PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Video ve CBR250 İçerir / Marş Almama Sorunu

Sokollu
23 Ocak 2015, 21:48
Arkadaşlar iyi akşamlar ,

Bugün işe giderken viraj bitiminde stop eden motorumu bir daha çalıştıramadım. Akü kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Enjeksiyonlu olduğu için vurdurmak istemedim. İşyerine yakın yerde arıza verdi. Servise götürmek istemiyorum. 2 ay kadar önce statör değişmişti. Bu zamana kadar hiç böyle bir sorunum olmadı. Videoyu ve sesi dinleyip, öneride bulabilir misiniz ?

https://www.youtube.com/watch?v=Ebrn3iUUdfY&feature=youtu.be

mahyo
23 Ocak 2015, 22:02
Ateşleme yok gibi :silent:

Sokollu
23 Ocak 2015, 22:04
Ateşleme yok gibi :silent:

Motosiklet uzun süre yatmadı. Ki zaten bindim marş aldı işyerine kadar 15 km. gittim, stop etti. Statör yuvası çok sıcaktı. Normalde de böyle mi bilmiyorum. İşin kötü tarafı servise de itekleyerek götüremem. :/

sedat_57
23 Ocak 2015, 22:06
ne bu cbr lar dökülmeye başladı :P Bencede ateşleme yok gibi varsa başka buji takıp bide dene marş oldukça güçlü basıyo sonra bobine falan bakarsın..

Sokollu
23 Ocak 2015, 22:11
ne bu cbr lar dökülmeye başladı :P Bencede ateşleme yok gibi varsa başka buji takıp bide dene marş oldukça güçlü basıyo sonra bobine falan bakarsın..

Malesef başka buji yok. Marş veya akü kaynaklı olduğunu sanmıyorum ben de. Ne yapcam bilmiyorum

almpoz
23 Ocak 2015, 22:20
Bujiniz ateşlemiyor olabilir çapak yaptıysa sorun yaratır ucuz ngk buji alın deneyin mutlaka çalışır çünkü marş butonuna basınca en azından ateşlemeye çalışıyor akünüzün şarjı tam.

m1t0
23 Ocak 2015, 22:21
Yakıt mı gelmiyor acaba? Enjeksiyonda bir sıkıntı olabilir, yada yakıt hortumu tıkanmış olabilir. Gördüğüm kadarıyla 2 diş yakıt görünüyor göstergede.

Ramazan Can
23 Ocak 2015, 22:46
stop mekanizması kapalı olmasın... gaz kolunun yanındaki kırmızı anahtar..

Sokollu
23 Ocak 2015, 22:49
Bujiniz ateşlemiyor olabilir çapak yaptıysa sorun yaratır ucuz ngk buji alın deneyin mutlaka çalışır çünkü marş butonuna basınca en azından ateşlemeye çalışıyor akünüzün şarjı tam.

Bir kaç sert tümseğe hızlı girdim diye hatırlıyorum. Sensör kablolarında veya bujide sarsıntı kaynaklı bir temassızlık olmuş olabilir.İnşallah statöre kadar uzanan bir sıkıntı olmaz. Bir şekilde servise veya ustaya götürmem gerekiyo anlaşılan.

Yakıt mı gelmiyor acaba? Enjeksiyonda bir sıkıntı olabilir, yada yakıt hortumu tıkanmış olabilir. Gördüğüm kadarıyla 2 diş yakıt görünüyor göstergede.

İhtimal çok evet. Vurdurmayı deneyeceğim inş çalışır. Ancak enjeksiyonda bir sorun yok gibi geliyor. Yakıtı moil diye bir yerden almıştım içime sinmemişti zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

Yok abi açık orası :)

evilded
24 Ocak 2015, 18:16
bujileri değiştir.

RapForLive
26 Ocak 2015, 19:37
Buji kablosunu söküp şaseyle max 1cm olacak şekilde tutun ve marşa basın, kablodan şaseye kıvılcım atlaması oluyor mu? Var ise ateşlemenizde sıkıntı yok , yakıt veya karbüratör kaynaklı sıkıntınız olabilir. Kıvılcım atlaması yok ise muhtemelen statör arızasıdır, başıma geldi oradan biliyorum.

mterayes26
26 Ocak 2015, 22:28

Ateşleme yok, statör neden değişti. Buji ve okuyucu kontrol

Sokollu
26 Ocak 2015, 22:51
Arkadaşlar motosikletim 2 gündür sorunsuz çalışmakta. Ustaya veya servise gitmedim. Birkaç arkadaşın önerisi ile enjektör temizleyici görevine gören bir yakıt katkı maddesi aldım ve Petrol ofisi'nden depoyu fulledim. Şu an bir sıkıntı yok çok şükür. Bir daha ne koydukları belli olmayan benzincilerin önünden geçmem.

Statör 2 ay önce kadar değişti. Akü kendini şarj etmiyordu. Elektrik aksamı ile ilgili bir talihsizlikmiş fazla bir bilgi sahibi olamamıştım.

samet10
01 Şubat 2015, 21:50
enjektör temizliği mi?

nerden benzin alıyodun ki hacım yakıt kirliliğinden olmuş öyle miiii