PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 Fiyat Konusunda Net Bilgiyi Yazıyorum

mete_han
04 Şubat 2015, 21:36
.

Değerli argadaşlar...şimdi öğrendiğim bilgiyi aktarıyorum...bilgi Yamahaya çok yakın bir kaynağımdan...İlgili kişi dedi ki...

"Sevgili Mete Han...motor 13.500 lira...doğru...ama tanıtım fiyatı dedik buna...Fiyatın artacağını da açıkladık...

Fuara kadar olan sınırlı adedi bu fiyattan vereceğiz ki her bayiye 2 şer adet falan düşer..."

bence bu bir satış stratejisiydi..pazarlama tekniği tuzak çakallık ne derseniz deyin...ama ben rahatsız oldum şahsen...ben ss asl akullanmam kendi adıma üzülmedim..sizlerin adına üzüldüm...

açıklama kısa ve net..anlayacağınızı anlayın ben daha fazla yorum yapmak istemiyorum...sonucta yanlış anlamayın ama şartları zorlayan alan alır ...daha düşük paraları olan en azından 2.el piyasasını bekler...

o her bayiye düşecek iki adet sizin olma olasılığı yok gibi birşey...hatta imkansız..bayiler o iki taneyi kendine saklar veya eşe dosta satar siz yine zamlı fiyattan alırsınız...

yani benim sizlerin adına olan heyecanım şahsen kalmadı..Yamaha ayıp etti..Honda da aynı şeyi yapmıştı..tamam malına güveniyorsun bende markaya saygılıyım ama en azından şu makina konusunda biraz daha kar marjı aşağıya çekilebilirdi...

kesin ve net bilgidir...

ccc67
04 Şubat 2015, 22:06
Kaç para olacak yani

Motor_Derili
04 Şubat 2015, 22:09
Başka bir konuda yazdığım mesajım.

ilk parti 2014 model olarak 13.500 TL den satılacak. ikinci partı 2015 olarak 14.500 TL olması bekleniyor.
Bu normal şartlardaki durum. Bir de komplo teorileri var. Buna göre;

1- Bayi, ilk partide geleni satmayacak, yok çekecek. Sonrasında 13.500 yerine 14.500 den dayayacak.
2- 2014 modeli 13.500 TL den çok az sayıda satacaklar (ağızlara bal çalmalık). Bu aynı motorun 2015 olarak yüksek fiyattan satılması için de zemin oluşturacak.
Aslında 2015 ile 2014 arasında hiçbir fark yok. Sadece kağıt üzerinde model yılı var.

Motor gönül işi ama binene gönül, satana ticaret

Bu arada ben 1 bayiye adımı yazdırdım. Kesin alıcı değilim ama düşünüyorum dedim. Kapora da almıyorlarmış.

mete_han
04 Şubat 2015, 22:09
işte o belli değil...yani bu fabrikanın isniyatifinde..talep olursa ki bence olacak...bu motoru 13500 den değil herkes en az 15.000 den alacak...bu benim kişisel tahminim..bende ters köşe oldum...16 olsa bile şaşırmam artık...

Başka bir konuda yazdığım mesajım.

ilk parti 2014 model olarak 13.500 TL den satılacak. ikinci partı 2015 olarak 14.500 TL olması bekleniyor.
Bu normal şartlardaki durum. Bir de komplo teorileri var. Buna göre;

1- Bayi, ilk partide geleni satmayacak, yok çekecek. Sonrasında 13.500 yerine 14.500 den dayayacak.
2- 2014 modeli 13.500 TL den çok az sayıda satacaklar (ağızlara bal çalmalık). Bu aynı motorun 2015 olarak yüksek fiyattan satılması için de zemin oluşturacak.
Aslında 2015 ile 2014 arasında hiçbir fark yok. Sadece kağıt üzerinde model yılı var.

Motor gönül işi ama binene gönül, satana ticaret

Bu arada ben 1 bayiye adımı yazdırdım. Kesin alıcı değilim ama düşünüyorum dedim. Kapora da almıyorlarmış.

başgan sen olayı çözmüşsün...Hondanın yaptığı şey buydu zaten...al birini vur ötekine diyelim artık...ben Yamahayla güvenmekle hata etmişim...Hondanın izinden gidiyor...

