PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 acil yardım elektrik sorunu

redcaptain
18 Ocak 2015, 00:28
herkeze iyi geceler bu konu varmıydı bilmiyorum ama biraz arastırdım ama aradığım cevabı bulamadım simdi motor marşla çalışmıodu aku bitikdir diye aku aldım taktım 1 gün marşla çalıştı sonra çalışmamaya başladı kornaya basınca gösterge ısıkları sönüodu yine de çalmıodu aku şarj olmuo diye sorun konjektörde olabilir diye konjektörüde değiştirdim aku yine sarj olmuodu akuyu aldıgım yere gidip sorun olduğunu söledim yenisiyle değişti yine 1 2 gün iyiydi sonra marş basmamaya başladı ama kontagı açtığımzaman gösterge ışıkları geliodu ama 2 hafta falan geçti işte bugun kontagı çevirdiğimde gösterge lambaları yanmadı ayakmarjla çalıştırdım yine farları açtığımda gösterge lambaları sönüo farlar açıkken sinyali yaktığım da motor sinyal ritminde gaz yemio yani elektrik kesi farlar açıkken 1. viteste kalktığımda motor gitmio ama kapttıgımda normale dönüo farlar açıkken hele korna bastıgımda giderken hızım ortalama 80 90 ken sanki kontak kapatmışım gibi oluo kornayı buraktığımda normal. yardımcı olabilirseniz sevinirim buarada gösterge içine led yapmıştım serit led 3 erli

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

yada cevabını bulabiliceğim bir konuya yönlendirirseniz sevinirim

crxforever
18 Ocak 2015, 12:42
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/3794-yamaha-ybr125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-2221.html

ybr ciler genelde bu adreste oluyor.:cat:

bence sıkıntı kontaktan veya buji kablosundan olabilir. bir elektrik kaçağı gereksiz stop etmelere sebep olabiliyordu.

Mertcan39
18 Ocak 2015, 13:18
motorun şarjıını ölçtürdünüzmü alternatörde olabiblir sorun aküsüz bile çalışması gerekir motorun çalıştığı an aküyle işi bitiyor çünkü kornaya fila bastığınnızda aşırı derece göstergeler filan düşüyorsa kaçak vardır bi yerde aküyüde o boşaltıyor olabilir

redcaptain
18 Ocak 2015, 18:57
sanırım biraz önce yemek almaya gittim farlar canlandı korna normal marştan bile çalıştı acaba bu şaseyi nasıl bulabilirim

Mertcan39
18 Ocak 2015, 19:16
bi kornaya giden kablolara bak fara giden kablolara bak soketlere filan bak belki erimiştir şase yaptırıyordur