PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eğitim verebilecek varmı ?

victorhugo
07 Şubat 2015, 15:08
Arkadaşlar herkese selamlar motosiklet kervanına yeni katılardanım. Önümüzdeki ay güzel bir scooter alacağım işe ve okula rahat gidip gelebilmek için metrobüs çok yordu bizi :))

Gelelim konuya scooterla ilgili bütün eğitim videolarını izledim trafik kurallarının bir çoğunu biliyorum fakat scooter üzerinde hiç tecrübem yok. Scooteri olupta iyi anlayan püf noktalarını anlatabilecek, müsait bir parkurda scooter üzerinde bana aktif eğitim verebilecek (aktiften kastım müsait bir alanda motoru bana tek başımada verebilecek) yaklaşık 3-5 saat eğitim alabileceğim sağlam bir sürücü arıyorum. :)) Şayet varsa böyle bir arkadaş kesinlikle zamandan verdiği taviz ve emeğin karşılığını mutlaka alacaktır. Gelecek arkadaşa emeği karşılığında eğitim sonunda 50 Tl teşekkür ücreti vereceğim. Bütçemiz bu kadardır fakat bu ücreti mutlaka vereceğim vermezsem benim içim rahat olmaz. Şimdididen ilgili arkadaşlara teşekkürler özelden measjlarınızı bekliyorum. Not: İstanbul Avrupa Yakası olması önemlidir.

izmir3535
07 Şubat 2015, 19:23
normalde burada herkez bilgekahan iş icraata gelince çıkan olmamış:cyclopsan

victorhugo
08 Şubat 2015, 00:03
Valla bende çok şaşırdım 119 görüntülenme bir kişiden geri dönüş gelmedi çok ümitliydim. Yanıt bekliyorum arkadaşlar :)

2move
08 Şubat 2015, 00:06
Avcilarda oturuyorum. Seve seve yardimci olurum

victorhugo
08 Şubat 2015, 00:13
Tam yeri hocam bende haramideredeyim yazıyorum özelden.

2move
08 Şubat 2015, 00:14
bundan iyisi can sagligi;) yaz bekliyorum

Sj's
08 Şubat 2015, 00:17
Guzel kardesim buradan yetkin olmayan kim ne yazsa yalan, hayatindan olma. Istanbul'dasin en az 3-4 farkli yerden egitim alabilecegin yer var. Git egitimini sertifikani al, guvenli bir sekilde gez.

Bedava da olsa, beles de olsa sakin, "Kardes ben seni simsek yaparim"lara sakin ha sakin bakma.

victorhugo
08 Şubat 2015, 00:19
Valla hocam açık söylemek gerekirse sende haklısın ama hergün 4 saat metrobüs felç etti bizi haramidere-zincirlikuyu . Önlemlerimizi alıp kullanıcaz artık.

2move
08 Şubat 2015, 00:21
Guzel kardesim buradan yetkin olmayan kim ne yazsa yalan, hayatindan olma. Istanbul'dasin en az 3-4 farkli yerden egitim alabilecegin yer var. Git egitimini sertifikani al, guvenli bir sekilde gez.

Bedava da olsa, beles de olsa sakin, "Kardes ben seni simsek yaparim"lara sakin ha sakin bakma.

Arkadasa sertifika verecek halim yok. Elimizden geldigince yardimci olucam. 300 400 liralık egitime verecek butcesi yok belki, en azindan egitim alabilecegi honda gebzeye kadar gitmesine yardimci olurum. Yorum yyapacaginiza sizde bir ucundan tutun gelin beraber yardimci olalım

victorhugo
08 Şubat 2015, 00:28
Zaten hemen trafiğe çıkmicam semtte bir aylık antrenmadan sonra trafiğe girmeyi düşünyorm. Hocam bu arada msj yolladım iki tne gitmiyor galiba sen yollayalbmsn

Sj's
08 Şubat 2015, 00:34
Motosiklet alabilecek kisi demek en az 2000 lirasi olan adam demektir. Egitim kismi ilk asamada 350 lirayi gecmez. Hic kimseye "motor var ama egitime butcesi yok" diye telkinde bulunmayin.

Ben 13 senedir motosiklet kullaniyorum, bu ara esime gosteriyorum bu isler nasil olur diye. Ama bilin ki surus okuluna da yazdirdik onu. Ben egitmen degilim. Yetkin degilse kimse degil.

Sen bu cocuk canindan olursa onun mesuliyetini aliyorsan amenna.

2move
08 Şubat 2015, 00:55
Arkadaşa ileri sürüş teknikleri egitimi vermeyecem. Galiba anlatamiyorum. 2005 yilindan beri motosiklet uzerindeyim, yasim 31. Kac km tecrubem var bilmiyorum ama bildigim birsey var; arkadasa ogretecegim bazi frenleme tekniklerini, kontra teknigini, virajda nereye bakacagi gibi kucuk detaylar belkide hayatini kurtaracak kararlar almasini saglayacak. Klavye basinda oturupta bunu boyle yap sunu şöyle yap demiyorum.
Maddi konuya gelince kesinlikle yaniliyorsunuz.. metrobusu iyi bilirim, mmetrobus pisligini! Motora 2bin lira bütçe ayiran adam 4te birini egitime ayiramaz. Biraz hesap kitap lutfen.

Bune
08 Şubat 2015, 01:02
Motosiklet alabilecek kisi demek en az 2000 lirasi olan adam demektir. Egitim kismi ilk asamada 350 lirayi gecmez. Hic kimseye "motor var ama egitime butcesi yok" diye telkinde bulunmayin.

Ben 13 senedir motosiklet kullaniyorum, bu ara esime gosteriyorum bu isler nasil olur diye. Ama bilin ki surus okuluna da yazdirdik onu. Ben egitmen degilim. Yetkin degilse kimse degil.

Sen bu cocuk canindan olursa onun mesuliyetini aliyorsan amenna.

Abi ne diye yoruyorsun ki kendini?

Sj's
08 Şubat 2015, 01:12
Abi ne diye yoruyorsun ki kendini?

Yormuyorum canim benim. Sadece kendi vicdanimi rahatlattim. Bana yetti o.

victorhugo
08 Şubat 2015, 01:14
Valla arkadaşlar ciddi manada hergün metrobüs çilesi çekmek inanın çok zor geliyor. Yolun çilesi bir yana birde kız arkadaşınlasanız o kadar sapık ve alkoloğin arasına sevgilinizle binmeniz inanın daha büyük bir çile. Hergün metrobüste kavga etmekten bıktık. Ben biyerden başlamak istiyorum artık motora. İnternetten sürekli güvenli motor eğitim için videolar izliyorum izlemedğim eğitim videosu kalmadı. Bunun dışında motorun üzerinde en fazla arkada gitmişliğim var. İstediğim şey sadece bir scooterla motor üzerinde ufak 3-5 saatlik bir eğitim almak. Yani motoro götürecek kadar öğrenmek ve önemli aksanlarını tanımak. Tabiki kısa bir süre sonra daha prof. bir şekilde eğitim alacağım fakat şimdilik ufak bir eğitime ihtiyacım var. Ve inanın en iyi bilen içinde tabiki risk vardır. Risk herşeyde her yerde vardır. Önemli olan ilk aşamada risk alıp daha sonra kendimi geliştirmek.

2move
08 Şubat 2015, 01:25

Bencede yorma kendini sen, klavye basinda otur yaz. Vicdanini rahat tutmak istiyorsan size koymaz belli ki hayrina bu arkadasa 1. Seviye güvenli sürüş egitimi aldirin

LynXMaSTeR
08 Şubat 2015, 01:59
kimse de sormamış, arkadaşın ehliyeti var mı acaba?
eğer ki ehliyeti var ise az çok sürmesini, temel bilgileri biliyor olması gerekir.

6PaTLaR
08 Şubat 2015, 02:24
Komşu komşunun külüne...
Bana facebooktan ulaş, yardımcı olurum.
https://www.facebook.com/6taci

Bune
08 Şubat 2015, 11:32

Yok abi her ne kadar seni haklı görsemde biliyorum ki burada suçlu sen olursun, hayatında eğitim görmemiş insanlar bu forumda bir başkasına kırk yıllık hocaymış gibi diğerinin yaptığı yanlışa çok güzel diyebiliyor. Ve işin komik tarafı karşı tarafın duymak istediği de o olduğu için direk o yanlışa atlıyor.

Bu ülkede eğitim kurumlarının işi gerçekten çok zor hani şu gis akademi vs. pahalı diyolar ya adamlar az bile alıyor çünkü adamlar önce bu kafayı değiştirip sonra eğitim veriyorlar.

2move
09 Şubat 2015, 00:13
Yok abi her ne kadar seni haklı görsemde biliyorum ki burada suçlu sen olursun, hayatında eğitim görmemiş insanlar bu forumda bir başkasına kırk yıllık hocaymış gibi diğerinin yaptığı yanlışa çok güzel diyebiliyor. Ve işin komik tarafı karşı tarafın duymak istediği de o olduğu için direk o yanlışa atlıyor.

Bu ülkede eğitim kurumlarının işi gerçekten çok zor hani şu gis akademi vs. pahalı diyolar ya adamlar az bile alıyor çünkü adamlar önce bu kafayı değiştirip sonra eğitim veriyorlar.

Yesinler seni :))
ehliyeti aldigim sene Turkiyede egitimin E si yoktu. Cebinde parasi olan bile bir bilenden ogreniyordu, lakin bizde buyuklerimizden öğrendik. Ankarada, Ankara ayazinda 10 kişi toplanip dubalar alip bos arazide rica minnet buyuklerimizden ders aldik. Senin gibi gis academi cocugu degiliz. Gel gelelim gunumuze.. egitimin yaşı olmaz diyip Honda guvenli sürüş egitimi de aldik.
sizinle sohbet guzeldi beyler ama kokusu çıktı bu muhabbetin.
Ihtiyaci olana elimden gelen yardimi yaparim, sertifika vermesemde Çünkü biz buyuklerimizden boyle gördük

cemmoto41
09 Şubat 2015, 00:31
Yesinler seni :))
ehliyeti aldigim sene Turkiyede egitimin E si yoktu. Cebinde parasi olan bile bir bilenden ogreniyordu, lakin bizde buyuklerimizden öğrendik. Ankarada, Ankara ayazinda 10 kişi toplanip dubalar alip bos arazide rica minnet buyuklerimizden ders aldik. Senin gibi gis academi cocugu degiliz. Gel gelelim gunumuze.. egitimin yaşı olmaz diyip Honda guvenli sürüş egitimi de aldik.
sizinle sohbet guzeldi beyler ama kokusu çıktı bu muhabbetin.
Ihtiyaci olana elimden gelen yardimi yaparim, sertifika vermesemde Çünkü biz buyuklerimizden boyle gördük

Yalnız beyler adam insanlıkla yardımcı olmaya çalışır bu abimizim yaptığı arkadaşı ileri götürür geri getirmez arkadaş tam anlamıyla öğrenmek istiyorsa zaten maddi durumu müsait olunca üstüne gider eğitim alır bence biri yardım istiyorsa yardım edemeseniz bile eden kişiye laf etmemek gerekir.

2move
09 Şubat 2015, 00:46
Yalnız beyler adam insanlıkla yardımcı olmaya çalışır bu abimizim yaptığı arkadaşı ileri götürür geri getirmez arkadaş tam anlamıyla öğrenmek istiyorsa zaten maddi durumu müsait olunca üstüne gider eğitim alır bence biri yardım istiyorsa yardım edemeseniz bile eden kişiye laf etmemek gerekir.

Allah razi olsun mantıklı biri çıktı

Tolgaclskn
09 Şubat 2015, 00:52
cok bilgim yok motor hakındaa ama motor sever olarak 2move yaptıgı cok güzel bisey karsı tarafta kendince dogru seyler olsada maddi konuda olamasada illaki bi bilgisi var en azından tecrube kullanılarak kazanılıyor

ardacik
09 Şubat 2015, 00:55
Bende yegenim ehliyete yazildiginda elimden geldigince yardimci oldum gosterdim ehliyeti alicak kadar ogrendi ve aldi ehliyeti bundan sonrasi ozel bi kurumda egitim tabikide... demek istedigim biyerde bu arkadasada birinin yardimci olmasi gerekiyo diye dusunuyorum...