PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yetim hakkı yiyen taksi şoförleri!

natila
06 Ocak 2015, 11:14
herzaman konuşuluyor yazılıyor motosiklet kullananlar şöyle, motosiklet kullananalar böyle diye en sonunda da yetim hakkı yiyen motorcular diye haber yaptılar....
geçen gün gata hastanesine gittim hastanede koştururken telefonum çaldı arayan çok yakın arkadaşımdı acil olarak beni çağırdı uzunçayır metrobüs durağının altında bekliyormuş burda yazamayacağım bir sebeple hemen gitmem gerekiyordu yanına...cebimdede 10 tl var otobüse yürüsem yetişemeyeceğim şöyle düşündüm hastane kapısından arkadaşın yanına 8-9 liraya giderim diye hesapladım mesafe e5 üzerinden yakın bilen bilir...hemen kapının önünde bekleyen ilk taksiye bindim'' uzunçayır metrobüse'' hemen kaptan dedim adam hemen kadıköye doğru gitmeye başladı o zaman '' e5 ten neden gitmiyorsun yakın '' dedim bana:''ayrılık çeşmesinden metrobüse bin'' dedi hocam ne diyosun sen dedim arkadaşla buluşacağız dedim '' aynı tutar'' dedi beni götürdü 15 tl tuttu 10 tl verdim yanımda para olmadığını söyledim tartıştık indim gittim....
demek istediğim insanlar hastane önünde pusuya yatmış bu cinleri, üç kağıtçıları görmüyorlarda yok efendim köprü parasını ödemiyor bu motorcular böyle yapıyorlar şöyle yapıyorlar diyorlar...

tanertc
06 Ocak 2015, 11:27
Bunda şaşılacak bir şey yok. Hırsızlıkta çığır açan yöneticiler ve o hırsız din tüccarını alkışlayanların olduğu yerde ne olmasını bekliyorsun. İmam cemaat ilişkisi.

Freye
06 Ocak 2015, 11:55
herzaman konuşuluyor yazılıyor motosiklet kullananlar şöyle, motosiklet kullananalar böyle diye en sonunda da yetim hakkı yiyen motorcular diye haber yaptılar....
geçen gün gata hastanesine gittim hastanede koştururken telefonum çaldı arayan çok yakın arkadaşımdı acil olarak beni çağırdı uzunçayır metrobüs durağının altında bekliyormuş burda yazamayacağım bir sebeple hemen gitmem gerekiyordu yanına...cebimdede 10 tl var otobüse yürüsem yetişemeyeceğim şöyle düşündüm hastane kapısından arkadaşın yanına 8-9 liraya giderim diye hesapladım mesafe e5 üzerinden yakın bilen bilir...hemen kapının önünde bekleyen ilk taksiye bindim'' uzunçayır metrobüse'' hemen kaptan dedim adam hemen kadıköye doğru gitmeye başladı o zaman '' e5 ten neden gitmiyorsun yakın '' dedim bana:''ayrılık çeşmesinden metrobüse bin'' dedi hocam ne diyosun sen dedim arkadaşla buluşacağız dedim '' aynı tutar'' dedi beni götürdü 15 tl tuttu 10 tl verdim yanımda para olmadığını söyledim tartıştık indim gittim....
demek istediğim insanlar hastane önünde pusuya yatmış bu cinleri, üç kağıtçıları görmüyorlarda yok efendim köprü parasını ödemiyor bu motorcular böyle yapıyorlar şöyle yapıyorlar diyorlar...

Buda iyimiş. :)

sonra motosikletlere laf atarlar, geçen pazar büyük bir mallık yaptık buz gibi havada grup sürüşü yaptık tavsiye etmiyorum :)
4 kişiyiz 2 tane cbr 250, xj6 ,ve cbr 600 f vardı orta şeritten sürü halinde gidiyoruz en önde 600 f vardı bir tane taksici 600f in üzerine bir kırdı var ya ben olsam ölürdüm her halde bu sefer takıldık peşine 1-2 km sonra trafik sıkışınca durdu diyoruz sen napyorsun öldürüyodun adamı dedik adamın umrunda değil var ya başkası olsa onu orada yakardı baktı sinirler geriliyor 4 tane motorcu göremedim fark etmedim falan dedi özür diledi bıraktık biraz daha artistlik yapsa kavga çıkıcaktı.

ama saçmalığı görüyormusunuz 4 tane motorcu aynı şeritte göremdim. :)

bilginozi
06 Ocak 2015, 11:59
Bu taksiciler kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar farkında değiller. İstanbul taksicilerinin ününü Türkiye'de duymayan yoktur herhalde. Durum böyle olunca millet mümkün mertebe taksi kullanmaktan uzak duruyor.

