PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki M800 Egzantirik Sorunu?

feiter
25 Ocak 2015, 16:54
Merhaba. 2007 model Suzuki Intruder M800 motorum var. Egzantirik zincirinden şıkır şıkır ses geliyor sürekli.
Zincir değişimi için tüm motoru indirmek gerektiğinden maliyet çok yükseğe geliyor. Ve önümde yapmam gereken 400-500 km yol var. Motorun gidişinde çekişinde gücünde hiçbir sıkıntı yok. Sadece ses geliyor o kadar. Bunun bana ne gibi zararı olur, zincir dağıtma gibi bir durum olur mu, olursa tamiri nasıl-ne kadara çıkar? Yapabileceğim birşey var mı idare etmesi için? Artık sabit 90-100 km ile gidiyorum ve motoru zorlamıyorum hiç.

Acil fikir almam lazım, şimdiden teşekkürler.

nvrmnd
25 Ocak 2015, 17:08
motorun kaç km de ... 50 bin km geldiyse zaten rutin olarak degismesi ve ayarlanması gerekirdi zincirin.. ama dedigin gibi maliyeti biraz yuksek...

şıkır şıkır ses gelir ama uzun yol da basına ne gelecegi de mechul.. ani den gaz acman gerekir ve hooop zincir kopmuş... çok fazla teknik bilgim olmadan bu yorumları yaptım.. bir yanlıs varsa duzeltilirse sevinirim =)

sedat_57
25 Ocak 2015, 17:12
her eksantrik sesi zincirden olmayabilir ama bizim halk zincir ucuz olduğundan önce onu değişir :) gergide bozulmuş olabilir..gergi pahalıdır ama değişimi kolaydır..

feiter
25 Ocak 2015, 17:15
Paletlerde de olabilir dediler ama zincir daha olası. 32 binde motorum biraz erken egzantirik zinciri için farkındayım ama önceki sahibi bilinçsiz olarak kullandığından motoru normal olabilir diyorum. Zaten paletlerde bile olsa sorun açılacaksa zincir de değişsin, işçilikte çok bişey farketmez heralde.

Palette-gergideyse sorun ne gibi sıkıntı çıkarabilir? Şu 500km yolu nasıl atlatabilirim?

ryangt
25 Ocak 2015, 17:34
palet-gergi-zincir hepsi bir arada değişir zaten
özellikle uzun yol öncesi gayet riskli bir durum komple motor kitlemeye kadar yolu var

değiştireceğin servis ve usta çok kritik, aman gözünü seveyim işin ehline değiştir ne olur ne olmaz

feiter
25 Ocak 2015, 17:50
Valla antalyada suzuki servisi var ama çok öveni yok orayı da, iyi de giydiriyolar serviste. Bakalım şu yolu çıkaralımda.

DKN
25 Ocak 2015, 18:22
videoya çekip bi koyun isterseniz bizde dinleyelim

feiter
25 Ocak 2015, 18:30
Akşama atarım buraya linkini.