PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İfşa ediyorum...

Sayfa : [1] 2

ugurcan88
04 Şubat 2015, 00:09
bugün başıma gelenler...

https://www.youtube.com/watch?v=jrGNEODCEOU

xxxonepirxxx
04 Şubat 2015, 00:16
1.olayda körde kalmışmış gibisiniz galiba, otomobil sürücüsüde tabikide sinyal vermiyor

Darkcity2000
04 Şubat 2015, 00:21
Kendini ifsa etmissin aslinda.., bu sekilde kullanmaya devam edersen kisa cöpü çekmen içten bile değil...

Freye
04 Şubat 2015, 00:23
sanki biraz hızlısın

kinqdai
04 Şubat 2015, 00:24
İzledikçe sinir olmamak elde değil. Ya arkadaşım bilmiyorum dalgınlıkta olabilir bazen enpati kurmak gerekiyorda ben bu kadar ileriye gidemiyorum ya, bazen gerçekten bunlar ÖKÜZ lükte master yapıyorlar ya.

ShockWave
agresif kullanıyosun .. onun haricinde öküz yine öküz..

BlackGhost
valla kanalınızı yeni gördüm abone oldum,güzel şeyler paylaşmıssınız.
trafikde öküz çok maalesef,dikkat etmek lazım her şekilde.

izmirakar
04 Şubat 2015, 00:27
adamın dibine cok hızlı girdin tabikide otomobil sürücüleri bizim kadar hızlı sağina soluna bakmıyor ve genel gördüğüm sanki aşırı agresif kullanıyorsun aman dikkat

oluroyle
04 Şubat 2015, 00:28
Kendini ifsa etmissin aslinda.., bu sekilde kullanmaya devam edersen kisa cöpü çekmen içten bile değil...

katılıyorum .

Ama adam 00.53 den itibaren şerit değiştirmeye başlamış ve motor ile araç arasında mesafe bunu öngörecek kadar mevcut.

CHaTaN
04 Şubat 2015, 00:33
Araçlar hatalı mı? evet hatalı ama sen hatalımısın? evet hatalımısın. Önemli kurallardan birtanesi sağda bağlantı var sen düz gideceksin o arabanın sağında ne işin var?

arabaların neler yapabileceğini anlamak için biraz araba gibi düşünün. Ben motor kullandığım için alışkanlık olmuş kafamı da çevirip bakarım araba geliyomu diye. Bugün yaklaşık 2 dakika bir motor benim kör noktam da sürekli durdu. eşime de dedim hatta bak aynadan hiç gözükmüyor ve adam ne ileri gidiyo ne geri başkası olsa çatırt diye sağa geçer kimse yok diye.

Özet: Önce sen kendi hayatını koru ondan sonra başkalarının korumasını bekle. Trafikteki herkesi salak her an hata yapacak öküzler olarak gör kisonra neden bu adam bana girdi deme.

ümitersoy
04 Şubat 2015, 00:39
Iki olaydada ifşalik bisey göremedim. İlkninde adam sinyal vermis sollama yapıyor seni gormesi imkansız cok geriden hizli bir sekilde geliyorsun. Trafikte cok basiyosun. İkinci olaydada sola doneceksin arabanin sagindan basiyosun. Biraz yavaşla dostum :)

umurcan
04 Şubat 2015, 00:46
gündüzleri uzun farla gezersen önüne kırmalar azalır.
ama genel sürüşünü ben de riskli bulmadım değil. senin kararın tabi nasıl süreceğin ama arabaya çarpma içeren bir kazanın can yakmadan bitme ihtimali çok az takdir edersin ki

Bune
04 Şubat 2015, 00:47
İlk videoda iki kere yol çizgisi bitmeden yan şeride atlıyorsun bunu bana yapan şoförün tekiyle ben geçen e-5 te bildiğin alenen kavga ettim yolun ortasında motoru yavaşlattım inip ağzını burnunu orda eline verecektim çekti gitti.