Leon10Rhyme
06 Ocak 2015, 11:59
İstanbulda toplu taşımacılık yapanların %80'i onun bunun çocuğundan başka birşey değil. Benim başımdan geçen bir olayda şöyle anlatayım... Hava yağmurlu iş yerimin sokağı tek yön ve dar geçişli bir yer olmasına rağmen millet arabalarını kaldırım üstüne park ediyorlar. Kaldırımda yürüyecek yer kalmadığı için mecburen yol kenarından yürümeye başladım arkamdan gelen bir taksi kornaya asıldıkça asılıyor, asıldıkça asılıyor döndüm arkama " Ne basıyorsun kornaya görmüyormusun çekileceğim yer yok " dedim. Yanıma yaklaştı az kenara kırıp " Ne diyorsun şimdi söyle " dedi uslübumu bozmadım " birader arabanın içinde sıcacık oturan sensin yağmurda ıslanan kaldırımda yer olmadığı için yoldan yürüyen benim " diyince bana verdiği cevap " benim problemim değil " oldu. O andan sonra bende kayış koptu " Nediyorsun lan sen o.çocuğu " diyerek tekmelemeye başladım taksinin kapılarını, kendi kapısını açmaya çalıştı tekmeyi vurup kapattım çıkamayacağını anlayınca kökledi gazı kaçtı şerefsiz üstüm başım su içinde kaldı. Ama değdi arka yolcu kapısı ve kendi kapısı göçük içinde kaldı içim rahatladı o gün yemin ederim.

tanertc
06 Ocak 2015, 12:02
https://www.youtube.com/watch?v=En3ihq46Vhs

shooter1
06 Ocak 2015, 13:12
yazın ben de istanbula gitmiştim yol iz bilmiyoruz mecburen taksiye biniyorduk 2 kere aynı yere gittik biri 20 tl diğer 13 tl dedi ufaktan çarpıyorlar

memer
06 Ocak 2015, 13:49
evet Su CHP liler de hem hırsız hem iftiracı , adamlar şişlide resmen hanedanlığını ilan etmiş, iski gate lerle ülkeyi sövüşlemiş, SSK yı batıran adamı genel başkan yapmış, şimdide yönetciler hırsız diyor. acaba kedi ciğer meselesi mi oluyor ne.

sandıkçı
06 Ocak 2015, 13:56
Hepimizde akıllı telefonlar var rotayı hesaplıyalım.
Rotamız 12 km = kmde 2 lira atar=24 tl+ açılış 3 tl= 27 tl
Çözüm değil tabiki bir fikir..

Freye
06 Ocak 2015, 14:06
evet Su CHP liler de hem hırsız hem iftiracı , adamlar şişlide resmen hanedanlığını ilan etmiş, iski gate lerle ülkeyi sövüşlemiş, SSK yı batıran adamı genel başkan yapmış, şimdide yönetciler hırsız diyor. acaba kedi ciğer meselesi mi oluyor ne.

aman hocam Taşlanmakla kalmassınız. :)

smtaytgn
06 Ocak 2015, 14:40
Benim babamda taksici 30 senedir arkadaşlar ama böyle şerefi bozuk insanlar var tabi temiz sopa çekeceksin böyle insanlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Buda iyimiş. :)

sonra motosikletlere laf atarlar, geçen pazar büyük bir mallık yaptık buz gibi havada grup sürüşü yaptık tavsiye etmiyorum :)
4 kişiyiz 2 tane cbr 250, xj6 ,ve cbr 600 f vardı orta şeritten sürü halinde gidiyoruz en önde 600 f vardı bir tane taksici 600f in üzerine bir kırdı var ya ben olsam ölürdüm her halde bu sefer takıldık peşine 1-2 km sonra trafik sıkışınca durdu diyoruz sen napyorsun öldürüyodun adamı dedik adamın umrunda değil var ya başkası olsa onu orada yakardı baktı sinirler geriliyor 4 tane motorcu göremedim fark etmedim falan dedi özür diledi bıraktık biraz daha artistlik yapsa kavga çıkıcaktı.