Motor_Derili
04 Şubat 2015, 22:13
Ben SS meraklısı değilim benim için 13.500TL üstü bu motor için gereksizdir. Meraklısı olan 15.000 TL verir buna.

bilginozi
04 Şubat 2015, 22:25
Fiyati talep belirler. Insanlar almamak icin birlik olsa seve seve fiyati 13500 e cekerler.

hamzarat
04 Şubat 2015, 22:27
şimdi mete_han hocam sen mevzuyu anlamışsındır da.ben de kendimce anladığımı aktarayım.(kaynağının güvenilir olduğunu düşünerek yazıyorum)
yamaha türkiye ,bayileri,servisleri vs.. cümbür cemaat yamaha, burada türk motosiklet kullanıcısına sesleniyor.diyorlar ki:'biz sizin 3.dünya ülkesi olduğunuzu biliyoruz.fiyatı kafamıza göre belirleriz,arttırır,azaltır,her türlü dalgamızı da geçeriz.marka imajımıza da hiçbirşey olmaz.bi yoklarız piyasayı,baktık tutulacak model, hemen yaslarız zammı daha piyasaya motor sürmeden.hadi ucuza verdik size yanlışlıkla motoru.olmazya oldu diyelim.hemen aksesuardan,yedek parçadan,servisten yaslarım ki şanım yürür.ben bunların hepsini yaparım ama marka imajıma hiçbir zarar gelmez.'
şimdi bu arkadaşların yaptığı hareketleri,yamaha hadi yiyorsa İngiltere'de yapsın,azıcık yiyorsa İtalya'da yapsın.kaç tane satıyormuş motosiklet görelim.ama türk insanına her türlü pislik mübah.nasıl olsa kimsenin yaptığı şeylerden rezil olduğu görülmemiştir.
son olarak yamahanın yaptığı bu stratejiyi ayakta alkışlıyorum.en güzelini,en doğrusunu yapıyor.yamaha verecek 13'e atıyorum.2.ele düşünce vatandaş başka motorcudan 15 isteyecek.motorcu motorcuya acımıyor,kazıklamak için elinden geleni yapıyor,yamaha'mı yapmayacak.sonuna kadar destekliyorum yapılanı.
not:şahsen 1-2 daha verip kawasaki-Z300 alırım.

mete_han
04 Şubat 2015, 22:34
Fiyati talep belirler. Insanlar almamak icin birlik olsa seve seve fiyati 13500 e cekerler.

gardaşım ben bişey diyim mi...tamam Yamaha ticaret adına tabiri caiz se orası burası oynadı...ama birde motora bakıyorum...makina şahane..değer mi bence değer...yani en azından r25 gibi çift silindirli br makinadan kazık yiyoruz bu bir teselli bence...cbr 250 yi gördün aga...bi halta benzemiyor...bence bu makinanın fanları olacak bu segmente imza atacak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

şimdi mete_han hocam sen mevzuyu anlamışsındır da.ben de kendimce anladığımı aktarayım.(kaynağının güvenilir olduğunu düşünerek yazıyorum)
yamaha türkiye ,bayileri,servisleri vs.. cümbür cemaat yamaha, burada türk motosiklet kullanıcısına sesleniyor.diyorlar ki:'biz sizin 3.dünya ülkesi olduğunuzu biliyoruz.fiyatı kafamıza göre belirleriz,arttırır,azaltır,her türlü dalgamızı da geçeriz.marka imajımıza da hiçbirşey olmaz.bi yoklarız piyasayı,baktık tutulacak model, hemen yaslarız zammı daha piyasaya motor sürmeden.hadi ucuza verdik size yanlışlıkla motoru.olmazya oldu diyelim.hemen aksesuardan,yedek parçadan,servisten yaslarım ki şanım yürür.ben bunların hepsini yaparım ama marka imajıma hiçbir zarar gelmez.'
şimdi bu arkadaşların yaptığı hareketleri,yamaha hadi yiyorsa İngiltere'de yapsın,azıcık yiyorsa İtalya'da yapsın.kaç tane satıyormuş motosiklet görelim.ama türk insanına her türlü pislik mübah.nasıl olsa kimsenin yaptığı şeylerden rezil olduğu görülmemiştir.
son olarak yamahanın yaptığı bu stratejiyi ayakta alkışlıyorum.en güzelini,en doğrusunu yapıyor.yamaha verecek 13'e atıyorum.2.ele düşünce vatandaş başka motorcudan 15 isteyecek.motorcu motorcuya acımıyor,kazıklamak için elinden geleni yapıyor,yamaha'mı yapmayacak.sonuna kadar destekliyorum yapılanı.
not:şahsen 1-2 daha verip kawasaki-Z300 alırım.

