PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Almak İçin Anneyi İkna Etmek

bekotr2
06 Şubat 2015, 15:40
Öncelikle merhaba tecrübeli abilerim yaşım 17 mart ayında ehliyet sınavına gireceğim ekipmanlarım neredeyse bitmek üzere her şey hazır bundan 4 ay önce babamı ikna ettim 2 yıldır baskı yapıyodum maddi durumumuz gayet iyi motoru alıcaz mersinde motor türkiye var oradayız gittik babamda eski motorcu çocukluk arkadaşlarının neredeyse hepsi motorcu babamın gözü büyük motorlarda ben 125 cc 250 cc cbr diyorum adam gitti direk 600 cc 2010 yanlış hatırlamıyorsam cbr'a böyle heveslendi baba dedim ben oramı buramı kırarım falan dedim annem ne der sonra dedim o sırada adam motor almaktan da vaz geçti bundan yaklaşık 1 ay ailece yakın olduğumuz benle yaşıt olan salim motor kazasında vefat etti ama ben yine vaz geçmedim o gün bu gündür ne zaman motor konusu açılsa evde kıyamet kopuyor istemiyorlar. 1 ay önce kendi paramı biriktirip cbr 125 için denkleştirdim baba dedim böyle böyle yumuşadı ama annem yine yok diyor yine 3 gün önce kuba çita 100cc li adam motora led takmış abart egsozlar falan ne kask ne başka bişey ailemin gözü önünde arkadan arabaya vurdu orda yine fos gitti her şey. annemi nasıl ikna edicem ne zaman motor istesem hep bi olay çıkıyor napabilirim? Bi tavsiye vardır elbet aranızda bu yollardan geçmiş bir insan her gün elimdeki ekipmanların güvenliğinden bahsediyorum ama yok.Babam motor kullanmayı iyi bildiğimi de biliyor kullanışımı gördü ama anne olmuyo

Freye
06 Şubat 2015, 15:46
ikna edemezsin benim gibi yap al motoru habersizce karşılarına çık motosikletle o an işte annen delirecek hakkımı helal etmem satacaksın bunu falan ama 1 hafta sonra yumuşuyorlar dert etme ama ailenin yanında kurallara uyarak düzgün bir şekilde kullan ki yine sinirlenmesinler ben böyle yaptım annem hala istemiyor motoru ama satcaksında demiyor düzgün kullan hızlı gitme falan filan.
Bunu sende dene :cat:

Mamba09
06 Şubat 2015, 15:49
annem hakkımı helal etmem dedi, yinede aldım. Hayattaki tutkularımızı en sevdiklerimizde olsa engellemelerine izin vermemeliyiz bence, sınırlandırabilirler belki ama engellemek kötü. İnsani bir şey değil.
Hatta annem kendi arabası c180 i bana verecekti motosiklet almamdan vazgeçersem. Yinede vazgeçmedim.

Mexico
06 Şubat 2015, 15:58
Özelikle Türkiye de annelerin %90'ı motosiklete karşı ön yargılı. Benim annemde aynen dediğin gibiydi. Ha ne oldu? Gittim kendi paramla biriktirip aldım. Şimdi motor yükselteceğim dediğimde bana motor gösteriyor bu güzelmiş bundan alsana diye :)

ülgenhan
06 Şubat 2015, 16:06
Ben ilk motorunu annemden sakladım. Ki yaşım 30 du ve birlikte de yaşamıyorduk. Bir gün ani bir ziyaretinde evdeki yedek kaskımı gördü, ben de elimde kaskım kapıdan giriverdim.

Kıyamet filan kopmadı ama sattım motoru artık binmem desem dünyalar onun olur.

telike
06 Şubat 2015, 16:09
1.5 yıl boyunca ekipmanlar aldım sürekli muhabbetini açtım. Hakkımı helal etmemden tut bu eve giremezsin e kadar onlarca laf duydum. Güven meselesi. Güvenini sağlarsan hiçbişe demez. Motoru park edeceğim yeri konuşuyorum falan ters çıkıyodu. Bigün aldım geldim. Dikkatli ol oğlum dedi. Hayırlı olsun dedi o kadar

sdirer
06 Şubat 2015, 16:10
Edemezsin. Ben 35 yaşımdan sonra cesaret edip alabildim :) Onu da söylemeden gizli gizli bindim. yahu şantiye şefi olmuşum milyon dolarlara hükemdiyorum aileme motor aldım diyemiyorum ::shhh:: iyi mi? :)
Sonra kardeşim ispiyonladı Anneme. ::facepalm1:: Yakalandım. :)

