PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta Poliçesi

Capitao_3
07 Ocak 2015, 22:29
bugün konu açmıştım 210 tl ye yaptırdım sigortayı ama bu sefer de sigortadan gelen poliçede motorun markası ve modeli yanlış görünüyor.. fakat motor ve şasi no doğru... sigortacıyı aradım önemli olan sigorta ve şasi no dedi sıkıntı olmaz. sizce bu durum sorun yaratır mı bana?

metinkilic
07 Ocak 2015, 22:56
Kesinlikle yaratır. Lütfen sigortacınız ile görüşün ve düzelttirin.

Capitao_3
08 Ocak 2015, 00:13
2 tane sigortacıyla görüştüm problem yaratmayacağını artık poliçe diye bişey olmadığını sistemden ruhsattan sigorta bakıldığını söylediler.. sonuçta motor tvs sistemde de sigortalı gözüküyor..

zaferkaya
08 Ocak 2015, 00:22
Merhaba bugün bende sigorta yaptirdim.benim motorum markasi cikti ama model sistemde yok ve oyle yaptirdim.bende sorun olacagini dusunmuyorum.onemli olan motor ve sasi no..

oluroyle
08 Ocak 2015, 00:42
Police önemli degilse , neden police kesiyolarmis ??
Sistemde motor no sasi no dan girildiginde marka modele göre odediginiz ücret dahi degisir..
Belki de marka modelden oturu fark ücret dahi alabilirsiniz.

Capitao_3
08 Ocak 2015, 13:37
polisede sordum sıkıntı yok burdan gözükmüyor zaten önemli olan ruhsat dedi.. policede marka motoran gözüküyor fazla çıkma şansı yok :)

Gökhan_Aygün
08 Ocak 2015, 13:48
Aynısı bende de bulunuyor.Motor marka modeli olarak Mondial 150 RF yazılmış.Ben de aradığımda sorun olmayacağını belirtmişlerdi.Sigortayı sigortam.net aracılığı ile allianz sigorta üzerinden yaptırmıştım.

oluroyle
08 Ocak 2015, 15:14
polisede sordum sıkıntı yok burdan gözükmüyor zaten önemli olan ruhsat dedi.. policede marka motoran gözüküyor fazla çıkma şansı yok :)

o zaman sorun yok , bir ara bende çalıştım parttime bir sigorta acentesinde ..Çünkü marka modele göre de değişebiliyor fiyat , fazla ödemiş ya da az ödemiş olursunuz anca o olur.

saykokan
08 Ocak 2015, 15:30
İyide motorun marka ve modeline göre sigorta primi değişiyor. Önemli değilse herkes primi az çıkacak motorlar üzerinden sigorta yaptırır. Şimdi sistemde sigortalı göründüğü için bir sıkıntı çıkmaz belki ama Allah korusun kazaya karışırsan o zaman seni uğraştırırlar.

oluroyle
08 Ocak 2015, 15:37
İyide motorun marka ve modeline göre sigorta primi değişiyor. Önemli değilse herkes primi az çıkacak motorlar üzerinden sigorta yaptırır. Şimdi sistemde sigortalı göründüğü için bir sıkıntı çıkmaz belki ama Allah korusun kazaya karışırsan o zaman seni uğraştırırlar.

katılıyorum :)