PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sakaryadan merhabalar

şimşek54
06 Şubat 2015, 02:19
iyi akşamlar herkese, aranıza yeni katıldım, ehliyetimi yeni aldım, tecrube olarak abimin motoru, kendi elektrikli mopedimi kullandım yaklaşık 3 sene şimdi motosiklet almaya karar verdim bir buçuk iki aya, tecrubeli abilerimizden yardım almak istiyorum motosiklet kullanımı hakkında, mesela motosikletle giderken gazı bırakınca dengemi kaybediyorum yalpalıyo motor kompresör giriyor herhalde :pr: korkutuyor beni bunu nasıl aşabilirim böyle tecrubeleriniz varsa beni bilgilendirirseniz mutlu olurum iyi akşamlar :thumleft:

ahmetkorkmaz
06 Şubat 2015, 02:36
Motor nedir? (Marka model yıl)
Bu yalpalama kaç km hızda oluyor?
Abiniz de bu durumdan şikayetçi mi? (Belki size öyle geliyor olabilir)

şimşek54
06 Şubat 2015, 02:45
motor: cbf150
hemen hemen 40-50 km nin üstünde oluyor böyle gazı bırakınca arka fren sıkıyo sanki birden
abim şikayetçi değilmiş benim acemiliğimden olabilir, mesela arada giderken gazı veriyorum motor şahlancak gibi oluyo bırakıyorum sanki arkadan biri çekiyomuş gibi oluyor :(

ahmetkorkmaz
06 Şubat 2015, 02:56
O kadar olur :) Pek tavsiye edilmez ama alışana kadar tedirgin olunca debriyaja bas, en azından o histen kurtulursun.

Dediğim gibi motoru boşa almak pek tavsiye edilmez. Üyeliğin 2013 yılından demek ki forumlara girip çıkıyorsun.

Söylememe gerek yok ama, çok konuşan ve çok az bilen sayısı hakkın da fikrin vardır :) O yüzden benim yazdıklarım dahil hiç kimseyi çok ciddiye alma.

AEA nin dediği gibi, size babanız bile sıkabilir diyor :) Sana verebileceğim yanlış bilgiler yüzünden hastane masraflarını karşılamam.

Bileği bükmek isminde bir kitap var onu okumanı tavsiye ederim.

şimşek54
06 Şubat 2015, 03:04
cevabınız için teşekkür ederim, evet forumda sürekli geziniyorum yeni bilgiler almaya çalışıyorum genelde giriş yapmadan geziniyodum, o kitabı bulabilirsem alıcam tekrar çok teşekkür ederim, artık alışıcaz yavaş yavaş inşallah :mrgreen:

Bilgi Sıfır
06 Şubat 2015, 03:21
ben motoraldım bugün teslim edilecek öğleden sonra motor hiç kullanmadım vitesli sadece araba kuyllanmada iyyim otoparkda çalısıyorumzaten başlangıçdan itibaren videoya alıp neler yaşadığımı sizlere sunucam inşallh : çok deliyim demi hahahaaa:pl::queen:

ehliyetimde yok kınayın beni tam canavarım tamadamı katil ederimben:pl:

şimşek54
06 Şubat 2015, 03:38
hayırlısı olsun inşallah okumuştum rks 150 idi değilmi :cat: seni baya kınamışlardı haklı adamlar :cyclopsan videoyu bekleriz :cherry:

Bilgi Sıfır
06 Şubat 2015, 03:43
hayırlısı olsun inşallah okumuştum rks 150 idi değilmi :cat: seni baya kınamışlardı haklı adamlar :cyclopsan videoyu bekleriz :cherry:

aynen 2015 diye geçiyor analog gösterge olan fazla hız yapmıyor zaten ama idare eder başlangıç için fazla para bağlamak istemiyorum düşük cc ye

şimşek54
06 Şubat 2015, 03:48
aynen 2015 diye geçiyor analog gösterge olan fazla hız yapmıyor zaten ama idare eder başlangıç için fazla para bağlamak istemiyorum düşük cc ye

yani bence de idare eder rks yi araştırmıştım, iyi motor düzgün kullananlar memnun, yani fazla uçmamak lazım başlangıç motoruna önemli olan ekipman :D

cihan54
06 Şubat 2015, 08:23
Hoşgeldin hemşehrim...

şimşek54
06 Şubat 2015, 13:57
Hoşbulduk abi :cat: :)