PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ailemi ikna ettim

umuterdogdu
07 Şubat 2015, 22:35
Ben umut 18 yaşındayım :) şuan scoter ' im var kymco agilyt 125 ama vitesli motor istiyorum cbr 125 cbr 250 yamaha r25 :) bunlardan birisi her zaman istemişimdir en son kafama dank etti konusucam dedım adam gibi çıktım karşılarına konusmaya motor alıcaksın ehliyet diyorsanız abilerim :) suan b/ a2 ye kayıtlıyım :) mart 21 sınavım var :)

annem ne kadar karşı çıksada benim nakitim şimdilik yok babamın yanında çalışıyorum aklıma sey geldi bende bunu bizimkilere söyledim dedimki 14.000 tl yi baba sen ver bede sana ödim dedim tamam dedi öde dedi aylıklarını verirsin dedi ama sülalenin tek oglusun ve , araba alim dedi sen yine öde bana dedi ama ben dedimki neden motor değil 170 180 yapıyor o alıcagın o motor dedi o hızı küçük arabalar zor yapıyor dedi sonra sinirlendim telefonu motorun anahtarını ruhsatını aldım koydum onlerıne sonra yattım uyudum sonra kalktım babam tekdi gitti dedimki , barkın abi kaza yapmıştı onu gösterdim bak adamın ekipmanı var yapıyor kalkıp videoya devam ediyor tamam kabul bu motor tehlikeli ama bu motoru güvenli yapan biziz iki üç tane apaçi kasksız çarpıyo ölüyo dedim buyuzdenmı korkun dedim sonra dedim ölen insan trafık kazasında ölüyor frenı patlıyan araba yürürken üstüne çıkıyor ölüyor dedim koşan ınsan kafasını yere vursun oda beyın kanamasından ölüyor dedim dedim tüm ekipmanları alıcagım dedim en iyilerini alım bişey olmucagını anla birazcık güven diyorum sonra tamam bir müşterimiz var onda var alıcagımız yakın bir zamanda alıcagız 1 ay gibi kısa bir sürede onu alırsın alırsın motoru dedi bende dedimki istemiyorum böyle gönülsüzsen dedim kalktım öyle . ama ya onları üzmek istemiyorum kafaya çok taktım ya diyorum üzmim üzdürüyorlar :( babam ümreye gidicek geldiginde alıp o arada ümreden gelene kadar korumalıkları alıp geldıgınde gösterip gdip alsammı diyorum abileirm tavsiyeniz nedir söylermisiniz motoru alıp 1 ay içinde canlarının böyle olamsımı yoksa ilk korumalık almakmı mantıklı ? birde güzel bir kask eldiven mont tavsiyesi verirseniz sevinirim bu arada mart ın 15 ine kadar filan yamaha r25 e zam gelirse yapıcagım bişey yok ninja ya yönlerim yada cbr cebime parayı koydunmu alırım bir şekilde bir motor ama inşallha zam gelmez uzun oldu abileirm kusura bakmayın ama okuyanların çok yardımcı olucagını düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim .

bilginozi
07 Şubat 2015, 22:42
Senin için hayırlısı olmuştur inşallah.

Sokollu
07 Şubat 2015, 22:44
Kardeş uzun olması sorun değil de, bi yazdıktan sonra konunu baştan sona okusaydın, milleti nasıl bir çileye maruz bırakacağın aklına gelirdi. Noktalama işaretlerini koymamanı geçtim, konuşma sırasındaki duraklamaları yazmışsın (şey dedim, sonra dedim, bende dedimki) Dar geldi oturduğum ev .

