PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsikletimin jantını değiştirdim(söktüm, taktım vs.), şimdi ön disk fren sürtüyor.

umutdemir
07 Şubat 2015, 21:39
Motorsikletimin jantını değiştirdim(söktüm, taktım vs.), şimdi ön disk fren sürtüyor. Fren sıkıyormuş gibi geliyor. Hidroliğim de boşaldı gerçi, frenin hidrolik yağı dipte. Doldursam düzelir mi? Herhangi bir ayarı var mı? Teknik servis şart mı?

Freye
07 Şubat 2015, 21:54
her seferinde yazıyorum, sakın yanlış anlama hocam motorsiklet değil Motosiklet :cat: :rendeer:

efendy06
07 Şubat 2015, 21:59
Durumu açıklaman lazım. Söktüğün jantı mı geri taktın yoksa başka jant mı taktın? Sökülen diski mi taktın yoksa başka bir disk mi taktın? Diskin konumuda 1 mm ile kayma olsa balatanın birine sürter ve fren yapıyormuş gibi olur. Hidrolik olmadığında fren basmaz, aksine fren boşalır, bassanda frenlemez.

her seferinde yazıyorum, sakın yanlış anlama hocam motorsiklet değil Motosiklet :cat: :rendeer:

Motorsiklet hatta motorlu pisiklet. Dahada abartırsak mötörlü velespid :cherry:

umutdemir
07 Şubat 2015, 22:03

Haha google'da 'bunu mu demek istediniz' çıkıyor sürekli ama herseferinden yanlış yazıyorum bro, k.bakma :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Durumu açıklaman lazım. Söktüğün jantı mı geri taktın yoksa başka jant mı taktın? Sökülen diski mi taktın yoksa başka bir disk mi taktın? Diskin konumuda 1 mm ile kayma olsa balatanın birine sürter ve fren yapıyormuş gibi olur. Hidrolik olmadığında fren basmaz, aksine fren boşalır, bassanda frenlemez.

Başka jant taktım, usta motosikletimin modeline göre verdi parçaları filan, sanırım oynama yok. Fren tutuyor, bastığımda kilitliyor lastiği fakat işte sürtme var.

efendy06
07 Şubat 2015, 22:06
Usta meselesine çok güvenmiyorum ama neyse. Tekrar bir sök, ben ilk söküp topladığımda balata tam oturmadığı için sürtüyordu diske, ama fren yapınca tutuyordu. Akabinde benim "usta" halletmişti sorunu.

Freye
07 Şubat 2015, 22:12
hidrolik yağına bir bak ama istersen balataları sök o balataları taktığın yer özel spreyler var ondan sık çünkü oradaki aparat diyelim hidrolik yağı tarafından sıkıştırılarak frenlemer yapılır ve balatalar bittikçe öne gelir balataları falan değiştirincede önde kalır böylece sürekli fren yapar yeni balatalarda ziyan olur.

Bilmiyorum dediklerimden bir şey anldımmı :cherry: ama o spreyden al ve balataları taktığın yere acımadan sık sakın frenlerine sakın wd-40 sıkma

efendy06
07 Şubat 2015, 22:22
hidrolik yağına bir bak ama istersen balataları sök o balataları taktığın yer özel spreyler var ondan sık çünkü oradaki aparat diyelim hidrolik yağı tarafından sıkıştırılarak frenlemer yapılır ve balatalar bittikçe öne gelir balataları falan değiştirincede önde kalır böylece sürekli fren yapar yeni balatalarda ziyan olur.

Bilmiyorum dediklerimden bir şey anldımmı :cherry: ama o spreyden al ve balataları taktığın yere acımadan sık sakın frenlerine sakın wd-40 sıkma

Tercüme edeyim: Balata spreyi diye bir şey var. Zaten kutusunda balata fotoğrafı var. Ondan sık. :cherry:

Freye
07 Şubat 2015, 22:23
Tercüme edeyim: Balata spreyi diye bir şey var. Zaten kutusunda balata fotoğrafı var. Ondan sık. :cherry:

he işte bu! :queen: :queen: