PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : videolu karlı buzlu havada geliş gidiş 22 km 2 kere düştüm

adonis84
08 Ocak 2015, 00:20
Karlı, buzlu, yağmurlu, çamurlu her hava koşulunda motosiklete binerim. çoğunuzda benim gibi biniyordur eminim ,mecbur değilim kurye vb işler yapmıyorum , toplu taşıma da kullanabilirim belki ,araba da var çok eski de olsa , ama bu da benim zevkim. video da saat 6:45 de güne başladığımı göreceksiniz herşey çok güzel gidiyodu ki ilk hatamı yaparak düştüm alışkanlık, aracı geçmek istedim boş bulduğum yerden ve bu da buzun olduğu yerdi ve sonuç düştüm. ikinci düşüşüm benden kaynaklı değildi tamamen trafikte buzun üstünde dans edemedim :cherry:
hiç üşümüyorum bu havalarda tek sıkıntım akan trafik bence tek dert ve tek tehlike bu.
http://youtu.be/bIg0tK_sEVI

Mamba09
08 Ocak 2015, 00:23
Dikkat et dostum bir şeyin yoktur umarım.

berkerk
08 Ocak 2015, 00:24
şu havalarda, en azından yolların buzu çözülene kadar binmemek en iyisi; dikkat edin.

adonis84
düşmeyi biliyorum galiba çok şükür bişeyim yok .

Susuki
Geçmiş olsun

lisbeth
08 Ocak 2015, 00:26
geçmiş olsun, dikkat edin aman

beko12345
08 Ocak 2015, 00:29
Geçmiş olsun.

ogzcngdk
08 Ocak 2015, 00:30
valla ne yalan söyleyeyim hafif bir tebessüm ettim :) geçmiş olsun. ve tebrik ederim zorunlu olmadığı halde yola çıktığınız için. düşüşler güzel olmuş :)

Levsy
08 Ocak 2015, 00:33
Şartları zorlamamak lazım, kar ve buzda düşüşler bazen çok sert olabilir.
Gölgen çok komik yanlız, koptum resmen :cherry:

adonis84
08 Ocak 2015, 00:43
biraz iriyim evet yaptığım spordan kaynaklı :cherry: gölgem bu yüzden komik karda düşüş güzelde buzda hızlıysanız pek tavsiye etmiyorum güzel olmuyo. koruma ekipman olaylarını hiç söylemiyorum bile herkes full korumalı ve mutlaka kasklıdır zaten . üşümemek için öneri isterseniz bu konu hakkında da video yapabilirim .

Tolme
08 Ocak 2015, 00:59
lastiklere kalın plastik kelepçe yap bir kaç yerinden ,buzda baya işe yarıyor düşmeden gidip gelirsin,geçmiş olsun
https://imageshack.us/download/62/yihk.jpg

almpoz
08 Ocak 2015, 01:06
kardeş amacın ney cruiser motorla karda gidilirmi en çabuk kayıp düşeceğin motorlardan boşa masraf açmışsın kendine iyisindir inşallah sende sıkıntı yoktur umarım

adonis84
08 Ocak 2015, 01:13
kardeş amacın ney cruiser motorla karda gidilirmi en çabuk kayıp düşeceğin motorlardan boşa masraf açmışsın kendine iyisindir inşallah sende sıkıntı yoktur umarım

motorda önde arkada özel koruma demirleri var masraflık bişi yok düştüğüm hızlar saatte 15 km civarı full ekipmanlı binerim motora hiç bi sıkıntı yok çok şükür .

Levsy
08 Ocak 2015, 01:44
biraz iriyim evet yaptığım spordan kaynaklı :cherry: gölgem bu yüzden komik

Alakası yok, tependeki kameraya dikkatini çekerim, komik gelen o idi :)

ümitersoy
08 Ocak 2015, 01:44
Bende motora binmek icin deliriyorum 1 haftadr catliycam hergun yok binilmez bosver diye telkin ediyorum kendimi. Yani binerken dusmemen mucize zaten bu havalarda heryer buz. Gerek yok dostum kendine bisey olmaz km dusukte bir ayna kirilsa50 tl. Sinyal on cam 100_150 tl. Cizilen karenajlar vs. Bence yaya takil yine dusersin merak etme :)

brtvrdrl
08 Ocak 2015, 01:48
İnanırmısınız izlerken üşüdüm :D

oluroyle
08 Ocak 2015, 01:51
Merhaba,

Gülümseyerek izledik,keyifli bir sürüş olmuştur.Eminim iki adım sürüş bile olsa keyif verirdi. Motora sağdan binilmez yannız :mrgreen:
Geçmiş olsun,birşeyiniz yokmuş..İkigözünüzünde birşeyi yoktur sanırım..

