PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Zamlarına Boykot (Fuarda Standa Gitme Protestosu) Duyurulur

Sayfa : [1] 2

biker34
06 Şubat 2015, 16:08
ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILIYORUM FUARDAN İLK MOTORUMU ALMAYI DÜŞÜNMÜŞTÜM TERCİHİM YAMAHA OLACAKTI LAKİN YAPILAN BU FIRSATCI ZAM ANLAYIŞINDAN DOLAYI BEN BİREYSEL OLARAK DİRENME KARARIMI SİZİNLE PAYLAŞIYORUM ....

dockerengin
06 Şubat 2015, 16:19
Honda 2013 yılında satışa sunulan Crf250l modeli için 1 buçuk senede her 3 ayda bir zam yaptı. Bunu bütün firmalar yapıyor.

kemboo
06 Şubat 2015, 16:27
protesto edilmesi gereken firma değil ötv ve kdv olmalı bence

Freye
06 Şubat 2015, 16:27
ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILIYORUM FUARDAN İLK MOTORUMU ALMAYI DÜŞÜNMÜŞTÜM TERCİHİM YAMAHA OLACAKTI LAKİN YAPILAN BU FIRSATCI ZAM ANLAYIŞINDAN DOLAYI BEN BİREYSEL OLARAK DİRENME KARARIMI SİZİNLE PAYLAŞIYORUM ....

orada R25 varken yamahada kuyruk olacak sen ne diyosun :queen:
bir R1 sevdamız vardı yalan oldu zamdan sonra :salut:

kittyhawk
06 Şubat 2015, 16:33
Kesinlikle protesto fikrine katılıyorum ancak arkadaşların dediği gibi bu fuarda standa gitmeyerek olmaz. çünkü bu politikayı yapan yamaha türkiye. sen standda yamahanın ürettiği motorları görmeye gidiyorsun. Yamaha Türkiyenin motorlarını değil. Dolayısı ile yapabileceğin en güzel protesto ordaki satış sorumlusuna gidip yaptıkları fiyat politikasından dolayı sizden motor almaktan vazgeçtim ve başka markaya yöneldim ve müşteri kaybettiniz demek. Hatta daha da ilerisi yamahanın ana merkezine türkiyede uyguladıkları saçma fiyat politikası ile ilgili mail atabiliriz. benim naçizane fikrim bu yöndedir.

sanausbe
06 Şubat 2015, 16:36
orada R25 varken yamahada kuyruk olacak sen ne diyosun :queen:
bir R1 sevdamız vardı yalan oldu zamdan sonra :salut:

R1 tamamen yenilendi, gerçi 3 silindir olacak diyorlardı, yine eski motoru kullanmışlar... Dolayısıyla 200 beygirlik yüksek elektronik ile donanmış yeni motorun yeni bir fiyatı var. Mevcut R1 de 2014 olarak gördüğüm kadarı ile pek çok bayide mevcut. Forumda takip ettiğim kadarı ile 45-46 bin lira seviyesindeki mevcut R1'e zam geldi sanıyor herkes, oysa ki durum öyle değil. Yeni fiyat, yeni R1'e ait.

S.

sezerh
06 Şubat 2015, 16:50
böyle protesto olmaz. motorcuların birleşip seslerini duyurması gerekir. bu protesto yamahanın standının işine bile gelir çünkü çok kalabalık olmaz. alan yine alıcaktır. aslında en iyi protesto bütn motosiklet camiası 2-3 ay hiç sıfır motor almamaktır ama böyle bişey olmaz çünkü türkiyede hem çıkarcılar çok ( 2 el fiyatlarını uçururlar) hemde destek olcak kişi sayısı az

MD.Murat
06 Şubat 2015, 16:56
Her mal piyasada kendi yerini bulacaktır. Yamaha bu politikayı yapıyorsa hesap etmişlerdir bir şeyleri demek ki bu şekilde daha fazla kâr edecekler.
Sizin bütçenize uygun değilse almazsiniz. Bu kadar kompleks bir durum yok ortada. Sonuçta bunun adı serbest piyasa.