dostum sen daha iyisini bilirsin...rekabet had safhada...doğru...ama aslında Rekabet Kurumuna şikayet edilse bir araştırma olabilir...yani Rekabet Kurumu bir nevi tüketici dostudur..aleyhte bir durum varsa müdahil olur ve çok ciddi cezalar verir...yani herkes Tüketici Mahkemelerinin bu konulara el attığını zanneder ama ticari etiğin dışında bir iş yapıyorsan muhatabı Rekabet Kurumudur...

yine de bize müstehak diyorum...

bu arada kaynak yüzde 101 yani ilk ağızlardan emin olabilirsin...:king: :cat:

Bune
04 Şubat 2015, 22:35
Mete abim bana yalancı mı dion sen ömrüm gitti fiyat araştırmayla bende doğruları yazmıştım :mrgreen:

Bu arada bu olaydan sonra çok miğdem bulandı yamahadan daha düne kadar mavi yamaha t-shirtleri bakarken an itibari ile 12900' e sıfır hyosung almanın eşiğindeyim bakalım fuardan bi cacık olmazsa tek gözlüye dönücem ben :cat:

Yiğit_
04 Şubat 2015, 22:36
Yine aynı düşünce o kadar diyoruz.Herkez 15 bine alacak 16 olursada şaşırmam diyor.Ne 15'i ne 16'sı mübarek 13,5'tur bu makinenin fiyatı üstü olursa ambargo koyarız almayız.Dün kahramanlrda motorsiklet mağzasında 2000 km'deki mt07'i 17 bine sattılar sıfır gibi makinedi.Akıl var mantık var 16+lastik+plaka ruhsat 17,5 aklın alıyormu.Afedersin sokarım öyle işe.13.5 bu makine 2016'ya kadarda zamlanmaz.

mete_han
04 Şubat 2015, 23:00
Mete abim bana yalancı mı dion sen ömrüm gitti fiyat araştırmayla bende doğruları yazmıştım :mrgreen:

Bu arada bu olaydan sonra çok miğdem bulandı yamahadan daha düne kadar mavi yamaha t-shirtleri bakarken an itibari ile 12900' e sıfır hyosung almanın eşiğindeyim bakalım fuardan bi cacık olmazsa tek gözlüye dönücem ben :cat:

yoo ben sadece bir güvenilir kaynak belirttim ki kafalar karışmasın su bulanmasın...senin konunu okuduktan sonra bende araştırma yaptım zaten..sen yol gösterdin bana... :P

Yine aynı düşünce o kadar diyoruz.Herkez 15 bine alacak 16 olursada şaşırmam diyor.Ne 15'i ne 16'sı mübarek 13,5'tur bu makinenin fiyatı üstü olursa ambargo koyarız almayız.Dün kahramanlrda motorsiklet mağzasında 2000 km'deki mt07'i 17 bine sattılar sıfır gibi makinedi.Akıl var mantık var 16+lastik+plaka ruhsat 17,5 aklın alıyormu.Afedersin sokarım öyle işe.13.5 bu makine 2016'ya kadarda zamlanmaz.

haklısın aga.. :P

kkmik
04 Şubat 2015, 23:00
İçimden bir ses 125 serisinde ki gibi emsalleriyle asadinda epey fark olacagini soyluyor.
Cok satmasada piyasasi olacagindan eminim parasin olan hava atmayi seven alir ki boyleleride var.

Ezio41
04 Şubat 2015, 23:04
Altın elbiseli adam , Altınlı gece'de az önce R25 videosunu yayınladı ve dediki . Fuar zamanı tanıtım amaçlı 13.500'den satılacak . Daha sonra fiyat zamlanacak dedi . Haberiniz olsun . :pl:

GP500-1st
04 Şubat 2015, 23:10
Konu baya ciddiyeni kaybetti, lansman fiyatı satıcagın 10-20 motor için olmaz, diğer konular da yazdım.

Bu lansman hikayesinin ardından baya kötü niyet çıktı.

Bir 13.500 lafını ortaya atalım iyi tepki alırsa kaçtan iteleriz en çok onu bileleimin forum araştırması oldu.

yani lansman olayıda Türk satıcısı tarafından , çıkarcı bir bakış açsından müşteriye silah olarak kullanıldı.

Kardeşlerde sponsor olmuşken altınelbiseli çocuk bakalım motoru övmekten müsteriye yapılan fiyat dansözlüğüne değinebilecek mi? Canlı yayın da galiba

14.500 de 15 de oynama dansöz gibi:)

Nikuraya
04 Şubat 2015, 23:13
Zaten Yzf-125 "12.800" tl iken bu motorun 13.500 tl olarak kalmasını beklemek ne kadar mantıklı ki?

