PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SJ 4000 Video Formatı Sorunsalı

BesimAga
07 Şubat 2015, 13:29
Arkadaşlar,

Bende bir kask kamerası alayım dedim. SJ 4000 sipariş ettim geldi çekimleri de yaptım. Fakat çektiğim videoları Youtube'a yüklemeye çalıştığımda bazı sorunlar yaşamaya başladım. Öncelikle sj4000 in çektiği videolar .mov uzantısında ki bu uzantılı dosyalar çok büyük 25 dakikalık bir video 3.5 gb tı. Youtube'a tam 14 saatte yüklendi. Ben bunu avi'ye çevireyim dedim. Mov uzantısıyla ilgilenen pek converter programı bulamadım. movavi.com diye bişey buldum ücretli bir program ilk indirince 1 hafta deneme sürümü var. Neyse video'yu avi'ye çevirdim. Video 1 gb a düştü fakat bu sefer video bozuldu. Hadi dedim uzun süre beklerim yüklerim youtube'a bari dedim videoyu biraz keseyim biçeyim şekillendireyim. Bu sefer indirdiğim programların hiç bir tanesi .mov uzantılı videoyla oynamayı kabul etmedi.

Bu işten anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu go pro lar filan da mı .mov uzantısı çekiyor. Ciddi sıkıntı oldu bu iş benim için.

Scarty
07 Şubat 2015, 13:35
Arkadaşlar,

Bende bir kask kamerası alayım dedim. SJ 4000 sipariş ettim geldi çekimleri de yaptım. Fakat çektiğim videoları Youtube'a yüklemeye çalıştığımda bazı sorunlar yaşamaya başladım. Öncelikle sj4000 in çektiği videolar .mov uzantısında ki bu uzantılı dosyalar çok büyük 25 dakikalık bir video 3.5 gb tı. Youtube'a tam 14 saatte yüklendi. Ben bunu avi'ye çevireyim dedim. Mov uzantısıyla ilgilenen pek converter programı bulamadım. movavi.com diye bişey buldum ücretli bir program ilk indirince 1 hafta deneme sürümü var. Neyse video'yu avi'ye çevirdim. Video 1 gb a düştü fakat bu sefer video bozuldu. Hadi dedim uzun süre beklerim yüklerim youtube'a bari dedim videoyu biraz keseyim biçeyim şekillendireyim. Bu sefer indirdiğim programların hiç bir tanesi .mov uzantılı videoyla oynamayı kabul etmedi.

Bu işten anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu go pro lar filan da mı .mov uzantısı çekiyor. Ciddi sıkıntı oldu bu iş benim için.

Hocam hangi programları denediniz, camtasia studio , sony vegas pro , adobe after effect bunlarıda denemenizi tavsiye ederim .mov'u after effectin desteklediğini umuyorum.

Ek olarak : Motor Haydayan Adam (https://www.youtube.com/channel/UCUakgpePVXZchJrMz7Beo0A) bu kamerayla çekim yapmıştı ona ulaşabilirseniz bilgileri verebilir.

Ek olarak : Adobe Premiere Pro .mov uzantı kullanılabiliyormuş , resim linki (https://www.facebook.com/motorhaydayan/photos/pb.942957652382217.-2207520000.1423305463./966342216710427/?type=1&theater).

Levsy
07 Şubat 2015, 13:43
Sana bir adet freemake.com yazıyorum, tok karınla bir kez alman yeterlidir.

solmyr
07 Şubat 2015, 14:21
windows movie maker :) flv türünde, istediğin boyutta kaydeder.

TIGERSHARK
07 Şubat 2015, 16:03
Merhaba
ben Alman üretimi olan magix pro x5 programını kullanıyorum (yan sanayi) şimdi bazı video programları bazı formatları işlemek için destek vermiyorlar ama şöyle bir şey yapabiliyorsun video programının kendi formatları vardır. O video prog. formatına çevirerek kendi görüntünü her türlü işleyebilirsin şimdi sen avi formatına çevirdiğin'de kalitenin düşmesi normal çünkü yazdığı dosya boyutunu ufaltırsan, başka formata çevirsen görüntü kalitesinden'de yersin.