PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sinyallerin dördü aynı anda yanıyor. acil yardım

speed06
16 Ocak 2015, 19:05
motorum ninja 250 r arka stop sinyal birleşik olan stobu aldım taktım yanıp sönmedi sadece sinyal verdiğim tarafa yanıyordu serviste dediler önleri de led yapman lazım neyse sonra öne de led aldım kendimm taktım bu sefer sinyale basınca 4 ü aynı anda yanıyor ne yapa bilirim ? sorun nedir? bilgisi olan var mı

serkanADH13
17 Ocak 2015, 00:52
kabloları yanlış bağlamış olabilirsin,

Tekrar Kontrol Etmeni Öneririm...

speed06
17 Ocak 2015, 01:26
sök tak sök tak bi hal oldum önlerde sorun yok sanırım çünkü denedim bayağa bi.. servis sanırım arkayı taktığında yanlış bağladı yardın bi arkayı denicem artk...

sahin08
17 Ocak 2015, 01:50
4 ü birden yanmaz sağ ve sol sinyal kabloları birbirine değiyordur yada bir ampulun 1 ucuna sağ sinyal artısı diğer ucuna sol sinyal artısı giriyor olabilir

bide genelde sinyal rölesi kondansatör deşarjlı çalışır (normal ampul için ) kısa devreyi yada yanlış bağlantıyı giderip led için uygun bi röle kullanmanız lazım

canerol
17 Ocak 2015, 10:59
aynı dediğin stobu bende arkadaşın motoruna taktım.dediğin gibi 4ü değilde önler normal arkası ise 2li yanıyor.araya bi devremi rölemi ne takıp düzeliyormuş herhalde öye bişe yaptırcam dedi.

cbr1907
17 Ocak 2015, 13:21
Led sinyaller yeterli akım çekmediği için flaşör devreye girmez ve ampul gibi yanıp sönmez.Paralel olarak ampulleri de bağlamalı yada düşük dirençli bir flaşörle değiştirmelisiniz.Bir elektrikçiye led sinyalleri gösterip alabilirsiniz.

speed06
18 Ocak 2015, 00:14
yahu servise götürdüm adam ben anlamam dedi elektirikçiyi aradı o dedi bende yapamadım daha önce... bukadar zor olmasa gerek.
bir işi de tam yapan birini görsem saşırcam ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

ampulleri paralel olarak bağlasam bir sorun olurmu ? ağır gelmez mi bu sefer ?