PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Bloğu

Wokiie
07 Şubat 2015, 17:58
Herkese merhaba .

Bugün eve geldim ve üzücü bi haber aldım. Motosikletin motor bloğu çatlamış. Ne yapmam konusunda en ufak fikrim bile yok . Başınıza gelmiştir muhtemelen. Motor eski regal raptor e250 . İlla sanayimi ? Yoksa elde bi şekilde hallolur mu ?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim . İyi forumlar :)

oluroyle
07 Şubat 2015, 19:32
Merhaba ,

Motor blogu ile alakalı başıma hiç böyle birşey gelmedi, bir bilgi sahibi değilim ancak şu linki inceleyebilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/69396-acill-blok-catlagi.html

bursagsli
07 Şubat 2015, 19:46
Motor bloğu döküm olduğu için kaynak artırabilirsin döküm için özel elektrotlar var

tubejh
07 Şubat 2015, 20:49
Geçmiş olsun öncelikle. Motor bloğu çatlamışsa siz birşey yapamazsanız bloğun dikilmesi gerekli veya yeni blog fiyatlarınıda bir inceleyin belki daha ucuza halledilebilir.

Ramazan Can
07 Şubat 2015, 21:40
sunfix i bir çok motor çatlağında kullandım.. hatta ybr 125 forumuna resim bile atmıştım kartel tapasında bulunan 2 milim lik açığı kapatmıştım... resim olurda daha detaylı yardımcı olabilirim...

serkanADH13
08 Şubat 2015, 01:36
eğer ince ve ufak bir çatlak ise SUN FİX işe yarayacaktır,
Yok derin ve aşırı SIKINTILI BİR YER İSE,

mOTOR KOMPLE SÖKÜLECEK VE SANAYİ'de kaynak yapılacaktır...

Wokiie
08 Şubat 2015, 19:31
eğer ince ve ufak bir çatlak ise SUN FİX işe yarayacaktır,
Yok derin ve aşırı SIKINTILI BİR YER İSE,

mOTOR KOMPLE SÖKÜLECEK VE SANAYİ'de kaynak yapılacaktır...

Yarın detaylı resim çekip atarım. Dediğiniz gibi kuçük bi çatlaksa SUNFİX kullanırım .

Nasıl kullanılacağı ile ilgili küçük bi brifing verseniz ? :)

zaferkarizma
08 Şubat 2015, 20:15
bnm arabanın bloğu çatladı :( sanduık motor aldım mecbur

Wokiie
09 Şubat 2015, 14:21
bnm arabanın bloğu çatladı :( sanduık motor aldım mecbur

Bizim motor bloğuda baya çatlak galiba resmini çekmeye gidicem. Yani kurtarmaz dediler sanayi direk ... :/

hakikiteker
09 Şubat 2015, 18:27
Kaynak işlemini ilk kez duyuyorum, çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Başınıza sonradan yine problem çıkartabilir.

Wokiie
09 Şubat 2015, 20:51
Yarın götürücez . Kaynaklanmazsa değiştirelim derse masrafına göre yeni motor alınır