PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toplumca duyarsızlaşıyor muyuz ne oluyor bize?

white_king
08 Ocak 2015, 20:04
merhaba arkadaşlar 2 hafta önce başımdan geçen bi olayı anlatayım size her akşam yazıcak oluyorum malum finaller var anca fırsat bulabildim...yanlış hatırlamıyorsam cumartesi günüydü kahvaltı için evimin yakınındaki simitçiye gitmiştim neyse yeme içme faslı derken gözüm bi ara karşıya kaydı amanın birde ne göreyim turuncu siyah bir motor 100m karşımda(carrefour otopark)yerde boylu boyunca yatıyor.İçim acıdı birden neyse dedim sahibi şimdi görür kaldırır ama yok işin gamsız yanıda motorun yanından o esnada onlarca kişi geçmesi fakat kimse elini cebinden çıkarıpta motoru kaldırmaya tenezzül etmemesi..baktım olcak gibi değil aşağı yukarı 7-8 dk geçti hızlı hızlı gömdüm poğaçaları:) ve kalktım yerimden motora doğru yürüdüm gördümki motor 35 plaka bir duke 200 dü..neyse motoru kaldırmamla ben ikinci bir şoku daha yaşadım çünkü motorun yattığı sağ tarafta grenajda bir gopro(hero 3) duruyordu.bu nasıl bir duyarsızlıktır garip hissettim kendimi amacım motoru kaldırıp yoluma devam etmekti fakat öyle olmadı motora temas eden bendim arkamdan o kamera çalınsa benim başım yanıcaktı biliyorum..

Sonra nemi oldu mecburen benim olmayan bir şeyin nöbetini tutmaya başladım ama motorun yanında değil tabikide.açıkçası sahibiyle yüz göz olmak istemiyordum pek,tekrardan döndüm bizim simitçiye çay sigara çay sigara derken 20 dk sonra falan sahibi geldi.adam hiçbirşeyin farkında değildi motorun başında telefonla konuştu bi süre bi taraftanda goproyu kurcalıyordu derken işlerini bitirdi bastı ve gitti.

şimdi burdan o kişi bu yazıyı umarım okuyordur okusunki o gün onun sorumsuzluğu yüzünden ne çektiğimi bir nebzede olsa anlasın isterim::ranntign

hakikiteker
08 Ocak 2015, 20:54
Böyle bir durumda aslında düşen motoru kaldırmamak -eğer çalışır vaziyette değise- daha sağlıklı bence. Olur da motorda bir hasar meydana gelir, sahibi de fark etmezse iyilik yapayım derken adamın başını yakabilirsiniz :mrgreen: Etraftaki kişilerin de motordan anlamadığı için müdahale etmediğini düşünüyorum, evet duyarsızız çoğu konuda toplum olarak ama böyle bir konuda eğer motor; çalışmıyorsa, trafiği engellemiyorsa, yerde yattıkça hasarı artmıyorsa bence de hiç bulaşmamak en iyisi.

white_king
08 Ocak 2015, 21:10
Böyle bir durumda aslında düşen motoru kaldırmamak -eğer çalışır vaziyette değise- daha sağlıklı bence. Olur da motorda bir hasar meydana gelir, sahibi de fark etmezse iyilik yapayım derken adamın başını yakabilirsiniz :mrgreen: Etraftaki kişilerin de motordan anlamadığı için müdahale etmediğini düşünüyorum, evet duyarsızız çoğu konuda toplum olarak ama böyle bir konuda eğer motor; çalışmıyorsa, trafiği engellemiyorsa, yerde yattıkça hasarı artmıyorsa bence de hiç bulaşmamak en iyisi.
diyorsunda motor zaten hareket halindeyken veya bir kaza sonrasında metrelerce yerde sürüklenmiş bir halde değil bildiğin basit ayaklıktan
yana devrilme ciddi bir şey olacağını sanmıyorum..elbette size hak veriyorum ama dayanamadım öyle görünce umarım sizde bana hak veriyorsunuzdur:)

ahmetkorkmaz
08 Ocak 2015, 21:16
diyorsunda motor zaten hareket halindeyken veya bir kaza sonrasında metrelerce yerde sürüklenmiş bir halde değil bildiğin basit ayaklıktan
yana devrilme ciddi bir şey olacağını sanmıyorum..elbette size hak veriyorum ama dayanamadım öyle görünce umarım sizde bana hak veriyorsunuzdur:)