Tİme_shİft42
06 Şubat 2015, 16:56
Zam gelsinki alıp alamayanı zengini fakiri markaya bineni binemeyni belli olsun diyenler var bunlarla nereye gidersin :farao:

sezerh
06 Şubat 2015, 16:58
türklerin eski benliği kalmamış. yardımlaşma bitmiş. statüleşme başlamış..

puyol
06 Şubat 2015, 17:02
protesto edilmesi gereken firma değil ötv ve kdv olmalı bence

he ötv sen devam et bu kafayla.125 cc lik mt 125 dede ötv var demi 9950 lik motoru 12150 tl yapıyorlar oda ötv demi

Freye
06 Şubat 2015, 17:05
R1 tamamen yenilendi, gerçi 3 silindir olacak diyorlardı, yine eski motoru kullanmışlar... Dolayısıyla 200 beygirlik yüksek elektronik ile donanmış yeni motorun yeni bir fiyatı var. Mevcut R1 de 2014 olarak gördüğüm kadarı ile pek çok bayide mevcut. Forumda takip ettiğim kadarı ile 45-46 bin lira seviyesindeki mevcut R1'e zam geldi sanıyor herkes, oysa ki durum öyle değil. Yeni fiyat, yeni R1'e ait.

S.

biliyorum hocam ben sene sonunda 2012 alacaktım yeni kasalr böyle olunca R1 bulut oldu benim için ulaşılmaz :salut:

turkish39
06 Şubat 2015, 17:12
türklerin eski benliği kalmamış. yardımlaşma bitmiş. statüleşme başlamış..

Demek ki milletin alım gücü yok muhabbeti fasa fiso,yoksa 250 lik motora 15000 kimse vermez:queen: Artı ülkeyi karıştıracak bi protesto olmayacağından ve insanları birbirine düşürmeyeceğinden dolayı bu boykot işi yemez:queen:

A.Volkan
06 Şubat 2015, 17:18
Bu zam ile ötv'nin ne alakası var?Yine olayı çevirip hükümete çakıyorsun.::yanliss:

redlion999
06 Şubat 2015, 17:21
Benzin zammına protesto için benzin almayalım diyenlere benzemiş bu.. Yada boykot için kola satmayan işletmelere..

Her arz kendi talebini yaratır.. Bende dahil herkes fuarda r25 i inceleyecek..

atoprak
06 Şubat 2015, 17:23
Euro kuru çok dalgalı.. keza USD de öyle.. hal böyle olunca firma riskini minimize etmek istiyor olabilir.

Kılıf arayıp uydurmuşta olabilirim :)

turkish39
06 Şubat 2015, 17:26
Euro kuru çok dalgalı.. keza USD de öyle.. hal böyle olunca firma riskini minimize etmek istiyor olabilir.

Kılıf arayıp uydurmuşta olabilirim :)

TAMAM İNANDIK:queen::queen::queen:

Pr0gedys
06 Şubat 2015, 17:27
3 5 kişi hariç yapan olmaz havadan gelen parayı yiyen baya insan var, onlar ister başkaları alır pek etkili olacağını zannetmiyorum.

APALA
06 Şubat 2015, 17:28
Hangi birini protesto edeceğiz ki?
Honda, zam üstüne zam yapmakla protesto edilmeli.
Kawasaki yıllardır zaten pahalı olduğu için protesto edilmeli.
Mondial, servisi ve kalitesi yüzünden protesto edilmeli.
Bajaj, umutları yüksek tutup, fazla fiyatla geldiği için protesto edilmeli.
Bmw, küçük cc üretmediği için protesto edilmeli.
KTM, yine yüksek fiyat için.
Suzuki, beklediğimiz motorları getirmediği için.
vs, vs. Daha sayayım mı?

Yani her firmanın, beğenmediğimiz bir yeri var zaten.

turkish39
06 Şubat 2015, 17:31
Hangi birini protesto edeceğiz ki?
Honda, zam üstüne zam yapmakla protesto edilmeli.
Kawasaki yıllardır zaten pahalı olduğu için protesto edilmeli.
Mondial, servisi ve kalitesi yüzünden protesto edilmeli.
Bajaj, umutları yüksek tutup, fazla fiyatla geldiği için protesto edilmeli.
Bmw, küçük cc üretmediği için protesto edilmeli.
KTM, yine yüksek fiyat için.
Suzuki, beklediğimiz motorları getirmediği için.
vs, vs. Daha sayayım mı?

Yani her firmanın, beğenmediğimiz bir yeri var zaten.

Ben ediyom,tek başımayım ama gene de ediyom.Arada bir tam Pulsarı almaya gidiyorum zor frenliyorum kendimi.Şu an RX 3 te şansını zorluyo :)

bozok_54
06 Şubat 2015, 17:56
başlangıçta olur öyle.
zamanla alışırsın...

Mexico
06 Şubat 2015, 22:49
Yurt dışında neden böyle zamlar yok? Direk hükümeti savunmaya geçmenize gerek yok. Sonuçta bunlar allah değil. Herkesin hatası olabilir. Dünyanın hiç bir yerinde, hiç bir hükümet yada başkan hatasız olmamıştır,olamazda.
Ve kabul edelim ki bu lanet olası ülkede motosikletçiler adam yerine koyulmuyor. Adam kapından motorunu çalıyor,polise gösteriyorsun ama yinede gidip almıyor elinden...
Şu fanatizmi, şu siyasi görüşleri moto sohbet tarzında bölümlere sokmayın. Eleştiri herkesin en doğal hakkıdır, sizde hükümet yada muhalefet sözcüsü değilsiniz. Derdi olan siyaset kısmına gitsin yazsın dursun.
Zam kısmına gelince bu ülkede insana ve insan hayatına değer minimum seviyede olduğu için, zamların maximum seviyede olması doğaldır. 125 cc motora 12 bin tl nedir yahu?

A.Volkan
06 Şubat 2015, 23:04
Yurt dışında neden böyle zamlar yok? Direk hükümeti savunmaya geçmenize gerek yok. Sonuçta bunlar allah değil. Herkesin hatası olabilir. Dünyanın hiç bir yerinde, hiç bir hükümet yada başkan hatasız olmamıştır,olamazda.
Ve kabul edelim ki bu lanet olası ülkede motosikletçiler adam yerine koyulmuyor. Adam kapından motorunu çalıyor,polise gösteriyorsun ama yinede gidip almıyor elinden...
Şu fanatizmi, şu siyasi görüşleri moto sohbet tarzında bölümlere sokmayın. Eleştiri herkesin en doğal hakkıdır, sizde hükümet yada muhalefet sözcüsü değilsiniz. Derdi olan siyaset kısmına gitsin yazsın dursun.
Zam kısmına gelince bu ülkede insana ve insan hayatına değer minimum seviyede olduğu için, zamların maximum seviyede olması doğaldır. 125 cc motora 12 bin tl nedir yahu?

Aynı şekilde saldırıya geçmeyede gerek yok , öğrenci kardeşim benim umarım derslerin iyidir.

xbuky
06 Şubat 2015, 23:08
Hadi gitmeyelim. El birliği ile batıralım şu firmayı. Haydi millet el ele...

moturmotur
06 Şubat 2015, 23:14
niye olsunki çünkü yurtdışında capon capon diye elalemin peşinde koşmuyorlar beni önemsiyorsan alırım yolmaya çalışırsan almam mantığı .bizde öylemi 125 cc 12500tl ama abi bu capon hakediyor yav. 2 ay önce 10000 tl ydi ne oldu uro yükselmişdir dolar yükselmişdir efenim tusunami vurmuşdur bunlar bahane devletin yerinde olsam bunlardan %200 ötv alırım nasıl olsa millette para çok yalanmı yok uro yükselmişdir dolar çıkmıştır mazut kamyonu devrilmişdir ama sonuçda capon hakediyor.

Seko
06 Şubat 2015, 23:34
Her mal piyasada kendi yerini bulacaktır. Yamaha bu politikayı yapıyorsa hesap etmişlerdir bir şeyleri demek ki bu şekilde daha fazla kâr edecekler.
Sizin bütçenize uygun değilse almazsiniz. Bu kadar kompleks bir durum yok ortada. Sonuçta bunun adı serbest piyasa.

Bir şeyi hesap ettikleri yok. Siz Türkiye'deki firmaların çok ince eleyip sık dokuduklarını mı düşünüyorsunuz ? Tek yaptıkları olabilecek en yüksek fiyattan satmak ki bunu da ilkokul çocuğu bile yapabilir. 1000 TL karla 500 tane satmaktansa 3000 TL karla 50 tane satmayı tercih ediyorlar. Ve ben bugüne dek tersini denemiş tek bir firma bile görmedim. Onlar buna ticaret diyor, ben köylü kurnazlığı diyorum. Ve emin olun, bu şekilde bir satış politikası bizden başka kimsede yok. Herkes kendi ülkesindeki insanların alım gücüne göre fiyatlandırma yapıyor.

Bu arada protesto falan edecek değilim, ben Yamaha standına bunu ve MT-09 Tracer'ı görmeye gidiyorum.

Mexico
06 Şubat 2015, 23:38
Aynı şekilde saldırıya geçmeyede gerek yok , öğrenci kardeşim benim umarım derslerin iyidir.

Yorumumun neresinde bir saldırı gördünüz?
Derslerime gelince,derslerim çok iyi merak etmeyin. Ama gazetecilikte notlar işe yaramıyor pek. Ülkemizde, özellikle muhalif gazetecilerin sonu ya silivri kapalı cezaevi oluyor yada faili meçhul cinayetler. Notu,ganoyu önemseyecek olsam hayatımı karartabilecek bir bölüme adamazdım kendimi.
Konuyu daha fazla kirletmeyelim isterseniz :)

alp_tunay
06 Şubat 2015, 23:39
Daha da fuara gelmem..... :queen:

eraksoy
07 Şubat 2015, 00:10
Ben Mt 125 e 9.950 tl verdiğimde de 125 lik motora o kadar para verilir mi denmişti. Bi yamaha yı, kawasakiyi, hondayı artık şu çinlilerle kıyaslamayı bıraksak daha iyi olur bence fiyatlar aynı bile kalsa yine pahalı denilecekti.

COQ
07 Şubat 2015, 00:20
Yahu pahalıysa almayın.
Bundan iyi protesto mu olur?
Yani nedir anlamıyorum
ya benden önce başkası alırsa diye sidik yarışı mı var aranızda?

Eğer satın almazsanız en fazla Mayıs Haziran tıpış tıpış fiyat düşürürler.

BMW
S1000RR modeli ilk piyasaya sürdüğü zamanı hatırlayın.
O yıl 1000 cc yarış motosikletlerinin Fransa satış fiyatı 15.900€ gibi birşeydi.
BMW 16.100€ etiketle bu modeli piyasaya sürdü.
Motorun üzerindeki donanıma sahip olan diğer modeller 21.500-35.000€ arasında fiyatla satılırken, S1000RR neredeyse bedavaya geliyordu.
Ne oldu?
Peynir ekmek gibi sattı.
O yıl Fransa'nın en çok satan litrelik yarış motosikleti oldu.
Hatta belki de dünyanın bir çok ülkesinde aynı durum yaşandı.
Ertesi yıl BMW geçen yılın satışlarının verdiği gazla fiyatı 19 bin Euro civarına yükseltti.
Diğer binlikler de fiyatlarına yaklaşık 1000€ zam koydular.
Buna rağmen BMW satışları tepetaklak düştü.
Yaklaşık 18 bin Euro başlangıç fiyatıyla yeni yıla giren Ducati ve Aprilia Bmw'yi bozguna uğrattılar.
BMW'nin aklı başına geldi ve son iki yıldır japonlara yakın bir fiyat politikası izliyor.
Ama Fransız motorcular affetmedi.
Türkiye'de bile durum aynı.
Kaç senedir adını bile anmıyoruz bu makinanın.

Niye yazdım bunca şeyi ben?
????
Ha!
Protesto diyorduk...
:)
Uyanın artık yahu.
Para sizin paranız
Borusunu öttürecek olan da sizsiniz.

CHaTaN
07 Şubat 2015, 00:42
Foruma ilk geldiği gün bir markayı hedef gösterip protesto çağrısı yapmak bana çok yanlış geldi.

Zaten eğer bir protesto yapılacaksa bütün markalara yapılmalı ama kimsenin zevkinden fedakarlık edip yazı motorsuz geçirmeyi göze alacağını sanmıyorum. Kalsı ki türkiye de boykot edilecek o kadar çok şey varki bilmem motor fiyatlarını protesto etmeye sıra gelirmi.

xbuky
07 Şubat 2015, 00:49
Zaten 1000 tane satmayı hedefliyorlarmış. Hadi diyelim doğru bildiler. Bu adamların yarısı bu foruma üye değil. Diğerlerinin de çoğunun parası hazırdır, sizleri dinler mi? İşte bu yüzden de asla bu protestolar motor camiasında işe yaramayacak. Neden mi ?

Önce benzini düşünün. Haksızca fiyatlarda satılan benzini bırakın küçücük motosiklet camiasını, arabalar, şirketler, minibüsçüler, dolmuşlar, taksiciler bütün ülke toplanıp herhangi bir şey yapmıyorken. Küçücük motosiklet camiasında, onuda geçtim sadece bir markanın, onuda geçtim sadece bir motosikleti hakkında protesto etmek çok çook zor. Bu zorlu yolculukta hepinize kolay gelsin. Fakat diğer markaları da bir gözden geçirin.

YZF R125'i bilerek o fiyata koydu. Amacı R25'e yönlendirmek herkesi. Gerekirse bu sene veya önümüzdeki süreçte R125'i bitirmek amacı artık, belli yani. Ama mt125 falan neden böyle oldu onu bende anlamadım...

Berkay*
07 Şubat 2015, 01:21
YZF R125'i bilerek o fiyata koydu. Amacı R25'e yönlendirmek herkesi. Gerekirse bu sene veya önümüzdeki süreçte R125'i bitirmek amacı artık, belli yani. Ama mt125 falan neden böyle oldu onu bende anlamadım...

Bence yzf r125'in fiyatını arttırıp insanları r25'e yönlendirmek isteseler mt125'i arttırmazlardı. Ki zaten yzf r125 ile r25 arasında görüntü olarak çok fark var. Alıcılarda farklı olacaktır. Bence 13.500'lük fiyat sadece motora dikkat çekmek ve az biraz çevrede motosikleti göstermek. Sonrada iyi bir zamla az ve öz satmak.

Bune
07 Şubat 2015, 01:22
Valla haber geldi kredim onaylanmış cebimde 13.500 lira ile yamaha standına gideceğim bana 13.500' bi r25 sarın ordan diyeceğim bütün bayiler fuarda satış yok dediler orda da yok derlerse param bana kalacak sabırla pulsar 400ss' i bekleyeceğim. :cat:

Bu arada yamaha 15.000 liradan bin adet r25 satsın söz bende gidip 1001. motor için o parayı ödeyeceğim, tvs 200 cc getiriyor, bajaj 200 cc grenajlı supersport tip motor getiriyor, hero 250cc geliyor, yani yamaha senenin süprizi olarak beklenirken hiç beklemedik bi gol yiyebilir.

