PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her Japon kaliteli değildir!

Sayfa : [1] 2

Capitao_3
03 Şubat 2015, 21:28
Her Çin malı kalitesiz değildir başlığımla forumda baya bir olay yarattım şimdi yeni bir tartışma başlatıyorum.. Her japon malı kaliteli değildir öyle japon malları vardır ki çinlilerden bile kötüdür.

Ör: Honda CB 125 Ace

ÖR: Türkiyenin en şişirilmiş motoru Honda CBF 150 (en kötü çin malından daha çok yağ eksiltir :) )

Hadi bakalım girin birbirinize

Freye
03 Şubat 2015, 21:30
hocam sen taşlanmayı olay yaratmayı çok seviyorsun galiba :)
eskiden telefon sapıkları vardı küfür yemekten hoşlanırdı misali

ogzcngdk
03 Şubat 2015, 21:32
evet haklısın.

(arkadaşa istediğini verelim sussun.)

Freye
03 Şubat 2015, 21:35
bu arada cb 125 sadece yavaş gidiyor motoru 10 çinli ömründedir emin ol
cbf 150 yağ eksilte bilir ama onunla adamların gezmediği yer kalmıyor hangi çinliyle bu yapıla bilir YBR125 de aynıdır 2'side bir birinde güzel aletler.

Çinliler tam tersi 5 para etmez

kinqdai
03 Şubat 2015, 21:37
https://www.youtube.com/watch?v=2pgL7E7_EJY

mahyo
03 Şubat 2015, 21:39
Japonya'daki fabrikalardan çıkmış her ürün üst sınıf kalitededir.
İşim gereği bir çok farklı sektöre göre üretilmiş Japon malı ürünleri gördüm. Cıvatadan beyaz eşyaya, elektronikten demir, çeliğe kadar.
Hiç bir şey bilmiyor olsanız bile o malzemeyi elinize aldığınızda, dokunduğunuzda verdiği kalite hissiyatı kendini gerçekten belli ettiriyor...

xaselcuk
03 Şubat 2015, 21:41
Bence japon motosikleti olanlar arkadaşın duymak istediği şeyi söylesin ve konu kapansın :)

Freye
03 Şubat 2015, 21:46
Bence japon motosikleti olanlar arkadaşın duymak istediği şeyi söylesin ve konu kapansın :)

Banlanırız ::cekic:: :)

telike
03 Şubat 2015, 21:47
o zaman müsadenle ilk ben girmek istiyorum başlığı açana
yok arkadaş olmaz her japon kalitelidir
kavga çıkartmak için başlık mı açılır? girin birbirinize ne demek? biri yine olay çıkartmak için kapanan başlıktan sonra başlık açmıştı.
ayıp ya.

Freye
03 Şubat 2015, 21:49
o zaman müsadenle ilk ben girmek istiyorum başlığı açana
yok arkadaş olmaz her japon kalitelidir
kavga çıkartmak için başlık mı açılır? girin birbirinize ne demek? biri yine olay çıkartmak için kapanan başlıktan sonra başlık açmıştı.
ayıp ya.

e hocam ben dedim ya telfon sapıkları gibi küfür yemekten hoşlanıyor misali :cherry:

xbuky
03 Şubat 2015, 21:56
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/139776-motor-aldim-suremiyorum.html

sadece 1,5 ay da nasıl prof oldun anlatsana biraz...

telike
03 Şubat 2015, 22:00
e hocam ben dedim ya telfon sapıkları gibi küfür yemekten hoşlanıyor misali :cherry:

e birbirimize gircektik ben girdim hadi sıra sizde :D kolonya tutcak kimse yok mu?:queen:

xaselcuk
03 Şubat 2015, 22:00

Profesyonel olmaya gerek yok bence göz var izan var.

Freye
03 Şubat 2015, 22:06

izlemek çok güzel oluyor hocam böyle konuları herkese öneririm :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Hocam motorun görünüşüne göre kaliteli veya çöp demek yanlış olur mesela ybr 125 eski kasalrı çokmu güzel çokmu şekil hayır ama çok sağlam orası garanti bumoto calibre 250 çok güzel çok şekil ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

e birbirimize gircektik ben girdim hadi sıra sizde :D kolonya tutcak kimse yok mu?:queen:

hocam şuanlık birbirimize değilde arkadaşa girdik gibi :queen: sıra kimde kaldı

efendy06
03 Şubat 2015, 22:07
Özellikle japonyada üretilmişse her japon kalitelidir. Çinde üretilmişse çoğu kalitelidir. Ama 125 ace kaliteli değildir. Onu alacağına az daha koyar ybr alırsın kaliteliye binmiş olursun.
Suzuki ve Yamaha nerede üretilirse üretilsin kalitelidir. (geçen gn250 gördüm, 94 modelmiş, valla gayet dün boyamışlar gibi duruyodu, paketçi arkadaşın kullandığı cg 125 65bin kmde, kullananlar canını okuyo, yinede çalışıyor. Başka bir paketçi arkadaşın söylediği: sıkıldım bu motordan, uraştım bozulsun diye, bozulmadı!!!

Ama honda giriş modellerinde gerçekten kaliteyi çok düşürdü. 250cc ve üzeri motorları illaki hondadır ama 125 ace gerçekten kötü, cbf 150 yağ yakmasaydı alır binerdim. Yağ yakması hariç gayet iyi motor. Ama yağ yakıyor işte. Elimde yağ bidonuyla gezmek istemem.

Ankaraya yolun düşerse çay ısmarlarım :thumleft: Ama dikkat et, ben izmire gelirsem çayı ısmarlatırım.

Evet megelli 250R gözede izanada güzl geliyor, bi binmelik versene abi dedim Ankarada birine (o birinin önceki motorunu arkadaşa almıştık) hani ayıp olmasın diye 250 metre falan gidip döndüm. O nasıl bir titremeydi yahu.

Not: Ko megelliye titremeyen motor, valla binerim :queen:

Freye
03 Şubat 2015, 22:11
hocam o kadarda yağ yakmıyor elinde bidonla gezmezsin ama evet birazcık bir şeyler yapıyor ama kaliteli 400.000 km devirenler var altınli geceye çıkmıştı

2move
03 Şubat 2015, 22:11
Boyle cocuksu mantiklar ve acilan sacma basliklar forumdan sogutuyor.
Kapatin su basligi , bu boş beleşide gonderin gitsin forumdan

shooter1
03 Şubat 2015, 22:12
önden yerimizi alalım, safları sıklaştırın cemaaat

Freye
03 Şubat 2015, 22:15
önden yerimizi alalım, safları sıklaştırın cemaaat

omuz omuza değecek :)

telike
03 Şubat 2015, 22:16
Ankaraya yolun düşerse çay ısmarlarım :thumleft: Ama dikkat et, ben izmire gelirsem çayı ısmarlatırım.

ayıbettin istediğin çay olsun çorba olsun :D

mete_han
03 Şubat 2015, 22:18
Her Japon kalitelidir...bana Japon olan ve kalitesiz bir marka model söyleyin...

ayrıca Tayvanda üretilen her motor da kalitelidir...:P

Tayland da üretilen motorların kaitesi tartışılabilir...orta üstü diyelim...

Freye
03 Şubat 2015, 22:21
Bu arada arkadaş konuyu açtı bizi terk etti gitti :king:
Madem çinlileri bu kadar çok seviyorsun sat motorunu çinli al buraları bulandırmanın bir anlamı yok içme suyuna lağım suyu kaçmış gibi

atillatopal9
03 Şubat 2015, 22:28
kizlari güzel ama

xaselcuk
03 Şubat 2015, 22:29
Bu arada arkadaş konuyu açtı bizi terk etti gitti :king:
Madem çinlileri bu kadar çok seviyorsun sat motorunu çinli al buraları bulandırmanın bir anlamı yok içme suyuna lağım suyu kaçmış gibi

Öteki konudada japonları savunamadı ki.

Freye
03 Şubat 2015, 22:35
Öteki konudada japonları savunamadı ki.

çin malı kalitesiz değildir demesi yetmez mi ? :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

kizlari güzel ama

şimdi orada yaşamak vardı :queen:
her tarafta kezban görmekten bıktım artık :cherry:

y.akan
03 Şubat 2015, 23:46
Bu kuryeler falan hep mal(!) Siz çok akıllısınız.

EldekiDebryj
03 Şubat 2015, 23:52
"En iyi motor bindigim motor" boş boş tartismanin anlami ne biri baslik aciyor hyo kalitesiz degil oburu geliyor cinli kalitesiz degil yok japon sanki kaliteli -.- madem kaliteli ,kanitlamak icin en cok niye siz yirtiniyorsunuz :D onu anlamadım ben marka bile bu kadar yirtinmiyordur :p

Freye
03 Şubat 2015, 23:55
"En iyi motor bindigim motor" boş boş tartismanin anlami ne biri baslik aciyor hyo kalitesiz degil oburu geliyor cinli kalitesiz degil yok japon sanki kaliteli -.- madem kaliteli ,kanitlamak icin en cok niye siz yirtiniyorsunuz :D onu anlamadım ben marka bile bu kadar yirtinmiyordur :p

Doğru söylüyorsun ama bunların amacı tartışma yaratmak

dyavol-77
04 Şubat 2015, 00:01
bu arada cb 125 sadece yavaş gidiyor motoru 10 çinli ömründedir emin ol
cbf 150 yağ eksilte bilir ama onunla adamların gezmediği yer kalmıyor hangi çinliyle bu yapıla bilir YBR125 de aynıdır 2'side bir birinde güzel aletler.

Çinliler tam tersi 5 para etmez

Delinin biri kuyuya taş atmış....:mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

hocam o kadarda yağ yakmıyor elinde bidonla gezmezsin ama evet birazcık bir şeyler yapıyor ama kaliteli 400.000 km devirenler var altınli geceye çıkmıştı

Deli gibi titremekten ve elinde ampulle/lerle (far,stop) dolaşmaktan İYİdir...:queen:

Freye
04 Şubat 2015, 00:03
Delinin biri kuyuya taş atmış....:mrgreen:

Ahanda Taş bana sekti :)

Murat.K.
04 Şubat 2015, 00:06
Amma meraklısınız Kullandığınız Malın avukatlığını yapmaya.

Bir sonraki konuda "bu forumdaki her üye adam değildir, hatta bazıları gevşek gevşek konu açar " olacak sanırım :)

Freye
04 Şubat 2015, 00:08

Bir sonraki konuda "bu forumdaki her üye adam değildir, hatta bazıları gevşek gevşek konu açar " olacak sanırım :)

Hemen açıyorum :)

EnesBeyter
04 Şubat 2015, 00:10
Adminler 2 konuyu da kapatın gitsin çekik gözlüler yüzünden millet birbirini yiyecek:queen:

dyavol-77
04 Şubat 2015, 00:11

Doğru...bu forumdaki her üye adam değil, çoluk-çocuk ve bayanlar da var...:cherry:

Yiğit_
04 Şubat 2015, 00:14
Beyaz Futbola döndü burası.İddia ediyorum telike ile freye uzaylıdır.:mrgreen:

Furkan Tarık
04 Şubat 2015, 00:19
Bunlar hep yamahanın fiyatları yukarı çekmesinden oldu :pr:

Freye
04 Şubat 2015, 00:19
Beyaz Futbola döndü burası.İddia ediyorum telike ile freye uzaylıdır.:mrgreen:

varmısın kaskına iddaya ama icon olsun :queen:

shooter1
04 Şubat 2015, 00:20
'zenginin malı züğürdün çenesini yorar.' misali bir konu olmuş diyeyim herkes ayağını yorganına göre uzatır.

Freye
04 Şubat 2015, 00:21
Bunlar hep yamahanın fiyatları yukarı çekmesinden oldu :pr:

sorma hocam o en çok bana koydu bu aralık ayında 2012 r1 alacaktım vaz geçtim
1000RR veya suzuki olacak

Furkan Tarık
04 Şubat 2015, 00:26
sorma hocam o en çok bana koydu bu aralık ayında 2012 r1 alacaktım vaz geçtim
1000RR veya suzuki olacak

Ben r125 alacaktım yaa. Allah verede 2. Eller artmasa.

Freye
04 Şubat 2015, 00:28

çok beklersiniz hocam çünkü bekledim hep artıyor şimdi sıfır R1 66 kağıt olmuşsa sana 2012 R1 35-40 kağıt 2014'n sıfır fiyatına satacak herkes yaktın beni yamaha yaktın

Furkan Tarık
04 Şubat 2015, 00:34
Kaldık yine cıbıra. O da 10 olur biz yine mondial :pr:

Freye
04 Şubat 2015, 00:36
Kaldık yine cıbıra. O da 10 olur biz yine mondial :pr:

cbr'de iyidir 150cc'liği geliyor galiba

dyavol-77
04 Şubat 2015, 00:39
cbr'de iyidir 150cc'liği geliyor galiba

Hiç sanmıyorum (cbr150r) memlekete gelmez....Bu sene TR'ye Shadow 750 ve Forza 300 geliyor (yenilik olarak)..