CHaTaN
04 Şubat 2015, 23:14
Eskiden otomobil firmaları bu tür alicengiz oyunları çok yapardı. Sınırlı sayıda Lansman fiyatı derdi, giderdin almaya lansman adedimiz bitti isterseniz bu fiyat olur derlerdi. Çok merak ettim bu yamaha da aynı oyunları yapacakmı.

LynXMaSTeR
04 Şubat 2015, 23:15
hondada 125 lik 8650 lira, 250 lik 13500 lira
yamahada 125 lik 12800 lira iken 250 lik 13500 lira olması çok ucuz olurdu

kawa_20
04 Şubat 2015, 23:51
Bayilere test motoru da dağıtılacakmış. İstayenler almadan önce test edebilme şansı yakalayacakmış.
Fiyat 13,500. Şimdilik fiyat değişikliği yokmuş. Stok sorunu yokmuş.

xbuky
05 Şubat 2015, 00:07
Beyler hadi şu motoru almayın da batsın şu yamaha.Birlik olun kimse almasın R25 ve diğer motorları. Bitsin şu yamaha piyasadan bir çakal daha gitsin. Herkes honda alsın. Herkes honda ve kawasakici olsun. Benim istediğim bu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Dikkat ediyorum burada 6-7 kişi var. Bu motoru almayacaklar/alamayacaklar/isteyenler falan falan, neyse, konuşuyorlar ediyorlar. İşte fiyat böyle almayın, şunu alın falan.Bu markalar böyle gösterir sonra kazığı atar. Yahu zaten senelerden beri böyle bu iş. Sadece 2015 yılına özel mi bu olay? Protesto etmeniz güzel, koyun olun susun demiyorum fakat, motoru almayın da fiyatları düşsün konusunda geleceğim. KENDİ GÖRÜŞLERİM : Bu motoru alacak adamların çoğu bu foruma üye bile değil.Bugün bi tanıdığın yanına gittim. Hepsinde 125 cc (yzf'si cbr'ı) vardı. Hepsi R25 alacağını söylüyor. Lastik cart curt önemli değil hepsini değiştirirler. Maddi durum endişesi olmayan 250 cc düşünen her insan düşünmeden alır.Biri kawa alır biri yamaha alır.Orası ayrı. Sizler burada ne kadar almayın, etmeyin deseniz de dışarlarda alacak adamlar bekliyor bile, işte burada demek istediğim böyle prostestolarda asıl gitmesi gereken yere maalesef mesaj gönderemiyorsunuz:/

kolokolo
05 Şubat 2015, 00:45
Bayilere test motoru da dağıtılacakmış. İstayenler almadan önce test edebilme şansı yakalayacakmış.
Fiyat 13,500. Şimdilik fiyat değişikliği yokmuş. Stok sorunu yokmuş.

Merhaba, hangi bayi 13.500 TL'ye satıyor acaba? Bu fiyata bulursam hemen alacağım.
Teşekkürler,

manofsteel
05 Şubat 2015, 00:49
Xj6 yolu ufukta gözüktü yavaş yavaş :)

aranel
05 Şubat 2015, 01:20
Abi yamaha türkiye mt-07 de yaptığı taktiği yapıyor çaktırmadan 300-500 zamla 15 le kapatır bu motorda sezonu. Millet alacak konuşacak model zaten kendi reklamını yapıyor konuşuldukça talep artacak onlar da kütletecek fiyatı. 660 Tenere abs 2014 ağustosta 20.900 dü 25 küsur oldu, mt07 yi pazarlıklı 16 ya kadar düştüler fuarda sattılar 17 piyasaya girdi 18 küsurla sezon kapattı.

dyavol-77
05 Şubat 2015, 01:40
İçimden bir ses 125 serisinde ki gibi emsalleriyle asadinda epey fark olacagini soyluyor.
Cok satmasada piyasasi olacagindan eminim parasin olan hava atmayi seven alir ki boyleleride var.

Epi-topu 250cc....her tarafı HAVA olsa kaç yazar???...:P

cemmoto41
05 Şubat 2015, 09:16
Hocam o zaman bu motorun siparişini veren adamlar var fiyat artarsa bunlarda ikinci elden de ayrı bir çakacaklar sanırsam

Blindfire
09 Şubat 2015, 20:07
Bu motosiklet benimde hoşuma gitti, siyahını almak istiyorum fakat şimdilik sadece mavisi gelecekmiş, siyahını bekliyecem zam gelirsede kesinlikle almam, umarım yamaha öyle bir hata yapmaz.