Şu kawasaki az daha büyük yapaydı motoru ölürdü anasını satayım olmuyor Türk insanına bu motor bildiğin japonlar için yapılmış hobbit ebadında.

c4gin
07 Şubat 2015, 01:37
10000TL yi henüz Türkiye piyasasında rüştünü ispatlayamamış Hindistan malı 24 beygirlik tek silindir motora vermektense 4 daha verip R25 gibi %50 daha fazla beygiri olan, cift silindirli motoruyla sesi gidişi çok daha farklı olup kalitesini ispatlamış yamaha ya vermeyi tercih ederim Aradaki 4bin farka gayet değer.

GezeGeze
07 Şubat 2015, 01:53
10000TL yi henüz Türkiye piyasasında rüştünü ispatlayamamış Hindistan malı 24 beygirlik tek silindir motora vermektense 4 daha verip R25 gibi %50 daha fazla beygiri olan, cift silindirli motoruyla sesi gidişi çok daha farklı olup kalitesini ispatlamış yamaha ya vermeyi tercih ederim Aradaki 4bin farka gayet değer.

Aradaki 4 bin dediğin %40'lık bir fiyat farkı!

Bune
07 Şubat 2015, 01:56

Aradaki fark dediğin gibi 4 olursa herkes verir 500 liranın lafını etmez ama bayiiler bana alenen yeni fiyatın belli olmadığını ama tahminlerinin 14.5 olduğu söylediler.

Kurbağa gibi olduk ufak ufak artınca fiyat uyanmıyoruz ama bi adım geri çekilip tabloya bakınca;

600 - 700 lira lastiğe gidecek
600 - 700 plaka ruhsat sigorta vs. gidecek
100 - 200 civarı koruma topuzu vs ıvır zıvıra gidecek
üste 1000 tl zam gelecek

etti mi 13500 lük motor sana 16 bin civarı? bunlar mecburi alınması gereken şeyler, sigortsız, plakasız yada koruma takozu olmadan bu motorun üstüne çıkamazsın (ben koruma takozu takmam diyen adam r125' in genaj fiyatlarını bi araştırsın geçenlerde forumdan bi dostumuz video çekip söylemişti fiyatını akıllara zarar)

Yamaha bize michelinlerle gelicem demişti orda sattı fiyatta sattı, sattıda sattı varsın hayrını görsünler eğer 15bine satacaklarsa bi alan çıkar elbet ama ben almam.

c4gin
07 Şubat 2015, 02:00
Pulsar 200SS + çinli = yamaha R25

4bin evet ama olaya amortisman, kullanırkenki duyulan kalite hissi, pulsarın ufak tefek sorunlarıyle sinir olma ve satarken yine yüksek fiyattan satılacağını düşünürsek yamamha R25 daha mantıklı geliyor, neticede pahalı alınıp daha kaliteli motor kullanılıp yine pahalı satılıcak.

COQ
07 Şubat 2015, 09:23
Şimdi merak edip baktım.
125 R Fransa satış fiyatı
4699€
TL ye çevirirseniz ülkemizdeki satış fiyatı makul görünüyor.
Tabi rakamsal olarak.
Çünkü bu rakam Fransa'daki işsiz adamın 4 aylık geliri.
Yani alım gücü olarak işler çok değişiyor.
R25 diye bir motosiklet ise satışta yok..
Onun yerine 300 cc hacminde yeni bir model koymuşlar.
R25'e para vermeyi düşünen arkadaşlar tekrardan bir düşünsünler derim.

GP500-1st
07 Şubat 2015, 10:03
Şimdi merak edip baktım.
4699€
Tabi rakamsal olarak.

