PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru ehliyetsiz kullanmanın cezası?

Valentinik
04 Şubat 2015, 01:05
Arkadaşlar durum yanlış anlaşılmasın ehliyetim var. Dün gece çok yakın bir akrabamın ölüm haberimi almamla evden fırlayarak çıktım birinden motor bulup yalovaya yola çıktım ve öyle bir aceleyle çıktımki cüzdanı evde unutmuşum yarı yolda farkettim yani ne kimlik var yanımda ne ehliyet. Şuan yalovadayım bikaç güne istanbula dönücem acaba burda bi çevirmede ehliyetim yanımda olmadığı için yiyeceğim ceza ne olur? :)

Mertcan39
04 Şubat 2015, 01:11
170 küsür lira olması lazım öyle hatırlıyorum ehliyet numarsınımı birşeyini bilirseniz ceza yok sanırım polis öye demişti Allah rahmet eylesin başın sağolsun bu arada

Freye
04 Şubat 2015, 01:14
allah rahmet eylesin 200 liardan fazlaydı galiba+motoru bağlıyorlar burayı çok iyi biliyorum :)

Valentinik
04 Şubat 2015, 01:16
Çok teşekkür ederim o zaman en iyisi fazla dışarlara çıkmamak :)

Mertcan39
04 Şubat 2015, 01:22
konu başlığını görünce 1400 yazmak için girdim içeri girince olayın farklı olduğunu gördüm o biraz koydu açıkçası :D

Capitao_3
04 Şubat 2015, 01:24
ehliyetsiz olmak ayrı ehliyet bulundurmamak ayrı şeyler.. ehliyet bulundurmuyorsanız yaklaşık 180 tl ceza yersiniz motorunuz bağlanmaz ehliyeti olan biri teslim alabilir o noktada

SweentLy
04 Şubat 2015, 01:28
Ehliyet olmadan kullanmanın cezası bu yıl ruhsat sahibine 1600 tl sürücüye 1600 tl oldu diye biliyorum.
Ama ehliyeti olupta yanında taşımadan kullanmanın cezası 180 tl gibi birşeydi sanırım.

telike
04 Şubat 2015, 01:33
yapmayın arkadaşlar ehliyeti var yanında yok. geçen sene 82 lira mıydı neydi. emniyet kemeri, kasksız kullanmak gibi suçlarla aynı fiyatı.

ha ek olarak da hiç ehliyet almamış olmak da bu sene 2 bine dayanmış mı ne. plakaya 2, sürene 2..

MRT-35
04 Şubat 2015, 01:51
1 ay önce yayınlanmış haber.. Kırmızı ışıkta durmayan, trafik tescil belgesini almadan trafiğe çıkan, ehliyeti yanında bulunmayan, resmi plaka taktırmayan ve sürücüleri rahatsız eden, diğer sürücülerin dikkatini dağıtacak şekilde far taktıranlar ise 189 TL ceza ödeyecek.

Ehliyeti sana kargolayacak biri varsa en iyisi bu olur :)

piyanotick
04 Şubat 2015, 01:53
Acaba bu tarz durumlar için ehliyetin arkalı önlü fotoğraflarını cep telefonlarına çeksek, polis tarafından durdurulursak mecalimizi anlatsak insiyatif kullanır mı memurlar? polis olan arkadaşlar bizleri aydınlatır mı?

Sinan Er
04 Şubat 2015, 02:09
Çok kafana takma. Vatandaşlık numarandan neyin var neyin yok zaten görüyorlar. Ehliyetinin numarasını bilmiyorsan da sorun değil. Yiyeceğin en alt limitten ceza o da seni çeviren polisin ruh haline bağlı. Ayrıca motosikletin bağlanmıyor. O yediğin ceza makbuzu ile eve gidene kadar kullanırsın. :))

Berkec.
04 Şubat 2015, 02:09
Başın saolsun ben pek bilmiyorum ama babam yaklaşık 3 yıl B ehliyeti A2yi kapsıyo sanarak kullandı bi gün polis durdurmuş tabii :cherry: şu an yaklaşık 7 yıldır motosiklet kullanıyo ve kafanda kask oldukça kolay kolay durdurmadıklarını söylüyo için rahat olsun

telike
04 Şubat 2015, 10:32
Acaba bu tarz durumlar için ehliyetin arkalı önlü fotoğraflarını cep telefonlarına çeksek, polis tarafından durdurulursak mecalimizi anlatsak insiyatif kullanır mı memurlar? polis olan arkadaşlar bizleri aydınlatır mı?
polisinden polisine göre değişir o hocam. ehliyetsiz beni gönderen polis bile var

logan07
04 Şubat 2015, 12:28
Ya da biniciden biniciye değişir

shooter1
04 Şubat 2015, 13:11
aracı bağlarlar park parası, çekici parası(şehir dışı olunca fiyatı yükseliyormuş) ayrıca evrak bulundurmamak ceza yersin benim böyle bir durum denk geldi
172 tl dur ihtarına uymadı diye ceza yazdı şimdi devam et dedi bir daha unutma dedi

telike
04 Şubat 2015, 13:52
aracı bağlarlar park parası, çekici parası(şehir dışı olunca fiyatı yükseliyormuş) ayrıca evrak bulundurmamak ceza yersin benim böyle bir durum denk geldi
172 tl dur ihtarına uymadı diye ceza yazdı şimdi devam et dedi bir daha unutma dedi

Dostum kimlik numarandan sorgu yapıyor. Bi kere ordan cezayı kesiyor. Ehliyetin olduğunu ama yanında olmadığını görünce bağlamaz. Bulundurmamaktan yazar. Ehliyetim hiç yoksa değil aracı seni de aracın arkasına bağlar

shooter1
04 Şubat 2015, 14:11
Dostum kimlik numarandan sorgu yapıyor. Bi kere ordan cezayı kesiyor. Ehliyetin olduğunu ama yanında olmadığını görünce bağlamaz. Bulundurmamaktan yazar. Ehliyetim hiç yoksa değil aracı seni de aracın arkasına bağlar
ben de ruhsatta yoktu hepsi evde kalmıştı yoksa fazla ceza mı yedik :)

GezeGeze
04 Şubat 2015, 14:11
Ehliyetini yanına almayı unuttuğunu unut. Şüpheli tavırlar içinde olma.

Full kask, koruma vs. ile ve kurallara riayet ederek ve radara girmeden sürersen çevrilme ihtimalini asgariye indirebilirsin...

Radara girersen, işlem yapmak zorunda kalabilirler ...

Ve tabii, asıl önemlisi, Allah rahmet eylesin, ama, motora moral bozukluğuyla binme ... (olabildiği kadar)...

telike
04 Şubat 2015, 16:22
ben de ruhsatta yoktu hepsi evde kalmıştı yoksa fazla ceza mı yedik :)

ehliyetten değil ruhsattan bağlamış dostum :) ehliyet için söylemiştim ben :)

Valentinik
04 Şubat 2015, 17:49
Herkese çok teşekkür ederim, aslında eve otobüsle dönüp motoru otobüsün bagajına koydurmayı düşünmüştüm sizce bu nasıl fikir?