PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : salıncak(mafsal) burcunu kendimiz değiştirebilir miyiz ?

tahsins
13 Ocak 2015, 22:53
Zinciri yağlarken birde ne göreyim , arka salıncak sağa sola oynuyor. Anlaşılan burc dağılmış. Zaten dengesizleşmişti motor son zamanlarda. Sanırım burc yüzünden.

Daha önce burc değişen var mı? Nedir önerileriniz ? Birde burc yerine komple burclu milde satılıyor. Komple değişmek daha mı iyi olur ?

oyunageldim
13 Ocak 2015, 23:04
Bence gayet kolay,burçların aşınması biraz zordur,genelde sarı malzeme kullanılır,milinizde aşınmış olabilir
Ama değiştirmek bence kolay,önce teker,sobrada arka amortisörleri kurtarıyorsun,öndeki milide söktükten sonra tamamdır

Maşayı biryere güzelce dayayıp,burçlara göre bir mil yada boru ile çekiçle vurarak çıkarabilirsin,dikkat etmen gereken burç yataklarına zarar vermemek
Yada hidrolik pres olan bir yerde dahada kolay değiştirebilirsin

ogzcngdk
13 Ocak 2015, 23:19
abi bildiğim kadarıyla sen motorun orasını burasını söküp değiştirebiliyorsun. burçta değiştirilir diye düşünüyorum ama mili yerinden çıkarmak zorlayabilir

tahsins
13 Ocak 2015, 23:49
Teşekkürler arkadaşlar. Ama beni aşacak bu. Tamirci 40-50tl tutar demişti. Riske girmeye gerek yok. Öpüleceğiz el mecbur.