PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grenaj hırsızları

lifeishope
08 Ocak 2015, 17:44
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 30 dakika önce başımdan geçen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Motoru alalı yaklaşık 1 hafta oldu trafik tescilden gidip ruhsat çıkartmam gerekiyordu aslında eve yürüme mesafesi ama , güneş ve kar bir arada olunca motor süresim geldi. Motoru küçükçekmece emniyet bahçe otoparkına parkedip içeri girdim max 10 dakika sonra ruhsat işlemlerini halledip çıktım. Motorun başına geldim kontaga anahtarı taktım, gözüme bir eksiklik çarptı dikkat edince motorumun sag arka grenajın çalındıgını , sol arkada sökmeye çalışılmış ancak vida çıkmadıgı için çalınamamış , hemen polise gidip durumu bildirdim belki mobese kayıtlarından bu şerefsiz bulunurda cezasını çeker. Sonuç olarak ilk defa başıma gelen bu olay neticesinde şaşırmaktan başka birşey yapamadım . Neyse allah beterinden korusun ... http://i.hizliresim.com/W6Q8LE.jpg
http://hizliresim.com/31qWnj

hakikiteker
08 Ocak 2015, 17:50
:cyclopsan Geçmiş olsun, belli ki çalan kişi(tartışılır) aynı renk aynı model bir motosiklet için çalmış. Çok abuk subuk bir olay cidden.

Proud
08 Ocak 2015, 17:52
Vay şerefsizler ya.. Ulan bu kadar mı açsınız arkadaş ya ? Polise haber verseydin, kamera vardır büyük bi ihtimal oralarda.

lifeishope
08 Ocak 2015, 17:57
:cyclopsan Geçmiş olsun, belli ki çalan kişi(tartışılır) aynı renk aynı model bir motosiklet için çalmış. Çok abuk subuk bir olay cidden.

Teşekkürler. Haklısın bu çevrede denk gelirse bakacagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Verdim dilekçe yazdım, bekleyip göreceğiz sonucu , yazık hakkaten

Bune
08 Ocak 2015, 17:58
Hocam emniyetin bahçesinde bu işi yapmak güven özveri ve tecrübe ister saçma olacak ama yolda düşmüş olma olasılığı var mı acaba?

EmirŞengezer
08 Ocak 2015, 17:59
Yuh artık daha neler göreceğiz. elleri kırılsın p.şların. size de geçmiş olsun.

lifeishope
08 Ocak 2015, 18:19
Hocam emniyetin bahçesinde bu işi yapmak güven özveri ve tecrübe ister saçma olacak ama yolda düşmüş olma olasılığı var mı acaba?

Düştüğünü zannetmiyorum çünkü hissedilmeyecek birşey degil ki :(

TEKNECI
08 Ocak 2015, 18:20
"... küçükçekmece emniyet bahçe otoparkı...??? + grenaj calinmasi???
walla inanilir gibi degil...
gecmis olsun!!!

CompanERROR
08 Ocak 2015, 18:20
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 30 dakika önce başımdan geçen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Motoru alalı yaklaşık 1 hafta oldu trafik tescilden gidip ruhsat çıkartmam gerekiyordu aslında eve yürüme mesafesi ama , güneş ve kar bir arada olunca motor süresim geldi. Motoru küçükçekmece emniyet bahçe otoparkına parkedip içeri girdim max 10 dakika sonra ruhsat işlemlerini halledip çıktım. Motorun başına geldim kontaga anahtarı taktım, gözüme bir eksiklik çarptı dikkat edince motorumun sag arka grenajın çalındıgını , sol arkada sökmeye çalışılmış ancak vida çıkmadıgı için çalınamamış , hemen polise gidip durumu bildirdim belki mobese kayıtlarından bu şerefsiz bulunurda cezasını çeker. Sonuç olarak ilk defa başıma gelen bu olay neticesinde şaşırmaktan başka birşey yapamadım . Neyse allah beterinden korusun ... http://i.hizliresim.com/W6Q8LE.jpg
http://hizliresim.com/31qWnj

ne denir ki :pale:

vader
08 Ocak 2015, 18:21
Motorun kendisini geçtiler, artık üzerindeki parçaları da çalıyorlar. Yuh! arkadaş.

shooter1
08 Ocak 2015, 18:23
geçmiş olsun ne yapacaklarını şaşırmışlar

lifeishope
08 Ocak 2015, 18:30
Saolun arkadaşlar 70 tl arka grenaj fiyatı sipariş verdik.

almpoz
08 Ocak 2015, 18:36
msx grom 125 değilmi o? hırsızlar iyice soğukta kafayı yedi baktı motoru çalınca polis yakalıyor bu seferde grenajlara dadandılar iyice geçmiş olsun.

