PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kazada kim hatalı ?

Sayfa : [1] 2

pnongrata
05 Ocak 2015, 14:45
Sevgili dostlar, kaza videosu hakkında yorumlarınızı rica ederim.
(Kazazedenin koruma ekipmanlarına baştan dikkatinizi çekmek isterim..!! )

http://www.youtube.com/watch?v=lVDspjQorG4

Macit250
05 Ocak 2015, 14:50
Hatalı kimin oldugu belli zaten.Etrafda trafik ışığı yok ,tahli yoldan temkinlik çıkıyor motosikletliler, hızları düşük .Arkadan gelen heyven bariz ezip geçiyor, hızı yüksek, fren mesafeside yok .

tanertc
05 Ocak 2015, 15:00
Adamda iyi sabır var, takdir mi etsem kızsam mı çözemedim.

bilginozi
05 Ocak 2015, 15:11
Araç sürücüsü o kadar hızlı geliyor ki motosikletli bayan o kadar mesafeden muhtemelen hızını hesaplayamadı.

nines
05 Ocak 2015, 15:13
bariz sürücü hatalı. nasıl bir hızla geliyorsa. onu geçelimde ambulansa helal olsun oradanmı geçiyordu yoksa anlayamadım 2 dk içinde oraya geldi.

Karalı
05 Ocak 2015, 15:15
Ambulans ne çabuk geldi bea

oluroyle
05 Ocak 2015, 15:17
Her iki tarafta hatali geldi bana, araç surucusu de hizli , motor surucusu de tali yoldan ana yola cikarken gelen aracin hizini kestiremediyse yola çıkmamaliydi.

Darkin
05 Ocak 2015, 15:18
Hatasız olan yok gibi de, böyle de girilmez ki yola. Motorsiklet: çift şerit değiştirme, omuz kontrolü yok, trafiğe yanlış bağlanış. Arabanın da epey bir hızı var.

KutlayGül
05 Ocak 2015, 15:23
Tam da bu nedenle yol baglantisi olan bölgelerde 70 km/sa hiz siniri uygulamasi yapiliyor. Otomobil sürücüsü asiri hizli ve tamamen hatali.

Hatalı kimin oldugu belli zaten.Etrafda trafik ışığı yok ,tahli yoldan temkinlik çıkıyor motosikletliler, hızları düşük .Arkadan gelen heyven bariz ezip geçiyor, hızı yüksek, fren mesafeside yok .

Etrafda degil etrafta, tahli degil tali ve temkinlik degil temkinli

Kisisel bir sey degil kardesim fakat yazim kurallarina biraz daha dikkat edelim lütfen.

telike
05 Ocak 2015, 15:29
hatayı geçtim iki motosiklet sürücüsündeki bilince bakar mısınız ya.. bravo

Pekbipicadam
05 Ocak 2015, 15:50
Araba çok hızlı olduğu için hatalı , motor sürücüsü aracın hızını kestiremeyip yola fırladığı için hatalı , ayrıca ara yoldan ana yola çıktığınızda biran önce hızınızı ana yoldakilere eşitlemek için hızlanmanız gerekiyor , aracı görüp çıktıktan sonra o kadar yavaş gitmek pek mantıklı gelmedi bana. Ayrıca 2. motor da orta şerit ortasında kalarak sağdan gelen arabanın kaçış manevrası yapmasını engelledi belki oda hemen sağa geçseydi araç sol şeride geçip kurtara bilirdi. Sonuç olarak kaza bu bazen ne kadar konuşursak konuşalım olabiliyor.

telike
05 Ocak 2015, 15:55
Araba çok hızlı olduğu için hatalı , motor sürücüsü aracın hızını kestiremeyip yola fırladığı için hatalı , ayrıca ara yoldan ana yola çıktığınızda biran önce hızınızı ana yoldakilere eşitlemek için hızlanmanız gerekiyor , aracı görüp çıktıktan sonra o kadar yavaş gitmek pek mantıklı gelmedi bana. Ayrıca 2. motor da orta şerit ortasında kalarak sağdan gelen arabanın kaçış manevrası yapmasını engelledi belki oda hemen sağa geçseydi araç sol şeride geçip kurtara bilirdi. Sonuç olarak kaza bu bazen ne kadar konuşursak konuşalım olabiliyor.

