PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 ehliyet konusunda

capoverde
06 Şubat 2015, 04:16
Son dönem ehliyet sınavlarında yapılan uygulamada slalom yaparken kukalar arasında kaç metre var? Bilen var mı?

kinqdai
06 Şubat 2015, 04:33
3 diye biliyorum.

capoverde
06 Şubat 2015, 05:01
Kısa imiş...:(

fullpusat1
06 Şubat 2015, 05:07
nekadar bilmiyorum ama ben bu pazar girmiştim kiloma rağmen rahat geçtim

capoverde
08 Şubat 2015, 22:35
Umarım senin slalom yaptığın kadardır usta....

umuterdogdu
08 Şubat 2015, 22:51
en büyük korkum araba direksiyonu değilde onda problem yok da tek sıkıntı motor :'( yarabbim yardım et bana yarrabbim :( cbr ı bir an önce alıp vitesi çözmem lazım :D

ByMusto
08 Şubat 2015, 23:17
en büyük korkum araba direksiyonu değilde onda problem yok da tek sıkıntı motor :'( yarabbim yardım et bana yarrabbim :( cbr ı bir an önce alıp vitesi çözmem lazım :D

sana bi tavsiyede bulunayım mı niye 125 lige geciyosun onun yerine yarı otomatik 100 lük al bitane cub falan kanuni falan hem vitesi öğrenirsin devir oğrenirsin niye ekşınlara girmeye calısıyon ki.sahsen fikrim cbr 125 alıp şanzımanını dagıtmaktansa yarı otomatikte devir kontrol etmeyi oğren daha iyi.profosor degilim ama ben kendim böyle yaptım şahsende rahatım devir kontrol bakımından

4Vaqrant
09 Şubat 2015, 00:02
Ben ninja 300 le öğrendim , sanziman felanda dagilmadi abartmayin yahu alti ustu vites devir olayi , ilk 50 kmde olayi kavradim ben, tabi bilgu beceriye bağlı olarak degisir. Demiyorum herkes ninja 300 le baslasin olay sadece devir vites degil ama cbr 125 alip sanziman dagitmak kadarda abartmamak gerek bence

lawyer_16
09 Şubat 2015, 00:46
ehliyet sınavındaki kukalar arasında sırayla 6-8-10-6-8-10-6 metre ara bulunmalıdır fakat uygulamada her kukanın arası 8-9 adım falan tutulmaktadır.

umuterdogdu
09 Şubat 2015, 00:54
Ben ninja 300 le öğrendim , sanziman felanda dagilmadi abartmayin yahu alti ustu vites devir olayi , ilk 50 kmde olayi kavradim ben, tabi bilgu beceriye bağlı olarak degisir. Demiyorum herkes ninja 300 le baslasin olay sadece devir vites degil ama cbr 125 alip sanziman dagitmak kadarda abartmamak gerek bence

eyvallah ama suan scooter ım var şanzuman dagıtacagımı hiç sanmıyor dagıtsam arabada dagıtırdım 4 senedır aktif oalrak istanbul gibi bir şehirde kullanıyorum arabayı , birde vites olayını kavramakta çok problem yok 1-2 günde çözüyorsun he çözemezsem istanbuldaki abilerim gösterirler :) elimde kalmaz şanzuman ve bana cbr 125 her türlü yeticek :) yani uzun vadeli kullanıcagım ölene kadar motor diyim :) allahın izniyle sıfır alıcağım için tek sıkıntım ilk günler biraz vitesi çözemicem sonra çözdükten sonra deviri güzel ayarlayıp rodaj dan cıkarmak motoru yavaş yavaş :) yatıyorum kalkıyorum kırmızı cbr 125 görüyorum inşalalh 1 hafta içinde olmadı mart ın 10 unda fılan :) kesinlikle alıcagım :) tüm motor süren herkesin tekeri düz bassın .) uzun yıllar boyu motorları hiç bir sıkıntı çıkarmaması dilegiyle :)

capoverde
24 Şubat 2015, 04:12
ehliyet sınavındaki kukalar arasında sırayla 6-8-10-6-8-10-6 metre ara bulunmalıdır fakat uygulamada her kukanın arası 8-9 adım falan tutulmaktadır.

Aynen öyle...Kukaların arası 3-4 metre...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

yatıyorum kalkıyorum kırmızı cbr 125 görüyorum inşalalh 1 hafta içinde olmadı mart ın 10 unda fılan :) kesinlikle alıcagım :) tüm motor süren herkesin tekeri düz bassın .) uzun yıllar boyu motorları hiç bir sıkıntı çıkarmaması dilegiyle :)

Ruyalarına kavuşursun inşaallah arkadaşım...

umuterdogdu
24 Şubat 2015, 09:20
Aynen öyle...Kukaların arası 3-4 metre...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

Ruyalarına kavuşursun inşaallah arkadaşım...
Annemler bu gece gidiyorlar :)

Geldiklerinde kesinlikle alıyoruz detaylı bir video çekip koyuagım daha dogrusu bısey bıldıgım yok ama yanı her yerını gosterıcegım :) belki yararı olur :))

Berkec.
24 Şubat 2015, 14:58
Kukaların arası kaç metre bilmem ama için rahat olsun hayvan gibi aralık var rahatca slalom yapıyosun

alijian
24 Şubat 2015, 16:11
slalom hiç problem değil için rahat olsun. büyütülecek bir durum yok sınav hakkında. ben de tırsıyordum, çatur çutur geçtim. emniyetten randevu alması daha zor =)

pnongrata
24 Şubat 2015, 16:19
Motor rahat rahat girip çıkıyor. Merak etme

Tavsiyem, Önündeki kukaya değil, düz karşıya bak. Sabit gazla git.

mehmetenis
24 Şubat 2015, 19:32
A2 Motosiklet Direksiyon Sınavı Alan Krokisi
http://i.hizliresim.com/Dl7Djl.jpg

anilcanmutlu
24 Şubat 2015, 21:55
Ben 22 Şubat'ta birinci kursiyer olarak girdim sınava. Sabah 8'deydi. 7.45'te oradaydım. Gözetmen hocalar yoktu. Ekipmanları giyip başladım sürmeye o sıra hocalar geldi. Postacı çantamı kursun arabasına bıraktım. O da sınava gitmiş. 5-10 dakika daha devam et ısınmaya dediler. O sıra slalom, platform derken 3 - 4 kez daha sürdüm. Sonra kimliğim geldi çantayla. Sınav resmi olarak başlamamıştı. Bir daha kullandırmadılar. Direk trafiğe çıkarttılar. Dönüşte motorun üstündeki tuşların simgelerin anlamını biliyorsun dimi dediler ee tabii dedim. Gözetmen hoca sınav bitti ama daha sürmen lazım benzini motoru buldun beleş sür dedi. E tamam dedim 2 tur sonra e hadi yeter dedi bitti geçtim.