PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung gt250 naked almalımıym ?

Ros1n2
08 Ocak 2015, 14:27
Merhabalar. Henüz 23 yaşındayım ancak 18 yıl kadar bisiklet ve e-bisiklet(4 sene) tecrübem vede 1 yıl kadarda 100cc motorsiklet tecrübem var yani çocukluğumdan beridir 2 teker üstündeyim. Son birkaç aydır yoğun araştırmalarım sonucu Honda cbr250 almak istiyordum ancak her türlü yolu denememe rağmen bir türlü cbr250 alacak parayyı denkleştiremedim. Bende başka alternatiflere yöneldim. Uzun uzun konuları okudum vede bana en doğru karar S&T gt250 naked modeli mantıklı geldi. aynı mahallede oturan bir arkadaşın bu motorsikletini kış şartlarından binemediği vede paraya ihytiyacı olduğu için sattığını gördüm.

- 2011 model
- 4 binde
- Muayenesi yok ancak kendisi yapıcak
- Dıştan çok temiz garaj motoru olduğu belli

Motorun kaza kaydına vs. baktıktan sonra sizce bir ustaya göstermem şartmı ? Ankarada havalar epey soğuk ve dışarda kar ve buzlanma var. Götürmek oldukça zor ve riskli

İstediği fiyat 6.000 tl.. Nasıldır sizce bu fiyata almalımıyım. Ticaret sitelerine baktığımda aynı motoru 2008 - 2009 model 20 - 30 binde olanları bu fiyata satıyorlar. Çok cazip gibi duruyor ancak sizlerede bir danışayım dedim.. Yorum ve tavsiyelernizi bekliyorum. herkese iyi günler..

Macit250
08 Ocak 2015, 14:35
Fiyat çok iyi bence 6000 o km başka bulman imkansız zaten .Kaçırma al satarken de eğer bir sıkıntısı yoksa zarar etmezsin honda tadında bir alışveriş olur.

oluroyle
08 Ocak 2015, 15:23
Merhaba,

Bir ustaya göstermen gerekiyor tabiki.. Motoru ustaya değil, ustayı motora götür :)

shooter1
08 Ocak 2015, 15:39
bu motoru internet ortamında mı gördün

sey_47
08 Ocak 2015, 16:27
Motosiklet km si ve fiyatı çok iyi. Sıkıntısı kazası yok ise alınabilir.
Motosiklet seni üzmez.

Onurhan D
08 Ocak 2015, 16:52
Fiyatı çok uygun bence bi ustaya göstermeden almayın.

harung
08 Ocak 2015, 17:03
1-muayenesi evrakları hazir olsun
2-ondan sonra ustaya göster
3-usta olur verirse kaporayi hemen oracıkta ver ve motoru garaja çekin
4-noterde satışını al paranı ver
5-kapora kısmından sonra arkadaşın motoru kullanmasına müsaade etme ki bi problem çıkmasın

Hayırlı olsun tekerin düz bassin ;)

Ros1n2
08 Ocak 2015, 18:30
Olumsuz bir yorum almadığıma göre sanırım alacağım. Bu akşam gidiyorum bakalım ne olacak. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Merhaba,

Bir ustaya göstermen gerekiyor tabiki.. Motoru ustaya değil, ustayı motora götür :)

Evet bu daha mantıklı geldi :) Çok para istemez umarım çünki herşey ucu ucuna yetiyor :)

Ufuk ARSLAN
08 Ocak 2015, 18:36
bende baştan sona herkesin yazdıgını okudum başlıgı görünce ahanda hyosungu kötüleyen biri cıkacak dedim ama ilginç kimse cıkmadı.

bende hyosung kullanıcısıyım. arkadaşların dedigi gibi almadan ustasına göster mutlaka. bakımlarını zamanında yaptırdıgın sürece asla seni üzmeyecektir.

şimdiden hayırlı olsun tekerin düz bassınç

Ros1n2
08 Ocak 2015, 18:39
bende baştan sona herkesin yazdıgını okudum başlıgı görünce ahanda hyosungu kötüleyen biri cıkacak dedim ama ilginç kimse cıkmadı.

bende hyosung kullanıcısıyım. arkadaşların dedigi gibi almadan ustasına göster mutlaka. bakımlarını zamanında yaptırdıgın sürece asla seni üzmeyecektir.

