PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çene açılır kask

CHaTaN
07 Ocak 2015, 20:18
bugüne kadar hep fullface kasklar kullandığım için çene açılır kasklar hakkında pek tecrübem yok. Nolan N104 ve shark evoline 3 modellerini kullanan arkadaşlar varsa bana kendi düşüncelerini yazabilirler mi? Artı ve eksi yönlerini öğrenmek istiyorum.

redlion999
07 Ocak 2015, 20:48
evoline 3 kullanan bir abim var çok sağlam ses aldığını söylemişti..

Susuki
07 Ocak 2015, 20:48
nolan G9.1 çene açılır kask kullanıcısıyım,model olarak değil de çene açılır kask kullanıcısı olarak söyliyeyim. Yazın süper oluyor,üniversitede gezerken süper :D ışıkta beklerken de iyi ama ben çene açılırı kullanırken hız yapmam max 60 sağlam değil yani eksisi budur bende

CHaTaN
07 Ocak 2015, 20:54
yorumlar için teşekkürler. Benim de en büyük endişelerimden biri sesinin rahatsız edici düzeyde olup olmadığı

Susuki
07 Ocak 2015, 20:59
benimkinin ses rahatsız edici değil tabi 1000 1500lük kaska göre değil,baya memnunum ben hatta hiç şikayetim yok :D

beyefendi
07 Ocak 2015, 21:17
Tek rahatlığı yazın, onun dışında ne güvenli ne konforlu, üstüne üstlük deli rüzgar alıyor bütün modeller seste cabaso, bide kasktaki sistemdeb dolayı bir boyutu var, görüntü berbat oluyor yani aynı model full face ile çene açılırı yan yana getirince yaklaşık iki katı ve berbat duruyor kahretsin :(

muhammetcon
07 Ocak 2015, 21:34
Hocam size şöyle izah ediyim 3 hafta önce çene açılır kaskla kaza yaptım vücudumda çizik dahi yok sadece çenem kırıldı.Ameiyatı falan atlattım platin falan demir memir bişeyler taktılar hala sıvıyla besleniyorum benden size tavsiye uzak durun sonra çok pişman olursunuz.

LynXMaSTeR
07 Ocak 2015, 22:26
büyük geçmiş olsun

logan07
07 Ocak 2015, 22:56
Hocam size şöyle izah ediyim 3 hafta önce çene açılır kaskla kaza yaptım vücudumda çizik dahi yok sadece çenem kırıldı.Ameiyatı falan atlattım platin falan demir memir bişeyler taktılar hala sıvıyla besleniyorum benden size tavsiye uzak durun sonra çok pişman olursunuz.

kask ne markaydı?

shark evo 3 ağır bir kask yanı sıra fena ses alıyor. ses konusunda hassassanız schuberth c3. güzel görünsün sharp ı iyi olsun diyorsanız caberg tourmax

sandıkçı
07 Ocak 2015, 23:27
N104 iyi bir çene açılır kask memnun kaldım.tabi güvenli değil.ben full face kullanamıyorum.Nolan tavsiye ederim.mekanizması biraz farklı diğer kasklardan

Nikkfurie
07 Ocak 2015, 23:39
yazın İstanbul trafiğinde çene açılır şart oluyor..

muhammetcon
07 Ocak 2015, 23:52
kask ne markaydı?

shark evo 3 ağır bir kask yanı sıra fena ses alıyor. ses konusunda hassassanız schuberth c3. güzel görünsün sharp ı iyi olsun diyorsanız caberg tourmax

hocam tam ls2 nin çene açılırlarından dı pek iyi olduğu söylenemez tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

büyük geçmiş olsun

Abi teşekkür ederim,tam motor alacagım sıra motor parasıda motorda yalan oldu bir süre :pr:

logan07
08 Ocak 2015, 00:28
çok çok geçmiş olsun. sharp ta çene açılır kasklar için çarpışma anında kapalı kalma oranı da var göz önünde bulundurun. evo 3 her iki kazadan birinde açılış

okan.turan
08 Ocak 2015, 01:08
arkadaşlar uyarmış zaten bence de fullface kasklara devam edin. evoline 2 vardı bende nerdeyse oldugum yerde düştüm sayılır kafamı yere carptım ve çene kısmı çıktı. Allah göstermesin ya ciddi bir düşme olsaydı.

oluroyle
08 Ocak 2015, 01:25
Merhaba,

Fullface kullanıyorum ancak yazın o kadar sıcak oluyor ki, hele saçlar çok sıkıntı yaratıyor..Sehir içinde tintin giderim genelde ve şehir içinde de kullanmak adına çene açılır kask alsam mı , almasammı çok tereddütlerdeyim .. Ara ara esiyorlar bana ama yorumları okuyunca, yine her zamanki gibi, fullface devam.

Evoline3 ün ağırlığı 1715miş,çok ağır bence/bana göre ..
Ek olarak, forumda nolan n104 hakkında bir konu açmışlar,ileteyim . Nolan n 104ün artı ve eksileri hakkında adiren ve retgorus nickli üyeler n104 kullanıcılarıymış,yorumları mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/113447-nolan-n104-artilari-eksileri.html

Kolay gelsin

ahmetkorkmaz
08 Ocak 2015, 01:57
arkadaşlar uyarmış zaten bence de fullface kasklara devam edin. evoline 2 vardı bende nerdeyse oldugum yerde düştüm sayılır kafamı yere carptım ve çene kısmı çıktı. Allah göstermesin ya ciddi bir düşme olsaydı.

Hocam 10 15 sene içinde cidden çok sağlam kasklar üretilmeye başlanacak.

Çene açılır kasklar bile, bugünkü en sağlam kapalı kasktan yaklaşık 20 kat sağlam olacak.

Tabii fiyatı uçuk olacaktır, o kısmı ayrı :) Görünen o ki tam kaska devam :)

LynXMaSTeR
08 Ocak 2015, 02:10

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Abi teşekkür ederim,tam motor alacagım sıra motor parasıda motorda yalan oldu bir süre :pr:

onda da vardır bi hayır

CHaTaN
08 Ocak 2015, 11:33

Öncelikle çok geçmiş olsun umarım en yakın sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Bu verdiğiniz bilgi çene açılırlara olan şüphelerimi doğruluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

çok çok geçmiş olsun. sharp ta çene açılır kasklar için çarpışma anında kapalı kalma oranı da var göz önünde bulundurun. evo 3 her iki kazadan birinde açılış

sharp ı incelemiştim sanırım gözümden kaçmış kapalı kalma oranları tekrar bir göz atimakta fayda var

ecarpar
08 Ocak 2015, 11:36
çene açılır kasları pek tavsiye etmiyorlar sebebiyse açılır kısmının hareketli parçaları kaza esnasında çarpıp parçalanııyor ve ikinci darbe doğrudan size geliyor.
kapalı kask tercih edilmeli bence.

erreguay
08 Ocak 2015, 13:10
caberg rhyno kask kullanıyorum. bundan evel yarım kaskım vardı. ilk zamanlarda almıştım açık kask artık kullanmıyorum bide tam kapalı kask var. ist şehir içi yazın çene açılırı kullanıyorum tam kapalı kaskı kullanınca sıcaktan nefes alamıyorum daralıyorum. rhyno dan ben memlunum. ama yüksek hızda ses yapıyo. rüzgar direnci iyi.

CHaTaN
08 Ocak 2015, 13:36
yorumlar için herkese teşekkürler. Biraz soru içinde soru olacak belki ama. fullface kasklarla bluetooth interkom kullanan oldumu. Çünkü benim asıl çene açılır kaska geçme isteme sebebim bu interkomu kullanabilmekti

EldekiDebryj
08 Ocak 2015, 18:20
Ben kullanmadim ama fullface kaskta interkomu 2 arkadaşım kullaniyordu icine yerlestirmesi iviri ziviri var muhtemelen ama ben bilmiyorum kullaniliyor mu dersen kullaniliyor şikayet duymadim

DusenAdam
11 Ocak 2015, 01:40
Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum... Ben de LS2'nin çene açılır kaskını kullanıyorum. Kaza sırasında çene kısmı kilitli miydi? Öyle ise gözlükle sıkıntısı çok olsa da full face arayışına gireceğim...

ahmetkorkmaz
11 Ocak 2015, 01:43
Merhaba,

Fullface kullanıyorum ancak yazın o kadar sıcak oluyor ki, hele saçlar çok sıkıntı yaratıyor..Sehir içinde tintin giderim genelde ve şehir içinde de kullanmak adına çene açılır kask alsam mı , almasammı çok tereddütlerdeyim .. Ara ara esiyorlar bana ama yorumları okuyunca, yine her zamanki gibi, fullface devam.

Evoline3 ün ağırlığı 1715miş,çok ağır bence/bana göre ..
Ek olarak, forumda nolan n104 hakkında bir konu açmışlar,ileteyim . Nolan n 104ün artı ve eksileri hakkında adiren ve retgorus nickli üyeler n104 kullanıcılarıymış,yorumları mevcut.

http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/113447-nolan-n104-artilari-eksileri.html

Kolay gelsin

Ben bu yaz deneyeceğim, kapalı kaskın ön camını çıkarıp güneş gözlüğü takıp kullanacağım.

Hem içeri hava alacak hemde gözlerimi koruyacağım.

Deneyince buraya yazarım.