PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBR250R ın Lastiği Yarıldı, Yardım?

LynXMaSTeR
11 Ocak 2015, 22:14
9500 Km de ikinci el olarak aldığım Honda CBR250R motosikletim şu anda 10300 Km de,
üzerinde fabrika çıkışı IRC Road Winner lastikler var.
Motor 10 gündür arkadaşın garajdaydı, bugün arkadaş saolsun eve getirdi motoru, hava da güzel gezerim dedim, ancak o da ne bi baktım ön lastik yarılmış.
Ne zaman ne şekilde olduğunu hiç bilmiyorum, garajda durduğu sürede olmuş olamaz, çünkü hiç kullanılmadı.
Fotoğraflarda görüldüğü gibi biraz çekiştirsek kopacak durumda bir yarık var.
Acaba bunun tamiratı mümkün mü, ne yapabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum?

https://www.dropbox.com/s/yy69471fylmvf1g/20150111_171516.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vt2w4w90tgqio0e/20150111_171535.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ci9jkyoh37uv8eq/20150111_171545.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ub5nco7j6cd69k6/20150111_171606.jpg?dl=0

beyefendi
11 Ocak 2015, 22:35
Eskisi gibi olmaz asla değişmeden, diken üstünde olursun hep :(

almpoz
11 Ocak 2015, 22:50
lastiğine muhtemelen cam parçası batıp çıkmış abi değiştirirsen daha güvenli olur.

umuttuna
11 Ocak 2015, 23:12
Mecbur degistireceksin zaten tamir olmaz.bi cift pirelli rosso 2 aliyosun keyfine bakiyorsun arkadasim.on arka 700 tl

Karalı
11 Ocak 2015, 23:13
Değiştirmeniz lazim balon yapar sıkıntı yani

KYorulmaz
11 Ocak 2015, 23:14
Dostum bir diablo rosso2 çaksan keyfinden geçilmez motorun.
Tabi imkan var ise hem yama ve tamirden çok daha güvenli olur :cat:

ardacik
11 Ocak 2015, 23:39
Lastikleri deistiriyosun rosso2 olur michelin olur sonra yeni bir motora binmenin keyfini suruyosun :)

LynXMaSTeR
11 Ocak 2015, 23:56
şu an lastik değiştirme durumum yok. o yüzden varsa bildiğiniz tamirat yöntemi onları alayım ben :)
japon felan sıksam iç tarafa yapıştırsam o şekilde idare eder mi?
yazın sonunda zaten satıcam motoru, o zamana kadar idare etmez mi?
biri bana sevabına 110/70/17 lastik gönderebilir mi :)

fearlesboyy
12 Ocak 2015, 00:34
tamir olsada sorun sen gerçekten o lastiğe kaldiki ön lastik güvenip 100 km nin üzerine çıkabılecekmisin.bence hayatınla kumar oynama bir an önce değiştir.durumun yoksa bile cıkma ucuzdur ondan al yada hiç alamadın ucuz 100 luk bır lastık al bundan iyi

LynXMaSTeR
12 Ocak 2015, 00:50
hocam o haliyle 140-145 felan yaptım, yolda ıslaktı, her vites yükselttiğimde patinaj yapıyodu, bi sıkıntı olmadı, ama artık sakin kullanıcaz anlaşılan.
yok mu fazla lastiği olan :)

erkanzdemir
12 Ocak 2015, 01:09
Fotoğraftaki lastik 4 teker arabamda olsa 30 km üzerine çıkmadan gider imkanım ve diğer lastiklerin km sine göre 4 lastiğimi değiştiririm.

Sizde öyle yapın iki adet yeni lastik alın yada motoru satışa çıkarıp binmeyi kesin lastiğin durumunuda alıcıya açıklayın ki aldığında ölmesin.
Sizde binip ölmeyin.

LynXMaSTeR
12 Ocak 2015, 01:49
Fotoğraftaki lastik 4 teker arabamda olsa 30 km üzerine çıkmadan gider imkanım ve diğer lastiklerin km sine göre 4 lastiğimi değiştiririm.

Sizde öyle yapın iki adet yeni lastik alın yada motoru satışa çıkarıp binmeyi kesin lastiğin durumunuda alıcıya açıklayın ki aldığında ölmesin.
Sizde binip ölmeyin.

hocam ben de farkındayım bu şekilde tehlike ancak şu an için maddi olarak durumum yok.
anladığım kadarıyla tamir olayı olmuyo, ya da kimse tavsiye etmiyo :)
yeni lastik alanlardan eskisini talep ediyorum, varsa sevabına bi ön lastik gönderin, dua ederim :)

BlackGhost
12 Ocak 2015, 01:54
işin gerçeği lastikleri değişmessen Allaha emanet gidersin,bir ıslak yada patika yolda o lastikler fena patlar.zaten irc dediğiniz naylon lastik,10bin km iyi yapmış o lastikler...
Maddi durumunuz hayatınızdan daha değerliyse kullanmaya devam edin.Yada maddi durumunuzu düzeltene kdar otobüs-minibüsle idare edin...

