PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 inç yerine 17 inç jant hakkında

lokman33
22 Ocak 2015, 23:00
Merhaba üstadlar honda cgl motosikletin orjinal jantı 18 inç uygun fiyata ikinci el çelik jant bulamadım 17 inç bulabildim motosikletime uyar mi konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan detaylı bilgilendirme yapmalarını rica ediyorum hız meraklısı değilim şehirler arası yolculukta yapmıyorum hatta trafike bile bile çıkmıyorum sadece mahalle arasında canım istediği zaman vaktim ve hava şartları müsait olduğu zaman kullanıyorum { >>> trafikteki kastım anacaddeler demogoji malzemesi olmasın < <<} saygılar

oyunageldim
22 Ocak 2015, 23:36
Herhalde olmaz,hesaplı bulmuşsunuz ama üzerine 17 lastikte almanız gerekicek belkide şambrelde bunları iyi hesab ettinizmi

Motorunuz 3cm alçalacak,en önemlisi disk~balata kombinasyonuda var acaba denk gelirlermi
Arka kampana yeni jantlarınızada uymayabilir,jant genişliğinin maşalara uyumu ve çamurluklarda oluşacak boşluklar

Km göstergeside teker daha fazla döneceğinden daha fazla göstermesi gibi
Bence bu işe hiç bulaşmayın :)

GYNK14
22 Ocak 2015, 23:36
Ön mu arkami

lokman33
22 Ocak 2015, 23:46
Ön mu arkami

iki tane cgl var biri zaten çelik jantlı diğeri tel jantlı lastik te sıkıntı yok ama bazı teller paslanmış çelik jant yapmayı düşünüyorum

oyunageldim
22 Ocak 2015, 23:47
Ön mu arkami

Önü 17 arkayı 18 yapma olasılığı nedir :)
Yada tersi :)

Sinan Er
23 Ocak 2015, 00:30
Motosiklet tekerleğinde yol tutuşu baz alınır.

Ön lastik çukurlarda ilk darbeyi karşılayan olduğu için arka tekerden büyük olabilir. Bu endurolarda 21 custom motorlarda 30 inçe kadar çıkabilir.

Ama arka jant tam tersi çekiş tekerleği olduğu için lastik geniş çap standart olur. Yani arkayı büyük önü küçük yapma sürüş dinamiğini büyük ölçüde etkileyecektir. Ama arkayı sabit bırakıp önü büyütmen sorun yaratmaz.

GYNK14
23 Ocak 2015, 00:38
Abi on disk frense bilemem ama kampana on jant uyar