PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aranıza yeni katıldım Ve ilk motosikletimi aldım

OnurD33
09 Ocak 2015, 11:21
öncelikle herkese merhaba forumu bu sabaha kadar pasif takip ediyordum artık üyelik açıp aktif olmanın zamanı geldiğini fark ettim. :) dün ilk motosikletimi almış bulunmaktayım. aslında kolay olmadı aile sorunları felan sık sık evde tartışmalardan sonra ailem bana plakasız mobiletimi satarsam bi tane ufak bütceli bi motosiklet alabileceklerini söyledi bende bunu istiyodum mondial 2014 uag modelini alabileceğimi söyledi bende seve seve kabul ettim ve bugün öğleden sonra alıyorum cg tipi motorlar ve motorcular pek tercih edilmesede ben herkese rahatca ısınabileceğime inanıyorum... :)

Mexico
09 Ocak 2015, 11:30
Hayırlı olsun.
Şahsen bende cg tipi motorlara/motorculara uyuz olurum. Ama uyuzluğumun sebebi aslında ne motorlar, nede üstündekiler. Sorun kafa yapısı. Apaçi diye tabir edilen,her şeyin en iyisini bildiğini zanneden, 30 liralık kaskla kendini ölümsüz sanan, hatta çoğu zaman motorun üzerine dümdüz yatıp,125 cc motor ile 200 km/h yapmaya yapmaya çalışan insanların cahilliğine gıcığım.
Ama sanırım sen onlardan değilsin. Sana tavsiyem motoruna iyi bakman. Mondial biraz nazlı biliyorsun.Bakımlarını eksik etmemeye çalış. Ailen konusuna gelince onlarada hak ver. Ve unutmadan muhtemelen korumalıkların şu an yok.
Hemen kask,mont,eldiven ve dizlik almalısın. Yoksa sonuç çok kötü olabilir. Korumalıkların en iyisini almaya çalış. Sonrasında zaten motorunu çalışıp,büyütürsün :)
Tekrar hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

OnurD33
09 Ocak 2015, 11:41
Şuanda kaskım ve eldivenim var motoru en fazla 10 ay felan kullanıp apachi veyahut cbr 125 almaya planlıyorum ben mobiletime gözüm gibi bakardım bunu gözümden sakınacam artık üstüne yatmak felanda bana göre değil zaten ben cg nin görüntüsünü klasik halini sevdiğim için onu aldım öyle alttakım büyütmeyede gerek yok performans için belli marka eğzoz ile değiştirecem ekzantriğe ise ufak bi ayar vermek var aklımda onda bile kararsızım yani durum şuanda bundan ibaret

Murat.K.
09 Ocak 2015, 11:45
kazasız belasız kullan inşallah.

CANER1405
09 Ocak 2015, 11:50
hayırlı olsun tekerin düz bassın.

OnurD33
09 Ocak 2015, 11:53
Hepinize teşekkür ederim sağolun... :)

fearlesboyy
09 Ocak 2015, 12:22
hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesın

Gökhan_Aygün
09 Ocak 2015, 13:48
Kazasız belasız sürüşler + Allah daha iyilerini de nasip etsin.Bir kaç foto koysaydın iyi olurdu forum zenginleşirdi:cherry:

Susuki
09 Ocak 2015, 13:52
tekerin düz bassın kazasız belasız sürüşler

kinqdai
09 Ocak 2015, 14:06
Hoş geldin, özellikle CG topluluğuna :) Allah kaza bela vermesin.

OnurD33
09 Ocak 2015, 14:12
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar hoşbuldum :) Resim yarından itibaren koymaya başlıyabilirim şuanda iş yerindeyim ve motorda bayide plaka takılıyo saat 3 de alacam varsa motor hakkında tavsiyeleriniz alabilirim :D

Artes
09 Ocak 2015, 21:10
Aileler her zaman ilk etapta karşı çıkar benim ailemde karşı çıkıyor,sana bu dönemde büyük sorumluluk düşüyor hem ailene kendini göstermen için ve tabiki kendi sağlığın için 10 kat dikkat etmen gerekir.. sonrasında zaten herşey gelişecek .. kazasız belasız dikkatli sürüşler :)

Capitao_3
10 Ocak 2015, 01:55
hoşgeldin ekipmanada para ayırmışsındır umarım

Berkay*
10 Ocak 2015, 02:03
Hayirli olsun. Bir de ceket baksan hic fena olmaz.

berkcigdem
12 Ocak 2015, 05:43
istediğin motora binebılırsın. motor tercihenede hiç birşey demem. cg tarzı begenıyorsundur zevk meselesi derim butcen ona yetmıstır eyvallah derim ama üzerinde o meşhur salakça şeyleri yaparsan işte o zaman seni sevmeyiz :D ama sen öyle bir arkadasımıza benzemıyorsun aman benzemede... kazasız belasız kullanman dileğiyle...