PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Henüz doğru düzgün şehir dışına çıkmayan motorcular

Sayfa : [1] 2

40yapar
07 Ocak 2015, 14:02
Evet gençler, biz tatlı su motorcuları,

Kadın başına aslanlar gibi ege-akdeniz turu yapan bu arkadaşımızı görünce kendi özgüvensizliğinden utanan kaç kişiyiz, bi ses verin hele

http://www.hurriyetkampus.com/haberler/gundem/yalova-dan-doner-dediler-

Freye
07 Ocak 2015, 14:15
Biri banamı seslendi :salut: :salut:
motorumu aldiğimdan beri hiç uzaklara gidemedim ama fazerimi alınca Türkiye nin bir bölümünü dolaşacağım

kaanklky
07 Ocak 2015, 14:46
Yarın ilk motorumu almaya il dışına gidiyorum, dönerken ege sahillerinden teyet geçe geçe döneceğim. :queen:

shooter1
07 Ocak 2015, 15:08
tatlı su motorcusu değiliz ama maddi durumlar şuan el vermiyor

Carbondioxid
07 Ocak 2015, 15:09
Aldığım gün , plakayı takar takmaz , ilçe'den vınn, bu sayılırmı sayılır tabii hehe ,ben o kategoride değilim.

(sele konforsuzluğu, yoksa Hatay'dan tüyüp Angara, oradan Bodrum niyetim varidi billa.)

melihbesikci
07 Ocak 2015, 15:14
Vakit yetersizliği çekenler de var:)

sey_47
07 Ocak 2015, 15:16
Vay be, Tebrik etmek lazım cesaretini.
Hayatı sınırlarda yaşamak. Hayattan zevk almak.
Asıl soruyu kendine soruyor insan. "Sen ne yaptın?"

Artes
07 Ocak 2015, 15:18
Yatıyordum , düşündüm hala yatıyorum.:santa:

pnongrata
07 Ocak 2015, 15:40
Ne ili, ilçeden çıkmadım ben daha. :salut:

Murat.K.
07 Ocak 2015, 16:13
hele bir yaz gelsin bakarız. hanım oğlanı alır araba ile gider bende onlara motor ile eşlik ederim. nasıl olsa bütün shell istasyonları bizim :)

Machair
07 Ocak 2015, 16:35
Güney rotamda (İzmir- Akdeniz kıyıları), doğu rotamda (İzmir-Konya- Gaziantep), kuzey rotamda hazır (İzmir -İstanbul-Artvin). Biri benim adıma işyerinden izin alabilirse tutmayın beni. Daha birader ehliyet alınca Romantik Yol yapacağız BMW F650 kiralayıp. Ahh ahh. Bir zaman olsa.

LynXMaSTeR
07 Ocak 2015, 16:40
hocam memuruz, çalışıyoruz, izin alabilsek biz de çıkarız ama ne yazık ki kafamıza göre öle 15-20 gün izin alamıyoruz :)

tanertc
07 Ocak 2015, 16:40
Ayıptır söylemesi ben sizden değilim. Daha bu yaz 2300 km lik Akdeniz turu yaptım, 5 farklı yerde çadır falan kurdum, deniz, güneş, doğa hep bildik sıradan şeyler işte :queen:

Haberdeki ablamızıda tebrik ederim,

http://i.hizliresim.com/W6QWW2.jpg (http://hizliresim.com/W6QWW2)

redlion999
07 Ocak 2015, 16:41
Evet gençler, biz tatlı su motorcuları,

Kadın başına aslanlar gibi ege-akdeniz turu yapan bu arkadaşımızı görünce kendi özgüvensizliğinden utanan kaç kişiyiz, bi ses verin hele

http://www.hurriyetkampus.com/haberler/gundem/yalova-dan-doner-dediler-

Laia Sanz da dakarda kadın başına 16. oldu ilk etapta..Türk motorcularda 91. olabildi en fazla sanıyorum.. Olayın kadın-erkek olmak ile alakası yok hani :cat:

Konuya dönecek olursak, ilk 3 ay evimin önünden sonraki 9 ay yakındaki dağda pratik yapmaktan başka yere gitmedim.. Motoru değiştirdikten sonra bir marmara yı dolaştım ardından bir izmir yaptık arkadaşlarla 1850km.. Önümüzdeki yaz bütçe ayarlayabilirsem avrupa turu.. Sonraki senelerde dünya turuna kadar gider plan..

Özet o ki eğitimleri alıp kendinizi hazır hissedene kadar beklemek sizi hayatta tutar:cat: Benim yaptığım km lerde başkaları için çok ufak ama motosiklet sonucunda 'kendini sınama' olayı..

