PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsiklet çalışmıyor

Utku Onar
18 Ocak 2015, 13:06
Abilerim motorsikletim cg 100 motorsikleti soğuk zamanlarda vurdurarak çalıştırıyordum ama 3 gün çalışmadı vurdurmayla da çalışmıyor şimdi. Benzin var akü var gibi farlar parlak yanıyor, motorsiklet garajda duruyor. jikleyi açıyorum marşa basıyorum marşı alıyor motor 1-2 saniye çalışıyor sonra hemen stop ediyor ve bi daha çalışmıyor. Sorun ne olabilir ?

austere
18 Ocak 2015, 13:29
Şu anda benim motorumunda aynı problemi var. Benimki yaklasık 10 saniye çalışıyor. Sonrasında öksürmeye başlayıp ne kadar az versemde stop ediyor. Uzun bi süre tekrar çalışmıyor. Ayak marşıda işe yaramıyor. Aküm dolu benzinde var içinde. Konu takip...

Utku Onar
18 Ocak 2015, 14:04
aynen akü benzin var çalışmıyor yağ kalınsa ondan mı acaba?

shooter1
18 Ocak 2015, 15:27
jikleyi tam açık pozisyonda marşa bas hafif gaz vererek dene bakalım sonra jikle yarım açıkta kalsın biraz ısınınca tamamen kapat

austere
18 Ocak 2015, 15:42
Bujiyi söktüm biraz önce. Baktım ki yağ tutmuş ucu simsiyah olmuş. Galiba yeni bir buji almam gerekecek çünkü açarken plastik kısmını kırdım. Ne kadardır buji fiyatları ?

Mertcan39
18 Ocak 2015, 15:49
5 lirayada vvar 50 tl yede

edit bujide plastik kısım ?

austere
18 Ocak 2015, 16:05
5 lirayada vvar 50 tl yede

edit bujide plastik kısım ?

bu bujinin başlığını çıkarttım sonra taktım anahtarı bi çevirdim kıtırt etti elimde bi plastik parça kaldı sonra onun içinden buji çıktı.

edit : bujinin oldugu kısım değil tam tersi kısım.
edit2 : http://i.hizliresim.com/oYd77m.jpg

Mertcan39
18 Ocak 2015, 16:07
buji piposu :)

austere
18 Ocak 2015, 16:10
evet olabilir fotoğrafını yükledim üst mesaja editleyip

Mertcan39
18 Ocak 2015, 16:11
tam olarak bujiyi kırmışsın sorması ayıp nasıl başardın onu alıp bi buji satan yere git bosch yada ngk al tak motoruna ama çaakma olmasın dikkat et

shooter1
18 Ocak 2015, 16:16
tam olarak bujiyi kırmışsın sorması ayıp nasıl başardın onu alıp bi buji satan yere git bosch yada ngk al tak motoruna ama çaakma olmasın dikkat et
çakma olup olmadığını nasıl anlayacağız orjinalini doğru düzgün göremedik :)

austere
:)) anahtari takip çevirdim ilk önce dönmedi. Sonra biraz fazla güç uyguladim sıkıştı herhalde diye çat dedi içinde gitti :))

Utku Onar
jikleyi tam açık pozisyonda marşa bas hafif gaz vererek dene bakalım sonra jikle yarım açıkta kalsın biraz ısınınca tamamen kapat

gaz vermeye fırsat olmuyorki olduğundada direkt çok hafif gazda stop ediyor

Mertcan39
18 Ocak 2015, 16:17
takınca anlaşılıyor :D orjinal parça saten yerlere gitsin mesela ben opardan aldım :D

mterayes26
18 Ocak 2015, 16:56
Bujiyi ngk al, depo musluğu konumu nasıl p motora ya benzin gitmiyor, ya karbüratör yada ateşleme

Ama önce depo konumu

Utku Onar
18 Ocak 2015, 21:54
Bujiyi ngk al, depo musluğu konumu nasıl p motora ya benzin gitmiyor, ya karbüratör yada ateşleme

Ama önce depo konumu

bujiyi serviste değişmişlerdi son gittigimde markasını bilmiyorum 5 liralık bi bujiyi karbüratöre bi bakayım en iyisi

mterayes26
19 Ocak 2015, 01:29
Karbürötöre benzin geliyor mu ateşleme varmı onu bi kontrol et önce

GYNK14
19 Ocak 2015, 12:26
aynı sorun bende de vardı calıssa bıle gitmiyordu dun karbüratörü temizledim içi çok pisti şimdi iyi çalışıyor baktırmakta fayda vardır ;)

mterayes26
19 Ocak 2015, 13:14
aynı sorun bende de vardı calıssa bıle gitmiyordu dun karbüratörü temizledim içi çok pisti şimdi iyi çalışıyor baktırmakta fayda vardır ;)

