PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Agility City 125 yağda benzin kokusu

advanced
11 Ocak 2015, 16:50
Merhaba arkadaşlar,
Motorum 9000 km de hava filtresine son 1-2 aydır yağ geliyor tahliyeden de dışarı atıyor. hava filtresinden atılan yağ temiz hiç kullanılmamış gibi(kararmamış.. motor yağ eksiltmişmi bakayım diye yağ çubugunu çıkardım yağ eksiltmek bir yana tepeye kadar çıkmış ve hafif benzin kokusu geldi burnuma.yağ kendiliğinden dışarı aktı haliyle.sorun ne olabilir sizce.

Mertcan39
11 Ocak 2015, 16:55
eskiden bu forumda görmüştüm benzin vanasını kapamadığı için silindirin içi benzin dolmuş ve kartere inmişti sizdede böyle birşey olabilirmi acaba

advanced
11 Ocak 2015, 17:24
Cevap için teşekkürler nerdedir bu kapak, benim kontrol edebileceğim bir yerdemi acaba.

advanced
13 Ocak 2015, 00:23
Bugün servise gittim sıcakken baktıgın için benzin koktugunu söyledi.yagın viscozi,tesinde sorun olmadığını söyledi yağ değiştirdi komple tekrardan bilginiz olsun.Diğer gelen yağda şanzımandan hava filtresi kısmına geliyormuş.normal dedi..

arda4
22 Ocak 2015, 14:52
Bu "usta" denilen adamları bir temiz dövmeli!

"Sıcakken baktığın için benzin kokuyor" muşş. Yani motor sıcakken benzin tam yanmayıp sekmanı da geçip kartere girebilir çok normal öyle mi?

Arkadaşım sorun büyük ihtimalle yukarıda belirtilen mesele. Benzin musluğu benzini kesmiyor, silindirin içinde bir miktar benzin kalıyor. Benzin musluğu ve karbüratörü kontrol edeceksin.