Kymco kullandım güzel ve sorunsuz bir motordur. Önce korumalarının kalitesini yükselt. Dizlik,bot,sırtlık gibi ekipmanlar ile motoru ve hayatını ne kadar ciddiye aldığını göster. Tabi önce kendine telkinde bulunman lazım ilk 10bin km. apaçilik yapmak yok. Daha önce 50bin km scooter kullanmış olsan bile.

umuterdogdu
07 Şubat 2015, 22:50
abi haklısınız korumaları yükseltsem ailem güven kazanırmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

birde dedimki cbr 125 alim diyorum aynı güç diyorum sadece vites var diyorum acaba cbr mı alsam ilk 125 :) ikinci el mantıklı olarak o geliyor aklıma askere kadar idare eder bence benim için . sizce abilerim

imtarky
07 Şubat 2015, 23:03
Scooter'dan sonra istediğin motorlar biraz adama sıkıntı çıkarıyor güzelim sele altı bagajı ve arka çantayı özlersin çok :)

Hele hele rollerblade'ci isen :P Korumalıklarını tamamladıktan sonra hepsi olabilir ama ben sana CBR125R ile başlamanı tavsiye ederim. Gerçi kıvrak ve hızlısındır sen 250'de neden olmasın. Ben şehir içinde karşıya gidip geliyorum sürekli üstündeydim CBR125R'ım fazlası ile yetiyor bana. Şehir dışına hiç çıkmadım o zaman lazım olabilir 250CC.

umuterdogdu
07 Şubat 2015, 23:06
Rollerblade :D twister :P tabi scooter in bagajı çok iyi peki cbr 125 R ı ıkıncı elmi 0 mı almalıyım ? motorda ne kadar kıvrak yada hızlı olsak da ailemi üzmektense 125 lik alırım :) onlara baktımı gülmelerini isterim böyle somurtmalarını değil :)

moturmotur
07 Şubat 2015, 23:07
Bak umut kardeşim sen scotera binmeye devam et anneni babanı üzme 125 cc üstüne çıkma yaşın 18 fıtı fıtı gez dolaş fazlası sana zarar bence ilerde kendine alırsın istediğin motoru. kanın kaynıyordur şuan ayran iç geçer.

umuterdogdu
07 Şubat 2015, 23:11
birde honda cbr a çözemediğim tek şey fiyat konusu 8.650 TL cbr 125 satıyorlar 8.100 TL e de 5 bin km li satıyorlar anlamıyorum mesela br 250 dede böyle sıfırı daha ucuz bu sıfır diye sattıkları 2013 2014 mi değilmi kafamı hep karıştırmıştır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

sanırsam alırsam cbr 125r alıcagım :) uygunmudur :) sizce tecrübeli abilerim :)

Sj's
07 Şubat 2015, 23:14
Paragraf kullanilmadigi icin basliktaki yaziyi okuyamadi yasli gozlerim.

umuterdogdu
07 Şubat 2015, 23:18
Paragraf kullanilmadigi icin basliktaki yaziyi okuyamadi yasli gozlerim.

düzelte bilsem düzelticeğim abi :) de düzeltemedim :'( özür dilerim böyle yazdığım için daha düzenli ve detaylı yazabilirdim ama motor a tamam dedi ya babam heycan şuan tavanda :) ama cbr 125 e gönlü el vericek inşallah :)

imtarky
07 Şubat 2015, 23:23
Rollerblade :D twister :P tabi scooter in bagajı çok iyi peki cbr 125 R ı ıkıncı elmi 0 mı almalıyım ? motorda ne kadar kıvrak yada hızlı olsak da ailemi üzmektense 125 lik alırım :) onlara baktımı gülmelerini isterim böyle somurtmalarını değil :)

Sıfır'ları malesef yok gelir mi bilemem, temiz ikinci el güzel bir CBR bulursun seni fazlası ilede götürür. Anladığım kadarı ile scooter'dan sıkıldın ve tip olarakta pek cazip gelmiyor sana. :)

Ama şu bir gerçekki Scooter cidden candır. CBR veya SS motorlar biraz dikkat ve tecrübe istiyor bazı konularda hata kabul etmiyor. Ama 125R hata telefi ediyor.