AbstractTech
07 Ocak 2015, 17:14
Pendik'ten öteye henüz geçmedim. Fakat şu an için yeniden motosiklet almam lazım.:pale:

40yapar
07 Ocak 2015, 17:21
Valla benim de iki kez Beşiktaş'tan Gebze'ye gitmişliğim var. Evet, mesafe kısa olabilir ama kağıt üzerinde baktığında şehirler arası yol yapmış oluyorum, yemin etsem başım ağrımaz yani :bounce:

Ama bu yaz için çok pis planlarım var. Yunanistan turu yapacağım kısmetse, yeşil pasaport olduğu için Schengen vizesine gerek yok ama hanımdan vize almak zorladı biraz. Vize başvurusu için gerekli olan hediyeleri almaya başladım bile, umarım sorun çıkarmaz :pale:

cemmoto41
07 Ocak 2015, 17:26
peki ilk gideceğiniz yerler neresi

hsk
07 Ocak 2015, 17:40
Aldığımız parayı fazla fazla geri veriyoruz vergi üstüne vergi gezmeye ne vakit var nede nakit ...

CANER1405
07 Ocak 2015, 18:13
Motosiklet üzerinde henüz çok yeni sayılırım yaklaşık 1200km lik yolculuğum var. bununda 900 km si İstanbul yakınlarında böyle yollarda geçti. Arkadaşı tebrik etmek lazım :cat:
http://i.hizliresim.com/PYrEXO.jpg (http://hizliresim.com/PYrEXO)

Susuki
07 Ocak 2015, 19:47
ben utanmıyorum abi tek başıma gitmediğim için.uzun saçlı diye erkek bisikletçiyi kaç kere düttüler. kızın deli cesareti biraz daha kabası düşüncesizliği

40yapar
07 Ocak 2015, 23:40
ben utanmıyorum abi tek başıma gitmediğim için.uzun saçlı diye erkek bisikletçiyi kaç kere düttüler. kızın deli cesareti biraz daha kabası düşüncesizliği

Yani, bizim gibi geri kalmış bir memlekette, gelinliği üzerindeki geline bile tecavüz edip öldüren namussuzların, zevk için insanlara işkence eden, kafasına çivi çakan manyakların olduğu bir coğrafyada bir takım tehlikeleri göz önünde bulundurmak gerekebilir, evet. ama ben olsam yine de bu gerekliliği böyle ifade etmezdim. bu memleket günün birinde bir arpa boyu yol alacaksa eğer, özgüveni ve birey bilinci yüksek kadınlar sayesinde olacaktır, buna gerçekten inanıyorum. işte sırf bu sebepten ötürü kendisini takdir ediyorum, hepimizin tekeri düz bassın ama bu ve bunun gibi arkadaşlarımızınki biraz daha düz bassın :)

Susuki
08 Ocak 2015, 00:18
Bu konuda ilerlemenin çözümü daha çok motorcu hanımı yola çıkarmak değil bence,köpek kediye saldırıyor diye daha çok kediye özgürlük verilmez,köpeği dizginlemek lazım sonrası da siyasete giriyor. İleri Türkiye

tanertc
08 Ocak 2015, 00:22
Bu konuda ilerlemenin çözümü daha çok motorcu hanımı yola çıkarmak değil bence,köpek kediye saldırıyor diye daha çok kediye özgürlük verilmez,köpeği dizginlemek lazım sonrası da siyasete giriyor. İleri Türkiye

Bu yaz güneydoğuda iki motorcu "erkek" öldürüldü. Bence motor kullanma sen üst sokakta senide öldürebilirler.

12680
08 Ocak 2015, 00:37
Bu işler para, zaman ve imkanlara bakıyor özgüvene değil. Buradaki insanların özgüveni olmasa bu kar kıyamette paket servis atıp kuryelik yapmazlar.

40yapar
08 Ocak 2015, 01:16

Kadına, zayıfa, muhtaca saldıran barbarın saldırganlığını masum kedi-köpek didişmesiyle açıklamaya çalışmak, bunu doğal bir uyşmazlık, bir "fıtrat" olarak sunmaya çalışmak hastalıklı bir ruh halinin tezahürü değilse bile en azından aymazlığın ifadesi olsa gerek. Benim kastettiğimi o güzel kafanda "daha fazla kadını motorcu yapmak" meselesine indirgediysen bir şey diyemem elbet. Ben birey olmaktan, özgür olmaktan, özgüveni yüksek olmaktan bahsediyorum, özgür kadın toplumu da özgürleştirir demeye çalışıyorum. Ama boşver, bunlar senin o güzel kafanı yoracak şeyler. Hoşgelmişsin, forumda yenisin. Şöyle yapalım, ben sana cevap vermeyeyim, sen de bana cevap verme, kendi halimizde takılalım. He mi güzel kardeşim. Ayrıca ona "hanım" denmez "kadın" denir, korkma sen de söyle, alıştır dilini, bi tavsiye yani. Yoksa istersen "bağyan" bile diyebilirsin tabi, tutan yok. Sağlıcakla kal bi de

Cuhara
08 Ocak 2015, 01:18
Turu tamamlamış olan arkadaşı tanıyorum. Autodrom'da eğitim alıyordu ve almaya da devam ediyordu en son(Kasım 2014). Bu tura kalkışmasındaki cesareti takdire şayan ancak turu tamamlamasını tamamen şans eseri olduğunu düşünüyorum. Kendisi şehirler arası yolculuk yapmak için yeterli tecrübeye sahip değildi. Kasım ayındaki eğitiminde parkurda dahi viraj alma konusunda çok büyük sıkıntıları vardı. Bakış olayını kavrayamamıştı. Bu tur onun için büyük bir risk imiş ancak çok şükür ki kazasız belasız atlatmış.

Şans herkese bu kadar cömert olmaz. Eğer gerçekten yeterli eğitim ya da tecrübeye sahip değilsek, uzun soluklu turlar bizim için çok riskli olacaktır. Benim şahsi fikrim, illaki uzun bir tura çıkmak gerekiyorsa, öncesinde kaliteli bir kurumdan yol eğitimi alınmalı. Siz de farkındasınız ki şehir içi tecrübe ile şehirler arası tecrübe arasında dağlar kadar fark vardır.

Neyse çok konuştum, hadi Hindistan'a gidelim :thumleft:

40yapar
08 Ocak 2015, 01:19
Bu işler para, zaman ve imkanlara bakıyor özgüvene değil. Buradaki insanların özgüveni olmasa bu kar kıyamette paket servis atıp kuryelik yapmazlar.

Bir kadın için bu memlekette çadırını, tulumunu alıp 16 gün boyunca binlerce km yapmak özgüven gerektirir. Hatta cinsiyetten soyut olarak söylüyorum, güven özveri ve tecrübe ister... Ha, para ve zaman da olmazsa olmaz tabi. Ama o üçü olmazsa para ve zaman da bir işe yaramaz kanaatimce

logan07
08 Ocak 2015, 01:27
güneye de rota çizersen mutlaka bana uğra

40yapar
08 Ocak 2015, 01:32
güneye de rota çizersen mutlaka bana uğra

Aklımda zaten... ya çeşme'den ayvalık assos üzerinden istanbula dönerim ya da çeşmeden aşağıya sallanır fethiye'ye geçerim, hanımın o anki durumuna göre. Fethiye'ye kadar geldikten sonra zaten senin orada sayılırım :)

oluroyle
08 Ocak 2015, 01:38
Merhaba,

Daha öncesinden başka bir sitede kendisine ait bir yazı dizisi okumuştum.Takdir etmişliğim, bayan oluşundan mütevellit, " helal olsun " dan ibaretti. Cuhara nickli üyenin yazdıklarından sonra bakış olayını kavrayamamışken böyle bir tura çıkması neyin cesaretidir bilemedim.. Çok şükür, kötü birşey olmamış kazasız belasız tamamlamış..

Hoşsohbetler

Sokollu
08 Ocak 2015, 01:41
Ben de şu motoru alayıp karış karış (en azından civardaki illeri) gezeceğim diyordum. Okul ve iş kilitlenince trafik içinde kaçmakla uğraşırken buldum kendimi. Tekirdağ'a gidip geldim 1 kez. Amaç gezmek değil yol yapmaktı. Kara kış, burda sözleşsin herkes, havalar açınca uzun yol yapılabilir. Tabi zaman kaygısı olmadan, mola vererek. Bakalım iple çektiğimiz yaz ayı böyle olmaz inş :)

AydınOğlu09
08 Ocak 2015, 01:53
Yarın ilk motorumu almaya il dışına gidiyorum, dönerken ege sahillerinden teyet geçe geçe döneceğim. :queen:

bu soğukta ? şuan izmirde inanılmaz bır soğuk var. normalde motosıkletımın uzerınden inmezdım ama o kadar soğukkı dayanamadım artık

Sj's
08 Ocak 2015, 02:14
11 senedir motosiklete biniyorum. En uzun motosiklet yolculugum bu sene 300 km idi. Buyuk bir utanc. Bu sene telafi edicem Avrupa'ya aciliyorum

kaanklky
08 Ocak 2015, 02:19
bu soğukta ? şuan izmirde inanılmaz bır soğuk var. normalde motosıkletımın uzerınden inmezdım ama o kadar soğukkı dayanamadım artık

Planlar değişti direk İzmir'e geliyorum hatta. :) Ama bunun sohbetini burada yapmayalım bence.

Sokollu
08 Ocak 2015, 02:21
11 senedir motosiklete biniyorum. En uzun motosiklet yolculugum bu sene 300 km idi. Buyuk bir utanc. Bu sene telafi edicem Avrupa'ya aciliyorum

Sirkeci- Harem feribotu ?? :mrgreen:

Sizin yenikapı muhabbeti ne oldu , gidip konuyu hortlatmak istemiyorum da :)

Sj's
08 Ocak 2015, 02:42
Sirkeci- Harem feribotu ?? :mrgreen:

Sizin yenikapı muhabbeti ne oldu , gidip konuyu hortlatmak istemiyorum da :)

30 kisi bulustuk teker show yaptik sonra da karakoyde balik yedik :)

Sokollu
08 Ocak 2015, 02:52
30 kisi bulustuk teker show yaptik sonra da karakoyde balik yedik :)

Ne zaman oldu be, o kadar da takipteydim. Facebook sayfasında mı organize oluyorsunuz. Kaçırdık desene. Neyse bi daha ki sefere artık. Yedek anahtarını da getir :mrgreen:

Sj's
08 Ocak 2015, 02:58
Ne zaman oldu be, o kadar da takipteydim. Facebook sayfasında mı organize oluyorsunuz. Kaçırdık desene. Neyse bi daha ki sefere artık. Yedek anahtarını da getir :mrgreen:

Delisin :mrgreen: Kar bitsin ilk firsatta tekrar :D https://www.facebook.com/groups/mt07turkiye/ burdayiz :)

Sokollu
08 Ocak 2015, 03:03
Delisin :mrgreen: Kar bitsin ilk firsatta tekrar :D https://www.facebook.com/groups/mt07turkiye/ burdayiz :)

O kadar motor sayfasını beğenmişim ki, bunu atlamışım :) Seyirci olarak katılacağım ilk fırsatta. Şu an abilerimi izlemekle yetineyim :) Diz vercem diye gidip bel ağrısı ile dönmek de var :) Belki bi iki taktik verirsin hem :mrgreen:

moturmotur
08 Ocak 2015, 07:25
kadın başına ne işi var yollara çıkmış yolda iyiki başına bişey gelmemiş topla aileyi gezin devletül alaayı durduk yere kendisini ailesini sıkıntıya sokuyor özgüvenmiş kime ne ıspatlayacakki.

isfa67
08 Ocak 2015, 09:29
helal olsun ben şahsen gidemezdim.

Susuki
08 Ocak 2015, 14:25
Kadına, zayıfa, muhtaca saldıran barbarın saldırganlığını masum kedi-köpek didişmesiyle açıklamaya çalışmak, bunu doğal bir uyşmazlık, bir "fıtrat" olarak sunmaya çalışmak hastalıklı bir ruh halinin tezahürü değilse bile en azından aymazlığın ifadesi olsa gerek. Benim kastettiğimi o güzel kafanda "daha fazla kadını motorcu yapmak" meselesine indirgediysen bir şey diyemem elbet. Ben birey olmaktan, özgür olmaktan, özgüveni yüksek olmaktan bahsediyorum, özgür kadın toplumu da özgürleştirir demeye çalışıyorum. Ama boşver, bunlar senin o güzel kafanı yoracak şeyler. Hoşgelmişsin, forumda yenisin. Şöyle yapalım, ben sana cevap vermeyeyim, sen de bana cevap verme, kendi halimizde takılalım. He mi güzel kardeşim. Ayrıca ona "hanım" denmez "kadın" denir, korkma sen de söyle, alıştır dilini, bi tavsiye yani. Yoksa istersen "bağyan" bile diyebilirsin tabi, tutan yok. Sağlıcakla kal bi de

