PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Marş Sorunu2

samett61
04 Şubat 2015, 23:46
Motorumun Aküsünü Yeni Şarj ettirdim aküyü takdıkdan sonra marşı aldı 50 100metre gittikden sonra motoru stop ettim ve tekrar çalıştırmak isteyince marşa basıyorum TIK TIK TIK diye ses geliyor her marş verdiğimde TIK diye ses çıkıyor kalıyor sorun nedir sizce ?

mterayes26
05 Şubat 2015, 00:24
Akü ölmüş şarj tutmuyor

serkanADH13
05 Şubat 2015, 00:45
Akü ölmüş şarj tutmuyor

buna ek olarak,
Motorun ŞARJ ediyormu baktırmalısın,
Farklı bır akü ile takviye yap,
yinede marş zor dönüyorsa veya hiç dönmüyorsa ve elini sürünce marş motoruda ısınıyorsa marş motorunda sorun var demektir,,,

Baktırmanda fayda var,,,

ucanteneke5
05 Şubat 2015, 00:54
evet akü gebermiş tek şarjlık olmuş.
yada motorun bi tarafı dağılmış ayaraı kaçıyo.

Adventure58
05 Şubat 2015, 01:19
Bende de çalındıktan sonra bu olay oldu 1 2 çalıştı şimdi marş almıyor anca ayak marş lı ile çalılıyor motorcuya sordum marş motoru değişecek dedı 1 2 çekiç sapı ile tıklatttı çalıştı o an eve geldık yine aynı. Akü uzunca far ı kornayı çalıştıryor kapattıktan sonra yada 1 hafta kapalı kalıyor yine açınca far çalışıyor aküden değil sanırım.

DepDep37
05 Şubat 2015, 19:38
Bende de çalındıktan sonra bu olay oldu 1 2 çalıştı şimdi marş almıyor anca ayak marş lı ile çalılıyor motorcuya sordum marş motoru değişecek dedı 1 2 çekiç sapı ile tıklatttı çalıştı o an eve geldık yine aynı. Akü uzunca far ı kornayı çalıştıryor kapattıktan sonra yada 1 hafta kapalı kalıyor yine açınca far çalışıyor aküden değil sanırım.

Öncelikle piston,krank,sekman sorunu yok galiba çünkü ayak marşıyla çalışıyormuş
Akü nün sağlam olduguna inanıyorsan sorun Marş motorundandır.
Akü testi için farları aç marşa bas zayıfsa farlar komple söner.Değilse marş motorunun içinde kırık parça veya dişli volan arızası olabilir.
-Siz motor çalışınca farları açın gaza bastıgınızda farlar canlanıyorsa şarj sistemi çalışıyor ve akünüz zayıf demektir.
Benım bilgim bukadar yanlış ise düzeltin üstadlar :) Benım motorda akü bitene kadar marşa bassamda çalışmıyor deli ediyor beni.Herkese iyi forumlar.