ama saçmalığı görüyormusunuz 4 tane motorcu aynı şeritte göremdim. :)

2 hafta öncede biri bana kayışdağı yolu istikametinde önümde bir an durdu motor freni ve arka fren ön fren basıp zor durdum 90 km hızla kenar taraf boştu oraya kırdım . Anlayacağınız taksici minibüscü otobüscüden uzak durun abi , yolun sağı değilde solundan gidin he birde motor kullanıyorsak motora değil etrafı çözümleyelim aynaya bakarak önümüze bakarak ama süreki dikkatimiz bunlarda olsun ki kaza yapma riskimiz azalsın.:)

DKN
06 Ocak 2015, 14:53
özellikle gece 12 den sonra takip mesafenizi uzatın. para koparmak için ani fren yapıp arka tamponuna vurmanızı sağlayarak 50 lira ver 100 lira ver diyebilirler. zaten tamponları hurda olduğu için çekinmezler arkadan da vuran suçludur hesabı.. anladınız siz

Freye
06 Ocak 2015, 15:15
Benim babamda taksici 30 senedir arkadaşlar ama böyle şerefi bozuk insanlar var tabi temiz sopa çekeceksin böyle insanlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

2 hafta öncede biri bana kayışdağı yolu istikametinde önümde bir an durdu motor freni ve arka fren ön fren basıp zor durdum 90 km hızla kenar taraf boştu oraya kırdım . Anlayacağınız taksici minibüscü otobüscüden uzak durun abi , yolun sağı değilde solundan gidin he birde motor kullanıyorsak motora değil etrafı çözümleyelim aynaya bakarak önümüze bakarak ama süreki dikkatimiz bunlarda olsun ki kaza yapma riskimiz azalsın.:)

Hocam her yerden çıkıyorlar :)
Nasıl Bir şeyse

izmir3535
06 Ocak 2015, 15:16
İstanbulda toplu taşımacılık yapanların %80'i onun bunun çocuğundan başka birşey değil. Benim başımdan geçen bir olayda şöyle anlatayım... Hava yağmurlu iş yerimin sokağı tek yön ve dar geçişli bir yer olmasına rağmen millet arabalarını kaldırım üstüne park ediyorlar. Kaldırımda yürüyecek yer kalmadığı için mecburen yol kenarından yürümeye başladım arkamdan gelen bir taksi kornaya asıldıkça asılıyor, asıldıkça asılıyor döndüm arkama " Ne basıyorsun kornaya görmüyormusun çekileceğim yer yok " dedim. Yanıma yaklaştı az kenara kırıp " Ne diyorsun şimdi söyle " dedi uslübumu bozmadım " birader arabanın içinde sıcacık oturan sensin yağmurda ıslanan kaldırımda yer olmadığı için yoldan yürüyen benim " diyince bana verdiği cevap " benim problemim değil " oldu. O andan sonra bende kayış koptu " Nediyorsun lan sen o.çocuğu " diyerek tekmelemeye başladım taksinin kapılarını, kendi kapısını açmaya çalıştı tekmeyi vurup kapattım çıkamayacağını anlayınca kökledi gazı kaçtı şerefsiz üstüm başım su içinde kaldı. Ama değdi arka yolcu kapısı ve kendi kapısı göçük içinde kaldı içim rahatladı o gün yemin ederim.ii sine denk gelmişsin izmir de konak ta taksiciyle tartışan bir kişi taksicinin bıçak çekmesiyle ykm mağazasının içine kadar olan kovalamacada taksici müşterisini bıçakla öldürdü...aman diikaat deyim:)kurtlar vadisi dizisi çıktı çıkalı memlekette pisikopatlar çoğaldı :)

Leon10Rhyme
06 Ocak 2015, 15:48
ii sine denk gelmişsin izmir de konak ta taksiciyle tartışan bir kişi taksicinin bıçak çekmesiyle ykm mağazasının içine kadar olan kovalamacada taksici müşterisini bıçakla öldürdü...aman diikaat deyim:)kurtlar vadisi dizisi çıktı çıkalı memlekette pisikopatlar çoğaldı :)

Arka cebimde cüzdan yerine muşta taşıyorum 2 kere bıçaklı saldırıya uğradım birinde ağır yaralandım diğerinde karşı kişi tek olduğu için temiz bir dayakla yolladım ikiside gaspçıydı. 2 sene evvel öldürmeyecek ama kırılmayacak yer bırakmayacak ne taşıyabilirim derken muşta geldi aklıma. Ama alırken kendimce kurallarımı koydum karşımdaki tekse ve bıçak tarzı hiç birşey çıkarmazsa bende çıkarmam dayak yiyeceğim varsada yerim bükemeyeceğin eli öpeceksin derler ama 2,3 kişilerse Estetik harikası ile tanışma vakitleri demektir :bounce:

A.Volkan
06 Ocak 2015, 15:59
özellikle gece 12 den sonra takip mesafenizi uzatın. para koparmak için ani fren yapıp arka tamponuna vurmanızı sağlayarak 50 lira ver 100 lira ver diyebilirler. zaten tamponları hurda olduğu için çekinmezler arkadan da vuran suçludur hesabı.. anladınız siz

Çok ilginç !

tanertc
06 Ocak 2015, 18:05

Hırsız her yerde hırsızdır. Bunun başka tanımı yok, hırsızı savunanın da hırsızdan farkı yoktur. İftira atan da şerefsizdir atmayıp attı diyende şerefsizin önde gidenidir.

telike
06 Ocak 2015, 19:08
taksiciyi de doğuran bir ana ama. bu taksiciler sonradan annelerinin mesleklerini değiştirtiyor. en sol şeritten baaam diye sağ şeride mi kırılır. bağırdım arkasından annesinin mesleğini duydu baktı. beklesem dövecem o kadar. istediğini çeksin değil bıçak top tüfek çeksin. bu olay bornova metronun orda oluyor. deliriyorum..

zaten bi laf vardır. taksicinin müşterisi yoksa arkasında, müşterisi varsa önünde durma. bi de benim bi lafım var taksiciler...... diye böyle ama yazamicam.

ebeveyn meslekleri bakımından sıralama
1-taksiciler
2-dolmuş şoförleri
3-güvenlik memurları/mensupları

memer
06 Ocak 2015, 20:23
Zavallı sin

Vitus
06 Ocak 2015, 20:58
Yani bunlar önceden de duyduğumuz bildiğimiz rezil şeyler ama insan izleyince daha bir sinirleniyor, ulan oturduğum yerde içim gitti. Ya arkadaş, sen madem böyle bir haber yapıyorsun koskoca ulusal kanalsın, arasana polisi gelsin araçtan ineceğin yere, elinde kamera kaydı var, gizli çekim de değil adama söylemişsin açıkça bildiğin suçun ispatı işte al adam alenen dolandırıcı, ötesi var mı daha ne gerekiyor ki bu adamın ceza alması için? Benim hukuksal anlamda çok bilgim yok hukukçu arkadaşlar bilecektir bunu tabi ama ne bileyim belki taksimetre gibi düzgün çalışması gereken bir cihazın manipule edilerek hile yapılması, müşterinin iletişim ve bilgi eksikliğinden fayda sağlanması vs. sebeplerle 'nitelikli dolandırıcılık' olarak bile görülebilir. Internetten baktığım kadarıyla 2-7 yıl arası hapis cezası ve üstüne para cezası var. Adam hem alenen dolandırıyor, hem üste çıkıyor, bunların ötesinde bir de şehrin zaten yurt dışında çok iyi olmayan güvenilirliğini turistin gözünde daha da düşürüyor. Yazık, vallahi yazık.

harun27
06 Ocak 2015, 21:29
Hastane Otel Havalimanı Otogar taksileri ve bdaha birçoğu. Hepsi aynı nesnenin laciverti.....

40yapar
07 Ocak 2015, 01:27
Çok sık seyahat eden biriyim. atatürk havaalanından çıkınca taksici kahyası soruyor "nereye" diye, "yenibosna" diyorum (çok yakın bir mesafe), sallamıyor tabi. yan tarafta kendilerinden olmayan taksileri gösteriyor, yolcu getirip de geri dönmek isteyen başka yerin taksilerini, "git onlara söyle" diyor. Gidiyorum, "yenibosnaya gider misiniz" diyorum. onların da bazıları tercihen uzak mesafe istediklerinden "olmaz" diyorlar. pes etmiyorum, ta ki "gideriz abi" diyen birini bulana kadar. 5-6 taksi almıyor rahat. En sonunda o yenibosnaya gitmeye razı olana biniyorum ve "tem'den emirgana" diyorum :) Taksici de şaşırıyor tabi... Aza kanaat etmeyen çoğu bulamasın istiyorum sadece, yıllardır yapıyorum bunu, tavsiye ederim. Yakın mesafeye razı olana binip uzak mesafeye gidiyorum. Yolcu olunca nesebi sahih olanını bulmak görece daha kolay, ama motorda olunca çoğunlukla onun, bunun ve şunun çocuklarına denk geliyorum

tanertc
07 Ocak 2015, 01:31
Çok sık seyahat eden biriyim. atatürk havaalanından çıkınca taksici kahyası soruyor "nereye" diye, "yenibosna" diyorum (çok yakın bir mesafe), sallamıyor tabi. yan tarafta kendilerinden olmayan taksileri gösteriyor, yolcu getirip de geri dönmek isteyen başka yerin taksilerini, "git onlara söyle" diyor. Gidiyorum, "yenibosnaya gider misiniz" diyorum. onların da bazıları tercihen uzak mesafe istediklerinden "olmaz" diyorlar. pes etmiyorum, ta ki "gideriz abi" diyen birini bulana kadar. 5-6 taksi almıyor rahat. En sonunda o yenibosnaya gitmeye razı olana biniyorum ve "tem'den emirgana" diyorum :) Taksici de şaşırıyor tabi... Aza kanaat etmeyen çoğu bulamasın istiyorum sadece, yıllardır yapıyorum bunu, tavsiye ederim. Yakın mesafeye razı olana binip uzak mesafeye gidiyorum. Yolcu olunca nesebi sahih olanını bulmak görece daha kolay, ama motorda olunca çoğunlukla onun, bunun ve şunun çocuklarına denk geliyorum

Emirganda iyiymiş :)

berkerk
07 Ocak 2015, 01:36
taksi şoförleri insani bütün duygularından arınmış, tek derdi para olan yaratık gibi olmaya başlamadı mı? tabi istisnalar vardır.

C.Kaan
07 Ocak 2015, 01:55
İnsan insanı ******* ? Diyorum ben böyle durumlarda..

delifişek2
07 Ocak 2015, 05:43
Cevap veriyorum ***** ona göre dikkatli gitmek gerekiyor çünkü adamlar bizi zaten görmüyorlar algı,motosiklet kültürü yada anlayış yok birde üstüne bin türlü şeye kafa yoruyor trafikte yada telefona bakıyor kişisel kannatime ve çevremdeki şöförlerin dediklerine istinaden söylüyorum ki arabaları değerli ya çarpmasınlar diye az çekiliyorlar anlayış beklemek için erken diye düşünüyorum o yüzden bizleri farketmelerini beklemeden bir adım önlerinde olmaya çalışmak yolda kendimize bir güvenlik balonu oluşturmak yolu okumaya çalışmak doğru ve gerekli geliyor,saygılar.

