PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sprey boya'dan takım kutusuna...

oyunageldim
31 Ocak 2015, 01:13
Kısa gezilerde dahil herzaman yanımda bulundurduğum ama her zaman ihtiyaç duymadığım şambrel ve tamir takımı için bir kutu yaptım
Aliexpres yada başka sitede bu amaç için yapılmış kutular mevcut,ama ben el emeği olması bakımından kendim yapmayı uygun gördüm

Hem böylece atıl durumda bulunan ama sağlam olan malzemeleride değerlendirmiş oluyorum
Ben sprey boya kutusunu kullandım,montajını yapacağım yere boyut olarak en uygunu oydu

Poliüretan köprük kutusu ve benzeri boş kutulardan daha büyükleride yapılabilir
Pimaş su boruları ve kör tapaları ilede orjinale yakın yapmanız mümkün

https://lh4.googleusercontent.com/-3LGykhKCNrc/VMv-0V3SFsI/AAAAAAAAAuQ/WxOmkTywkMo/w721-h541-no/IMG_20150129_113625.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-JlLj3pNssyc/VMv-2aAm53I/AAAAAAAAAuY/1fYe1QSR-4k/w721-h541-no/IMG_20150129_113643.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-1vq66Q83-Uo/VMv-z-IbA-I/AAAAAAAAAuM/j1BqzyY4Ox0/w721-h541-no/IMG_20150129_114555.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-qshosBsPCvo/VMv-9fjvHxI/AAAAAAAAAuk/4LaRvqAMDaM/w721-h541-no/IMG_20150129_115440.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-TCSAN-yFPec/VMv-97u0WyI/AAAAAAAAAuo/mxASRTvHZGM/w721-h541-no/IMG_20150129_120008.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-qZ3TI-ZQyNo/VMv_BhP1yNI/AAAAAAAAAuw/_rYCWgn13BM/w721-h541-no/IMG_20150129_120033.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-P1T_6V3_LpM/VMv_JloYVVI/AAAAAAAAAu8/dQj02oz2-Q8/w721-h541-no/IMG_20150129_160856.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-pPTaCyoRSz4/VMv_J8KxReI/AAAAAAAAAvA/CBGygT6MZkk/w721-h541-no/IMG_20150130_113618.jpg

Ayak izlerinin sahibi kedinin cinsi nedir:)

https://lh3.googleusercontent.com/-YVIDQiPH2gg/VMv_Og6YqqI/AAAAAAAAAvI/A6rpS2Sup4E/w406-h541-no/IMG_20150130_113629.jpg

bazen25
31 Ocak 2015, 01:19
gayet güzel,benzerini f650 (1999) ler de diğer tarafta egzoz olmadığından benzer bir çanta yapıldığını görmüştüm, ama cırt kelepçe nekadar sağlıklı olur bilemiyorum, bağlantı şeklini geliştirebilirsiniz bence.

oyunageldim
31 Ocak 2015, 01:27
Cırtlarla tutturmasam dahi orada durabiliyor,oturduğum seleyi kaldırmadanda yerinden çıkmıyor :)
Tabii cırttan cırta fark var fakat onlarla ellerimi bağlasam keskin bir aletsiz kopucağını zannetmiyorum

ozgranl
31 Ocak 2015, 01:28
Elinize,emeğinize sağlık çok güzel görünüyor..

Cırt kelepçe ağırlık ve titreşimin etkisiyle kopabilir,başka bir bağlantı çözümü üretebilirseniz daha kullanışlı hale gelecektir :cat:

telike
31 Ocak 2015, 01:32
cırt kelepçe dışında böyle tutabilecek bir malzeme varsa bana da lazım olacak fikir varsa alırım ben de bi dal :)
bu arada güzel yapmışsınız gayet de kullanışlı işe yarar olmuş.

ozgranl
31 Ocak 2015, 01:40
Cırtlarla tutturmasam dahi orada durabiliyor,oturduğum seleyi kaldırmadanda yerinden çıkmıyor :)
Tabii cırttan cırta fark var fakat onlarla ellerimi bağlasam keskin bir aletsiz kopucağını zannetmiyorum

Bu mesajı görmemişim,kusura bakmayın :)

Seyir halindeyken topcase tablasının vidaların yerinden çıkması sonucu tabla yerinden fırladı,Allahtan arkamda başa bir araç yoktu. Yanımda bulunan "4" adet cırt kelepçe ile tekrar demire monte ettim fakat eve dönerken yeniden fırladı. Ya benim yanımdakiler belirttiğiniz gibi kalitesizdi ya da cırt kelepçe bu tarz durumlarda pek fazla iş görmüyor. Ama yerinden fırlama durumu yoksa bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum :cat:

oluroyle
31 Ocak 2015, 01:45
Çok iyi olmus,benm bagaj minicik,takimi bu sekilde tasimak yerrden tasarruf ettirir..

Kapak kismindan acilabilir mi acaba seyir halinde, cirt cirtlar hareket ediyor mu ? Kapak kismina denk gelirse acilmasina yardimci olurlar mi

Surdunuzmu motoru bu sekilde bi sure, kapagi acilmadi mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Merak ettiğim soruya yaniti siz yazivermissiniz zaten, telefondan yazana kadar cevap zaten gelmis ama gormedim maalesef.. Bence sıcak slikonla sabitlenebilir..

oyunageldim
31 Ocak 2015, 02:01
Cırt olmaz deyip sıcak silikon tavsiye etmek :)
Kapak zor açılıyor,bu yüzden içine biraz gres sürdüm:)

ogzcngdk
31 Ocak 2015, 02:02
çok güzel fikirmiş.. bende yapıcam :)

oluroyle
31 Ocak 2015, 02:15
Cýrt olmaz deyip sýcak silikon tavsiye etmek :)
Kapak zor açýlýyor,bu yüzden içine biraz gres sürdüm:)

Ben cirt olmaz demedim, çarpıtmayalım :p

Slikonla sabitlenebilir dedim.. Cirt kaymaz mi ??
Makaron denen, isitilinca daralan plastiklerde varmis, onlarlada sabitlenebilir
Bunlar hep bence, surda bilgi paylasimi yapiyorz bende yapcam bundan ki soruyorum..soyluyorum.. Surus aninda milletin canina kast etmek istemem.. Bisikletlisi var, yayasi var, motorcusu var..

gargaburun
31 Ocak 2015, 02:31
Elinize sağlık güzel olmuş, dün benzer bir çalışma gördüm youtube de, viski kutusundan yapıyordu adam,aynı kutudan bende de var, bir an yapayimmi diye düşünsem de vaz geçtim :) kullandığınız cırt ın daha kalınları var Aklınızda bulunsun,bende ön cam sperligi sabitlemede
kullanacagim cırt kelepceyi, Her şey hazır montajı kaldı,

oyunageldim
31 Ocak 2015, 03:05
Ben cirt olmaz demedim, çarpýtmayalým :p

Slikonla sabitlenebilir dedim.. Cirt kaymaz mi ??
Makaron denen, isitilinca daralan plastiklerde varmis, onlarlada sabitlenebilir
Bunlar hep bence, surda bilgi paylasimi yapiyorz bende yapcam bundan ki soruyorum..soyluyorum.. Surus aninda milletin canina kast etmek istemem.. Bisikletlisi var, yayasi var, motorcusu var..

Sıcak silikon böyle büyük hacimli malzemelerde kullanılmaz
Makaron ise kablo izalasyonunda kullanılır,
Benim garibime giden kullanılan cırt daha sağlamken siz neden bunları alternatif gösteriyorsunuz
Benim sağlamlığından şüphem olsa sıkarım çelik kelepçeyi olur biter

Kaymaması için toprace altlında bulunan deliklerden geçirdim cırtları

oluroyle
31 Ocak 2015, 03:22
Sýcak silikon böyle büyük hacimli malzemelerde kullanýlmaz
Makaron ise kablo izalasyonunda kullanýlýr,
Benim garibime giden kullanýlan cýrt daha saðlamken siz neden bunlarý alternatif gösteriyorsunuz
Benim saðlamlýðýndan þüphem olsa sýkarým çelik kelepçeyi olur biter

Kaymamasý için toprace altlýnda bulunan deliklerden geçirdim cýrtlarý

Tamam bunu de iste, benim ki oneriydi.. Daha once yapip denemedim.. Kontrol etmedim .. Milletin canina kast etmek istemem.. Makaron da cirt gibi bisey mi ? Isilitinca daralan ??
Silikon dememin sebebi de , daha öncesinden büyük hacimli şeylerin yapistirmasinda sabitlenmesinde kullandığım olmuştu.

Silindir şeklinde oldugundan cirti ne kadar topcase altindan gecirsenizde. Sprey kutusu kenardan kayar çıkar mi acaba diye düşündum.. Aklima da ne olabilir neyle sabitlenebilir , slikon geldi.
Siz yapip denemişsiniz,aklima geleni soruyorum,garipsemeyin.. Yanlissa
Silikon olmazsa, o olmaz dediniz zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Zincir yagi sprey kutum duruyor bitmis halde,onu yapacagim..

kenarlarindan nasil kestiniz ?
Konserve acicii mi kullandınız ?

Kenarlari çıkıntıli gibi duruyor, nasil pürüzsüzlestirebilirim acaba... Bi fikriniz var mi

Tİme_shİft42
31 Ocak 2015, 03:24
Sanayi cırtları var daha kalın onlardan deneyin

oyunageldim
31 Ocak 2015, 03:53
Spreyin kafasını ufak sipral ile kestim,ucunda ufak çaplı krom kesme diski vardı
Tüpte hala basınç olması durumuna karşı ufak bir çivi ile delmek gerekir

Makaron uc uca eklenen kablonun izolesinde kullanılır,ayni zamanda masraflıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Elinize saðlýk güzel olmuþ, dün benzer bir çalýþma gördüm youtube de, viski kutusundan yapýyordu adam,ayný kutudan bende de var, bir an yapayimmi diye düþünsem de vaz geçtim :) kullandýðýnýz cýrt ýn daha kalýnlarý var Aklýnýzda bulunsun,bende ön cam sperligi sabitlemede
kullanacagim cýrt kelepceyi, Her þey hazýr montajý kaldý,

Evet şişe muhafazalari hiç aklıma gelmemişti
Yurdumuzda bağzı rakı şişeleride böyle satılıyor
Milletide alkolik yapıcaz :)

telike
31 Ocak 2015, 10:15
Tamam bunu de iste, benim ki oneriydi.. Daha once yapip denemedim.. Kontrol etmedim .. Milletin canina kast etmek istemem.. Makaron da cirt gibi bisey mi ? Isilitinca daralan ??
Silikon dememin sebebi de , daha öncesinden büyük hacimli şeylerin yapistirmasinda sabitlenmesinde kullandığım olmuştu.

Silindir şeklinde oldugundan cirti ne kadar topcase altindan gecirsenizde. Sprey kutusu kenardan kayar çıkar mi acaba diye düşündum.. Aklima da ne olabilir neyle sabitlenebilir , slikon geldi.
Siz yapip denemişsiniz,aklima geleni soruyorum,garipsemeyin.. Yanlissa
Silikon olmazsa, o olmaz dediniz zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Zincir yagi sprey kutum duruyor bitmis halde,onu yapacagim..

kenarlarindan nasil kestiniz ?
Konserve acicii mi kullandınız ?

Kenarlari çıkıntıli gibi duruyor, nasil pürüzsüzlestirebilirim acaba... Bi fikriniz var mi

teneke makası yoksa konserve açacağı keser ama önce içindeki gazı komple bi boşaltın. kenarları sıfıra yakın almak iyi olur sonra törpü ile iyice düzeltilebilir. veya iki üç mm bırakılıp içeri kıvrılabilir. kesici olr sonuçta.. kıvırmak daha iyi olur gibi geliyor bana.

oluroyle
31 Ocak 2015, 10:39
teneke makasý yoksa konserve açacaðý keser ama önce içindeki gazý komple bi boþaltýn. kenarlarý sýfýra yakýn almak iyi olur sonra törpü ile iyice düzeltilebilir. veya iki üç mm býrakýlýp içeri kývrýlabilir. kesici olr sonuçta.. kývýrmak daha iyi olur gibi geliyor bana.

Haklisin..içindeki spreyi iyice boşalttım zamanında hatira sakliyodum ilk yağ spreyim bitirdigim :)) ama kutunun üzerine bi bakayım muhtemelen delinmez ateşe atilmaz vs yazabilir..

Pangea
31 Ocak 2015, 12:38
Yapacak arkadaşlara bir uyarıda bulunayım.SAKIN DOLU BOYA KUTUSU KULLANMAYIN MÜMKÜNSE BASINÇSIZ BİR KUTU TERCİH EDİN ,patlama ihtimali çok yüksek.

ilkerabi
31 Ocak 2015, 13:12
Fikir güzel.
50 lik pimaş borular kesme-delme vs olarak daha uygun, çarpma-darbe ile ezilmez, yaralanmaya sebebiyet vermez..
Sıcakta daralan makaron sabitleme için kullanılmaz, kabloların dışını yalıtmak içindir.
Pimaş kullanırsanız iki uçtan metrik 3 veya 4 vida somun ile uygun herhangi bir yere kolayca tutturabilirsiniz..

Sorduğunuz kedi sokak kedisi :)

oyunageldim
01 Şubat 2015, 00:28
Yapacak arkadaşlara bir uyarıda bulunayım.SAKIN DOLU BOYA KUTUSU KULLANMAYIN MÜMKÜNSE BASINÇSIZ BİR KUTU TERCİH EDİN ,patlama ihtimali çok yüksek.

Bahsi geçen şahıs bu zekaya sahipse dünyayıda hala tepsi şeklinde görüyor olabilir :)

Evinizde dinamit varsa sakın fitilini ateşlemeyin yoksa patlayabilir :)