PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ATV için kabin yapımı

EnemyHunter
15 Ocak 2015, 10:58
Merhaba benim 2006 model polaris hawkeye 300cc lik atv motosikletim var kış ayları için üzerine takıp çıkarmalı kabin yaptırmak istiyorum fakat bu kabini neresi yapabilir sanayide nereye gitmek lazım hiç bir bilgim yok bu konuda yardımcı olabilecek varmı ? Kabin ebay sitesinde satılıyor fakat benim ATV'ye uyumlu değil görünüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=rhlk6Yt2s9o

Buda benim ATV

http://i.hizliresim.com/rm1ola.jpg

hakikiteker
15 Ocak 2015, 11:10
Bence projesini çizip, bir demirciye yaptırın. Çok yüksek bir beklentiniz yoksa; brandacıdan da çardaklara kışın takılan naylonlardan yaptırırsınız. Güzel olur mu bilmiyorum, işçiliğe bağlı ama iş görür.

EnemyHunter
15 Ocak 2015, 11:20
Bence projesini çizip, bir demirciye yaptırın. Çok yüksek bir beklentiniz yoksa; brandacıdan da çardaklara kışın takılan naylonlardan yaptırırsınız. Güzel olur mu bilmiyorum, işçiliğe bağlı ama iş görür.

web sitelerinde pdf olarak bir döküman koymuşlar sanırım projeye benziyor demirciler bunu görürlerse yapabilirler mi acaba ?

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0506/1801/files/QuikCab_Hardware_Assembly_List_PDF.pdf?1687

hakikiteker
15 Ocak 2015, 12:07
Bütün ölçüleri yazıp, adama sistemi ve beklentilerinizi iyice açıklamanız lazım. Aksi takdirde uğraşmak istemez ya da çok para ister, gerçi ölçülerle gittiğinizde de uğraşmak istemeyebilir. En güzeli gidip demircilere fikir danışmanız.

alikan
15 Ocak 2015, 12:40
Abicim bunun maliyeti malzeme ve işçilik

Güzel bi proje çizersen bu projenin geri çevirceklerini sanmam şuan elimde program yok bana özelden motorun bir kaç fotoğrafını yolla tahmini ölçüleri yollarsan sana ufak bi taslak hazırlarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Abi videoyu şimdi izledim de aklıma evde çamaşır kurutmak için kullanılan askılar aklima geldi çok kolay bi çalışma şekli var burada demirciden çok bırandacı ya iş düşüyor bırandacı güzel yapamazsa hiç bi şeye benzemez

Ramazan Can
15 Ocak 2015, 13:29
brandacıya gittinmi onlar hallediyorlar... ben forklift e yaptırmıştım... çok güzel olmuştu

EnemyHunter
15 Ocak 2015, 13:40
Abicim bunun maliyeti malzeme ve işçilik

Güzel bi proje çizersen bu projenin geri çevirceklerini sanmam şuan elimde program yok bana özelden motorun bir kaç fotoğrafını yolla tahmini ölçüleri yollarsan sana ufak bi taslak hazırlarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Abi videoyu şimdi izledim de aklıma evde çamaşır kurutmak için kullanılan askılar aklima geldi çok kolay bi çalışma şekli var burada demirciden çok bırandacı ya iş düşüyor bırandacı güzel yapamazsa hiç bi şeye benzemez

Kabini ürüten firmanın yayınladığı pdf belgesinde gerekli malzemeleri ve nasıl yapılacağını yazmış az çok dediğiniz gibi çamaşır kurutma askılığının tersine benziyor ben size en kısa sürede atv nin fotolarını göndereceğim yardımcı olursanız çok sevinirim ölçüleri derken atv nin boyunun ve eninin ölçüleri mi yoksa sadece arka tarafından biraz direksiyonun önüne kadar ki ölçüleri mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

brandacıya gittinmi onlar hallediyorlar... ben forklift e yaptırmıştım... çok güzel olmuştu

Bu videoyuda alıp sanayide bir kaç brandacıya filan bi danışayım en iyisi

Ramazan Can
15 Ocak 2015, 14:25
brandacı benim forklifte ince boru demirden çıtalar kullanarak ve fermuar sistemi ile yaptı süper olmuştu.... git bi sor...