şimdiden hayırlı olsun tekerin düz bassınç

Teşekkür ederim. Gerçek anlamda ilk motosikletim olacak gözüm gibi bakarım tabi :)

Ufuk ARSLAN
08 Ocak 2015, 18:45
Lastiklerine mutlaka bak. eger üzerinde stok lastikleri varsa sahibi ile konuşup bak lastigi degişmem gerekir bunlar stok lastikler biraz ikram olurmu diye bi el tutuş mutlaka. malum ülkemize naylon lastik gönderen japonlar shinko belasını saran koreliler oldugu için mutlaka kaliteli bir çift lastige ihtiyacın olacaktır.

Ros1n2
08 Ocak 2015, 18:54
Lastiklerine mutlaka bak. eger üzerinde stok lastikleri varsa sahibi ile konuşup bak lastigi degişmem gerekir bunlar stok lastikler biraz ikram olurmu diye bi el tutuş mutlaka. malum ülkemize naylon lastik gönderen japonlar shinko belasını saran koreliler oldugu için mutlaka kaliteli bir çift lastige ihtiyacın olacaktır.

Stok lastik var üzerinde. Şu kış geçsin bir bende cebimi doldurim ardından ilk işim yeni bir lastik almak olacak

adanalı
08 Ocak 2015, 19:03
kardeş ben bu motorun naked'ına 2 kere sahip oldum.2007 yılında karbüratörlüsüne,2011-12 yılında da 2010 model enjeksiyonlusuna bindim.her ikisi ile de uzun km.ler yaptım ve 2 sindende çok memnundum.seni üzmeyecek,benzerlerinden güçlü,110-130 arası sevdiği sürattir.arkadaşlar lastik konusunda çok haklılar,bende 2. motorumda lastikleri değiştirip michelin takmıştım,inan bana motorun karekteri değişti,daha güvenle bindim.eğer gerçekten temiz ise düşünmeden al,bin.

Ros1n2
09 Ocak 2015, 00:03
kardeş ben bu motorun naked'ına 2 kere sahip oldum.2007 yılında karbüratörlüsüne,2011-12 yılında da 2010 model enjeksiyonlusuna bindim.her ikisi ile de uzun km.ler yaptım ve 2 sindende çok memnundum.seni üzmeyecek,benzerlerinden güçlü,110-130 arası sevdiği sürattir.arkadaşlar lastik konusunda çok haklılar,bende 2. motorumda lastikleri değiştirip michelin takmıştım,inan bana motorun karekteri değişti,daha güvenle bindim.eğer gerçekten temiz ise düşünmeden al,bin.

Motoru gidip inceledim nerdeyse çizik bile bulamadım :) 3.800 km'de kaza kaydıda temiz çıktı. Kaporasını verdim pazartesi muayeneyi yaptıktan sonra satışı alacağım. Dediğiniz gibi motorsikletin lastikleri değiştireceğim siz ne önerirsiniz ? Öğrenciyim hem kaliteli hemde uygun olsa iyi olur :)

ogzcngdk
09 Ocak 2015, 01:25
Motoru gidip inceledim nerdeyse çizik bile bulamadım :) 3.800 km'de kaza kaydıda temiz çıktı. Kaporasını verdim pazartesi muayeneyi yaptıktan sonra satışı alacağım. Dediğiniz gibi motorsikletin lastikleri değiştireceğim siz ne önerirsiniz ? Öğrenciyim hem kaliteli hemde uygun olsa iyi olur :)

en iyisini yapmışsın fiyatta çok iyi zaten 3800 km de sorun olması için motoun ak47 ile taranması lazım :)

Ros1n2
09 Ocak 2015, 01:39
Evet cıkacagını sanmıyorum ancak yınede bir ustaya göstermeden paranın gerı kalanını vermıyecegım. Usta'da olur derse motoru garaja cekıyorum :) yalnız 100cc'den sonra motor baya kalıplı geldı eşekten inip at değil öküze binmiş gibi hissettim yani :)

ogzcngdk
09 Ocak 2015, 01:41
Evet cıkacagını sanmıyorum ancak yınede bir ustaya göstermeden paranın gerı kalanını vermıyecegım. Usta'da olur derse motoru garaja cekıyorum :) yalnız 100cc'den sonra motor baya kalıplı geldı eşekten inip at değil öküze binmiş gibi hissettim yani :)

evet kalıplıdır seside toktur motorun modelini markasını bilmeyen 650cc sanacak

adanalı
09 Ocak 2015, 08:51
michelin den şaşma derim.

Leon10Rhyme
09 Ocak 2015, 10:40
Hiç düşünme koş al.

Ros1n2
09 Ocak 2015, 18:23
Evet öyle görünüyor gerçekten. Bütçeme uyarsa michelin alabilirim..