Muhtemelen verdiğiniz fiyat abs li çünkü italyada abs li 2015 yzf 4599 euro

Bizde ise zam geldiği anda önce Yamahanın resmi sitesinde 2015 R125 ABS diye kondu, sonra ABS hoop uçtu:)

Yani şuan görünen 2014 ile 2015 arasında hiçbir fark yok

fakat fiyat tek seferde 2650 tl zam yedi. 10.250 den 12.800 e

Bune
07 Şubat 2015, 13:14
Şimdi merak edip baktım.
4699€
Tabi rakamsal olarak.

Geçenlerde fransada ekmeğin, suyun vs. fiyatlarına baktım ekonomik olarak bu motor fiyatlarını hesaplamak için, ekmek orda (bauquette diye geçiyor) 0.80 ila 1 euro arasında satılıyor. Bizim ülkemizde ekmek 1-1.25 lira arası bak en basit örnekle motor farkını böyle de hesaplayabiliyorsun, ekonomik gelire göre bu motorlar bizim ülkemizde 3 kat daha pahalı neredeyse ama gel gelelim ekonomisi bizim ki gibi kötü olan brezilyada işler böyle değil onlara daha güzel fiyatlar uygulanıyor. Kısaca yok mu Türkü yolmak isteyen diye bi grup kurmuşlar caponlar tüm firmalar başvurup bizden bişeyler yontuyorlar.

VlknDnmz
07 Şubat 2015, 13:22
YA O DEĞİLDE BU XT 660Z TENERENİN FİYATINA NOLMUŞ GEÇEN SENE 21 KÜSÜRE ABSLİSİNİ BIRAKIYORLARDI ONDAN ÖNCEKİ SENEDE 19 BİN LİRAYDI
27.250 YAZMIŞ OHAAAAA BE KARDEŞİM

MD.Murat
07 Şubat 2015, 13:51
Bir şeyi hesap ettikleri yok. Siz Türkiye'deki firmaların çok ince eleyip sık dokuduklarını mı düşünüyorsunuz ? Tek yaptıkları olabilecek en yüksek fiyattan satmak ki bunu da ilkokul çocuğu bile yapabilir. 1000 TL karla 500 tane satmaktansa 3000 TL karla 50 tane satmayı tercih ediyorlar. Ve ben bugüne dek tersini denemiş tek bir firma bile görmedim. Onlar buna ticaret diyor, ben köylü kurnazlığı diyorum. Ve emin olun, bu şekilde bir satış politikası bizden başka kimsede yok. Herkes kendi ülkesindeki insanların alım gücüne göre fiyatlandırma yapıyor.

Bu arada protesto falan edecek değilim, ben Yamaha standına bunu ve MT-09 Tracer'ı görmeye gidiyorum.

bu adamlar beyinsiz değil ya.
basit bir para satış grafiği çıkarırsının tepe noktasından postalarsın.
belki de firma fazla motor göndermiyor olabilir bilemem.
ama bu kadar basit düşünmeniz gerçekten enteresan.
milyonluk satış yapan firma elbet bunu analiz etmiştir...

COQ
07 Şubat 2015, 14:02
Bune;
Moralini bozmak istemem ama carrefour da baget 35, netto da 28 cent.
Neden Türk milletini öpüyorlar da Brezilyalı'yı öpemiyorlar biliyormusun?
Çünkü Brezilyalı öpücük vermiyor.
Bizimkiler dudaklarını büzmüş yok mu beni öpen diye geziyor.

Sene sonunda hatırlatın bu modelin satış rakamlarını bir karşılaştıralım.
Fransa'da çalışan bir ailenin sadece bir aylık, mesleği yoksa bilemedin iki aylık kazancı bu motoru almaya yetiyor.
Ama bakalım alacaklar mı?
Türkiye ile Fransa arasındaki satış rakamları arasında nasıl bir fark olacak?

tanertc
07 Şubat 2015, 14:08
Bence fiyatların daha yüksek olması lazım. Adamlar utanmasa ötv yi savunacak, hemen hükümete çakmışlarmış mış.. Yok Uruguay başbakanına çakacaklardı. Biride ülkeyi karıştırmaktan bahsetmiş aklınca, Daha birinci sayfada bıraktım okumayı. Paranız yoksa almayın binmeyin yanınızdan geçerken bakıp sesini duysanız yeter, hatta o bile fazla. Benim tuzum kuru. Saray çocuğu iyi yapıyor hakettiğinizi alıyorsunuz. Zengin fakir belli olsun, herkes haddini bilsin.