izmir3535
07 Ocak 2015, 10:22
İNSANLARİN KUSURLARINDAN KONUŞMAYA BAŞLADIĞIMIZ VAKİT ÖNCE KENDİ KUSURLARIMIZ HATIRLAYALIM İŞTE OZAMAN BAŞKALARININ KUSURLARINDAN BAHSETMEYECEĞİMİZİ ANLARIZ... demek istediğim insanoğluyuz hepimizin kusurlar var. taksiciler şöyle böyle ee polisler bi acyip diyoruz vs... doktorlar kibirli kendini birşey sanıyorlar avukatlar artist hakimler egosu tavan yapmış kişiler vsss de vss.. yavvv yerin dibine soktununuz insanları. arkadaşlar taksici bi akrabam falan da yok ama önce kendi kusurlarımı zı hatırlayalım.nasıl polis o mesleğin içine giriyor sa yapısı değişiyorsa taksicilerde öyle . hayat şartları zor ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR BİZ BUNU TELKİNLE ÖĞRENİRİZ AMA ATEŞTE YANAN KADAR BİLEMEYİZ.TELKİN BAŞKADAR BİRDE O İŞİN İÇİNDE OLMAK BAMBAŞKADIR.adamlar bütün gün trafiğin içinde belirli bir saaten sonra refleks bile kalmıyor artık.12 saat insan für dikkat çalışamaz.bırakın taksicileri dışarıdaki insanlar hayvan yam yam olmuş sadece otobüs durağında benden önce niye bindin deyip kavga den insanlar var.vs.. daha çok örnek var ama yazmakla btmez.insanoğlunun beynıi nın taklit etme özelliği vardır şaertlara ayak uydurur toplum yam yam olunca insanlarda öyle oluyor.istemeden ayak uydurmak zorunda kalıyor ayak uydurmasa eziliyor çünkü.biz motosiklet sürücüleri olarak hangimiz şeridimizde düzenli ve sakin olarak gidiyoruz:)hiçbirimiz.yani hepimizin kusurları var...yok adamlar şu çocuğu yok bu cocuğu demek yanlış olur.3. dünya ülkesi olan türkiyede insanların insancıl olmasını beklemeyin.şartlar buna elvermiyor malesef 300euro maaşa mahkum edilen toplum dan ne bekleyebilirsiniz.dünyanın hiç bir yerinde böyle hayat şartları yoktur.gelir seviyesi düşük yaşam şartları çok yuksek.hangi ülkede vardır bir ay çalıştığı kazndığı parayla arabasını deposunu 3 kere fuul leyebilmek hangi ülkede vardır.demek istediğim hayat şartları insanları değiştirıyor .istemesende değişiyorsun. senin annen baban sana yardım ediyordur ama her insanın anne babası yardım edemiyor çünkü onlardada yok.yapılan bir araştırmada yokluk çeken insanların saldırgan ve öfkeli oldukları kanıtlanmış.millet evine peynir alamkta zorlanır ken bu insanların zeki müren gibi ince nazik bir dil kullanmasını beklemeyin.

A.Volkan
07 Ocak 2015, 11:58
Emirgan deyince kimbilir taksici nasıl seviniyordur.:)

natila
07 Ocak 2015, 13:55
İNSANLARİN KUSURLARINDAN KONUŞMAYA BAŞLADIĞIMIZ VAKİT ÖNCE KENDİ KUSURLARIMIZ HATIRLAYALIM İŞTE OZAMAN BAŞKALARININ KUSURLARINDAN BAHSETMEYECEĞİMİZİ ANLARIZ... demek istediğim insanoğluyuz hepimizin kusurlar var. taksiciler şöyle böyle ee polisler bi acyip diyoruz vs... doktorlar kibirli kendini birşey sanıyorlar avukatlar artist hakimler egosu tavan yapmış kişiler vsss de vss.. yavvv yerin dibine soktununuz insanları. arkadaşlar taksici bi akrabam falan da yok ama önce kendi kusurlarımı zı hatırlayalım.nasıl polis o mesleğin içine giriyor sa yapısı değişiyorsa taksicilerde öyle . hayat şartları zor ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR BİZ BUNU TELKİNLE ÖĞRENİRİZ AMA ATEŞTE YANAN KADAR BİLEMEYİZ.TELKİN BAŞKADAR BİRDE O İŞİN İÇİNDE OLMAK BAMBAŞKADIR.adamlar bütün gün trafiğin içinde belirli bir saaten sonra refleks bile kalmıyor artık.12 saat insan für dikkat çalışamaz.bırakın taksicileri dışarıdaki insanlar hayvan yam yam olmuş sadece otobüs durağında benden önce niye bindin deyip kavga den insanlar var.vs.. daha çok örnek var ama yazmakla btmez.insanoğlunun beynıi nın taklit etme özelliği vardır şaertlara ayak uydurur toplum yam yam olunca insanlarda öyle oluyor.istemeden ayak uydurmak zorunda kalıyor ayak uydurmasa eziliyor çünkü.biz motosiklet sürücüleri olarak hangimiz şeridimizde düzenli ve sakin olarak gidiyoruz:)hiçbirimiz.yani hepimizin kusurları var...yok adamlar şu çocuğu yok bu cocuğu demek yanlış olur.3. dünya ülkesi olan türkiyede insanların insancıl olmasını beklemeyin.şartlar buna elvermiyor malesef 300euro maaşa mahkum edilen toplum dan ne bekleyebilirsiniz.dünyanın hiç bir yerinde böyle hayat şartları yoktur.gelir seviyesi düşük yaşam şartları çok yuksek.hangi ülkede vardır bir ay çalıştığı kazndığı parayla arabasını deposunu 3 kere fuul leyebilmek hangi ülkede vardır.demek istediğim hayat şartları insanları değiştirıyor .istemesende değişiyorsun. senin annen baban sana yardım ediyordur ama her insanın anne babası yardım edemiyor çünkü onlardada yok.yapılan bir araştırmada yokluk çeken insanların saldırgan ve öfkeli oldukları kanıtlanmış.millet evine peynir alamkta zorlanır ken bu insanların zeki müren gibi ince nazik bir dil kullanmasını beklemeyin.