LynXMaSTeR
12 Ocak 2015, 02:11
bu haliyle sürmeye devam ederim demiyorum ama şu an sıfır lastik alacak gücüm yok diyorum sadece.
motor yatıcak artık bi süre sanırım. ya da lastikçilerden az kullanılmış lastik arıcam.

Sokollu
12 Ocak 2015, 02:18
hocam o haliyle 140-145 felan yaptım, yolda ıslaktı, her vites yükselttiğimde patinaj yapıyodu, bi sıkıntı olmadı, ama artık sakin kullanıcaz anlaşılan.
yok mu fazla lastiği olan :)

Motoru alalı yazdığına göre daha 1000 (bin) km bile olmamış. Vites yükselttiğinde patinaja düşen bi motorda 140-145 yaptın,ve ıslak zeminde. Tebrik ediyorum seni :rendeer:

Geçmiş olsun.

İbrahim
12 Ocak 2015, 02:20
arkadaşım savanın uygun fiyatlı lastikleri var bir araştır taksitle veren biryer vardır, mutlaka ne yap et değiştir derim bende herkez gibi o dediğin hızda giderken o lastiğin çıktığını hayal bile etmek istemiyorum.
şu lastikte işini görür gibi 140'a çıkılırmı bilemem ama 9 taksit 95tl daha ne olsun :)
http://www.motosikletaksesuarlari.com/110-70-17-UN-9817-TL-_11594.html

LynXMaSTeR
12 Ocak 2015, 02:45
Motoru alalı yazdığına göre daha 1000 (bin) km bile olmamış. Vites yükselttiğinde patinaja düşen bi motorda 140-145 yaptın,ve ıslak zeminde. Tebrik ediyorum seni :rendeer:

Geçmiş olsun.

1-2 viteslerde yapıyo genelde, yüksek hızda patinaja düşmüyo.
lastikler naylon olduğu için ıslak zeminde kayması normal zaten, bi de soğuk hava da etkiliyo sanırım.
ben burda "nolacak yaa bu lastikle de giderim ben, usta şoförüm" gibi bi tavır takınmıyorum. ki öyle düşünüyo olsam sormam, o haliyle sürmeye devam ederim :)
hani alabilecek durumum olsa zaten bu başlığı hiç açmazdım. Eğer ki bi tamirat durumu olabiliyorsa diye yardım almak için sordum.

arkadaşım savanın uygun fiyatlı lastikleri var bir araştır taksitle veren biryer vardır, mutlaka ne yap et değiştir derim bende herkez gibi o dediğin hızda giderken o lastiğin çıktığını hayal bile etmek istemiyorum.
şu lastikte işini görür gibi 140'a çıkılırmı bilemem ama 9 taksit 95tl daha ne olsun :)
http://www.motosikletaksesuarlari.com/110-70-17-UN-9817-TL-_11594.html

Hocam o lastiklerin maksimum hızlarını belirtmemişler ama bilmiyorum nasıldır.

BatuhanK
12 Ocak 2015, 03:15
O şekilde binmeyin motora, binecekseniz de çok yavaş binin çünkü bir şe yolacaksa aniden olacaktır. Durumunuz yoksa lastik değişimi yapan yerlerden çıkma lastik bakının.

LynXMaSTeR
12 Ocak 2015, 11:37
Balıkesirde çıkma lastik satan bi yer var mı bildiğiniz?

rebel_punto
12 Ocak 2015, 11:45
Yaza satacağım demişsin ama heran gümleyebilir. Maddi imkanın yoksa çıkma mıkma al tak bişeyler. Zaten satarken bu şekilde satma veya sattığın kişiyi değiştirmesi konusunda uyar. Can taşıyorsun üstünde yazık.

LynXMaSTeR
13 Ocak 2015, 00:59
çıkma lastik bakınıyorum. satarken alıcıya durumu belirtirim kaldı ki alacak adam motorun her bi tarafına ince ince bakacaktır zaten.

EKONOMİ
14 Ocak 2015, 21:14
eski bisikletim geldi aklıma

lastiği sonuna kadar kullanıyordum; artık incele incele iç lastik görünüyordu
iç lastik balon gibi şişti gene değiştirmedim
eski iç lastik parçalarıyla sardım gene biniyorum bisiklete
birgün bisiklet sürerken GÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜMMMMMMM diye bir ses geldi bir baktım bisikletin lastik gümlemiş
yöresel tabirle "top attı" derler bizim orda
duruma şahit olan biri "aaaaahhhh hah hah hah hah bir iç, bir dış" dedi
o an anladım ki dış lastikten tasarruf ederken iç lastikten de olduk :D
gittim iç dış değiştirdim pederbank sağolsun bu gibi durumlarda kasko gibi :D

kıssadan hisse
Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olma