PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rolanti de saat gibi çalışan motor gaz verince stop etmesi

Mertcan39
04 Şubat 2015, 21:34
Arkadaşlar herkese iyi günler bu gün yolda 100 lük bir cub gördüm yolda kalmış diyerekten yanına yanaştım tanıdık biri çıktı motor rolantide gaz vermeden tek marşta çalışıyor ama çok az gaz verince pof diye bir ses çıkarıp stop ediyor yaptığım şeyler

1 Ateşleme var
2 karburatör tasını ve memesini temizledim(gördüğüm kadarıyla temizdi)
3 hava filtesinin hotumlarından fazla hava alıyormu kontrol ettim

ama bir türlü düzelmedi ip ile bağlayarak köye kadar çekmek zorunda kaldık sizce sorun ne olabilir

oguzhanlal
04 Şubat 2015, 22:29
Benim motorda depoda çok az benzin kaldığında öyle yapıyor. Belki aynı sebepten olabilir.

Mertcan39
04 Şubat 2015, 22:32
benzin var hortumdan rahat geliyor

tinerci
04 Şubat 2015, 22:37
Karbüratörde gaz pistonu üzerinde bulunan iğnenin segmanı çıkmıs gibi duruyor. İğne pistonun üzerinden çıkmıs deliğin içine düsmüs olabilir.
Motor rolantide çalısır ama gaz verildiğinde iğne açmadığı için motor stop eder.

Mertcan39
04 Şubat 2015, 22:46
ignenin segmanini tekrar biz yerlestirebilirmiyiz yada yeni karburatormu lazimdir

tinerci
04 Şubat 2015, 22:56
Karbüratörün üzerindeki içinden gaz teli geçen kapağı çevirerek açtıkran sonra telle birlikte telin içinden geçtiği bir yay ve telin bağlı olduğu gaz pistonunu çekerek çıkarın.
Gaz pistonunun ucunda iğne durmuyorsa karbüratörün içinden iğneyi bir sekilde çıkarın. Cımbız ise yaramıyorsa karbüratörü sökebilirsiniz.
Bu arada gaz pistonunun içinde iğnenin segmanı ve onu tutan küçük bir makas yayı bulunmaktadır. Pistonu çıkarırken onların bir yere düsmediğine emin olun.
İğne çıktıktan sonra segmanı iğnenin üzerine takın. İğnenin üzerinde kertikler bulunur. İğnenin düsmesinin sebebi takılı olan kertiğin asınmasıdır.
Asınan kertikten bir alt kertiğe sekgmanı taktıktan sonra iğneyi pistonun içine yerlestirin ve makas yayını içine takın.
Geriye kalan parçaları da monte ettikten sonra gazlayabilirsiniz.

oluroyle
04 Şubat 2015, 23:12
Karbüratörün üzerindeki içinden gaz teli geçen kapaðý çevirerek açtýkran sonra telle birlikte telin içinden geçtiði bir yay ve telin baðlý olduðu gaz pistonunu çekerek çýkarýn.
Gaz pistonunun ucunda iðne durmuyorsa karbüratörün içinden iðneyi bir sekilde çýkarýn. Cýmbýz ise yaramýyorsa karbüratörü sökebilirsiniz.
Bu arada gaz pistonunun içinde iðnenin segmaný ve onu tutan küçük bir makas yayý bulunmaktadýr. Pistonu çýkarýrken onlarýn bir yere düsmediðine emin olun.
Ýðne çýktýktan sonra segmaný iðnenin üzerine takýn. Ýðnenin üzerinde kertikler bulunur. Ýðnenin düsmesinin sebebi takýlý olan kertiðin asýnmasýdýr.
Asýnan kertikten bir alt kertiðe sekgmaný taktýktan sonra iðneyi pistonun içine yerlestirin ve makas yayýný içine takýn.
Geriye kalan parçalarý da monte ettikten sonra gazlayabilirsiniz.

Şiir gibi geldi su yaziyi okumak,aruz vezninde yazilmis..

Kertik neden asiniyor onu merak ettim..

Mertcan39
04 Şubat 2015, 23:12
tamam teşekkür ederim yarın gidip bir deneyim sorun ordaysa dediğiniz gibi halletmeye çalışıcam :)

tinerci
05 Şubat 2015, 01:22
Şiir gibi geldi su yaziyi okumak,aruz vezninde yazilmis..

Kertik neden asiniyor onu merak ettim..