empati yapalım. araç sürücüsüyüz. ikinci gelen motor da önümüze doğru geliyor. karşı şeride girmek kaçış manevrası yapmak düşünülmez o sırada. olabildiğince şeridinde kalmaya çalışırsın. çünkü zaten o motorlu karşı şeritten gelmiş olacak. düşünce sistemi psikolojik olarak oraya geçme eğiliminde olmaz refleksler. kamikaze dalışı olur çünkü oraya geçmek. uculca öndeki aynı yönde giden araca çarpmak daha doğru gelecek.

hata kimde;
hata motor sürücüsünde kesinlikle motor sürücüsünde. bir mosotiklet sürücüsü mutlaka diğer tüm sürücülerden daha gözüaçık olmalı. hemen yanındaki 4 tekerlekli ile beraber hareket etmeliydi. zamanlama panik refleks dikkat dağınıklığı. çok sıkıntılı işler. bi kadın erkek kavgası yapmak istemiyorum ama tipik östrojen kazası.

Sj's
05 Ocak 2015, 15:56
Hatali zaten belli de ben simsek gibi gelen ambulansa tav oldum ben. Medeniyet muthis bi his olsa gerek.

nvrmnd
05 Ocak 2015, 15:57
video dan cıkartılacak ders bizim icin kaza yaptıktan sonra hemen kalkmaya calsmak, kaskımı cıkartiyim boynumu esnetiyim kolumu ceviriyimm benim birseyim yok tavırlarndan uzak durmaktır... yatın bekleyin bütün uzuvlarınızdan emin olun ondan sonra kalkın....

Pekbipicadam
05 Ocak 2015, 16:02
Aracın karşı şeride geçmesinden bahsetmedim , gidiş yönü çift şerit araç sağ şeritte sol şerit boş , motorlu trafik kurallarına göre doğru bir hareket yaptı ve yavaş olması gereken sağ şeride geçti , süratli gelen aracın yerinin sol şerit olması gerekiyor, ancak 2. motor aracın hızını fark edip şerit ortasında kalmayı tercih ettiğinden araca kaçış yeri bırakmadı. Sonuç olarak kimin haklı olduğunun pek önemi yok her zaman söylüyorum haklı ve ölü olmamak için motorcuların normal araçlardan daha dikkatli olmaları gerekiyor.

telike
05 Ocak 2015, 16:06
Hatali zaten belli de ben simsek gibi gelen ambulansa tav oldum ben. Medeniyet muthis bi his olsa gerek.

geçerken uğramış gibi değil mi abi ya :D

berkerk
05 Ocak 2015, 16:10
yalnız o sırt çantasını çıkarış şekli epey tehlikeli. kolu kırılmış olabilirdi böyle bir kazada.

bu videodan çıkarılacak en önemli ders nezdimde korumaların ne kadar önemli olduğudur.

mckayrak
05 Ocak 2015, 17:14
Bir motorcu kaza yapmışsa, ne olursa olsun hatayı kendinde aramalı. Çünkü her halukarda zararlı kendi çıkar. Bu videoda olduğu gibi. Çift şerit geçiyorsun, omuzundan bakıp kontrol etmiyorsun, yavaş ve tırsak davranıyorsun. Sonuçta cezasını çekersin. Karşı tarafın her zamana hata yapabileceğini düşünmek gerek.

Fevenes
05 Ocak 2015, 18:20
Videonun 11. saniyesine ve 14. saniyesine bakarsanız arabanın ne kadar hızlı olduğunu anlayabilirsiniz. Aşırı hızla geliyo ve hatta sağ şeritte olan bir arabayı da geçiyor o sırada.

Ama işte bir motosiklet sürücüsü olmak bunları tahmin etmeyi ve trafiği okumayı gerektiriyor. Kız evet yavaş girdi ve hızlanmadı en azından şeride girdikten sonra omuz kontrolü yapsa yine kaçabilirdi. Neyse ki bişey olmamış. Bunları izledikçe şahsen bilincim artıyor daha temkinli olmaya çalışıyorum

TIGERSHARK
05 Ocak 2015, 18:51
benım gordugum motora arkadan çarpmış arkadan çarpan her zaman hatalıdır.

