraz pahalı ama düz renk alırsan siyah, beyaz vs. fiyatlar daha uygun). mont için ben richa cage kullanıyorum piyasada kaldımı bilmiyorum geçen sene feyizoğlu bayağı bir indirimle satmıştı. korumaları filan gayet güzel. dizlik bendeki prohelin mafsallı olanı. daha iyi birşey alabilirsin zedona filan. yada direk korumalı pantolonda alabilirsin. eldiven olarak bende scoyco mc 17 var çok ahım şahım birşey değil ama yağmur filan geçirmiyor. eline uygununu aldığında ve alıştığında rahat. tabi bütçen nekadar fazla ise okadar iyisini alabilirsin.

http://www.feyizoglu.com/N86-Classic-N-Com-Vizorlu-Kapali-Kask-3-_47698.html#0

http://www.feyizoglu.com/MC18-Kislik-Motosiklet-Eldiveni_48041.html#1

montun linkini bulamadım geçen sene 280 liraya almıştım sanırım ellerindekileri bitirdiler. ama şukadarını söyleyeyim kışın kar kış kıyamet olsun kaban yerine o montu giy çık dışarı o derece. yazın ise içliği çıkar ama trafikte durduğun an yanmaya başlarsın. yağmur filan geçmirmiyor.

rebelrider67
08 Şubat 2015, 19:11
nolan n86 gerçekten güzel kaskmış

Ucka
08 Şubat 2015, 19:14
Kiyafet olarak rukka nin modellerini hakkinda dusunceleriniz nelerdir.

EKONOMİ
08 Şubat 2015, 19:32
ls2 kaskin gözümün önünde kazada 2 parça olduğunu gördüm ls2 kask alacağımı hiç sanmıyorum

karsi yonden gelen aracin tamponuna ort. 50 kmh hizla carptim kaskta ufak cizik
var sadece

ls2 ff351 tam kapalı 4 yıldız
termoplastikten yapılıyor
test ettim onayladim yeterince güvenli

başınıza tam uyan kask alın
kask ölçüleri yazin nette çıkar

F54
08 Şubat 2015, 23:06
Kiyafet olarak rukka nin modellerini hakkinda dusunceleriniz nelerdir.

rukka piyasada bulabileceğin en kaliteli ve en pahalı markadır
senin bütçe yi aşar
orta halli bi montu 2000 tl nin üzerindedir

en ucuzu bu

http://www.mototalonline.com/Airider-Gri,PR-1806.html

Ucka
08 Şubat 2015, 23:13
ekipmana 6 k civarı butce ayırdım.Fiyatın sorun olacagını dusunmuyorum,zira fiyatları hakkında zaten bilgi sahibiyim.Benim sordugum sey kumas koruma kalitesinin parasının hakkını verip vermedigi.Vermis oldugunuz linkteki mont yazlık.mart,nisan ayı icin kıslık mont daha iyi olur diye dusunuyorum.Cevabınız icin tesekkurler.

F54
08 Şubat 2015, 23:25
ekipmana 6 k civarı butce ayırdım.Fiyatın sorun olacagını dusunmuyorum,zira fiyatları hakkında zaten bilgi sahibiyim.Benim sordugum sey kumas koruma kalitesinin parasının hakkını verip vermedigi.Vermis oldugunuz linkteki mont yazlık.mart,nisan ayı icin kıslık mont daha iyi olur diye dusunuyorum.Cevabınız icin tesekkurler.

sana şöyle söyleyeyim o zaman
rukkla hakkında kendisi tenere 1200 kullanan bi abimiz var rukka hakkında şöyle der bi defasında
9 saat yağmurda sürdüm üzerimde yağmurluk yoktu ve 1 damla su almadı parasının hakkını veren bi marka olduğunu söyler
yani ne kadar köfte o kadar ekmek
bütçede sıkıntı yoksa
daines alpinestar da iyidir
vücud yapısın göre de değerlendirme yapabilirsiniz
mesala az kilolu göbekli bi yapınız varsa rukka
uzun boylu kg niz de ortalama yani fazla yağlanma yoksa dainese alpinestar bakabilirsiniz
ben revit denedim xl oldu alpinestar denedim L beden oldu ve korumalar daha güzel oturdu vücudu tam sardı kalıp daha fit yani

Ucka
08 Şubat 2015, 23:38
Boyum 1.68,72 kiloyum, karın dumduz,duzenli spor yaptıgım icin gogus ve omuz bolgesi kaslanmadan dolayı biraz fazla.Fit tarza montlar ustume daha iyi otutur diye dusunuyorum.Tabi denemek lazım herseyden once.Ama bahsettiginiz gibi parasının hakkını veriyorsa alırken canım daha az yanacak demektir.Koruma kısmında kullanılan malzemeler bahsettiginiz orta,ust segment urunlerde benzer midir? Yoksa en iyi korumalar su markalarda var gibi birsey diyebilir misiniz?

F54
09 Şubat 2015, 00:13
Boyum 1.68,72 kiloyum, karın dumduz,duzenli spor yaptıgım icin gogus ve omuz bolgesi kaslanmadan dolayı biraz fazla.Fit tarza montlar ustume daha iyi otutur diye dusunuyorum.Tabi denemek lazım herseyden once.Ama bahsettiginiz gibi parasının hakkını veriyorsa alırken canım daha az yanacak demektir.Koruma kısmında kullanılan malzemeler bahsettiginiz orta,ust segment urunlerde benzer midir? Yoksa en iyi korumalar su markalarda var gibi birsey diyebilir misiniz?

kaliteli markalarda zaten korumalar gerçekten üst seviyedeki standartlarda o yönden içiniz rahatolsun
zaten mont un açıklamasını okurken görürsünüz
nette araştırmadan almaya gitmeyin en azından özellikleri karşılaştırır daha düzgün doğru karar verirsiniz
bir kaç seçeneğiniz olsun hangisini beğenirseniz onu alın (marka anlamında)

FztUygar
09 Şubat 2015, 02:10
karsi yonden gelen aracin tamponuna ort. 50 kmh hizla carptim kaskta ufak cizik
var sadece

ls2 ff351 tam kapalı 4 yıldız
termoplastikten yapılıyor
test ettim onayladim yeterince güvenli

başınıza tam uyan kask alın
kask ölçüleri yazin nette çıkar

Bunu da kim uydurduysa herkesin dilinde bir 4 yıldızdır gidiyor.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff351
Yukardaki linkte ff351 yan darbe diyagramında görüldüğü üzere, temporal yani yan taraftan darbe aldığınız takdirde kulağınızı elinize almanız muhtemeldir.

Bir de sizin kazanızda muhtemelen araç durmuş, siz de sürüklenirken yavaşlayıp aracın tamponuna kafa atmışsınızdır, çarpışma hızınız ( karşıdan gelen + sizin hızınız ) 20 km den yukarı değildir yoksa 50km ile sağlam kalacak bir kask değil o.

rebelrider67
09 Şubat 2015, 16:24
FztUygara katılıyorum ls2 ucuz ve seri üretim kask yani her yerde görüyoruz bu yüzden pek güvenmiyorum değil hiç güvenmiyorum şahsen ls2 kaska

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

Nolan n86 kask almaya karar verdim gibi duruyor bi hafta içinde fikrim değişmezse alıyorum kaskı inşallah

HAZZILHAR
09 Şubat 2015, 16:44

Başlangıç aşamasında olduğundan, yüksek süratlerle kaza yapmayacağını farz ederek orta kalite korumalar için şöyle bir liste hazırladım sana arkadaşım. Belirlediğin bütçe doğrultusunda maksimum koruma önerilerim bunlar:

Mont 726 TL - RICHA Discovery (http://www.motosuperstore.net/RICHA-DISCOVERY-3-KATLI-MONT,PR-1903.html) (Bu montun turunculu olanı bende ve 60 km ile giderken sağ dirseğimin üstüne düştüm ve sürüklendim. Sonuç : montun dirsek kısmında ufak bir yırtık, başka zarar yok. Kolumda ise hiç sıkıntı yok. Üstelik hem yaz hem kış kullanımına uygun sökülebilir astarlı)

Kask 640 TL - NOLAN N86 (http://www.motosuperstore.net/Nolan-N86-Electro-Glossy-Black-Gozluklu-Kapali-Kask-49,PR-2339.html) (Dahili güneş vizörlü + intercom bağlantısına uygun, farklı renklerine de bakabilirsin. Ben güneş vizörsüz olan N64'ü kullanıyorum. O da 100 TL civarı daha ucuz bundan)

Dizlik 100 TL - ZANDONA 3200 (http://www.motosuperstore.net/Zandona-3200-Dizlik,PR-41.html) (Piyasadaki en kaliteli markalardan biri)

Eldiven 155 TL - NIC Ng 1020 (http://www.motosuperstore.net/Nic-Ng-1020-Deri-Eldiven,PR-2127.html) (Hakiki dana derisi, sürtünmelere karşı bire bir. Parmak ve kemik korumaları da oldukça yeterli)

Bel bandı 55 TL - MT (http://www.motosuperstore.net/MTS-4Lu-Motosiklet-Belligi,PR-1792.html) (Bunu da ben ekledim. Paran olduğunda bir de uygun bir çizme bakmanı şiddetle tavsiye ederim)

Toplam: 1676 TL - Havale fiyatı (% 5 indirimli): 1593 TL

Şimdiden hayırlı olsun.

Not: Bu mağazanın çalışanı veya reklam görevlisi değilim. Ben alışverişlerimi genelde buradan yaparım ve çalışanlarının 10 numara yardımcı ve bilgili insanlar olduğuna kefilim. Her ihtiyacınız için kan ter içinde koştururlar. Yerleri Kadıköy Hasanpaşa'da.

rebelrider67
09 Şubat 2015, 17:51
Mağazanın ismini göremedim kardeşim yazmamissin sanırım, ayrıca tavsiyelerin için çok teşekkür ederim hepsini araştıracağim

HAZZILHAR
09 Şubat 2015, 18:05
Mağazanın ismini göremedim kardeşim yazmamissin sanırım, ayrıca tavsiyelerin için çok teşekkür ederim hepsini araştıracağim

Linkleri gizledim. Tıkladığın zaman açılan sayfalarda görünür.

rebelrider67
09 Şubat 2015, 18:16
Linkleri gizledim. Tıkladığın zaman açılan sayfalarda görünür.

Eyvallah kardeşim mobildeyim pcye gecincr bakacağım teşekkürler

mazixxx
09 Şubat 2015, 18:19
nolan n86 kullanıyorum vizör ve bluetooth bağlantısı var görüş açısı yeterli ağır bi kaskta değil tavsiye ederim yalnız ortalama 90-100 km üzeri üst havalandırmadan biraz rüzgar sesi alıyor ama rahatsız edicek kadar değil. arkadaşım nolan N64 kullanıyor hiç takmadım onu ama rüzgar sesi yok diyo. aralarındaki farklar n64 de vizör ve bluetooth bağlantı yeri yok.

rebelrider67
09 Şubat 2015, 18:28
n68e çok ısındım ben sanırım kaskım n68 olacak :D