Yiğit_
06 Şubat 2015, 16:20
Beni annem hiçbir şekilde engellemedi engellemeyi bırak bu konu hakkında söz bile etmedi:)Babam parayı yolladı gittim motoru aldım:mrgreen:

ilkadam
06 Şubat 2015, 16:22
Motoru alana kadar annemin razılığı yoktu, alıcam dedim aldım artık var :))
Hatta geçen artçım oldu az gaz verdim ekşın oldu heyecanlandı indikten sonra güldüğümüze göre iyi eğlendik. sıkıntı yok :))

ozhanhrmann2
06 Şubat 2015, 16:25
Bende 17 yaşındayım kısmetse yazın ybr 125 alıp başlıyorum annemi 2 yıldır ikna etmeye calısıyordum 1 ay önce anca ikna oldu ben ilk baş pazarlık yöntemini denedim takdir alırsam yzf r125 aldıracaktım annem babam ayrı 5 en 5 babam versın yzf 125 alalım dedim ve bunu sakin oldugu bir vakit yaptım işe yarar gibi oldu kadın istemedi tabi ama yalvar yakar böyle oldu ben de asıl niyetim olan ybryi gösterdim 1 hafta osnra anneme ve annem direk razı oldu.
Yani sözün özü kardeşim sen ilk başlarda yalvarıcaksın olmuyormu burnunun dikine gidiceksin ben 3 ay öncesine kadar hala yalvarıyodum son2 ayda dedim naparsan yap ben o motoru alıcam ha izin vermezsiniz 18de alırım ama kötü olur dedim biraz tehditvari oldu ama olsun şuan mutluyuz :D allah yardımcın olsun kardesim.

snappy x
06 Şubat 2015, 16:27
En şanslı benim sanırım motor istiyorum dedim alırız dediler :D 2 gün sonra aldık

ibooo
06 Şubat 2015, 16:28
ikna edemezsin benim gibi yap al motoru habersizce karşılarına çık motosikletle o an işte annen delirecek hakkımı helal etmem satacaksın bunu falan ama 1 hafta sonra yumuşuyorlar dert etme ama ailenin yanında kurallara uyarak düzgün bir şekilde kullan ki yine sinirlenmesinler ben böyle yaptım annem hala istemiyor motoru ama satcaksında demiyor düzgün kullan hızlı gitme falan filan.
Bunu sende dene :cat:

Sadece ailenin yanında değil, sürekli "kurallara uyarak düzgün bir şekilde kullan" :P

Benim anne ve babamı ikna etmem 5 yıl sürdü. Başlarda Annem; "Aklım sen de kalır, olmaz" diye diretiyordu.
Ama sonra alışıyorlar. :)

Freye
06 Şubat 2015, 16:34
Hiç babadan yana sıkıntısı olan yok mu ya herkes mi annesinin yüzünden zorluk çekiyor demek ki yalnız değilim :flower:

Evoque
06 Şubat 2015, 16:34
İkna sürecim 1 yılı geçti. Her muhabbette "motor alma, küçük bir araba alalım onu büyütürsün" dediler. Kabul etmedim tabi. Bir gün tak etti, ben alıyorum bunu haberiniz olsun dedim. 1 hafta konuşmadık, ilk telefonumda 2500 liralık motor için neredeyse 2000 liralık ekipman aldığımı söylediğimde çok hoşlarına gitmişti, o güveni aldılar. O gün bugündür aramız iyi :cherry:

hakikiteker
06 Şubat 2015, 16:38
Kendin alacaksın, senin başına gelebileceklerden korktuklarından buna vesile olmak istemeyeceklerdir. Geri kalanı tamamen senin sorumluluğun altında olacak.

ShockWave
06 Şubat 2015, 16:53
20 yaşındayım Anneyi geçtimde yaklaşık olarak 8 senedir her gün motosiklet diye tutturuyorum babam kabul etmiyor kendisi ağır vasıta kullandığından sürekli motosiklet önüme atlıyor arada felan korkuyorum diyor o yüzden bana motosiklet yok kendim alıcam mecbur bence bu iş türkiyede motosiklete saygı olmadığından kaynaklanıyor herkesin ağzında sen ne kadar iyi sürsende karşıdan gelen olur bir anda önüne fırlarlar olmaz diyorlar o yüzden sabrın sonu selamettir ben kendim yavaş yavaş ekipmanları toparladım hepsi şuan selamet'i bekliyor :)

