PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koruma demiri şart mı?

ozhanhrmann2
06 Şubat 2015, 18:48
Motora yeni başlayan biri olarak sizlere sorum, Ybr 125 e koruma demiri şart mı?

demirkask
06 Şubat 2015, 18:54
Şart değil,zorunlu değil ama eğer motorunu ve kendini seviyorsan al.

Ufak bir yan yatmada bile değerini göreceksin motoru çizilmeden korur motorun altında kalmadan seni korur.

Daha ne istiyorsun 40 liralık şeyden görünüş kötü diyenleri takma al gitsin.

Tİme_shİft42
06 Şubat 2015, 19:01
Yeni başlamayanada şart olduğu yerde yan yatsa bile ummadık masraflar çıkartır ayağıda koruyor benzin deposunu felanda koruyor

ozhanhrmann2
06 Şubat 2015, 19:09
speetfire'ın 19 dakıkalık ybr incelemesinde gördüm gayet güzel görünüyordu e tabi ülkemde herkes şekilci olmuş şekilde şekil bok atıcak şey arıyorlar ben yinede taktırmayı düşünücem

arican
06 Şubat 2015, 19:13
Koruma demiri iyidir taktır bence de...

fehmizcan107
06 Şubat 2015, 19:26
KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE ŞART.ben de ybr kullanıyorum hem ben hem babam kazalarımız oldu büyük faydasını gördük.en azından babamın bacağı kırılmıştı olmasa.ayrıca bandırma yetkili servis kaban motor var,kesinlikle güvenme,ben güvendim tamir ettim diye 200 lira aldı bir işe yaramadı bozuk kaldı motor.sonra buldum kendim sorun 5 liralık bujiymiş.üstelik sözde periyodik bakımını da yapmıştı

ozhanhrmann2
06 Şubat 2015, 20:07
bandırma kaban motor yazdım bunu geçmiş olsun bu işler sıkıntılı biraz insanlara güven kalmadı, siz böyle diyorsanız taktırayım ya yeniyim sonuçta düşeceğim aklıma gelmiyor ama düşmeyen motorcu yok piyasada elbette düşeriz yanlarız o yüzden taktırayım ben

TIGERSHARK
06 Şubat 2015, 20:28
Bence'de taktır ufak bir yan yatma'da büyük masraflardan kurtulmuş olursun.

burak5353
06 Şubat 2015, 21:14
Ben kaza ettigimde sol tarafıma toyota hilux kamyonet vurdu agır araç tali yoldan çıkarken koruma demiri olmasa ayağım kırılabilir veya kopabilirdide ilk temas ayagım değil koruma demiri oldu kaza sonrası koruma demirini onardım fakat güvenemedigimden yenisini aldım hoş güzel duruyor dizlerim ufaktan değiyor koruma demirine ama güven veriyor :D
http://i.hizliresim.com/QJ0p73.jpg (http://hizliresim.com/QJ0p73)

vader
06 Şubat 2015, 21:56
Motora yeni başlayan biri olarak sizlere sorum, Ybr 125 e koruma demiri şart mı?

Sadece yeni başlayanlar için değil, her tecrübede sürücü ve motorları için şart bence koruma demiri.

Hani ecnebiler der ya "essential", işte öyle.

Saygılarımla.

movibiker
06 Şubat 2015, 22:23
bence çok şık duruyor o tip motorlarda,hatta koruma demirsiz eksik görünüyor motor.

ozhanhrmann2
06 Şubat 2015, 22:35
aynen eksik görünüyor ama o eksiği sakallada tamamlamak mümkün

maxim
08 Şubat 2015, 15:12
bence koruma demiri yan yatınca ayağın kırılmasını direk önleyen bir faktör.

-ZERO-
08 Şubat 2015, 16:15
sadece motoru yan yatırmakta motora ve sana gelen zararı azaltmakla kalmaz, trafikte aralardan geçerken de kapı açan araç sürücüsü(!) olursa ayağının bacağının kapıyla motor arasında kalıp ciddi zarar görmesini engeller.