Yiğit_
04 Şubat 2015, 00:42

:pl::pl::pl:

Freye
04 Şubat 2015, 00:45
Hiç sanmıyorum (cbr150r) memlekete gelmez....Bu sene TR'ye Shadow 750 ve Forza 300 geliyor (yenilik olarak)..

onlarında fiyat kabarıktır cbr500'de çok sevinmiştik noldu kaldık ortada :)
kendimizi kötüye alıştıralım şimdiden ki iyi bir fiyat çekerseler sevinelim öyle iyi oluyor

yeni kasa R1 günümü karartı öyle fiyatmı olur motosikleti bile bırakmak istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Hocam oradan öyle bizim içimizi karartmayın biliyoruz zaten artacak ama yapmayın lütfen :salut:
şaka bir yana o nasıl fiyatlar öyle yav

Furkan Tarık
04 Şubat 2015, 00:50

Yiğit abiye kaldıysak bittik beyler benden söylemesi adam akın başlatcak :queen:

Abi şaka yapıyom alınma :)

Bi arada cıbır125 üretimden kalktı deniyordu yalan oldu herhalde. Bi de ehliyet var tabii

Freye
04 Şubat 2015, 00:55
Yiğit abiye kaldıysak bittik beyler benden söylemesi adam akın başlatcak :queen:

Bi arada cıbır125 üretimden kalktı deniyordu yalan oldu herhalde. Bi de ehliyet var tabii

fuarda belli olur
kalkıp kalkmadığı ama oda 150cc olursa vay halimize tamam millet artık 3 tekerlekli plastik çocuk motosikletiyle başlar şeçenek diye bir şey kalmayacak hani 2015 güzel geçecekti yıl başında ben böyle hesaplamadım herkes mutlu yıllar dedi ama demek ki içlerinden beddua okumuşlar :)

turkish39
04 Şubat 2015, 00:55
Aslında bu tarz tartışmalara harcadığınız kelime dağarcığınızı bi zahmet çok övdüğünüz fanatiği olduğunuz motorların distrübitörlerine harcasanız hepimiz daha kaliteli ve ucuz motorlar alabiliriz.Unutmayınki çinliler gelmeden önce o övdüğünüz kıçı kırık 150 lik caponlara bile halâ karşıdan bakardık çoğumuz.Ne oldu da şu an inmez denilen fiyatlar inmişti o zaman.Hem de zamların ağa babasını yaşadığımız dönemlerde.Kimin başbakan olduğunu bile,hangi partinin hangi bakanlığa ait olduğunu bi türlü çözemediğimiz zamanlarda...Asla marka fanatiği değilim,param neye yetiyosa ona biniyom malesef ve ona göre kullanıyorum.Hatta beni çok cezbeden ve hayallerimin motoru olan bajaj pulsarın fiyatına bile ne kadar çemkirmiştim haksızlık diye.Kaç kişi yanımda oldu acaba.Kaç motosiklet kullanıcısı destek oldu???Ama nerde böyle boş konu var millet toz kondurmuyor nedense.Şu sıralarda da mondial RX 3 için bi şeyler yapmaya,insanlara bişeyler anlatmaya çabalıyorum,biraz olsun destek var gibi.O konudaki bir yazımıda paylaşmak istiyorum:
''Aslına bakarsanız biz çok büyük bir aileyiz.Scooter kullanıcısndan Goldwing kullanıcısına kadar çok geniş bir yelpazemiz var.İçimizde çok ciddi servet sahibi olanı da var,1.000 TL biriktirebilsem de bir motor alsam hayali kuranıda var.Ama birde gerçek var,çok ama çok pahalı,gereksiz yere ödenen veya ödenmesi gereken paralar nedeniyle istediği motora binemeyini de var,hiç motora binemeyeni de var ya da eski teknoloji motora binip eğitim vs. alamayıp maalesef hayatını kaybedini de var.En önemlisi de vergiyi kılı tüyü vs. bahane edip akılüstü derecede kâr üstüne kâr yapmak isteyen distribütörler de var ve buna inanan,böyle gelmiş böyle gider diyen motosiklet kullanıcıları da var malesef.Biz çözüm üretmek istiyoruz,motosiklet kullanıcılarını birbirine düşürmek değil.Daha öncede yazdığım gibi marka fanatikliği de değil bizim işimiz.Herkes istediği motora binebilsin diye uğraşıyoruz.O yüzden bırakın millet mondialemi binecek kawasakiyemi dert etmeyin.Önemli olan o motosikleti türlü bahanelerle fahiş fiyata bindirilerek satın almasın insanlar.Hepsi bu...''
Bırakın birbirinizi yemeyi de birlik olalım.Biz varsak bu firmalar var.Tekeriniz düz bassın...

Yiğit_
04 Şubat 2015, 00:59

Hiç sorma 8 bine benim motoru okuturum 14.5 a r25 alırım diyordum.Şimdi benim motoru 9'a okutsan 13.5' r25 alırım.Ne yalan söylim benim durumumda olanlar için çok iyi oldu:mrgreen: çok çokta iyi oldu