PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100 CUP MEKANİK ELEKTRİK KONUSUNDA YARDIM LÜTFEN !

boorock89
02 Şubat 2015, 21:58
Selam mondıal cup 100 yarı otomatik motorum var istanbul avrupa yakasındayım motorumun sorunları şöyle arada bir 4 vitesten kendiliğinden boşa atıyor vites kaçırırıyor karıştırıyor ist şehir içi 200 km de tüm motor yağını bitiriyor çalışırken siyah gri beyaz hiç bi şekilde duman atmıyor yetkili servisinden biri böyle kullan gittiği yere kadar dedi başka bir yetkili serviside sadece şanzımanına 200-300 lira fiyat verdi normal motor tamirciside 450 liraya tüm motor ve şanzıman parçaları tutuyor işçilik fln fiyat yukselir genede ilk gnki randumanı vermez dedi kafam karıştı dürüst bir şekilde bunun maliyeti olasılıgı vs nedir bilgileriniz için şimdide teşekkürler

(Eğer motor yapılmassa Balıkesir ayvalıkta sadece cup motor tamırı yapan çinlilerle canla başla uğraşan ustam var yaz gelince bir şekilde ona götürmeyi düşünüyorum en son ihtimal olarak)

oyunageldim
02 Şubat 2015, 22:08
Motor bitmiş,görünür şekilde duman atmasına gerek yok,başka türlü o kadar yağ nereye gidebilir.

Durum anlattıklarınız gibiyse yapılacak çok iş var,dediğiniz ustanıza yaptırmanız daha iyi olur
Tanıdık iyidir

mterayes26
02 Şubat 2015, 22:16
Motor öyle hemen bitmez blokta kırık vardır iyi kontrol edin, vites atıyorsa hilaller yanmış veya dişli sıkıntısı şanzıman açılacak yani

oyunageldim
02 Şubat 2015, 22:34
Arkadaşım blokta krık olduğunu farzedelim,buradan dışarı yağ akmazmı ve konuyu açan arkadaşın bu sızıntıyı görmeme gibi bir ihtimali varmı:)
Motorun km'side belirtilmemiş hemen demeniz neden

mterayes26
02 Şubat 2015, 22:45
Blokta kırık varsa motorun aldığı 750 gr yağ hepsini basınçla atar yani yere damlacak kadar bile kalmaz, eee duman da gelmiyor.

Aynen km vermemiş o yüzden motor bitmiş de diyemeyiz, şanzıman arızası yağ sebepli

boorock89
02 Şubat 2015, 23:14
km si 11 bin küsürde 2010 model yağ sızdırma yok yani motoru akşam park ettim diyelim sabah geldiğimde zeminde görünürde yağ birikintisi yok 9 aydır park yeri hep aynı yağ eklenilen yerden taşırma sonucu sızdırma belirtileri vs yok bujı uzerınde yağlanma yok fakat motor aşırı ısındığında burnuma yanık yağ kokusu geliyor hatta ani fren yaptıgımda ruzgarın etkısıyle olsa gerek sadece o zaman siyah duman farımın ısıgnda belırıyor arkama bakıyorum o duman benden ama sureklı değil ist şehir içi dur kalklı 30 km yol yaptınız işte bu yolun son 1 km snde bu bahseettiğim şekilde soğuduğunda normale dönüyor birde 5 kere 4t 10\40 yağ aldıysam bir 5 kerede benzinciden açık otomobil motor yağı eklettrdim hatta şu an açık yağ var motorda

oyunageldim
02 Şubat 2015, 23:16
Şöyle bir düşününce,yağı koyduk basınçla attı,bu motor yağsız nasıl gidiyor,hiçmi yatak sarmaz:)
Motor sahibide dökülen yağı birtürlü göremedi gitti buradan yardım istiyor:)

Arkadaşım bunları mantıklı düşündünmü sen :)

boorock89
02 Şubat 2015, 23:18
benim aslında öğrenmek istediğim şu tamam servis vs ist da bi kaç yere gösterdim olumsuz tepkiler aldım hiçuğraşma vs gibisinden şimdi motordan mı sogumalıyım gerçekten çöp motor mu yoksa ılacı varmıdır ustalarda samimi gelmiyor ya da anlatmak izah etmek istemiyor karşılaştıklarım bildiğiniz çinli cup scooter uğraşan usta varmıdır saygılar

mterayes26
02 Şubat 2015, 23:22
Senin yaşın kadar motor topladığım için her türlü şeyi düşünüyorum, çok biliyorsan motor bitmişse.aldır parçaları motor yap. Biz ne olmazları gördük

Kardeşim ben balıkesırdeyim bir cumartesi al parçaları gel müsait olduğunda gece motor yapalım, para pul istemez

10 gün önceden olsa şu istanbuldaydım, alet varsa 3 saatlik iş

oyunageldim
02 Şubat 2015, 23:31
mterayes26-Teslim oluyorum

boorock89
02 Şubat 2015, 23:48
Allah razı olsun düşünmeniz yeter işlerim var haziranda ayvalık a geçicem motor yatacak artık o zamana kadar burda, ayvalıga gidince ustamın elinden öpücem vallahi :) o derece gına getirdiler karşıma çıkan sözde tamirciler,ayvalıktaki usta o kadar pozitif yapıcı ki olmaz imkansız diye bir şey duymadım ağızından ona cebindeki paranı söyle motoru ver optimum seviyede yapsın versin birde çırağına sağını solunu ıslak bezle sildirip öyle teslim ediyor
hondacıyada aynı muamele çinlilerede herkeze teşekkürederim ilginiz bilginiz için saygılar

serkanADH13
03 Şubat 2015, 01:11
Cub motorlarda Hastalıktır ŞANZUMAN SIKINTI YAPMAYA BAŞLADIĞI ANDA ŞANZUMAN VE SEKROMEÇ TOPU değişir,

motorun açıldığı zaman göreceksin zaten,

vitesleri ayıran sekromec'in tırnakları aşındığı zaman vitesler tam oturmadıgından vitesten atar,
ve viteslere zarar verir,

şanzuman ve sekromec değişimi contası yağı keçeleri işçiliği vs 250 lira tutar bu normaldir,
işin içine krank ve silindir seti girdiği zaman fiyata 125,,,150 lira fiyat ekliyorsun,

krankta ses yok ise fiyat dşer,,,

Madem ustan var buraya danışmana gerekte yok aslında,
bu gün topladım cub 125.
şanzuman rulmanları,
şanzuman grubu,
arka maşa,
sekromec,
yağ,
conta,
buji,
subapları,
işçilik dahil,,,
toplam 500 lira,,,

mterayes26
03 Şubat 2015, 10:38
mterayes26-Teslim oluyorum

İyi gelir, istersen orda yaptır ister ayvalık bana 50 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Serkan 125 lik modenas mıydı

serkanADH13
03 Şubat 2015, 11:12
YOK,
Yuki 125,,,

mterayes26
03 Şubat 2015, 11:16
YOK,
Yuki 125,,,

Spacy 110 motoru 4 mt fiber tekneyi götürür mü sence

serkanADH13
05 Şubat 2015, 00:49
direct bağlamayacaksın,
araya farklı dişliler ve pervane eklersin UÇURTUR :)
malum 8 beygir motor ,,,

mterayes26
05 Şubat 2015, 11:09
direct bağlamayacaksın,
araya farklı dişliler ve pervane eklersin UÇURTUR :)
malum 8 beygir motor ,,,

Nasıl bir dişli sistemi birazcık açsan

boorock89
17 Şubat 2015, 19:49
Şu an motorum arkadaşımın tanıdıgı motorsiklet tamircisinde yardımlarınız için teşekkürederim sadece parça parasına boş vakitlerinde yavaş yavaş topluyor bende en kısa zamanda debriyajlı beş vites ybr 125 ya da cbf 150 alırım banada tecrübe oldu cup ın Çin lisine tövbe saygılar

furcanoco
18 Şubat 2015, 04:38
Yaĝi contadan kaciriyor olabilir.
Blok kirik olsa yagin hepsini kisa surede bosaltir denmis fakat benim cup umda motor kapaginda kucuk bi catlak var 2bin km de 100 gr eksiltiyor motorun altinda ne kadar yikarsam yikayayim yag oluyor

boorock89
21 Şubat 2015, 17:16
benim motor tamiri bitti sıfır motor yapıldı yağ sızıntısının sebebi olarak şunu söyledi bana tamirci motor benden öncede açılmış toplanırken sıvı conta kullanılmış birde karburator ıle ust kapak baglantı noktasında küçük bi delik varmış lastiğin attıgı suyu hep almış ordan tamrci böyle dedi birde benim görüşüm yanılıyor olabilirim kendim sökmüştüm motor kapaklarını somunları vidaları gevşekti titreşimden gevşediğini düşünüyorum buda yağ eksiltmede etken diye düşünüyorum hani bu gevşeklik öle sarkacak sallanacak derecede değil fakat ısınıp daha da incelmiş yağın kurtulacağı şekilde olabiliyor diye düşünüyorum yanılıyor olabilirim