Sokollu
08 Ocak 2015, 01:57
Karlı, buzlu, yağmurlu, çamurlu her hava koşulunda motosiklete binerim. çoğunuzda benim gibi biniyordur eminim ,mecbur değilim kurye vb işler yapmıyorum , toplu taşıma da kullanabilirim belki ,araba da var çok eski de olsa , ama bu da benim zevkim. video da saat 6:45 de güne başladığımı göreceksiniz herşey çok güzel gidiyodu ki ilk hatamı yaparak düştüm alışkanlık, aracı geçmek istedim boş bulduğum yerden ve bu da buzun olduğu yerdi ve sonuç düştüm. ikinci düşüşüm benden kaynaklı değildi tamamen trafikte buzun üstünde dans edemedim :cherry:
hiç üşümüyorum bu havalarda tek sıkıntım akan trafik bence tek dert ve tek tehlike bu. http://youtu.be/bIg0tK_sEVI

23:09'da foruma yazdığım mesaj ;

Şimdi bi sorum var ;

Kar yağdı ya bugün, 2-3 saattir yağmıyo sadece kuru soğuk var. Bakkala gittim biraz önce, yerdeki kar sakız gibi yapışmış. Botlarla kaymaya çalıştım olmadı. Motorla bi tur atsam mı :)

00:57 senin videonu gördükten sonra ;

http://i.imgur.com/p8rzue8.jpg

LynXMaSTeR
08 Ocak 2015, 02:04
ilk kar yağdığı gün cbr250r ile gezintiye çıkmıştım, yerdeki kar daha yeni olduğu için buzlanma yoktu, kayması çok zevkliydi, kontrol edebiliyordum motosikleti, ama buzlu yolda kontrol etmek cidden zor :)

Cuhara
08 Ocak 2015, 02:08
Macera olmuş :) İzlerken ben üşüdüm :mrgreen:

Sokollu
08 Ocak 2015, 02:31
Yahu tekrar izleyince farkettim, sen artçı ile mi düştün ? Yoksa arkandan nasılsa düşecek diye birisi mi geliyordu. 2 kazada da yanında biten adam aynı kişi mi ?

erreguay
08 Ocak 2015, 02:43
geçmiş olsun. düşüşlerinizin sebebini tam olarak farkettinizmi. yani neden düştünüz? aşırı hız deyil onu video dan gördüm. kalın kara mı saplandınız yoksa firenle kızaklayıp mı düştünüz acaba?

Macit250
08 Ocak 2015, 03:07
Bu havada -8 derece motosikletemi binilir .bu havada hala kurye calistiranlarinda Allah gozunu doyursun.Camdan baktikca uzuluyorum

adonis84
08 Ocak 2015, 03:10
Yahu tekrar izleyince farkettim, sen artçı ile mi düştün ? Yoksa arkandan nasılsa düşecek diye birisi mi geliyordu. 2 kazada da yanında biten adam aynı kişi mi ?

yok ya daha neler farklı iki arkadaş kaldırmaya geldi sağolsunlar .
düşme sebebim motorun düşük viteste buzda kompresyonda kayması kalın kar yok bildiğin buz tabakası .

movibiker
08 Ocak 2015, 03:49
ufak düşmeler olmuş,eğlenceli görünüyor ama kar buz şakaya gelmez,aman diyim bi daha binmeyin böyle havada.

adonis84
08 Ocak 2015, 10:04
Sabah hissedilen sıcaklık -12ydi yine bindim motora :)

namk
08 Ocak 2015, 10:13
Mutlumusun gerisi önemli değil.Bizi motive ettin.

adonis84
08 Ocak 2015, 10:37
Mutlumusun gerisi önemli değil.Bizi motive ettin. mutlu olmamak için bi neden yok .bugun parmak uçlarım çok üşüdü sadece, elcikte fayda etmedi .