İkinci videoda ilk arabanın sağından geçtin dedim eyvah gitti verilmiş sadakan varmış bişey olmadı ikinci arabanın da sağına daldın Allahtan adam yavaş döndü burası Türkiye bigün cart diye döner bi tanesi alkışlamaya fırsatın olmaz barkının son videosu gibi geçirirsin arabaya yandan.

Sen haksız olduğun için haliyle diğer adamlar suçlu mu değil mi yorum bile yapamıyorum önce sen bi kuralına uygun sür ondan sonra biz karşı tarafı eleştirelim.

oyunageldim
04 Şubat 2015, 00:47
Bu görüntülerde kendini haklı gördüğüne göre özgüvenin çok fazla
Bence çok acelecisin bu dünyanın işi bitmez

kolokolo
04 Şubat 2015, 00:59
O zaman ben de ifşa edeyim bari. Akşam akşam sinirimi zıplattı öküz.

https://www.youtube.com/watch?v=YebajQPdcEU

CHaTaN
04 Şubat 2015, 01:04
O zaman ben de ifşa edeyim bari. Akşam akşam sinirimi zıplattı öküz.
https://www.youtube.com/watch?v=YebajQPdcEU

İşte bu adama çocukluğunda biyerine motor egzozu değmiş o gün bugündür kendine gelememiş belliki. Bunu ifşa etmekte yetmez.

oguzhanlal
04 Şubat 2015, 01:06
Bugün gerçekten acelen mi vardı yoksa her zamanki sürüş stilin mi bu ?
Biraz sakin kullan dostum. Defansif sürüş defansif sürüş dedikleri şeyi uygula. Cidden gereksiz bir sürü risk alıyorsun.
Arabalar konusunda birşey demeyeceğim. Alıştım artık. Hatta kurallara uyan insan görünce durdurup sarılasım geliyor.
Onları boşver. Sen yavaşla.
İlk olarak şurdan başla:
Yanından geçeceğin araba ile aranda en fazla 5-10 km/s hız farkı olsun. Adam 80 le giderken 120 ile geçme yanından.

EGELİ
04 Şubat 2015, 01:16
Motosiklet kazasına karışan sürücülerin %80 ni motosikleti görmediklerini beyan etmişlerdir,,Lütfen motosiklet kullanırken çok dikkatli ve paranoyak olalım,yani herkesten herşeyi bekleyelim ona göre tedbir alalım.

zulu
04 Şubat 2015, 02:04
+123456789

Schizophren
04 Şubat 2015, 02:08
ilk video'da araçlar sinyal vermeyerek zaten hatalı ama uğurcan88 arkadaşın sürüş stilini agresif ve gereksiz riskli buldum.

kolokolo nick'li arkadaşın paylaştığı video'da araç sürücüsü şerefsiz ona diyecek laf yok ama onda da şeridi ortalamamasını hatalı buldum. yani ben en sol şeride geçicek diye bekliyodum ama halbuki orda sürüyodunuz galiba?

aynı olay motor sürmeye ilk başladığımda başıma geldi ışıklarda adama yetiştim niye dibimden geçiyosun diye bağırdım. hangi şeritten gideceğine karar ver sende o zaman dedi :pr:

Sinan Er
04 Şubat 2015, 02:24
İlk pozisyonda Otomobille motosiklet aynı anda şerit değiştirmeye başlıyor. Motosiklet daha seri olduğu için adamın dibinde bitiyor. Bukadar hızlı olmak demek dikiz aynasında görünmez olmak demektir. Akşam akşam adamın başına bela olacakmışsın. Bide yanına geçip artislik yapıyorsun ellerini bırakıp kafanı başka yöne çevirerek alkış tutman trafikte yapılabilcek bir hareket değil. Oldukça sorumsuz davranmışsın. Ve afişe olmuşsun.

İkinci durumda da kavşağa yaklaşan otomobil yavaşlıyor etrafı kontrol edip dönüyor. Sinyal vermemesi seni haklı çıkarmaz. sen önce kavşağa girişini sorgulamalısın.

GezeGeze
04 Şubat 2015, 02:39
Eskiden - şimdi de vardır ya - merdiven altı karate tekvando kursları vardı; az biraz gidenlerin yolda yürüyüşlerinin değiştiğini görürdük; biri bana çatsa da şu öğrendiklerimi bi denesem tavırlarında ...

