PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kışın motor sürerken baştan aşağı terliyorum\.shark kaskimin vizoru/ beni polis sanı

barodi
05 Ocak 2015, 23:22
Tek tek konu acmak yerine 3 konuyu bir yerde topladim.

Aldigim neopren yelek kışın fena terletiyor ruzgar almiyor. Ayagimda 2 ser cift saf yünlü corap uzerine mes uzerine yazlık motor bot ayagimida terletiyor.2 x yun dar iclik pijama uzerine korumali motor pantolonu pijamalarida icten terletiyor. Bunlardan birini eksik giysem tam tersi üşüyorum bu sefer.dengeyi tutturamadim.
http://www.motoplus.com.tr/urun/9972061002006/ARMODE-NEOPREN-YELEK-KOLLU

1.5 senedir kullandigim shark s 900 c kaskim motorun selesinin uzerinden yere düştü. Vizor fena cizildi ve vizorun takili oldugu yerden kırıldı. Bu kadar dandikmi bu kask 600 tl verdik. :pr:
http://i.hizliresim.com/ZAZ72o.png (http://hizliresim.com/ZAZ72o)

Sarı yelegimi ne zaman giysem kendimi kamyon sürüyormuş gibi yollarim genişliyor .tek bir tane korna caliyor aninda yol aciyorlar. Önume kirmiyorlar. Sahin ve doganlarin egzoz sesleri degisiyor nasıl oluyorsa orasini çözemedim :sunny:
Kendimi ferah huzurlu hissediyorum. Adam yerine koyuyorlar. Trafik polisinin biri yanima geldi devrem naber deyince saol devrem dedim ne diyim abi siz söyleyin :thumleft: sonradan bozuntuya vermedi ama anladı :-)

Valla ne yalan soyleyeyim gs 1200 kullanan sari yelekli abilerimizi gorunce bende polis saniyorum sonucta trafikte birbirimizi anlik gordugumuz icin secemiyorsunuz :-)

http://i.hizliresim.com/7VqMvv.jpg (http://hizliresim.com/7VqMvv)

almpoz
05 Ocak 2015, 23:38
yeleğin üzerinde polis amblemi olduğu için normaldir yol vermeleri =) yunuslara bulaşmak istemez araba sürücüleri ceza yazacağını bilirler.Kask camının oradan kırılmasının sebebi güvenlikten dolayı yere düştüğünüzde o cam gözünüze girmesin diye hassas yapıyorlar.Düşünce kopup ayrılıyor o parça tabi normal kullanırken yere düşürmemek lazım onu düşünmemişler yaparken :mrgreen:
benim ls2 kaskım var bazen sakarlığım tutuyor kaç kere düşürdüm yere hala çatlamadı o camın olduğu yer :cherry: kalitesiz olduğu buradan anlaşılıyor işte kaza anında o cam kırılıp gözünüze girecek veya yüzünüzün herhangi bi yerine

Mr.[T]
05 Ocak 2015, 23:41
devrem naber deyince aklıma bi fıkra geldi anlatayım bi dakka

kadir inanır bigün köye film çekimine gider barodi (hayali karakter gerçekle alakası yoktur) kadir abinin yanına gelip 'kadir abi senin hayranınım ben kahvede otururken bana bi selam versene abi' der.kadir abi de kıramaz bunu kahvenin önünden geçerken -'barodi devrem naber ? der

barodi nin cevabı: yav bi sgtr kado :mrgreen:

hocam motorunuz maşallah çok güzel .motorun öndeki yıldız ve yelekteki çıkartmalar sanki biraz kasıtlı yapıştırılmış :bounce:
ben de aynada görsem seni yol verirdim valla,(zaten mecbur yol vercem pcx ile :)

kask ve yelek hakkında dicek birşey bulamadım.teşekkürler

hasanfuat
05 Ocak 2015, 23:41
Neopren kullanmak bana mantikli gelmiyor . Ter daha cok usutuyor . İclikeri profesyonel spor icligi olanlardan secerseniz . Terleme bolgeleri ( sirt , koltuk alti ) gozenekli kumas . Bobrek ve gogus bolgesi sardonlanmis - polar . Belki cozume yardimci olabilir . Mes olayi basli basina bomba bende cok kullaniyom 5 liralik malzeme ama yeri dolmaz :) .
Bula bilirseniz . Elyaf dolgulu iclikler sicak tutuyor ama en buyuk guzelligi iclikten atilan teri dis membran ile elyaf arasinda kaliyor terleme etkilerini nerdeyse bitiyor . Onemli olan kuru kalmak