valla arkadaşım kusura bakma ama ^^ sen oraya gitme buraya git burdan yoluna gidersin^^ diyen bir taksi şoförüne iyi niyetle yaklaşamam

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 14:15
Emirgan deyince kimbilir taksici nasıl seviniyordur.:)

Sen birde çultan ahmet de :queen:

www.youtube.com/watch?v=ibCvSksNvjg

A.Volkan
07 Ocak 2015, 14:31
Sen birde çultan ahmet de :queen:

www.youtube.com/watch?v=ibCvSksNvjg

Aynen kardeşim :)

berkcigdem
12 Ocak 2015, 06:08
azerbaycandan bır arkadasım istanbula benım yanıma gelıyor ziyaret amaçlı benimde o gün işim var diye havaalanından alamadım. ordan bır taksıye bin eve git dedim. evet atatürk havalımanı erenköy bağdat caddesi arası trafık olmayan bır saatte sizce kaç para yazabılır ?? taksıcıyede nereye gıdıcegını tarıf ettım. adamdan 160 tl para almış ve ben bunu eve gıdınce ogrendım şok oldum. keşke plakasını alsaydın falan dedım. şerefsiz herif haram zıkkım olsun...

natila
12 Ocak 2015, 08:30
azerbaycandan bır arkadasım istanbula benım yanıma gelıyor ziyaret amaçlı benimde o gün işim var diye havaalanından alamadım. ordan bır taksıye bin eve git dedim. evet atatürk havalımanı erenköy bağdat caddesi arası trafık olmayan bır saatte sizce kaç para yazabılır ?? taksıcıyede nereye gıdıcegını tarıf ettım. adamdan 160 tl para almış ve ben bunu eve gıdınce ogrendım şok oldum. keşke plakasını alsaydın falan dedım. şerefsiz herif haram zıkkım olsun...

yukarıda izmir3535 in dediği gibi hepimizin kusurları var sorunları var adamlar çok çalışıyorlar yoruluyorlar para kazanmaları lazım dimi ama lütfen...:)

izmir3535
12 Ocak 2015, 10:32
yukarıda izmir3535 in dediği gibi hepimizin kusurları var sorunları var adamlar çok çalışıyorlar yoruluyorlar para kazanmaları lazım dimi ama lütfen...:)

ben sadece taksicilerden örnek vermedim iiyi okuyun istreseniz insanların ruh halinden bahsettim. polisler içinde burada dünya kadar laf söyleniyor.anlatmak istediğim ülkenin ekonomik zor şartlarında insanların pisikolojisinin iyi olmadığı hayat şartlarının açlığın insnları hayvanlaştırdığından bahsettim.eleştirmeye kalktıkmı memlekette meslek grubu kalmaz çünkü herkesin ağzı var konuşuyor.ben taksiciler iiyilik meleğide demedim yazımda.ekonomik şartların insanları nasıl etkilediğini yazdım. taksici böyle mi evet böyle pazarcı polis hakim dolmuş şöförleri inşaatta çalışan amele yaa yazmakla bitmez.işim gereği günde çok insanla muuatap oluyorum.bir gün bir adamla konuşurken motosiklet sürücülerinden konu açıldı adam söylemediğini bırakmadı.bak işte bizler içinde dünya kadar laf söyleniyor .dediğm gibi ağzı olan konuşuyor.HAYAT ŞARTLARI İNSANLARI ÖFKELİ ŞİDDETE EĞİLİMLİ YAPIYOR...

natila
13 Ocak 2015, 12:03
hayat şartları ne olursa olsun bir polis hayat şartları kötü diye adam vuramaz bir doktor hayat şartları kötü diye ameliyatın yarısında ameliyathaneden gidemez motosiklet kullanıcısı hayat şartları kötü diye trafik kurallarına uymamazlık edemez taksi şöförü hayat şartları kötü diye hastane önünde bekleyip taksisine alıp insanları fazla fazla gezdirip cebindeki paraları almaya çalışamaz vb vb....