Neler çıktı mesela

Utku Onar
19 Ocak 2015, 20:03
okulum olduğundan fırsatım olmuyor ki :pr: ama perşembe günü bakacağım sizi de bilgilendiririm ateşleme var ama akü var ama bilmiyorum gösterceğiz artık. Bi de size sorum olacak sizce siyah motorsiklete kahverengi koltuk olur mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/87/48/f0/8748f0866caf28c17cab39da60a21e27.jpg

GYNK14
20 Ocak 2015, 01:05
Neler çıktı mesela ilkten soktuk temizledik taktik duzelmedi ici dolu kirmizi benzin yapismis 10 senedir temizlenmemis galba sonra yenden soktuk iyi dagittik karburatoru heryerini temizledik ne varsa taktik gaz iyi yiyor sonra motoru evin altina cektim duruyor

Utku Onar
20 Ocak 2015, 19:59
fikri olan tecrübeli abilerim, ustalarım görüşlerinizi bekliyorum

GYNK14
20 Ocak 2015, 20:06
Kardes sorun karburatorden olabilir benim motor 1 ay yatiyordu zor calisiyor memeler tikanmis az benzin geldigi icin zor calisiyor gitmiyordu bi baktir

Utku Onar
20 Ocak 2015, 20:12
Kardes sorun karburatorden olabilir benim motor 1 ay yatiyordu zor calisiyor mezeler tikanmis az benzin geldigi icin zor calisiyor gitmiyordu bi baktir

servis çok ilgisiz ama yine de gitmek zorundayım sanırım çünkü niğde gibi küçük bir yerde tamirci bulmak ta zor ama bende parasıyla da olsa karbüratörü temizletmeyi düşünüyorum başka ne yaptırmalıyım ?

GYNK14
20 Ocak 2015, 21:01
Elin anahtar tutuyorsa yaparsin ben kendim yaptim kolay bisey

Enes ŞENTÜRK
21 Ocak 2015, 02:17
Aynı sıkıntı bende de var. Falcon crown 150 kullanıcısıyım. Benzin full akü dolu ama stop edince arada sırada en az 20 dakika çalışmıyor. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

GYNK14
21 Ocak 2015, 12:11
Buji ye bakin ayak ladami calismiyor

Utku Onar
21 Ocak 2015, 15:32
Buji ye bakin ayak ladami calismiyor

bujiyi değişeli çok az oldu ayakla çalışmıyor

Enes ŞENTÜRK
21 Ocak 2015, 15:46
yok ayakla da çalışmıyor ama bunu arada sırada yapıyor temassızlık söz konusu olabilir mi ?

mterayes26
21 Ocak 2015, 17:54
ilkten soktuk temizledik taktik duzelmedi ici dolu kirmizi benzin yapismis 10 senedir temizlenmemis galba sonra yenden soktuk iyi dagittik karburatoru heryerini temizledik ne varsa taktik gaz iyi yiyor sonra motoru evin altina cektim duruyor

Bakmadan da birşey denmiyor ki

GYNK14
21 Ocak 2015, 19:28
Suan motoru kullanmiyorum pis karburator motora nasil yan etkisi olur performans dusuklugu yakit motoru pek kullanmadim temizleyince duzelmeler olurmu .. Burdan pek bsy denmez motor sicakkende yapiyorsa olabilir ayni sorun arkadasimdada var ayakliklada zor calisiyor siz buji bajligina motora deydirin atesleme varsa kivilcim cikiyorsa sorun baska yerdendir

mterayes26
22 Ocak 2015, 14:38
Karbürötör.öyle hemen kirlenme yapmaz piposuz olarak bas marşa çalışırsa pipoyu at gitsin

Utku Onar
22 Ocak 2015, 16:57
Karbürötör.öyle hemen kirlenme yapmaz piposuz olarak bas marşa çalışırsa pipoyu at gitsin

pipo neresİ bilmiyorum

mtgemlik
22 Ocak 2015, 19:22
Pipo dedikleri bujinin üstüne geçirdiğin plastik bir şapkadır. Pipoya giren kablo viralıdır büyük ihtimal. Somun gevşetir gibi kabloyu sola doğru çevirip kabloyu pipodan çıkar. Kablonun orta kısmında incecik bakır tele benzeyen kablo vardır onu içinden bıçakla veya başka kesici aletle dikkatlice çıkar. (elektrik kablosundan bakır teli çıkarır gibi) Çıkardığın teli bujinin üstüne sıkıca sardıktan sonra marşa basabilirsin.

GYNK14
22 Ocak 2015, 23:29
Anahtar sokarak buji basligi motora deydir kivilcim varsa ordan degildir yoksa buji basligidir

Utku Onar
23 Ocak 2015, 23:06
Anahtar sokarak buji basligi motora deydir kivilcim varsa ordan degildir yoksa buji basligidir

yarın deneyim bi . ama sorun ateşleme motorunda olabilir mi acaba ?

