PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS Sistemi hakkında...

Capitao_3
06 Şubat 2015, 01:29
arkdaşlar gördüğüm kadarıyla türkiyeye motosiklet konusunda 2. sınıfı geçtim 3. sınıf muamele yapılıyor. Şimdi itiraz edecek arkadaşlar olacaktır muhtemelen ama örnek verecek olursam kendi motorum tvs global sitesindeki motorların büyük bölümü türkiyede yok

http://www.tvsmotor.com

onu geçtim muhtemelen en çok apache serisi satılan ülkelerden olmamıza rağmen

rtr 180 abs
rtr 180
rtr 160 modellerinin hiç biri türkiyede yok!

http://www.tvsapache.com/index-abs180.html

ayırca diğer markalarda da absli motorları türkiyeye getirmedekilerini görüyorum. bence bu büyük bir skandal!

aliban
06 Şubat 2015, 01:50
3 4 sene önce türkiyede gördüğüm bmwlerin elciklerinin farklı olduğunu görüp çok şaşırmıştım. hep bunu hatırlar kızarım bu kadar büyük firmalar bile oluyor bu durumlar. yıllardır avrupadan yaşayan bir insan olarak kendimce türkiyenin kötü imajını silmek için çalışıyorum fakat ne yazık ki bu oldu her geçen gün daha da kötü hal alıyor.

Capitao_3
06 Şubat 2015, 02:04
abi türkiyeye ithalat yapan firmalar maresef bu konuda pasifler ve ülkemizdeki hiç bir motor üstadı çıkıp bu konuda birşey diyemiyor. çünkü onlardan aldıkları sponsorluk paraları ile çarklarını döndürüyorlar. hatta belkide bu firmalar özellikle o motorları ülkemize getirmeyerek kendince bize orjinalin çakmasını kakalıyorlar..

ahmetkorkmaz
06 Şubat 2015, 02:09
Az gelişmiş bir ülkeyiz, ithalatçılar paraya aç. Devlet yakaladığından vergi alıyor.

Her şeyimiz eksik, kültür eğitim ve ahlak.

İnsan hayatı 8 nci planda olunca böyle oluyor.

Sj's
06 Şubat 2015, 02:15
Hic sikayet etmeyin. Turk insani miymiy. 600luk makineyi 1000 liraya getirseler ona bile neden 500 degil diyen bir millete yapacak cok bir sey yok.

Cinli ya da ucuz alip surunmeyi ya da tonlarca para bayilip daha az surunmeyi hakeden bir topluluguz biz.

Capitao_3
06 Şubat 2015, 02:18
Hic sikayet etmeyin. Turk insani miymiy. 600luk makineyi 1000 liraya getirseler ona bile neden 500 degil diyen bir millete yapacak cok bir sey yok.

Cinli ya da ucuz alip surunmeyi ya da tonlarca para bayilip daha az surunmeyi hakeden bir topluluguz biz.

parası olup yapan varsa eyvallah haklısın da 1000 tl maaş alan adam nasıl almasın çin malını allah aşkına

xaselcuk
06 Şubat 2015, 02:27
Hocam bi zahmet 1000 lira maaşi olan adam 2500 liraya akilli telefon almasin japonun alasını alır.

Sj's
06 Şubat 2015, 02:30
Hocam bi zahmet 1000 lira maaşi olan adam 2500 liraya akilli telefon almasin japonun alasını alır.

Son bir yildir motosikletle ilgili okudugum en guzel seydi vallahi billahi agzina parmaklarina saglik.

sefasahin
06 Şubat 2015, 13:33
Aslında sorun markalarda değil.En basiti 250 cc üstü motor aldığınızda %55 gibi ufak ve cüzi bir vergi vermemiz.Haliyle ithalatçılarda 1-2 liralık fark için riske girmek istemıyorlar.Üzerinde birde Türkiyede ara modellerin tutulmadığını eklersek bu durum gayet normal