SUN
08 Ocak 2015, 18:43
3 kuruşluk parça için adamların girdiği riske bak!!!
İpneler nasıl pratik olmuşsa artık, yakında motoru sürerken yan çantayı çalarsalar hiç şaşırmam.

Ufuk ARSLAN
08 Ocak 2015, 18:50
kücükçekmece eminetin önünde elinde mp5 ile nöbet tutan polis memuru arkadaş (bende sefaköyde oturdugum ve bu şubeye gidip geldigim için) motoru parçalamaya calışan bu şahsı görmemişmi yani. bahsettigin yer günün her saatinde yogun olan bir nokta nerden buluyorlar bu cesareti anlamıyorum acıkcası.

geçmiş olsun tekrardan. eger yolun düşerse tekrar oralara garajım acık her zaman gelirsen beklerim.

telike
08 Ocak 2015, 18:51
geçmiş olsun motor ne?

nines
08 Ocak 2015, 18:55
eğer adam oradan çalabiliyorsa polisin tanıdığı biridir. neyazıkki emniyette çürükler mevcut hatta bu hırsızlarla ortaklaşa çalışan bile var.

telike
08 Ocak 2015, 19:07
eğer adam oradan çalabiliyorsa polisin tanıdığı biridir. neyazıkki emniyette çürükler mevcut hatta bu hırsızlarla ortaklaşa çalışan bile var.

hırsızlar, torbacılar, adi suçlular.. teey yavrum tey neler neler. bişey emanet edeceksem hırsıza emanet ederim polise etmem. hırsız en fazla çalar. o da kesin çalar diyemeyiz yani :D

Susuki
08 Ocak 2015, 19:24
hoca osurursa cemaat ........
sonra da hırsıza emanet ederik biz :D
geçmiş olsun
grom değil bence ayakla çalıştırma olmaması lazım gromda

harung
08 Ocak 2015, 19:33
Yuh be! Bunlara bir de camimizi emanet ediyoruz...

yavuz benli
08 Ocak 2015, 19:53
Risk derken ne riski!! polis yakalasada noluyor ki millet birbirini öldürüyor yaralıyor da serbest kalıyor bi karenaj dan bisi olmayacağını hırsızlarda biliyor

EGELİ
08 Ocak 2015, 22:13
Hocam o parçanın vidalarını tam tutturmamışlardır titreşimden düşmüştür,öbür tarafta düşecekmiş ama vidadan kurtulamamış,adam niye çalsın emniyetin bahçesınden 70 tl.lik parçayı 2.elde 35 tl ye satar,o riske girmeye değmez,bence düşmüştür o , millet topcaseyi düşürüyor yine farkedemiyor..

Mertcan39
08 Ocak 2015, 22:21
geçmiş olsun diyecek birşey yok artık motoru götüremeyen parçalarını götürmeye başladı.

lifeishope
09 Ocak 2015, 00:34
Güzel kardeşim grenaj zaten bacagımn arasında sıkışık . Vidası çıksa bile düşemez zaten gittign mesafe 3 km .ki ben cebimden bozuk para düşse hissederim yolda,böyle bir şey söz konusu olamaz

oznkrçm
09 Ocak 2015, 00:47
"... küçükçekmece emniyet bahçe otoparkı...??? + grenaj calinmasi???
walla inanilir gibi degil...
gecmis olsun!!!

Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Eğer karakolun içinde eldivenlerim çalınmasaydı ben de sizin gibi düşünürdüm. Eldivenlerin gittiği bir yana biz hırsız mıyız yani diye bağıran polise evet diyemedim ona yanarım.

M.balibey
09 Ocak 2015, 01:33
kardeşim geçmiş olsun motoru çalanlara alıştık benzin çalana alıştıkta grenaj çalanı ilk defa duyuyorum adamlar artık parça parça çalıp tek motor mu yapıyor

sanayide bir çırak duran araçlardaki kaporta parçalarını araklayıp dükkanındaki hasarlılara takar parça parası alırdı bursada bunu yapan vardı acaba yakınlardaki tamircilerde yapmış olabilir mi diye aklıma geldi

berkcigdem
12 Ocak 2015, 05:55
oha şok oldum... geçmiş olsun...