yusufozugenc
05 Ocak 2015, 23:49
yeleğin üzerinde polis amblemi olduğu için normaldir yol vermeleri =) yunuslara bulaşmak istemez araba sürücüleri ceza yazacağını bilirler.Kask camının oradan kırılmasının sebebi güvenlikten dolayı yere düştüğünüzde o cam gözünüze girmesin diye hassas yapıyorlar.Düşünce kopup ayrılıyor o parça tabi normal kullanırken yere düşürmemek lazım onu düşünmemişler yaparken :mrgreen:
benim ls2 kaskım var bazen sakarlığım tutuyor kaç kere düşürdüm yere hala çatlamadı o camın olduğu yer :cherry: kalitesiz olduğu buradan anlaşılıyor işte kaza anında o cam kırılıp gözünüze girecek veya yüzünüzün herhangi bi yerine

Yanlışın var usta kaza anında vizörün açılmaması lazım, vizörün kapalı durup gözüne gelebilecek cisimlerden koruması lazım seni. Hatta iyi modellerde vizör kilidi oluyor çarpınca açılmasın diye. Crash reel videolarını izlediysen elemanlar o kadar profesyonel ki düşme konusunda çarpma anında açılan vizörü refleks kapatıyorlar. Bu tamamen kaskın dandikliğinden. Sc900 tıraş kask, marka satıyor adamlar.

barodi
05 Ocak 2015, 23:52

Polis amblemi deyil ben sirkecide askeri arma satan yerden aldim ama biraz benziyor zaten benzesin diye :-)
Polis kesinlikle ceza yazmadigi gibi polis susu verilmis gibi dursada polisin p harfi bile yok. Camdaki yildiza gelince istanbul motorcular kulubunun amblemi o yildiz. :-)

Mr.[T]
05 Ocak 2015, 23:55
Polis amblemi deyil ben sirkecide askeri arma satan yerden aldim ama biraz benziyor zaten benzesin diye :-)
Polis kesinlikle ceza yazmadigi gibi polis susu verilmis gibi dursada polisin p harfi bile yok. Camdaki yildiza gelince istanbul motorcular kulubunun amblemi o yildiz. :-)

tamam bişey demedik :mrgreen: herşeye de cevabın var yav :mrgreen:

barodi
05 Ocak 2015, 23:58
;3512963']devrem naber deyince aklıma bi fıkra geldi anlatayım bi dakka

kadir inanır bigün köye film çekimine gider barodi (hayali karakter gerçekle alakası yoktur) kadir abinin yanına gelip 'kadir abi senin hayranınım ben kahvede otururken bana bi selam versene abi' der.kadir abi de kıramaz bunu kahvenin önünden geçerken -'barodi devrem naber ? der

barodi nin cevabı: yav bi sgtr kado :mrgreen:

hocam motorunuz maşallah çok güzel .motorun öndeki yıldız ve yelekteki çıkartmalar sanki biraz kasıtlı yapıştırılmış :bounce:
ben de aynada görsem seni yol verirdim valla,(zaten mecbur yol vercem pcx ile :)

kask ve yelek hakkında dicek birşey bulamadım.teşekkürler

Sen pozitif espirili sozlerinle cok yasarsin yanindakileride yasatirsin. Cama yapistirdigim sticker uyesi oldugum motor kulubunun bu tum uyelerde mevcut . yav bi sgtr kado guzeldi :cherry:

almpoz
06 Ocak 2015, 00:09
Yanlışın var usta kaza anında vizörün açılmaması lazım, vizörün kapalı durup gözüne gelebilecek cisimlerden koruması lazım seni. Hatta iyi modellerde vizör kilidi oluyor çarpınca açılmasın diye. Crash reel videolarını izlediysen elemanlar o kadar profesyonel ki düşme konusunda çarpma anında açılan vizörü refleks kapatıyorlar. Bu tamamen kaskın dandikliğinden. Sc900 tıraş kask, marka satıyor adamlar.

biraz racing yarışlarını seyretseydiniz keşke diyorum yusuf bey hepsindede kaliteli en son teknoloji kasklar var ve düştüğü zaman vizör ayrılıyor.

barodi
06 Ocak 2015, 00:13
Gitti guzelim visor 70 euro ustelik sifiri bu visorun. İkinci el shark s 900 c darkin kask visoru satan hediye eden olursa mesut bahtiyar olurum.

ARçİL
06 Ocak 2015, 00:19
Bende aynı neopren yelekten kullanıyorum yazın bile çok kullanışlı sabahları yada akşam doğru hava soğuduğu zaman yazlık montun içine giyiyorum. tavsiye olunur.

oyunageldim
06 Ocak 2015, 00:27
Neopren giyme,motor aksesuarları satan yerler neden bu neopreni satar anlamıyorum.
Neopren hava almaz hasta olmak isterseniz neopren giyin :bestmt:

Çok terliyorsan içine yünlü hiçbirşey giymemeye çalış,aklet bile.Termal içlik ile beraber polar mont yada kazak işini görür
En üstede motor montun tabiiki

Ne alt nede üzerine nefes almayan kısaca,Bıranda yada naylon'a benzer hava çıkışını engelleyecek hiçbirşey giyme

12680
06 Ocak 2015, 00:30
Bir markanın direk yeşil kaskı var motosikletli trafik polislerinin kullandığı, geçen gün köprüden karşıya geçiyorum en sağdan fıtı fıtı hazır plakayı da kapatmışım tam arkamda bir tane gs, sürücüsünde yeşil kask ve yeşil yelek... işin aksi tarafı motorun önüne iki tane de çakar takmış dayımız dibimde gidiyor. Tam 20 dakika kozyatağına kadar kaçtım kendisinden. Ben gördüğüm her boşluktan girip kaptırdıkca o da peşimden devam etti. En son ışıklarda yanımda durdu öyle anladım polis olmadığını :mrgreen: sizinkisi de o hesap... Yapmayın insanlarda küçük çaplı heyecanlar yaratıyorsunuz.

Karalı
06 Ocak 2015, 00:55
Benim shubertle takla attığım'da sol tarafı yere çarpışmış' tı vizör soldan çıktı geri taktım devam

logan07
06 Ocak 2015, 01:06
Pijamada naylon içerik varsa o terkediyor olabilir. Gece gece polis kamuflaji soktun aklıma.

Karalı
06 Ocak 2015, 01:24
Şahin ve doğanlarin egzoz sesi vanalı egzoz var kapatınca ses kısılıyor direk uyanıklar:)

beko12345
06 Ocak 2015, 01:55
Benimde bu polis sanılma ile ilgili ufak bir anım var.

Otobanda yaklaşık 150 ile bir viraja girdim.
Arkamdan arabanın teki plakama değecek kadar yaklaştı nerdeyse. Sellektör yapıp duruyor.
E arkadaş virajdayım motor yatık, yolda veremiyorum, yavaşta gitmiyorum sonuçta.

Neyse düzlüğe gelince yol verdim geçti beni.
Sonra açtım çakarları yapıştım arkasına.
Çakarlarda düz yanmıyor , bir sağ bir sol hızlı yanıyor polislerin gibi.

Çakarlar açılınca adamın sürüşü öyle bir değiştiki.

180-190 la giden adam 80-90 a düştü sağ şeride geçti :)

Kaskın içinde nasıl yüzüm gülüyor. Tüm stresimi almıştı bu olay.

telike
06 Ocak 2015, 03:13
hocam alakasız olacak ama motosikletinizin stickerlarını nerede yaptırdınız? kamuflajı?

Bune
06 Ocak 2015, 06:27
biraz racing yarışlarını seyretseydiniz keşke diyorum yusuf bey hepsindede kaliteli en son teknoloji kasklar var ve düştüğü zaman vizör ayrılıyor.

Vizörün kırılma riski biraz hikaye olmuş sanki zira kırılmayan vizörlerde var, hatta şirinevler motomax da gösteri amaçla çıkarılmış bi scorpion vizör vardı satıcı arkadaş kırılmaz dedi bende kırarsam kask hediye edecek misin dedim istediğini seçebilirsin yeter ki kır dedi, 90 kilo adamım ben üstüne çıktım zıpladım elimle dizime yaslayıp ters çevirdim yanımda birader vardı oda denedi bana mısın demedi vizör yılan balığı gibi kıvrıldı durdu anca.