yusufozugenc
05 Ocak 2015, 20:48
Aracın karşı şeride geçmesinden bahsetmedim , gidiş yönü çift şerit araç sağ şeritte sol şerit boş , motorlu trafik kurallarına göre doğru bir hareket yaptı ve yavaş olması gereken sağ şeride geçti , süratli gelen aracın yerinin sol şerit olması gerekiyor, ancak 2. motor aracın hızını fark edip şerit ortasında kalmayı tercih ettiğinden araca kaçış yeri bırakmadı. Sonuç olarak kimin haklı olduğunun pek önemi yok her zaman söylüyorum haklı ve ölü olmamak için motorcuların normal araçlardan daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Atlanan bir nokta, trafik kurallarına göre kavşaktan çıkıldığında önce en yakın olan şeride geçilir, daha sonra kontrollü şerit değiştirilir. Yani önce en sol şeride çıkıp ayna ve omuz kontrolünden sonra sağa geçmeliydi. Evet araç en sağ şeritte hız yapıyor, hatta belli ki sol şeritte yapabileceği hızın bile çok üzerinde ama motor üzerinde daha dikkatli olması gereken biziz, kız kavşaktan kontrolsüz çıktı, belli ki önünce çıkan arabaya güvendi. Hayati bir hata

A.Volkan
05 Ocak 2015, 21:08
Araba çok hızlı ama motor sürücüsü hatalı!Zaten gerekli açıklamayı önceki yorumlarda bazı arkadaşlar yapmış.

erreguay
05 Ocak 2015, 21:10
bence kazada araç sürücüsü hatalı. aşırı hız.

kaza önlenebilirdi. en azından kameralı olan aşırı hızla gelen aracı farkedebilmiş ama öndeki motor belki acemilik belki dalgınlık aşırı hızlı aracı farkedip önlemini alamamış. motosikletle 2 katı dikkat, arkadan sağdan soldan gelenleri sürekli kontro etmek gerekir. yolu okumak dedikleri budur işte...

shooter1
05 Ocak 2015, 21:11
Atlanan bir nokta, trafik kurallarına göre kavşaktan çıkıldığında önce en yakın olan şeride geçilir, daha sonra kontrollü şerit değiştirilir. Yani önce en sol şeride çıkıp ayna ve omuz kontrolünden sonra sağa geçmeliydi. Evet araç en sağ şeritte hız yapıyor, hatta belli ki sol şeritte yapabileceği hızın bile çok üzerinde ama motor üzerinde daha dikkatli olması gereken biziz, kız kavşaktan kontrolsüz çıktı, belli ki önünce çıkan arabaya güvendi. Hayati bir hata
sürücü kurslarında öğretilen sol hız şeritidir eğer tali yoldan çıkıyorsan kendini sağ şerite at hızlı gelende soldan seni geçsin derler

LynXMaSTeR
05 Ocak 2015, 21:17
kız direk şeridin ortasına atlayarak hatalı, araç da hızlı geldiği için hatalı, ayrıca aracın kaçacağı yerde diğer motorlu eleman olduğu için o eleman da hatalı diye düşünüyorum.

[Turan]
05 Ocak 2015, 21:18
Adama helal olsun valla soğukkanlı davrandı.

Bizde olsa nevrimiz döner adamın .ötüne o ayağındaki terliği sokardık herhalde.

tekoklava
05 Ocak 2015, 21:28
iki sürücüde hatalı

yusufozugenc
05 Ocak 2015, 22:07
sürücü kurslarında öğretilen sol hız şeritidir eğer tali yoldan çıkıyorsan kendini sağ şerite at hızlı gelende soldan seni geçsin derler

Öyle kursu yerler :D Şaka bi yana evet öyle sağa geçmek gerekir ama önce en yakın şeride, daha sonra kontrollü şekilde sağa, lap diye sağa atlayana böyle pat diye gömerler yol benim dememek, dikkatli olmak lazım. En yakın şeride geçip kontrol etselerdi üç şeridi de kapamadan önce hızlı gelen adama kaçacak yer bırakmış olurlardı

Evrenalpar
05 Ocak 2015, 23:18
Benim Anlamadığım bu herif bu iki motor ve arabaya rağmen nasıl Hız kesmedi de böyle Öküz gibi daldı bu kıza ya?

Fure61
05 Ocak 2015, 23:43
Hatanın kimde olduğu önemli değil. Motosiklet sürücüsünün üzerindeki etkisi önemli. Yeni bir kullanıcı olarak çıkardığım sonuç:
Bakış, zamanlama ve dikkat çok önemli. Çevredeki her araç ve canlıyı iyi analiz etmek gerekiyor.

tanertc
05 Ocak 2015, 23:45
Evet motor sürücüsü hatalı hatta geri vitese taktı son anda araba durmuştu motor gelip çarptı, kafanız mı iyi sizin, Adam arabayla gelip direk gömdü işte .

Tİme_shİft42
05 Ocak 2015, 23:46
Kızda maşşalh deniz anası gibi şu raadlığa bakın yola çıktın madem hemen kendini sağa at tamda arabanın gidecegi aralıktan off şu bağyan sürücüleri bu işlerden hic anlamıyor

tanertc
05 Ocak 2015, 23:49
Benim Anlamadığım bu herif bu iki motor ve arabaya rağmen nasıl Hız kesmedi de böyle Öküz gibi daldı bu kıza ya?

Büyük ihtimal yola bakmıyordu telefon teyp her ne ise başka bir şey ile uğraştığı kesin. Aracın gidişinden görmediği belli.

overcloud
05 Ocak 2015, 23:52
youtube'da yapılan yorumlar ile burada yapılan yorumlar arasında bariz farklar var.

motorlar tali yoldan geliyor ve araç sürücüsü çok hızlı fakat;

1) motoru kullanan kız, 2 şerit birden değiştiriyor, yolu komple bloke ediyor.
2) yolun sağını kontrol etmek için kafasını çevirip bakmıyor
3) yola çıktıktan sonra aynayı kontrol edip arkadan gelen araç var mı bakmıyor, altında ki motor hızla uzaklaşabilecek güçte
4) yola çıktığı andaki hızı neredeyse durma hızında, biraz daha süratli olsa ve aracı fark etmiş olsa hızlanarak uzaklaşabilir.

şunu unutmayın, kazaya karışan motorcu her zaman hatalıdır, trafik kuralları tersini söylüyor olsa bile.

C.Kaan
05 Ocak 2015, 23:57
Tabi'kide otomobil sürücüsü hatalı.
Motosiklet sürücüsü yolu kontrol etmesine rağmen otomobili göremedi, zaten GÖREMEZ'DE o hızla gelen bir taşıt motosiklet sürücüsü baktığı anda en az 1 kilometre uzaklıktadır gözü seçmemiş olabilir.

Her zaman şunu söylerim altınızda ister otomobil, ister motosiklet olsun ana yola çıktığınız anda o yoldaki en yüksek hız sınırına bir an önce ulaşmaya çalışın yoksa başınıza böyle şeyler gelebilir.

tanertc
05 Ocak 2015, 23:58
youtube'da yapılan yorumlar ile burada yapılan yorumlar arasında bariz farklar var.

3) yola çıktıktan sonra aynayı kontrol edip arkadan gelen araç var mı bakmıyor, altında ki motor hızla uzaklaşabilecek güçte
4) yola çıktığı andaki hızı neredeyse durma hızında, biraz daha süratli olsa ve aracı fark etmiş olsa hızlanarak uzaklaşabilir.

şunu unutmayın, kazaya karışan motorcu her zaman hatalıdır, trafik kuralları tersini söylüyor olsa bile.

Kısmen doğru söyledin gibi ama bence o şekilde değil
Aracın o kadar hızlı geleceğini tahmin etmedi bence ve bu yüzden gaz açmadı. Rahat bir şekilde şerit değiştirdi. O araç sürücüsü yola çıkanları görmedi hızlıydı ama görse durabilecek mesafesi vardı. Kaldı ki arkada işaret eden motorcuyu bile görmedi. En önemlisi araç hızlıydı hızlı olmasa kaza olmayacaktı. Sürat öldürür çok basit.

overcloud
06 Ocak 2015, 00:02
sürat değil, dikkatsizlik öldürür. biz diğer araç sürücülerine göre daha dikkatli olmak zorundayız.

aynı zamanda bakmak ile görmek arasındaki farkı göstermesi için örnek olabilecek bir kaza videosu.

alp_tunay
06 Ocak 2015, 00:09
Araba aşırı hızlı.. Kabul....
Ama ambulans daha hızlı....
Yiğidin hakkını yemeyelim.... :mrgreen:

Ayrıca araba çok basit bir manevra ile sıyırabilirdi...
Basireti bağlanan öküz sendromu bu olsa gerek...

The-Rock
06 Ocak 2015, 00:15

"şunu unutmayın, kazaya karışan motorcu her zaman hatalıdır, trafik kuralları tersini söylüyor olsa bile" Bu ne demek biraz daha açar mısınız lütfen ? Benim mi algımda bir sorun oluştu yoksa siz hayatımda duyduğum en saçma tezlerden birini mi ortaya attınız idrak edemedim de o yüzden soruyorum. Saygılar

altınkartal
06 Ocak 2015, 00:43
Bence 2'sinde de hata var.

LynXMaSTeR
06 Ocak 2015, 01:32
"şunu unutmayın, kazaya karışan motorcu her zaman hatalıdır, trafik kuralları tersini söylüyor olsa bile" Bu ne demek biraz daha açar mısınız lütfen ? Benim mi algımda bir sorun oluştu yoksa siz hayatımda duyduğum en saçma tezlerden birini mi ortaya attınız idrak edemedim de o yüzden soruyorum. Saygılar

bi yerde okumuştum, iyi bir motorcunun lafıydı; "kafasına gök taşı düşmedikçe motosiklet kullanıcısı hatalıdır." diyordu.

abeciMotoru
06 Ocak 2015, 02:09
kurallara göre araba hatalı elbette ama bizim çift taraflı düşünüp ona göre sürüş geliştirmemiz gerekiyor,
kendi içimizde kendi muhasebemizi yaparsak bu sebepten genelde biz hatalıyızdır, çünkü istesek olağanüstü olmadıkça bi çok kazayı bertaraf edebiliyoruz. kızımız malesef çok toymuş, motorun başına geçip içlenmesine üzüldüm ama yav :(

ülgenhan
06 Ocak 2015, 05:31
videoyu bir kaç kez izledim.

herkes kızın yolu kontrol etmediğini söylüyor ama yanlış görmüyorsam kız yolu kontrol ediyor. belli ki acemi, yola baktığı anda yolu boş gördüğü için sağa kaçmak istiyor, hız yapmayacağı çok açık...

otomobil sürücüsü yol boşmuş gbi yapıştırmış geliyor, frene de anca 2. motorcuyu geçtikten sonra basıyor, yani adam zaten yola bakmıyor.

hatalı otomobil sürücüsü. kızınkisi sürüş hatasından ziyade acemilik.

bir de arkadaşlar, türkiye vatandaşı olmaktan ileri gelen bir "zarar gören suçludur" psikolojimiz var maalesef. "memleketin ortalaması belli, şöförler ayı, kazaya karışırsanız suçlusunuz" gibi bir fikri üretmek bahsedilen memleket ortalamasını yükseltmiyor maalesef. eh, her tecavüz olayında tecavüze uğrayan kişi ile ilgili "ne demiş, ne giymiş, nerdeymiş, saat kaçmış" gibi tecavüzcünün suçunu hafifletmesi olasılığı olan soruları sorarsak olacağı budur sanırım. (tecavüzün sadece zorla cinsel ilişki kurmak olmadığı, eviniz zorla girilmesi, haklarınızın gaspedilmesi gibi şeylerinde tecavüz olduğunu düşünürsek daha rahat anlarız konuyu.)

bir de kaza hakkında dikkatimi çekenler:

- 2. motorcu kendi kaskını çıkarıp kendini yere atıp "gittiiiğğğ" diye dövünmüyor, kazaya karışan şöföre saldırmıyor, sakince ama seri bir biçimde kazazedenin yanına gidip onu yere sırtüstü düz bir biçimde yatırıyor, kaskını bile çıkarmıyor, biz de olsa çoğu kişi tutup kaldırmaya çalışır.

- şöför kaçmaya yeltenmiyor.

- kazazedenin ekipmanı var.

- ambulans seri bir biçimde olay yerine intikal ediyor.

telike
06 Ocak 2015, 05:44

hayır kesinlikle haklı. saçma bir tez değil. motorcu her zaman önsezili olmalı, gözüaçık olmalı, en kötü ihtimali hesap etmeli, "hesap etmeli", tahminlerini yürütmeli kontrol etmeli. araba sürücülerinden çok çok daha dikkatli olmalı. arabaların hatalarını kendisi absorbe edebilmeli ki, kaza anında kendisi zarar gördüğü için. bu işi seviyoruz hayatta kalmak istiyoruz. o zaman biraz daha fazla emek vereceğiz. benim kolum bacağım kırıldıktan sonra kafam patladıktan sonra öldükten sonra araba hatalı olsa neeee olmasa ne.. motorcunun kafası motosikletinden hızlı çalışmalı.

söylendiği gibi trafik kurallarına göre araba sürücüsü hatalı olabilir ama camiaya göre motosiklet hatalı.. tüm arkadaşların da anlattığı gibi eksik yapılan birşey var demektir bu..
saygılar

Tİme_shİft42
06 Ocak 2015, 07:10
Kızın öylece yola atlayıp arkadan gelen arabanın önüne öylece çıkmasına ne demeli araba sürücüsü frene daha erken basabilirdi kafayı anlık olarak cevirdi ama baktımı bakmadımı o bile belli degil böyle motosiklet sürenlere bu kelimeyi kullanmak hoşuma gitmiyor ama acıyorum şundan motosiklet sürücüsü olsa ne olur :pl:

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:54 ----------

videoyu bir kaç kez izledim.

herkes kızın yolu kontrol etmediğini söylüyor ama yanlış görmüyorsam kız yolu kontrol ediyor. belli ki acemi, yola baktığı anda yolu boş gördüğü için sağa kaçmak istiyor, hız yapmayacağı çok açık...

otomobil sürücüsü yol boşmuş gbi yapıştırmış geliyor, frene de anca 2. motorcuyu geçtikten sonra basıyor, yani adam zaten yola bakmıyor.

hatalı otomobil sürücüsü. kızınkisi sürüş hatasından ziyade acemilik.

bir de arkadaşlar, türkiye vatandaşı olmaktan ileri gelen bir "zarar gören suçludur" psikolojimiz var maalesef. "memleketin ortalaması belli, şöförler ayı, kazaya karışırsanız suçlusunuz" gibi bir fikri üretmek bahsedilen memleket ortalamasını yükseltmiyor maalesef. eh, her tecavüz olayında tecavüze uğrayan kişi ile ilgili "ne demiş, ne giymiş, nerdeymiş, saat kaçmış" gibi tecavüzcünün suçunu hafifletmesi olasılığı olan soruları sorarsak olacağı budur sanırım. (tecavüzün sadece zorla cinsel ilişki kurmak olmadığı, eviniz zorla girilmesi, haklarınızın gaspedilmesi gibi şeylerinde tecavüz olduğunu düşünürsek daha rahat anlarız konuyu.)

bir de kaza hakkında dikkatimi çekenler:

- 2. motorcu kendi kaskını çıkarıp kendini yere atıp "gittiiiğğğ" diye dövünmüyor, kazaya karışan şöföre saldırmıyor, sakince ama seri bir biçimde kazazedenin yanına gidip onu yere sırtüstü düz bir biçimde yatırıyor, kaskını bile çıkarmıyor, biz de olsa çoğu kişi tutup kaldırmaya çalışır.

- şöför kaçmaya yeltenmiyor.

- kazazedenin ekipmanı var.

- ambulans seri bir biçimde olay yerine intikal ediyor.

Sağa kaçmaya çalıştığı felan yok yolda kendinden başka kimse yokmuş gibi davranıyor öyle olsa arkadan gelenin önüne atlamazdı arkadan gelen arabada bunun sazan gibi önüne atlayacağını tahmin edememişde olabilir sola kaçsa gene diyer motosikletliye çarpardı bu durumda hepsinde suç var

tanertc
06 Ocak 2015, 09:34
Kızın öylece yola atlayıp arkadan gelen arabanın önüne öylece çıkmasına ne demeli araba sürücüsü frene daha erken basabilirdi kafayı anlık olarak cevirdi ama baktımı bakmadımı o bile belli degil böyle motosiklet sürenlere bu kelimeyi kullanmak hoşuma gitmiyor ama acıyorum şundan motosiklet sürücüsü olsa ne olur :pl:

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:54 ----------

Sağa kaçmaya çalıştığı felan yok yolda kendinden başka kimse yokmuş gibi davranıyor öyle olsa arkadan gelenin önüne atlamazdı arkadan gelen arabada bunun sazan gibi önüne atlayacağını tahmin edememişde olabilir sola kaçsa gene diyer motosikletliye çarpardı bu durumda hepsinde suç var

Farklı videolarımı seyrediyoruz kim yola atlıyor, ben göremiyorum yola atlayan falan, hangi gözle bakıyorsunuz ben anlamıyorum. Adam gazlamış yola bakmadığı bariz belli ve motorluları görmüyor bile gelip çarpıyor , bunu göremiyormusunuz gerçekten?

A.Volkan
06 Ocak 2015, 10:03
''Sağa kaçmaya çalıştığı felan yok yolda kendinden başka kimse yokmuş gibi davranıyor öyle olsa arkadan gelenin önüne atlamazdı arkadan gelen arabada bunun sazan gibi önüne atlayacağını tahmin edememişde olabilir sola kaçsa gene diyer motosikletliye çarpardı bu durumda hepsinde suç var''KESİNLİKLE KATILIYORUM!:cat:

Şöyle yapalım araba %25 hatalı motor %75 hatalı!Yani sonuç motor sürücüsü hatalı beyler yola öyle girilmez!

fthaltan
06 Ocak 2015, 11:30
Araba suruculerini trafik kurallarina uyan suruculer olarak algilamamaliyiz. Her zaman her hatayi yapabilecek gibi davranmaliyiz. Bu nedenle bizler iki, hatta uc kat daha dikkatli olmaliyiz. Uyanik ve onsezili olmaliyiz...
Araba, ilk cikan erkek surucu olsaydi bence yine kadin surucuye carpardi. Erkek ana yola gectiginde, saga dogru hizlanirdi, yani yolu ortalamaz ve yana hizli bir sekilde gecerdi. Bu sirada kadin surucu yavas bir sekilde once yolun ortasindan, sonra da erkek surucuyu takip edip, yolun yanina ama yavasca gecerdi. Tabi bunlari yapana kadar, araba ona yine carpmis olurdu...
analizim su :
araba : hizli, dikkatsiz, ongorusuz.
motor : yavas, dikkatsiz, ongorusuz.

Bana kalirsa motorcu 5-6 saniye daha bekleseydi, kendini garantiye almis olacakti.

JheM
06 Ocak 2015, 11:40
Solda ki motora vurmamak için sağa kaçtı , orada ki bayan sürücüye çarptı. Sanki arkada bir kapışma var gibi geldi bana iki araç arasında . Bence o yolda o hız yapılmamalı zaten.

phradrel
06 Ocak 2015, 12:43
Bu başlık altındaki yorumlar halen eğitim seviyemizin ne kadar düşük, cehaletimizin ise ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Motosiklet sürücüsü hatalı. Neden mi?

Çünkü araç sürücüsü otomobilinden indikten sonra hiç bir şey olmamış gibi önce arabasının ön kısmına bakar, çok hasar var mı yok mu kontrol eder. Tampon, kaporta aman boşver yürüyeninde bir şey yok nasıl olsa kasko karşılar der ve büyük ihtimalle de üç ay sonra o ülkenin sahibinden gibi bir sitesine ilan verip değişensiz, kazasız yazıp bir güzel de arabasını satar.

Motosiklet sürücüsü ise motosikletini perte çıkarır, ölüm tehlikesi atlatır ama umursamaz sonuçta haklıdır?.. Ömrünün geri kalanını bozulmuş bir psikoloji, incinmiş bir kaç uzuv ve belki de hiç kurtulamayacağı bir korku ile geçirirse şanslıdır.

bu yorumlar bu ülkede yapılıyor; bu kaza da ülkemizde yaşansa idi...

1-motosiklet sürücüsünde koruma büyük ihtimalle olmayacaktı ve çok daha büyük hasar alacaktı.
2-büyük ihtimalle sürücü çarptıktan sonra kaçacaktı.
3-ambulans olay yerine yarım saat sonra gelecekti.
4-adam 6 ay sonra bulunacak ama sanki hiç kaçmamış gibi 18 ay ceza alacak sonra da iyi hal bilmemne gibi sebeplerle hiç yatmadan kurtulacaktı.

Böyle gerçekler varken, araç sürücüsü hatalı konulu mesajlarınızı ibretle okuyoruz :)

-Oysa motosiklet sürücüsü "One is Not Enough" deyip arkadaki sürücü gibi yolu iki kere kontrol etseydi
-Doğrudan sağ şeride geçmek yerine şerit arasına yakın girerek hem kendisi hem de araç için kaçma alanı yaratabilseydi
-Arkadaki sürücü belli ki daha deneyimli; arkadan takip yerine öncülük etseydi

bu kaza yaşanmayacaktı...

Araç sürücüleri hiç bir zaman hata yapmayı bırakmayacak, kurallara uymayacak. Bunu beklemek Azrail'e göz kırpmak gibi.