Bazı arkadaşlar sanki motosikleti "trafikte ben de varım" edasıyla, kullanıyorlar.

Trafik kuralları gereği elbette haklıyız; trafikte biz de varız; ve hatta şeridini doldurmak, yerleşmek gibi açılardan kendimizi belli de etmemiz gerekir...

Ama, bu gibi zaruri durumlar haricinde; trafikte, mahalleye yeni gelmiş de kimseyle taklaşmamaya çalışan şampiyon gibi sürmeliyiz ;)

Yoksa, tostun iki türü sayılabilir: ayvalık olanı; asfalt olanı ...

Motosiklet kullanıyorsanız, trafikte tüy sıklet kategorisinde olduğunuzu ön koşul olarak kabul ederek sürünüz.

Özetle; bulaşmayın, taklaşmayın, varsın o önden geçip gitsin ...

BatuhanK
04 Şubat 2015, 02:45
Araçların hata yapmayacağını varsayarak kullanırsak, motosiklet hayatımız veya hayatımız pek uzun sürmez.
Videoyu izlerken iki olayın da gerçekleşeceği öncesinden belliydi. Tekrar tekrar izleyerek hatalarınızı bulmaya çalışın... Arabayı nasıl daha önce fark edebilirdiniz, freni daha erken yapabilir miydiniz, aracın sizi görmesi için konumlanmanız ve hızınız ne olmalıydı, aralardan çıkarken araçlar beni gerçekten gördü mü gibi sorular sorup cevaplarını bulmayı deneyin.

Daha çok gözlem yapmalı, trafiği ve araç davranışlarını öğrenmeli ve arabaların her an hata yapacağı paranoyası ile motosiklet sürmeliyiz.
Gözlemleriniz sonucunda eve veya arkadaşlarınızın yanına gittiğinizde bugün araba aniden önüme kırdı, sıkıştırdı diye heyecanla anlatmak yerine, sürüş anında ''sinyal versen şaşardım zaten öküz'' diyerek kendi kendimize dertleniyoruz. Milletin başını ağrıtmıyoruz :P

redlion999
04 Şubat 2015, 02:47
6 kişinin sağından geçmişsiniz.. Bunların yarısı tek şeritte.. Trafik dersi verebilecek durumda değilsiniz bence..

ogzcngdk
04 Şubat 2015, 04:37
videoyu izleyince ilk zamanlarım aklıma geldi, hatalı olduğum halde karşı tarafa artistlik yapıyordum :)

serkanksk
04 Şubat 2015, 10:01
O kadar var ki trafikte böyle sorumsuz kişiliksiz insanlar.Hergün kavga etsen edersin.Ben artık boşvermeyi öğrendim motorun üzerinde çok riskli olmadıktan sonra ses çıkarmıyorum Baş edilmiyor çünkü.Onlardan çok bizlerin dikkat etmesi gerekiyor.Video yu yayınlayan arkadaşım da ben bir şey göremedim ama çok agresif kullanıyor motoru.Belki bunu törpülersen sinirlerin daha az yıpranır.

Seko
04 Şubat 2015, 10:10
İlk videoyu, birbirine bağlanan yollardaki taralı alan bitene ve kesikli çizgi başlayana kadar diğer yolun şeridine geçilemeyeceği kuralını hatırlayarak izlersen hiçbir sorun olmadığını görürüz. Bu kuralı iki defa ihlal ettin. İkinci video ise her gün karşılaştığımız bir durum, bunlardan trafikte binlerce var. Klasik cahil memleket insanı sürüşü...

Genel olarak aceleci ve tehlikeli sürdüğünü düşünüyorum. Biraz daha sakin olursan daha az sıkıntı yaşarsın.

Felis Leo
04 Şubat 2015, 10:14
Motorcular istedikleri kadar arabaların arasına girmeyi haklı görsünler,ama araba sürenler bu duruma sinir oluyor bazılarıda bu şekilde intikam alıyor. Bizler motorumuzun avantajlarını sonuna kadar kullanmak istiyoruz özellikle tıkalı trafikte aralardan geçip mutlu oluyoruz ama arabacılar bu durumu çekemiyor.