''Yani, bizim gibi geri kalmış bir memlekette, gelinliği üzerindeki geline bile tecavüz edip öldüren namussuzların, zevk için insanlara işkence eden, kafasına çivi çakan manyakların olduğu bir coğrafyada'' bunu diyen ben değilim. Bu insanların oldugu coğrafyada eksik olan ÖZGÜVENLİ İNSAN DEĞİLDİR. Köpeğin kediye saldırması diyorum temsili olarak ''saldırıyı engellemek'' diyorum masum kedi köpek didişmesi anlaşılıyor. Yeterince bozuk ''erkeğin taciz edildiği,öldürüldüğü,uzunyolda birçok insanın gasp edildiği ülkede zaten çözüm bol bol uzun yola çıkmak değil mi? (!) ''Özgüvenli'' BAĞYANları uzun yola çıkarmak değil mi ? tamam :) sanki asayişi bozan motorcular uzun yola çıkan insanlar da,bu daha çok yapılarak engellenecek :queen:

40yapar
08 Ocak 2015, 14:33
kadın başına ne işi var yollara çıkmış ...

Aklıma geldi birden :) http://tinypic.com/view.php?pic=2hnt1nc&s=8

TurkishPower
08 Ocak 2015, 14:36
Kıza helal olsun cesaret etmiş başarmış :)
Parası ve vakti olan herkes bunu yapabilir zor birşey değil.
Asgari ücretle çalışıp hafta da 1 gün izin yapan bir insan nasıl ege turu yapacak ? Hangi vaktiyle hangi parasıyla ?

Bu bir eksiklik değildir korkaklık hiç değildir kendine güvenmeme de değildir.

EldekiDebryj
08 Ocak 2015, 17:03
Cikmadim cikabilecek kadar guvenmiyorum kendime guvensem bile kız başıma gitmem kuru cesaret yapmaya gerek yok gecenlerde 2 motorcu abimiz kamp yaparken ölduruldu olacagi varsa olurda sansa birakmaya gerek yok biz onlemimizi alalim gerisini Allah a birakalim

The Dude
08 Ocak 2015, 17:24
motosikleti motosiklet olarak kullanan duramaz,
illa ki yol çağırır
bazen yol çağırır motosiklet almak icap eder
hararet kişidedir motor da değil ...

Tİme_shİft42
08 Ocak 2015, 17:45
Bağyan artçımız olsada bi uzun turlar yapsak sınırsız para k.kartı çok daha kuvvetli halliceli bi motor kamp çılgın çılgın gezmek vs vs öff .(

Susuki
08 Ocak 2015, 18:27
Cikmadim cikabilecek kadar guvenmiyorum kendime guvensem bile kız başıma gitmem kuru cesaret yapmaya gerek yok gecenlerde 2 motorcu abimiz kamp yaparken ölduruldu olacagi varsa olurda sansa birakmaya gerek yok biz onlemimizi alalim gerisini Allah a birakalim

birey olmaktan, özgür olmaktan, özgüveni yüksek olmaktan yoksun-muşsunuz diyolar :)

telike
08 Ocak 2015, 18:49

kesinlikle size katılıyorum debriyaj hanım
memleket o kadar sapkın ki kadın sokakta taciz edilmeye başlanıyor bakışlarla bile. yuh. e kız başıma gitmeye çekiniyorum demesi normal. bahsettiğiniz 2 motorcu abimiz güneydoğu turu yapıyordu. allah rahmet eylesin. benim kesinlikle gezmek için gideceğim dünya üzerinde son yer. yozgat-kayseri sınırını kafamda çizdim. geçmeye pek de niyetim yok. giden arkadaşların halini gördük. bursaya, balıkesire, bodruma, gidesim var. kuşadası aydın vs. çok gittim geldim. uzun yol hız yapmıyorsan, viraj yapmıyorsan, ekşına girmiyorsan sabit hızda pek bi eğlenceli bişey değil bence.

tanertc
08 Ocak 2015, 18:56
kesinlikle size katılıyorum debriyaj hanım
memleket o kadar sapkın ki kadın sokakta taciz edilmeye başlanıyor bakışlarla bile. yuh. e kız başıma gitmeye çekiniyorum demesi normal. bahsettiğiniz 2 motorcu abimiz güneydoğu turu yapıyordu. allah rahmet eylesin. benim kesinlikle gezmek için gideceğim dünya üzerinde son yer. yozgat-kayseri sınırını kafamda çizdim. geçmeye pek de niyetim yok. giden arkadaşların halini gördük. bursaya, balıkesire, bodruma, gidesim var. kuşadası aydın vs. çok gittim geldim. uzun yol hız yapmıyorsan, viraj yapmıyorsan, ekşına girmiyorsan sabit hızda pek bi eğlenceli bişey değil bence.

Bana hiç tanerbey demedin kırıldım sana :)