GYNK14
24 Ocak 2015, 00:40
Mars motorumu diyorsunuz oysa mars motoru aku bitik gibi calisiir baygin ama sizinki ayak marsiyalada calismiyor sorun bobin buji buji basligi karburator hepsini deneyerek eleyin

Utku Onar
29 Ocak 2015, 14:34
sorun cdi imiş yani elektriği düzenleyen parça imiş. baya bir uğraştılar ama sonunda çözüldü sorunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

sorun cdi imiş yani elektriği düzenleyen parça imiş. baya bir uğraştılar ama sonunda çözüldü sorunum

yani bu parça yanmış sanırım ama içim rahatladı 14 lira dedi 10 verdim çinlinin en sevdiğim özelliği :D parçaları sudan ucuz

shooter1
29 Ocak 2015, 15:38
iyi sorunu çözmüşsün benim cdi bir ara dengesizlik yapıyordu sonra durduk yere düzeldi üstünden 4500 km geçti sıkıntı yapmadı :)

Utku Onar
29 Ocak 2015, 18:08
iyi sorunu çözmüşsün benim cdi bir ara dengesizlik yapıyordu sonra durduk yere düzeldi üstünden 4500 km geçti sıkıntı yapmadı :)

teşekkür ederim valla niye yandı niye bozuldu fikrim yok sizce neden olabilir ?

mterayes26
29 Ocak 2015, 18:39
Motora aküsüz bindin mi hiç yani zayıf akü ile

Utku Onar
29 Ocak 2015, 19:54
Motora aküsüz bindin mi hiç yani zayıf akü ile

hayır binmedim

Hasan7
30 Ocak 2015, 22:03
valla aynı olay 4 gündür benim başımdada vardı antalya gibi kışın bile sıcak olan bir yerde sabah yada akşam farketmeden marş yaptığımda bir 10 saniye çalışıyordu sonra stop ediyordu bir daha basıyordum 5-6 saniye öksürerek çalışıyodu sonra hiçbir şekilde çalışmıyordu bi 20 dakika sonra çalışıyodu oda şansa, açtım karbüratörü temizlemek için, içi pırıl pırıl yinede ben hava tuttum ama nafile aynı problemi az önce dükkandan gelirken yine yaptı meğerse sorun 35 tl para verip aldığım, lafta uzun ömürlü iridyum bujidenmiş. Belkide çakmasıydı ama hertarafı yağ içindeydi eski yedek bujimi taktım tek marşta şak çalıştı vede motorun titreşimi azaldı burdan antalyadaki tüm motorcu-arabacı-araba aksesuarcı ustayım diye geçinen kan emici şerefsiz insanların, esnaflığın yüzkarası olan para uğruna insanların hayatıyla oynayan herkeze selamlar özelliklede eski sanayideki erol motora :jocolor:

mterayes26
31 Ocak 2015, 01:08
valla aynı olay 4 gündür benim başımdada vardı antalya gibi kışın bile sıcak olan bir yerde sabah yada akşam farketmeden marş yaptığımda bir 10 saniye çalışıyordu sonra stop ediyordu bir daha basıyordum 5-6 saniye öksürerek çalışıyodu sonra hiçbir şekilde çalışmıyordu bi 20 dakika sonra çalışıyodu oda şansa, açtım karbüratörü temizlemek için, içi pırıl pırıl yinede ben hava tuttum ama nafile aynı problemi az önce dükkandan gelirken yine yaptı meğerse sorun 35 tl para verip aldığım, lafta uzun ömürlü iridyum bujidenmiş. Belkide çakmasıydı ama hertarafı yağ içindeydi eski yedek bujimi taktım tek marşta şak çalıştı vede motorun titreşimi azaldı burdan antalyadaki tüm motorcu-arabacı-araba aksesuarcı ustayım diye geçinen kan emici şerefsiz insanların, esnaflığın yüzkarası olan para uğruna insanların hayatıyla oynayan herkeze selamlar özelliklede eski sanayideki erol motora :jocolor:

Günaydın hep bundan bahsettim iridyum her.motora gelmez

Hasan7
31 Ocak 2015, 21:07
Günaydın hep bundan bahsettim iridyum her.motora gelmez
burda birçok arkadaşım dylanında iridyum kullanıyor ama benim motorda problem çıkardı :cherry: sahte ngk bujileri araştırdım netten vede bendeki iridyum ve yedekte duran iki bujide sahte çıktı :queen: hadi biri motorun üstünde geldi para vermedim ikincisini idarelik 7 tl ye dandik bir yerden aldım ama iridyuma 35 tl para saydım ve antalyanın lafta en iyi motorcularından erol motordan aldım şerefsizin sattığı mal sahteymiş
Bu siteden alsam sahte çıma olasılığı varmıdır ? yada muadili olan densoyu alsam tavsiye edrmisiniz ?
http://bujimarket.com/266-cr8ehix-9-iridyum-buji-087295137970.html