Erdemini yitirmemiş insanları görmek güzel oluyor, teşekkür ederim.

telike
08 Ocak 2015, 21:24
go proyu üstünde bırakmış gitmiş duke200 :D adamda para var malının değeri yok dünya umrunda değil. kamera çalınsa farkına bile varmaz. belki adama sen söylesen böyle böyle diye aman boşver ya der gibi bi yüz ifadesi takınacaktı sana karşı :D böyle bişeyin kıymetini bilmeyen insanlar delirtiyor beni..

white_king
08 Ocak 2015, 21:33
go proyu üstünde bırakmış gitmiş duke200 :D adamda para var malının değeri yok dünya umrunda değil. kamera çalınsa farkına bile varmaz. belki adama sen söylesen böyle böyle diye aman boşver ya der gibi bi yüz ifadesi takınacaktı sana karşı :D böyle bişeyin kıymetini bilmeyen insanlar delirtiyor beni..

aynen dediğin gibi dostum bende öyle bir şey olacağını tahmin ettiğim için başında durmadım zaten uzaktan seyrettim sadece

hakikiteker
08 Ocak 2015, 21:48

Yaptığınıza hak veriyorum tabii ki, böyle bir şey yapmanız takdire şayan. Diğer ihtimalleri de hatırlatmak istedim sadece, ben olsam bu düşüncemle bulaşmam şahsen.

Mamba09
08 Ocak 2015, 21:52
tebrik ederim dostum, iyi insanlar hâla var.

Leon10Rhyme
09 Ocak 2015, 11:02
Gerçekten tebrikler senin gibi insanların hala nefes alıyor olması hala bi umudun olduğu göstergesi :cat:

Alisilin
09 Ocak 2015, 12:08
Ben olsam da dokunmazdım motora, zaten yatmış kırılanı varsa kırılmış çok olsa bikaç lt benzini daha akar, fakat işin diğer yanı var... Adam o sıra gelse ters biri olsa motorumu çalıyo dese anlat artık düştüydü kaldırdıydım falan. Bi de suçlu gibi açıklama yap adama. Bu iyi senaryo. Kötüsü de var, yoldan gecen birisi kaldırdı motoru yoluna devam etti. Sonra biri daha geldi çaldı motoru, ve kamerada çekiyo bunları, anlat sonra karakolda mahkemede derdini. Hırsızlar zaten i... olurlar bi de bu adam da ortağım dese yandın kardeş.
Hadi ya falan dersiniz belki fakat bunlar yaşanmış ve yaşanması olağan şeylerdir. yanlış yere parkettiği için aracı iteleyen insanları hırsız diye polise şikayet eden insan gördüm.
Altında bi insan yoksa devrilmiş yatmış motora dokunmam asla.

Bune
09 Ocak 2015, 12:19
Adam başına gelse sen kaldırır kaldırmaz dese ki motorumu düşürdün polis çağıracağım ordan işbirlikçisi gelse bende şahidim dese ne yapacaksın?

Duyarlılık iyi hoşta çivisini çıkarmamak lazım, düşen motorcu görürsen koş kaldır ama düşen motor gördüysen işine bak boşver belki adamın başka bir sorunu var deposu yan taraftan delik yada yağ akıtıyor vs. servis çağırdı bekliyor yapma parmaklama. Gopro içinse madem yardım edeceksin yanına alıp simitçiye gitseydin geldiğinde uzaktan ıslık çal elinde salla gelsin yanına de ki bak kardeşim motorun düşmüştü buda altındaydı çalmasınlar diye aldım buraya getirdim. İnsansa teşekkür eder yemeğini o ısmarlar belki gider değilse de random sevap işlemiş olursun takılma bu kadar.

white_king
09 Ocak 2015, 17:41
anlaşılan bu konuda epey bi görüş ayrılığı mevcut..eyvallah hepinizin görüşlerine saygım sonsuz teşekkür ederim yorumlarınız için :)