YouSuffer
04 Şubat 2015, 10:17
Bu video hariç 5-6 videonuzuda izledim. Arkadaşlar haklı agrasif suruyorsunuz bazen İstanbulda gerekse bile bende trafikte İstanbulda motor kullanıyorum böyle devam ederseniz Allah korusun biyerde patlarsınız biraz daha defansif sürüş yapmalısınız

EminBey
Hatalı sollamalar hatta sağlamalar ard arda şerit değiştirmeler acaba kaçında sinyal verdiniz de adama sinyal vermedin diye kızıyorsunuz önce kendinizi düzeltmelisiniz.

yasdal
ilk videoda sinirlenecek bi durum görmedim. Sıradan E-5 davranışları. İkincide ise yol zaten ya sağa ya sola dönecek. Sizin girdiğiniz düz giden yer muhtemelen iş yerinizin girişi. Adam sizin şirkette çalışmıyosa bi yere dönecek zaten. Girmemek lazım sağına soluna.

Bu kask kamerası işleri çıkalı forum daha eğlenceli olmaya başladı :)

Pekbipicadam
04 Şubat 2015, 10:39

:bestmt: bu yorum üzerine yoruma gerek yok.

telike
04 Şubat 2015, 10:42
haa siz saygısız diye falan bunlara mı söylüyonuz :D ya dostum bunlar otomobil kullanırken de başımıza geliyor. normal yani :D ben hergün atlatıyorum böyle şeyler :D ben de yutupta izlediğimiz üstüne kırma videoları gibi falan oluyo da ondan izmirde başıma gelmiyo sanıyorum.
bence normal. sürüşünüzde de bişey yok dikkatlisiniz tahmin yürütüyorsunuz. ha hızlı mı? evet makaslı mı evet? ama bence pek bilinçsiz gibi gelmedi.

Bune
04 Şubat 2015, 10:55
ilk video'da araçlar sinyal vermeyerek zaten hatalı ama uğurcan88 arkadaşın sürüş stilini agresif ve gereksiz riskli buldum.

kolokolo nick'li arkadaşın paylaştığı video'da araç sürücüsü şerefsiz ona diyecek laf yok ama onda da şeridi ortalamamasını hatalı buldum. yani ben en sol şeride geçicek diye bekliyodum ama halbuki orda sürüyodunuz galiba?

aynı olay motor sürmeye ilk başladığımda başıma geldi ışıklarda adama yetiştim niye dibimden geçiyosun diye bağırdım. hangi şeritten gideceğine karar ver sende o zaman dedi :pr:

Gayet güzel sürmüş motorcu şeridi ortalamaz mümkün mertebe şeridin 3/1 lik bölümünde sürer ama o bölüm sağ taraf olmalı yine de ortada gitmektense sağ sol fark etmez önemli olan şeritten en uygun biçimde kaçıp başka bir şeride yada yol kenarına atlayabilmektir. İşkembe değil motosiklette hakimiyet eğitiminde öğrendiğim bilgi keza bunu daha sonra aea' da bi videosunda anlattı hadi bana inanmazsan ona inanırsın :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

haa siz saygısız diye falan bunlara mı söylüyonuz :D ya dostum bunlar otomobil kullanırken de başımıza geliyor. normal yani :D ben hergün atlatıyorum böyle şeyler :D ben de yutupta izlediğimiz üstüne kırma videoları gibi falan oluyo da ondan izmirde başıma gelmiyo sanıyorum.
bence normal. sürüşünüzde de bişey yok dikkatlisiniz tahmin yürütüyorsunuz. ha hızlı mı? evet makaslı mı evet? ama bence pek bilinçsiz gibi gelmedi.