Bune
07 Şubat 2015, 14:38
Bune;
Moralini bozmak istemem ama carrefour da baget 35, netto da 28 cent.
Neden Türk milletini öpüyorlar da Brezilyalı'yı öpemiyorlar biliyormusun?
Çünkü Brezilyalı öpücük vermiyor.
Bizimkiler dudaklarını büzmüş yok mu beni öpen diye geziyor.

Sene sonunda hatırlatın bu modelin satış rakamlarını bir karşılaştıralım.
Fransa'da çalışan bir ailenin sadece bir aylık, mesleği yoksa bilemedin iki aylık kazancı bu motoru almaya yetiyor.
Ama bakalım alacaklar mı?
Türkiye ile Fransa arasındaki satış rakamları arasında nasıl bir fark olacak?

Valla doğrudur senden iyi bilecek değilim fransada yaşayan sensin :) ben bi turist sitesinden bakmıştım fransaya tatile gidecekler için maliyet hesaplama veriyorlardı dur bulursam linkini vereyim

Bu arada haklısın brezilyada otobüs biletlerine zam yaptılar diye geçen sene olanları gördük onlar ekmek parları için kazan kaldırırken bizimkiler başkalarına maşa olup tüyden sebeplerle isyan çıkarıyorlar haliyle mazeret yersiz olunca isyan edenleri de duyan olmuyor bilmem anlatabilidim mi. :wiinkk:

Not: Linki buldum burasıydı :cat: http://www.parisescapes.com/paris_groceries_cost.html

Maslak
07 Şubat 2015, 14:49
Hadi gitmeyelim. El birliği ile batıralım şu firmayı. Haydi millet el ele...

Keşke benim olsa.

hayııır batıramayacaksınız, buna asla müsade etmeyelim herkez ikişer tane motor almalı R25 alcam bidee R1 alıcam herkez birer tane alsın ki batmasın yazıııkk adamlara

COQ
07 Şubat 2015, 14:49
Bune;
link vermene gerek yoktu senin fiyatlarda doğru.
Ben o fiyatları alternatif olduğunu belirtmek için yazdım.

Bu yıllık satış karşılaştırması için bizim millete bir haksızlık etmeyeyim diye gözüme çarpan bir ayrıntıyı da yazayım.
Bu motor daha ucuz olsa bile burada fazla satacağını zannetmiyorum.
Çünkü 125'lik bir yarış motoru için fazla kalıplı duruyor.
Yine de teknik özelliklerine bir bakayım.

maxim
07 Şubat 2015, 14:53
konuya 47 kişi mesaj yazmış.. acaba standa kaç kişi gitmeyecek. zaten fiyatları yüksek olduğu için satışları düşecektir. protestoya gerek yok. bir mal olması gerektiğinden pahalıysa ona olan talepte düşer.

A.Volkan
07 Şubat 2015, 15:13
Yani beyler birbirimizi kırmadan eleştiri yaparız sıkıntı yok !Herşeyi ötvye bağlamanın mantığıda yok!Çoğunuz okumuş insanlarsınız bazılarınızda kendilerininde ifade ettiği gibi tuzu kuru insanlarmış mış.. Cbr a geçen zaman içinde bu kadar zam yapan kim ?Şimdi R25 13.500 den 15.000 e yükselirse yada 17.000 e yükselirse yine ötv mi konuşulacak BU YAMAHANIN HİÇ Mİ SUÇU YOK!