Vizörün amacı göze gelen cisimleri engellemek kaza anında bu alet çıkacaksa takmayalım bi daha bunu o zaman bi anlamı kalmıyor kaza anında yerinden çıkınca.

barodi
06 Ocak 2015, 08:30
hocam alakasız olacak ama motosikletinizin stickerlarını nerede yaptırdınız? kamuflajı?

Sticker deyil folyo ile uygulamayi kendim yaptim . reklamcidan bana camo renk diye googleden bulduk ve googleden buldugumuz ornegi folyo makinasinda cizerek cikarttik. 100 tlye mal oldu.

telike
06 Ocak 2015, 10:06
Sticker deyil folyo ile uygulamayi kendim yaptim . reklamcidan bana camo renk diye googleden bulduk ve googleden buldugumuz ornegi folyo makinasinda cizerek cikarttik. 100 tlye mal oldu.

teşekkürler ben d eöyle bişey istiyorum da bi araştırayım

redlion999
06 Ocak 2015, 10:06
Yelek,arma ve ön cama sticker olayını sevdim.. Yaza yaparım sanıyorum hepsini..

A.Volkan
06 Ocak 2015, 10:15
POLİS sanılmak için belli bir motor modeli var mı?Yoksa adam pcx kullansada giyimi nedeniyle polis sanılabilir mi?

telike
06 Ocak 2015, 10:24
POLİS sanılmak için belli bir motor modeli var mı?Yoksa adam pcx kullansada giyimi nedeniyle polis sanılabilir mi?

beyaz renkli touring enduro benzer motosikletler şart. yunuslar da siyah da olabiliyor. beyaz kask fosforlu yelek.

beko12345 arkadaş gibi çakarlar çok iyi fikir. aslında yasak ama milleti kıllandırmak iyidir. korksunlar biraz. hocam bu arada çakarlar düz beyaz dimi?

A.Volkan
06 Ocak 2015, 10:30
beyaz renkli touring enduro benzer motosikletler şart. yunuslar da siyah da olabiliyor. beyaz kask fosforlu yelek.

beko12345 arkadaş gibi çakarlar çok iyi fikir. aslında yasak ama milleti kıllandırmak iyidir. korksunlar biraz. hocam bu arada çakarlar düz beyaz dimi?

Tamam kardeşim beyaz kask fosforlu yelek işi kolay ama motor olayı zor gibi!::saad::

iptaluyelik02
06 Ocak 2015, 13:07
Neopren giyme,motor aksesuarları satan yerler neden bu neopreni satar anlamıyorum.
Neopren hava almaz hasta olmak isterseniz neopren giyin :bestmt:

Çok terliyorsan içine yünlü hiçbirşey giymemeye çalış,aklet bile.Termal içlik ile beraber polar mont yada kazak işini görür
En üstede motor montun tabiiki

Ne alt nede üzerine nefes almayan kısaca,Bıranda yada naylon'a benzer hava çıkışını engelleyecek hiçbirşey giyme

katılıyorum ,neopren günlük kullanım icin kesinlikle uygun değil,ancak diyelim ki çok soğuk havada uzun mesafe ve molasız yolculuk yapılacaksa,gidilen yerde kıyafet değiştirme ve ısınma imkanı varsa kullanılabilir.Yoksa adamın donunda bile kuru yer kalmaz :)

beko12345
06 Ocak 2015, 14:37

Benim motor siyah ve kaskımda beyaz :)

Evet çakarlar beyaz fakat modu çok iyi ayarlanmış , polis gibi yanıp sönüyor.
Açmazsam düz olarak yanıyor. Açarsam çakmaya başlıyorlar :)

yusufozugenc
06 Ocak 2015, 20:15

http://www.youtube.com/watch?v=N89v6Wj82lQ

Video örneği. Bahsettiğim profesyonel dk 1:45. Pek çok moto gp ve kaza videosu izledim, vizörü ayrılan kaliteli kask görmedim. O zımbırtının asıl görevi yüzü korumak. Bilmiyorsak yorum yapmayalım.