cemmoto41
06 Şubat 2015, 17:02
20 yaşındayım Anneyi geçtimde yaklaşık olarak 8 senedir her gün motosiklet diye tutturuyorum babam kabul etmiyor kendisi ağır vasıta kullandığından sürekli motosiklet önüme atlıyor arada felan korkuyorum diyor o yüzden bana motosiklet yok kendim alıcam mecbur bence bu iş türkiyede motosiklete saygı olmadığından kaynaklanıyor herkesin ağzında sen ne kadar iyi sürsende karşıdan gelen olur bir anda önüne fırlarlar olmaz diyorlar o yüzden sabrın sonu selamettir ben kendim yavaş yavaş ekipmanları toparladım hepsi şuan selamet'i bekliyor :)
bizim peder uzun yol şoförü değil ama uzun yol yapmış biri seninkiyle aynı kafada yalnız bende peder kendi belirlediği sınırlar üzerinden gitmeme izin veriyor annemde gönlü rahat değil ama beni kıramıyor

Kara35
06 Şubat 2015, 17:26
Etme bence, aileler bu konuda hakli, evlat kolay yetismiyor, bende babayim neyin ne oldugunu cok iyi biliyorum. Cocuguma degil motosiklet, bisiklet bile kesinlikle almam.

bekotr2
06 Şubat 2015, 18:28
Etme bence, aileler bu konuda hakli, evlat kolay yetismiyor, bende babayim neyin ne oldugunu cok iyi biliyorum. Cocuguma degil motosiklet, bisiklet bile kesinlikle almam.

Ama bu nası desem sigara gibi bir şey 1 yada 2 kere kullansan bağımlılık yapıyor kim ne derse desin gözünün önünde ne olursa olsun bırakamıyorsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Tavsiyeler için teşekkür ederim hepinize babamı kafalayıp motoru büyük ihtimalle şirketin garajında saklarım bi süre sonra çıkarım olmadı babamdan da habersiz alır 1 ay sonra çıkartırım yada ehliyeti de bekleyebilirim :D hadi sağlıcakla kalın :D iyi sürüşler hepinize

linkinpark20
06 Şubat 2015, 18:58
Bir anne oğlunun motor almasını asla kabul etmez.

Onurhan D
06 Şubat 2015, 20:00
Valla işin zor ikna etmesi inanılmaz zor oluyo ben yatıp kalkıp motor motor motor diye kafalarını ütüledim, babam ben sevmiyorum onlar kaldırımdan bile sessiz sessiz ilerliyolar birden arkamdan korna çalıyolar nefret ediyorum felan diyodu bu yaşımdan sonra aklım sende mi kalsın istiyosun sürekli senimi düşüneyim felan diyodu annemden daha çok karşıydı hatta gazetede motosiklet kaza haberi gördümü küpürünü koparıp eve girer girmez bak bak yine biri ölmüş diyodu bide her allahın günü babam motor kazasına şahit oluyodu(beni vazgeçirmek için yalan söylüyodu gerçi söyleyemiyoda en nefret ettiği şeydir ve söyleyemez çok belli eder :D) baba öyle bi kaza olmadı demi diyodum oğlum bu yaşımdan sonra beni yalancı yaptın şu motor yüzündn diyodu.Ben vazgeçmedim tabi bilgisayardan sesli sesli motor videoları açıyodum yolda giderken dönüp motorlara bakıyodum en sonunda annemle konuşmuş onuda ikna etmiş geldi ve ne dedi zannedersiniz,oğlum sepetli motor istersen hemen gidip alalım arada bende sepete otururum gezeriz dedi ben gülme krizine girdim tamam diyeceğimi sandı :D kabul etmedim tabi iyi yok motor o zaman dedi.Tabi ben istikrarlı bi şekilde devam ettim tamam alıcam dedi baba saol ama kendi paramla almak istiyorum içim rahat bineyim dedim babam onuda kabul etmedi ben varken sana mı düşmüş dedi bu seferde ben baba parasıyla değil kendi paramla alırsam zevkine varırım dedim birazda ona cebelleştik ne ben ona kıyabiliyorum nede o bana :D Öyle yada böyle derken 2 yılın sonunda ikna ettim :)

CHaTaN
06 Şubat 2015, 21:54
Yaşım 39 12 yıllık evliyim liseyi bitirdikten sonra yalnız yaşamaya başladım. ilk motoruma 1994-95 yılında bindim. Yıl oldu 2015 daha hala benim bir motora bindiğimden annemin haberi yok. Panik halinde uykusuz günler geçireceğine bilmesin daha iyi diye düşündüm hep ve bu şekilde de devam etti :)