Ben 3 ay boyunca yazın inmedim üstünden. Çok hata yaptım ama allaha şükür motorumun üstünde başıma birşey gelmedi.

Ama 4 ay önce CBR250 ile ciddi bir kaza geçirdim ayağım baş parmak üstünden kırıldı ameliyat vs şimdi 1 sene acısını çekeceğim zorda olsa yürüyorum.

Suç benim değildi ama istanbul trafiği, önüne atlayan insanlar vs vs.

umuterdogdu
07 Şubat 2015, 23:30
Sıfır'ları malesef yok gelir mi bilemem, temiz ikinci el güzel bir CBR bulursun seni fazlası ilede götürür. Anladığım kadarı ile scooter'dan sıkıldın ve tip olarakta pek cazip gelmiyor sana. :)

Ama şu bir gerçekki Scooter cidden candır. CBR veya SS motorlar biraz dikkat ve tecrübe istiyor bazı konularda hata kabul etmiyor. Ama 125R hata telefi ediyor.

Ben 3 ay boyunca yazın inmedim üstünden. Çok hata yaptım ama allaha şükür motorumun üstünde başıma birşey gelmedi.

Ama 4 ay önce CBR250 ile ciddi bir kaza geçirdim ayağım baş parmak üstünden kırıldı ameliyat vs şimdi 1 sene acısını çekeceğim zorda olsa yürüyorum.

Suç benim değildi ama istanbul trafiği, önüne atlayan insanlar vs vs.

Geçmiş olsun abi :(

özelden link attım bi firma satıyor istanbul şişlide elinde kalmış sanırsam 2014 olsa bile olur sıfır olsun istiyorum bende yanı böyle ama tabiki böyle 1-2 milyar fark ediyorsa temizse ikince el alırım ama babam sıfır taraftarı olucaktır :) cbr 125 çok güzel düşünce teşekkürler abi allah razı olsun ss motora cbr 125 le giriş yapıcağım inşallah askerden sonra 250 lik :) çok iyi oldu abi cidden :) ailemin kalbini kırmamdan kurtardınız beni :=

Hepinizi seviyorummm :thumleft: çok teşekkürler abilerim motorsiklet.net ailesi CAN CAN :)

gargaburun
07 Şubat 2015, 23:44
Önce bunu yap, herkesi ikna et, sonra baban sana alır motoru..

Motorsiklet eğitim kurslarına git, honda, varsa yamaha nin,

Burda tecrübeli ustalar dan eğitim al..
Vitesli motor nasıl kullanılır öğren. .
kursu bitir. ..

Istanbul trafiğinde, vitesli tecruben yok,
Ve sen cbr 250 ile istiyorsun...

Olmaz!!!
Önce motora hakim olabilecek eğitim sınavından geç,
Sürücü kurslarindan aldığın eğitim ile, o trafikte toslarsın!
scooter gibi basit deyil vitesli motor kullanmak. .

umuterdogdu
08 Şubat 2015, 00:06
Önce bunu yap, herkesi ikna et, sonra baban sana alır motoru..

Motorsiklet eğitim kurslarına git, honda, varsa yamaha nin,

Burda tecrübeli ustalar dan eğitim al..
Vitesli motor nasıl kullanılır öğren. .
kursu bitir. ..

Istanbul trafiğinde, vitesli tecruben yok,
Ve sen cbr 250 ile istiyorsun...

Olmaz!!!
Önce motora hakim olabilecek eğitim sınavından geç,
Sürücü kurslarindan aldığın eğitim ile, o trafikte toslarsın!
scooter gibi basit deyil vitesli motor kullanmak. .

Haklısın abi :) cbr 125 aldırıcağım inşallah :) trafikde 2-3 yıldır motor la olmasamda aktif olarak araba kullanmaktayım 3-4 aydır scooter kullanıyorum trafikte :) cbr da alsam eğitim kursuna gidicegim :) yardımlarınız için teşekkürler eğitimi tabikide alıcağım :) sizin gibi tecrübeli abilerimden