Eğitim şart :queen:

mehmetenis
04 Şubat 2015, 11:11
Bu tip olaylar ve daha fazlası istanbul trafiğinde çok normal asıl anormal olan bizlerin bu tip araçların dibine girip sanki haklıymışız gibi korna çalmamız.
Bende senin gibiydim biri önüme kırsın anında atarlanıyordum şimdi sakinlik hat safhada.
İkinci video da ki arkadaş scooter süren ise hiç kızmasın gri audi sizin motorunuzdan çok daha hızlı adam belli bir hıza ulaşınca sol şeride geçmiş orada tehlikeli bir durum yok.

natila
04 Şubat 2015, 11:29
Iki olaydada ifşalik bisey göremedim. İlkninde adam sinyal vermis sollama yapıyor seni gormesi imkansız cok geriden hizli bir sekilde geliyorsun. Trafikte cok basiyosun. İkinci olaydada sola doneceksin arabanin sagindan basiyosun. Biraz yavaşla dostum :)

hocam adam sola geçip yavaşlıyor anlamıyormusun motosiklet sürüyoruz diye sadece sağdan gezecek değiliz

deep_far
04 Şubat 2015, 11:35
bu sürüş tarzıyla bu zamana kadar iyi dayanmışşın.

biraz durul derim. biraz sakin ol. ve sende biraz diğer araç sürücülerine saygılı davran derim.

keyifli sürüşler

MotorKafa
04 Şubat 2015, 11:47
Ben anlamadım. Herkes ilk videoda araç sinyal vermiyor demiş. Şurada yanan şey geri vites lambası mı? Adam bi ileri bi geri vitese mi takıyor tem'de?

http://prntscr.com/60vqdu

yasdal
04 Şubat 2015, 12:00
Ben anlamadım. Herkes ilk videoda araç sinyal vermiyor demiş. Şurada yanan şey geri vites lambası mı? Adam bi ileri bi geri vitese mi takıyor tem'de?

http://prntscr.com/60vqdu

Sene 2015 fotoğraf linki veremeyen adam var.

Sercan N'aber?

CompanERROR
04 Şubat 2015, 12:06
Hacı sen napıyorsun ya ? Adamın sağa sola dönme ihtimalini göz onunde bulundurman gerekmez mi ? düz gideceksen soldan gitmeye çalış adam belki yanlış yapmış yada biri onuda sıkıştırmış solda kalmıştır sen niye sağdan zorluyorsun heleki sapma olan yolda :/ dikkat et lütfen . Bizde hata yapıyoruz. Misa saola geçmem gereken yerde sağda kaldım bir seferinde araçta yol vermedi arkadaki de kornaya bas bas mecbur düz ilerledim 2km sonra döndüm gene aynı yere :S

Mexico
04 Şubat 2015, 12:18
4-5 yil once araba kullanmaya basladigimda senin gibiydim. Bagirirdim,cagirirdim,gazlardim,agresiftim. Sonra bir gun olaylari dusunup davranmaya karar verdim. O gun bu gundur once kendim ve aracimdakilerin guvenligini dusunurum.
Motor aldiktan sonra ilk bir kac gun bende agresiftim. Ama gerek yok,inan hic gerek yok. Bu millete ne yaparsan yap anlamayacak bosa ugrasma. Aksine bu davranislarin dahada dusmanlastiracak. Adam koyunlari satip sehre gelmis araba kullanmaya baslamis.
Aslinda suclu sadece o sinyalsiz gezenler degil hepimiziz. Bilmem anlatabildim mi.

MotorKafa
04 Şubat 2015, 12:30
Sene 2015 fotoğraf linki veremeyen adam var.

Sercan N'aber?

İşi gücü olan adam var. PrtSc -> ctrl+c -> ctrl+v

İyidir abi senden naber :)

Kara35
04 Şubat 2015, 13:05
Sagdan gidip birde ustune surekli arac sagliyorsun. Zerre kadar motosiklet kullanmayi bilmiyorsun.Trafik bilginde hiç yok.

overcloud
04 Şubat 2015, 13:45
ilk olayda, araç senin önüne geçmeden evvel, virajın iç kısmında bir aracın sağından geçerken kaygan zeminde dip gaz gidiyorsun.

viraj çizgisi yanlış olduğu gibi, ıslak / kaygan zemine aldırış etmeden böyle gaz açman tehlikeli. orada kaysan, arkadan gelen aracın sana çarpmaması çok zor bir ihtimal kaldı ki bariyerde rende olmak da var.

yol bağlantılarında yerdeki çizgilere uymadan şerit değiştiriyorsun.

ikinci olayda, şehir içi bir yolda, yine kaygan zeminde yayaların yola çıkma ihtimalinin olduğu bir yerde önündeki aracın sağından geçiyorsun.

önüne aniden bir şey çıksa patlarsın, net.

"sinyal nerede" diyerek uyardığın otomobilin de sağından geçmeyi deneyecektin, yapamadın ve tepki gösterdin. oysa ki otomobilin ne yöne gideceği konusunda karasız olduğu o kadar aşikar ki, buna aldırış etmeden motoru sürdün.

kendini tehlikeye atıyorsun. sürüş tekniğin çok ama çok hatalı

telike
04 Şubat 2015, 13:49
Eğitim şart :queen:

-Eldiven tavsiyesi verir misiniz arkadaşlar
-ehliyetin var mı? Eğitim aldın mı?

BatuhanK
04 Şubat 2015, 14:10

Bu mesajında katılmıyorum sana. Çünkü sürücü hiç dikkatli değil ve tahmin yürütemiyor. Yürütseydi eğer onune kıran arabayı daha önceden farkeder be dikakalarca kornaya basmazdı. Makas atmak, hızlı sürmek iş değil. Ben de yavaş sürmüyorum fakat başıma hiç bir olay gelmiyor. Ne beni sıkıştırıyorlar, ne önüme kırıyorlar.

Bu şanslı olduğum veya diğerlerinin şanssız olduğundan mı?
Hayır değil. Ben olabilecekleri ön görüp önceden önlemimi alıyorum. bu hızı azaltmak da olabilir, arttırmak da. Örnek olarak; birileri trafikte sizden hızlı olsa da tehlike atlatmıyor fakat siz 'devamlı' bu tür olaylarla karşılaşıyorsanız (sinyal vermediğinden arabanın dibinde bitmek, arabanın önünüze atlaması, sıkıştırması vs) problem evrenin üstünüze oynaması değil, problem direkt olarak sizin kör sürüşünüzde

skystar
04 Şubat 2015, 14:17
Tamam adamlar sinyal vermiyor ama sende çok agresif kullanıyorsun.Birde üstüne yol bağlantılarının birleşmiş olduğu beyaz çizgilerin üzerinde gazlıyorsun ki lastikler en çok buralarda kayıyor aman dikkat!
Araçların sağından geçiyorsun ki çok yanlış.Duran trafikte yavaş yavaş sağdan geç eyvallah tamam ama bu kadar hızlı trafikte öndeki aracın sağından geçmek kazaya davetiye çıkarmaktan farksız olası bir sağa hamle yaptığında feci bir kaza geçirebilirsin aman dikkat!

Biraz daha yavaş biraz daha sakin bir sürüş yapmanız dileğiyle.

tolgaersoz
04 Şubat 2015, 14:26
Bende kendi kanalımda ifşa ediyorum arkadaşlar buyrun ; Örnek bir video:
https://www.youtube.com/watch?v=8gxUQQQfsS4

zapalka
04 Şubat 2015, 14:26
kimse yazmamış,gözünüzden kaçtı sanırım. ben yazayım bari ; çok agresif kullanıyorsunuz,biraz daha sakin kullanmanızı öneririm.

Berkay*
04 Şubat 2015, 14:30
İlk araç önündeki yavaş olduğu için sola geçiyor, sizi görünce sağa geçmek istiyor fakat siz dalıyorsunuz sağına. Sonrada siz sağına girdiğiniz için solda kalıyor. Ben burda araçta sinyal dışında bir hata görmedim aksine size yol vericekti bence.

İkinci araçta ise hata bence tamamen sizin.

Üçüncüsünde hata araç sürücüsünün fakat bunu öngörebilirdiniz.

Bilmiyorum yanılıyor olabilirim ama benim görüşüm bu yönde.