:mrgreen: Aşınmanın sebebi sanırım Çin malı olması. Bir kere benim başıma geldi; bir kaç sefer de şahit oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Umarım sorun hallolur. Kolay gelsin::xicon_ev

ozkanil
05 Şubat 2015, 16:18
aynen şiir gibi geldi valla

Mertcan39
05 Şubat 2015, 17:14
ben gidemedim tarif ettim karburatorun gaz teli giren yeri sokmus ama gazi cektiginde igneyi cekiyormus segman atmamis sanirim hala ayni cok az gaz yiyor sonra bogulur gibibyapip pof diye stop ediyor

M_S_T
05 Şubat 2015, 17:20
STATÖR ALGILAYICI BOZULMUŞ DÜŞÜK DEVİRDE ELEKTRİK VERİR YALNIZ DEVİR YÜKSELDİĞİNDE ELEKTRİK KESMEKTE STATÖR DEĞİŞEBİLİR BAŞKA SORUN OLMAMASI GEREK.

Mertcan39
05 Şubat 2015, 17:33
tamam teşekkür ederim sanırım motorun biraz bakıma ihtiyacı var bi servise götürelim en iyisi herkese tek tek teşekkür ediyoum sağolun yardımlarınız için :)

shooter1
03 Şubat 2017, 13:09
aynı sorun başıma geldi siz nasıl çözdünüz acaba
benim fark ettiğim yer jikle tam açık iken yerinde motosiklet 5 bin devire kadar çevirebiliyor

Mamba09
03 Şubat 2017, 13:26
aynı sorun başıma geldi siz nasıl çözdünüz acaba
benim fark ettiğim yer jikle tam açık iken yerinde motosiklet 5 bin devire kadar çevirebiliyor

Karbüratörde hava ayarı sorunlu olabilir. Benzin/hava karışımını ayarlayıp yeniden deneyin

shooter1
04 Şubat 2017, 13:28
Karbüratörde hava ayarı sorunlu olabilir. Benzin/hava karışımını ayarlayıp yeniden deneyin
Hava ayarı yeni sayılır
Karbüratör tahliyeden benzini boşaltım
Depodan benzinde geliyor
Hava filtresi temiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Sorun çok basitmis yedek bujiyi taktim sorun çözüldü yarin ilk işim 2 tane buji almak olacak

Jemand
04 Şubat 2017, 13:34
Karbüratörün üzerindeki içinden gaz teli geçen kapağı çevirerek açtıkran sonra telle birlikte telin içinden geçtiği bir yay ve telin bağlı olduğu gaz pistonunu çekerek çıkarın.
Gaz pistonunun ucunda iğne durmuyorsa karbüratörün içinden iğneyi bir sekilde çıkarın. Cımbız ise yaramıyorsa karbüratörü sökebilirsiniz.
Bu arada gaz pistonunun içinde iğnenin segmanı ve onu tutan küçük bir makas yayı bulunmaktadır. Pistonu çıkarırken onların bir yere düsmediğine emin olun.
İğne çıktıktan sonra segmanı iğnenin üzerine takın. İğnenin üzerinde kertikler bulunur. İğnenin düsmesinin sebebi takılı olan kertiğin asınmasıdır.
Asınan kertikten bir alt kertiğe sekgmanı taktıktan sonra iğneyi pistonun içine yerlestirin ve makas yayını içine takın.
Geriye kalan parçaları da monte ettikten sonra gazlayabilirsiniz.

ulan herif şiir gibi anlatmış. ne yaptında banladılar seni yiğidim. elleri kırılasıcalar.

Belfast
04 Şubat 2017, 13:43
Benim motorda da şöyle bir sorun var çalıştırırken gaz elciğini en başa getirip ateşlemeye basınca çalışıyor yani gaz elciğini en başa getirmeden hafif gaz versem çalışmıyor,bide bu şekilde çalıştırdıktan sonra gazı bıraktığım anda stop ediyor.yani rölantide hiç çalışmıyor neden olabilir.

shooter1
04 Şubat 2017, 13:52
Benim motorda da şöyle bir sorun var çalıştırırken gaz elciğini en başa getirip ateşlemeye basınca çalışıyor yani gaz elciğini en başa getirmeden hafif gaz versem çalışmıyor,bide bu şekilde çalıştırdıktan sonra gazı bıraktığım anda stop ediyor.yani rölantide hiç çalışmıyor neden olabilir.
karbüratörle ilgili bir sorun var galiba benimki şuan sıkıntısız çalışıyor

shooter1
08 Şubat 2017, 01:03
yine sıkıntı baş gösterdi karbüratör söküldü ve benzinle su çıktı zaten yedek depoya geçmiştim yeni depodaki benzin temizlendi yenisi katıldı