zulu
08 Ocak 2015, 10:42
Arkadaşım kusura bakma ama yanlış yoldasın , canını tehlikeye atıyorsun , hadi enduro motorla dağ tepe gezsen karın buzun üstünde sürsen anlarım lakin trafikte bu hava şartlarında motor sürmek pek bi akıllı işi değil , sana en ufak bir faydası olacağını da düşünmüyorum , düşerken kaldırıma değilde çöp kamyonunun altına doğru devrilsen neler olabilir bir düşün...! Gözünü seveyim vaz geç bu sevdadan...

telike
08 Ocak 2015, 11:20
dostum geçmiş olsun. bişeyin olmadığını okudum bu güzel haber. motorun da bişeyi yokmuş hay maşallah

tavsiyem olacak :D düşmeyi seviyorsan şöyle baba bi enduro al :D (üstüne biraz daha koy ybr al diyesim geldi ama yok demicem :queen:)
http://i.ytimg.com/vi/XtsUT0XMRy0/hqdefault.jpg

trafik dediğin gibi tehlikeli. bi de kamera açısı belki beni yanlış yönlendiriyor. düşerken motordan ayrılmıyorsun. ayağının altında kalmaması ve düşme etkisiyle motor parçalarının bi yerlerine batmaması çarpmaması için düşerken olabildiğine ayrılmaya çalış motordan bırak motor gitsin. sen gitme

ilkerabi
08 Ocak 2015, 11:23
Ne kadar dikkat ederseniz edin... Bu şartlarda yere yapışmak kaçınılmaz..
Gaz ve frene ani dokunmamak gerekiyor, ancak başka araçlar varsa kaçmak veya yol vermek için illa birine dokunacaksınız, sonuç güm!
En tehlikelisi de siyah buz.
Gece sokak lambası ışığında yolda parlayan bir yer gördüm mü tüyler diken diken olur...
Scooter olsa ayağınızı kaçırabileceğiniz boşluk var, diğer motorlarda düşeceğiniz taraftaki ayak risk altındadır..
Kıramasanız bile acısı sonraki yıllarda soğuk ve rutubeti gördü mü çıkıyor..

adonis84
08 Ocak 2015, 11:44
dostum geçmiş olsun. bişeyin olmadığını okudum bu güzel haber. motorun da bişeyi yokmuş hay maşallah

tavsiyem olacak :D düşmeyi seviyorsan şöyle baba bi enduro al :D (üstüne biraz daha koy ybr al diyesim geldi ama yok demicem :queen:)
http://i.ytimg.com/vi/XtsUT0XMRy0/hqdefault.jpg

trafik dediğin gibi tehlikeli. bi de kamera açısı belki beni yanlış yönlendiriyor. düşerken motordan ayrılmıyorsun. ayağının altında kalmaması ve düşme etkisiyle motor parçalarının bi yerlerine batmaması çarpmaması için düşerken olabildiğine ayrılmaya çalış motordan bırak motor gitsin. sen gitme

Motosikletimin önü ve arkasında koruma demirleri olduğu için özellikle buz varken motordan ayrılmak iyi değil motor yana koruma demirinin üstüne düşüyor ayak bacak korumada kalıyor motordan ayrılsam kontrolsüz bi şekilde kayarak savrulup kendimi bi yere çarpabilirim
xt 600 var ama parça yokluğundan binemiyorum hala yatıyo
bi faydası olsun diye motora biniyo değilim 2012 senesinde güneşli bi pazar gününde sol şerit boş ışıklarda beklerken adam vurup kaçtı bana zaten motora binerken herşeyi göze alıyorum çok da yavaş sürüyorum karda buzda videoda görmüşsündür zaten

CompanERROR
08 Ocak 2015, 11:50
aman dikkat kardeşim :)

EagleRider
08 Ocak 2015, 12:13
Bu tür havalar için ktm 450 snowbike düşünebilirsin :)
Şaka bir yana geçmiş olsun. Düşük hızlarda ve sıkıntısız olması güzel.

A.Volkan
08 Ocak 2015, 12:14
lastiklere kalın plastik kelepçe yap bir kaç yerinden ,buzda baya işe yarıyor düşmeden gidip gelirsin,geçmiş olsun
https://imageshack.us/download/62/yihk.jpg

Usta çok akıllıca !

Ayrıca konu sahibi sayın üye cesaretinizi takdir ettim:cat: