PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZOR ÇALIŞMA ÖNERİ..

ak1n
07 Ocak 2015, 15:53
Arkadaşlar son zamanlarda izmir çok sogudu farkındayım ama jigleyle bile motoru çok zor çalıştırıyorum bayaga ugrastırıyor.Aklıma takılan birkaç soru oldu yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa diye yazmaya karar verdim çalıştırdıgımdada bazen çalışırken hop duruyor benzınde pislık olma ihtimali varmıdır ondan mı yapar acaba 2. olarakda yagı yenı deıstırdı usta ve kaliteli bir yag koydugunu dusunmuyorum zor calısmasına sebeb olabilir mi bu durum ?

mtgemlik
07 Ocak 2015, 16:15
Yağdan yapıcağını sanmıyorum. Karbüratör, hava ayarı ve bujini bir kontrol et istersen.

almpoz
07 Ocak 2015, 16:20
şuanki motorunuz nedir eğer inazumaysa çalışmaması imkansız calibre veya mondial ise akünüz donmuş olabilir.Mondial in kendi aküleri sıkıntılı ben mail ata ata değiştirttim.

ak1n
07 Ocak 2015, 17:13
calibre.. hava ayarı olabilir.. oda aklıma geldide yagında etkisi varmıdır merak ettim inazuma zaten enjeksiyonluydu.. onda yapmaz

nines
07 Ocak 2015, 17:18
rölanti ayarlarından olabilir.

hakikiteker
07 Ocak 2015, 18:10
Rölanti ayarı, buji, buji kablosu, akü, alternatörün sağlamlığı, hava-yakıt karışım ayarı, yağ viskozitesi etkili olur. Yağın etkisi pat diye durdurmaya dolaylı olarak etkili olur, yoğun bir sıvının etkisi kadar. İlk çalışmada yağın etkisi olur, daha sonra stop ediyorsa motor boğuluyor da olabilir.

Gökhan_Aygün
07 Ocak 2015, 18:27
Büyükçekmece'de Honda 600rr motorun sahibi motorunu soğukta çalıştırmaya tenezzül bile etmiyor.Merak edip biraz sohbet ettim.0 ve altı derecelerde kolay çalışmaz,risk almaya sinir olmaya,motoru yormaya gerek yok dedi.Eyvallah dedim.Bence normal bir durum.Bu tarz durumda biraz motoru yürütmeyi öneriyorlar, motoru çalıştırabilirsen hemen vitese atıp gaz vermeden bir süre git diyorlar ki bu olay da hafif eğimli bir yokuşta olabilir.

telike
07 Ocak 2015, 19:01
sebebi söylemişsiniz hocam. soğuk işte. soğuk başka bi nedeni yok. 20 km lik youlun 15. kmsinde hala daha ısınmamış oluyor motor ani gaz verdiğimde boğuluyor. sabah 7nin havası -1 falan

ak1n
07 Ocak 2015, 19:07
aku bosalana kadar denedım bugun en son cıx deli etti vurdurdum felan yok bu nası sogukdur arkadas bırkac arkadasla daha konustum onlarda benzerı sorun yasamıslar jiglede işe yaramıyor.. deli oldum hava ayrı sanırım izmirde 7. yılım bogle bir soguk gormedım yinede jigle ile calısması gerekıyor gibi dusunuyordum..

telike
07 Ocak 2015, 19:13
aku bosalana kadar denedım bugun en son cıx deli etti vurdurdum felan yok bu nası sogukdur arkadas bırkac arkadasla daha konustum onlarda benzerı sorun yasamıslar jiglede işe yaramıyor.. deli oldum hava ayrı sanırım izmirde 7. yılım bogle bir soguk gormedım yinede jigle ile calısması gerekıyor gibi dusunuyordum..

izmirdeysen sen yaşadığına şükret :D bu gece -7 ye çıkacak :D ben motorda olucam :D

ak1n
07 Ocak 2015, 19:36
calıssa bende olcakdım.. :D takviye gerekiyor artık vurdurmaylada olcak iş değil.. :)

Mertcan39
07 Ocak 2015, 20:06
benim motord zor çalşııyor akü gidik 2 senelik akü 4.çevirmeden sonra tıkanıyor motor çalışıyro bi kaç tur çeviriyor puf edip stop bi daha marş tek marşta alıyor ama stop ediyor bende çalıştırıyorum hem gidiceğim yere yürüyorum hemde motor ısınıyor :)