PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop ediyor (yakıttan mı)

Bilgi Sıfır
07 Şubat 2015, 07:31
merhaba motorum bu sabah teslim edildi servisinde kontrol edildi fakat garajımda bir çalıstırıp yürütüyüm dedim

ve sorunsuz çalıştı fakat kalkışta debriyajı tam çektim ve vitesi 1 e aldım

devir göstergesi 2-3 gibi gaz verip debriyajı yavaş yavaş bırakdım

birkaç denemede motor bir adım gidip stop ediyor fakat yüksek devirde hiç bir sorun olmuyor ama hızlı kalkıyor cross model olsa altımdan fırlar resmen :sunny:

(motorda yeniyim araba biliyorum vitesli motor ilk deneyişimdi ben sorunun yakıttan olduğunu düşünüyorum inşallh öledir serviste çalışması için koydukları az miktar benzin var sadece dediğim gibi hiç bir bilgim alakam yok motor hakkında yardımedin)

serkanADH13
07 Şubat 2015, 10:46
servıs motor yakıt koymaz malesef,
1 litre ya koyar ya koymaz,
en yakın benzınlıktn ykıt alınması sart,

farklı sebep olacagını sanmıyorum daha sıfır anlasılan...

Sabırsız
07 Şubat 2015, 14:24
Bence Debriyajı Biraz Hızlı Çekiyorsun

EneS_Turker
07 Şubat 2015, 15:22
1 hafta sonra elin alıştığında gülersin kendine zaten :mrgreen: bende ilk gün akşama kadar debriyaja alışamamıştım.. sürekli pratik yap.. hata sende emin ol motorda değil ^^

Freye
07 Şubat 2015, 16:08
motoruna ilk biraz benzin koy gene olmazsa bence sorun sende çünkü her yeni başlayanın kaderinde var bu :)

sezerh
07 Şubat 2015, 16:38
Gazi 3000 devire sabitle ve devir dusmicek sekilde debriyaji birak :D profesyonelce degil evet ama en azindan stop etmez :D

Bilgi Sıfır
09 Şubat 2015, 08:11
Yakıttanmış servisin koyduğu yakıt hemen bitmiş heralde ilk çalışmasından yoksa bitmemesi gerekir 2litle bişi koymuşlardı sadece testederken harcandı baska kullanılmadı :D

sezer0696
09 Şubat 2015, 16:09
debriyajı hızlı bırakıyosun

DKN
09 Şubat 2015, 17:22
debriajlı motor kullanmayı bilmiyosun